Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

No to się zaczyna...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#26 mackwak

mackwak
  • 55 postów

Napisano 23 maja 2007 - 18:16

Wiesz dokładnie, że z tą legalnością instalowania systemu z Apple na PC jest nie do końca tak jak piszesz, a że nie którym się nudzi to już inna sprawa. :)

#27 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 maja 2007 - 18:19

PavelM zgadzam się z Tobą, lecz jeśli byśmy chcieli się wszystkiego czepiać, to podobna sprawa jest z nożami czy kijem do baseball-a. Kupujący wybiera co będzie robił z tym przedmiotem, czy będzie grzecznie grał z kolegami odbijając piłeczke czy spacerując z nim po mieście szukając atrakcji w ludziach których napotka na drodze.

Podobna sprawa jest ze sprzetem do pirackiej TV, można kupić wszystko na allegro potrzebne do uruchomienia programów sat bez abonamentu. Wszyscy o tym wiedzą co można za pomocą tych kart lub programatorów zrobić ale nadal jest to sprzedawane na krawędzi z prawem. Kiedyś interesując się tym często napotykałem aukcje typu " Słoneczko świeci" itp..., nikt wprost nie pisał że za pomocą tego można odkodować platforme Polsatu.

Więc nie ma się co czepiać takich aukcji, ponieważ sprzedający nie dołącza płyty z pirackim OSX-em, ale uprzejmie informuje o możliwości instalacji.

Swojego czasu pamiętam, jak musiałem się codzennie tłumaczyć pracowanikom Allegro, gdy sprzedawałem takiego Hackintosha w obudowie G4 ;-)

#28 Bernadeta

Bernadeta
  • 41 postów
  • SkądBiel/ Szwajcaria

Napisano 23 maja 2007 - 18:21

Dlaczego pisze o wiec o mozliwosci zainstalowania OSX, skoro jest to nielegalne? To tak jagby zachecanie do zbrodni. :) .. i nawet nie tak jakby. z powazaniem - Bernadeta PS. A czepili(smy) sie faceta, bo palamy miloscia do jablek

#29 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 maja 2007 - 18:22

Heh, a może za produkt w złej kategorii? Nie widzę, żeby sprzedawał kompa od Apple... ;)

#30 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 23 maja 2007 - 18:43

Dlaczego pisze o wiec o mozliwosci zainstalowania OSX, skoro jest to nielegalne?
To tak jagby zachecanie do zbrodni. :) .. i nawet nie tak jakby.
z powazaniem - Bernadeta
PS. A czepili(smy) sie faceta, bo palamy miloscia do jablek


tzw współudział :lol: :lol: :lol:
Pewnie że mamy rację bo gość robi w konia tych którzy się nie znają

#31 Bernadeta

Bernadeta
  • 41 postów
  • SkądBiel/ Szwajcaria

Napisano 23 maja 2007 - 18:49

toki, popieram, poza tym wprowadza w blad tytulem aukcji : "pc i mac w jednym", takie cos nie istnieje, chyba ze na komputerze Apple zainstalujesz sobie windowsa, ale to nie to samo i po poznaniu kotkow.. nie moge sie doczekac nowego z serii dzikie koty, bardzo niewiele osob decyduje sie na uzytkowanie windy (chyba ze musi - zawodowo, ale od tego sa firmowe kompy)

#32 eazyone

eazyone
  • 447 postów

Napisano 23 maja 2007 - 20:05

Trzeba by zgłosić, że towar niezgodny z opisem, bo nikt na nim legalnego OS X nie postawi. Nie da się, chyba każdy z nas to wie... Powinien napisać, że można na nim zainstalować pirackiego OS X i na dodatek kulejącego, bo zdaje się, że aktualizacji systemu już nie da się zrobić...

#33 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 maja 2007 - 20:08

goodboy, proponuje isc sie przewietrzyc ;)

#34 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 23 maja 2007 - 21:15

Ty sprzedajesz ten komputer, że tak bronisz tą aukcję?


Nie. Akurat moim jedynym komputerem jest obecny Mini.
Poza tym nie bronię aukcji tylko bezsensowności zgłaszania zupełnie legalnej aukcji z legalnym opisem.

Jeszcze raz się pytam co zostało naruszone na tej aukcji - konkretne zapisy czekokolwiek: licencje, regulaminu, przepisów ?
"Wydaje mi się" lub "Jestem o tym głęboko przekonany to za mało" Trochę zdrowego rozsądku.
Bardzo mi się podoba akcja na tym samym forum z piętnowaniem "lewych iPodów". W pełni ją popieram ale z tą akurat aukcją to się trochę zagalopowaliście (ci, co klikali) po prostu. Ktoś się za bardzo rozpędził.

Nie, ale zachęcasz do popełnienia przestępstwa, a tym przypadku jest to niezgodne z regulaminem Allegro


W którym punkcie ?
No to musisz też złożyć donos na wydawnictwo IDG, które promuje P2P, mówi wprost, co należy zrobić, żeby np. niezgodnie z prawem zainstalować Windows na wirtualnej maszynie.
Tak samo złóż donos na TVN Turbo za namawianie do jazdy niezgodnej z przepisami na motorach.

Analogiczne przykłady można mnożyć.
To, że jest taka możliwość i się o tym mówi nie oznacza namawiania do takiego postępowania.
Zadziwiające jest to, że nikt o tym nie napisał w wątku o AppleTV i instalacji Mac OSa... Czyżbym widział jakąś dziwną wybiórczość w doborze "ZŁA" ?

Tak samo minister ksywa Zero zrobił w pokazówce z niszczarką. No przecież ona mogła służyć do zniszczenia dowodów. Powinniśmy zakazać niszczarek.


toki, popieram, poza tym wprowadza w blad tytulem aukcji : "pc i mac w jednym", takie cos nie istnieje


To jest tytuł aukcji a nie nazwa produktu, która zgodnie z regulaminem pojawia się w opisie.
Facet z głową zrobił chwytny tytuł, niczego nie naruszając. Nawet nie wprowadza w błąd.



Spokojnie, trochę dystansu. Forum to miejsce dyskusji, rozrywka i wypoczynek po pracy. Nie przenośmy naszych emocji z reala na grunt forum. Więcej dystansu.
Przecież nic się nie stanie z tego powodu, że ktoś pochopnie podjął jakąś decyzję a ktoś inny się może mylić. Każdy może się zagalopować, palnąć głupotę, mylić się. Nie wystraczy wam to, co codziennie widać w TV Sejm ?

#35 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maja 2007 - 23:03

1. Jeszcze raz się pytam co zostało naruszone na tej aukcji - konkretne zapisy czekokolwiek: licencje, regulaminu, przepisów ?

2. Bardzo mi się podoba akcja na tym samym forum z piętnowaniem "lewych iPodów". W pełni ją popieram ale z tą akurat aukcją to się trochę zagalopowaliście (ci, co klikali) po prostu. Ktoś się za bardzo rozpędził.


Ad. 1
Sprzedający zapewnia, że na jego komputerze można zainstalować Mac OS X. Ja twierdzę, że w ten sposób oszukuje potencjalnych nabywców.

raptou, cwaniaczku, skoro twierdzisz, że nie mam racji - to napisz krok po kroku (począwszy od "pozyskania" systemu) jak to zrobić.

Ad.2
W czym lewe iPody są gorsze od składaków z lewym systemem operacyjnym?

#36 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 23 maja 2007 - 23:22

Ja nie mam pojęcia jak to zrobić, nie próbowałem i już nie mam możliwości. Osnośnie Ad.1 "Ja twierdzę" nie jest żadnym argumentem. Wydawać to nam wszystkim się może. No to który w końcu punkt regulaminu, licencji i prawa została naruszony, bądź złamany, bo nadal nie widzę ? Gdzie masz napisane, że jest tam Mac OS ? i Ad. 2 A dlaczego oskarżasz tego sprzedawcę, o to, że sprzedaje Ci podróbę Maca ? Widzisz gdzieś, że by mówił "To jest Mac ?", czy mówi, że da się zainstalować Mac OS ? Taka jest różnica, że lewy iPod to lewy iPod, gdzie możesz łatwo udowodnić, że jest to podróba. Jakoś na tej aukcji widzę PC, opis do PC oraz informację, porównawczą z Makiem. To ten PC jest podróbą PC ? Przepraszam ale to bardzo mizerne uzasadnienie. To podasz te punkty, które zostały złamane/naruszone ? Już raz pokazałem, że gdy nie mam racji przepraszam i nazywam rzecz po imieniu, mówiąc "Tak palnąłem bzdurę, zachowałem się jak kretyn, to było nie na miejscu przepraszam" i teraz też tak zrobię, jeżeli ktoś mi w końcu udowodni, że nie mam racji. Albo zostawmy tę dyskusję raz na zawsze i kto chce niech wyciągnie własne wnioski.

#37 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 maja 2007 - 23:53

Dziś sprzedaję wyjątkowo ostry nóż - może służyć zarówno do krojenia cebuli jak i zabicia sąsiada. Polecam!!! Daję miesiąc gwarancji. TAK, może reklamować, że jest fizyczna możliwość zainstalowania OSX'a. Czy jest to legalne? Inna kwestia. On nie pisze czy jest legalne czy nie. Pisze, że się da i jest to prawda.

#38 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 24 maja 2007 - 01:06

Pisze, że się da i jest to prawda.


Ale pisze też

...MAC OSX i swobodna prace na nim

a to już*nie jest prawda, ponieważ skoro nie może mieć*na tym sprzęcie legalnego os x to nie może też*na nim swobodnie pracować. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś*kto używa kompa do pracy (zarobkowej) miał na nim nielegalny system. Jaka to swoboda jak zastanawiasz się*ciągle czy wpadnie kontrola czy nie?

#39 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 24 maja 2007 - 01:50

Ale pisze też

a to już*nie jest prawda, ponieważ skoro nie może mieć*na tym sprzęcie legalnego os x to nie może też*na nim swobodnie pracować. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś*kto używa kompa do pracy (zarobkowej) miał na nim nielegalny system. Jaka to swoboda jak zastanawiasz się*ciągle czy wpadnie kontrola czy nie?


Święta prawda. Poza tym mieć legalne to też pewien rodzaj szpanu. Nie jest łatwo.
Mnie przejście z jednego wielkiego złodziejstwa (bo taka prawda) na legalne zajęło mi blisko dwa lata.
Odbywało się to stopniowo i trudniej zmienić mentalność, niż oprogramowanie. Cieszę się, że wśród znajomych także zaczyna się to robić modne.

Obecnie przyznaję się jeszcze do przeginania z czasem trwania triali - dwa programy i pracuję już nad ich zastąpieniem (data systemowa - podpowiedzili mi w... iSpocie :lol: ).
Gdy przedwczoraj dzwonilem do MS w sprawie Longhorna na Macu (nie byłem pewien, czy wolno, gdyż słyszałem, że niektórych Windowsów nie wolno instalować na wirtualnych maszynach) to sam się z siebie śmiałem, że do tego doszło. Wcale nie tak dawno temu szukał bym wsparcia w serwisach z serialami :lol:
Nie jest więc tak, że popieram piractwo. Popieram umiar i zdrowy rozsądek. Jestem z tych, gdzieś po środku skrajności.

Temat jednak dotyczy jednak jednej aukcji internetowej.

Przy okazji OT ale też zahacza o legalność - dodam dla zainteresowanych, że wolno instalować darmowego Longhorna na Macu, jak i wirtualnych maszynach, bez ograniczeń. Klucz aktywacyjny otrzymuje się pocztą, wraz z płytami (pomysł skopiowany od Suna). Można go też pobrać z sieci. System jest całkowicie bezpłatny, licencja wygasa z chwilą uruchomienia komercyjnej sprzedaży pod koniec roku.
Jak ktoś używa, więc piracki Windows na Maku może go zastąpić legalnym i na razie bezpłatnym Windows 2008 Server.
Działa w Parallels i darmowym Virtual Box na pewno (ustawić jako Windows Vista). Większych problemów nie zauważyłem. Parallels Tools pasuje. Podobnie z jego odpowiednikiem w bezpłatnym Virtual Box. Integracja z Mac OS identyczna jak przy XP (np. przenoszenie plików, wspólna mysz, klawiatura, schowek).
Zupełnie oficjalnie można też pominąć klucz aktywacyjny przy instalacji. Niby się zamienia w 30 dni ale już używam trzeci dzień a w licencji nadal jest 30 (czekam na zamówione w MS płytki).

#40 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 maja 2007 - 09:02

To podasz te punkty, które zostały złamane/naruszone ?


Przecież ci już napisałem: sprzedawca twierdzi, że jest możliwość zainstalowania Mac OS X czym wprowadza kupujących w błąd. Kolejny podał MacDada: umieścił składaka w kategorii komputery Apple, zamiast w kategorii komputery inne.

Gdyby przeniósł sprzęt do właściwej kategorii i opatrzył czytelną informacją, że:
1. sprzedaje bez Mac OS X
2. nie ma w legalnym obrocie Mac OS X dla tego komputera
3. licencja Mac OS X nie zezwala na instalację OS na komputerach innych niż Apple

to zgodziłbym się, że do końcowego użytkownika ostatecznie należy decyzja co z tym komputerem zrobi (podobnie jak w kompletnie nietrafionym przykładzie z nożem). Świadomy wybór, świadoma decyzja.

Przypomina mi to historię z iPodami - nieraz na forum zgłaszali się szczęśliwi posiadacze, którym iPod nie chciał się synchronizować z iTunes lub pojawiały się inne problemy. W końcu okazało się, że kupili podróbki.
Zostali nabici w butelkę, bo sprzedający tak zmanipulował opis przedmiotu, że ktoś kto nie widział wcześniej iPoda dał się nabrać.

#41 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 24 maja 2007 - 10:18

nie ma co gdybać, raptou nie masz racji i powoli zaczyna mi za Ciebie być poprostu wstyd. Gość reklamuje tę maszynę jako idealny zamiennik drogiego maca, nie pokazał ani jednego screena bez mac osX. Oszukuje ludzi bo to żaden zamiennik. To tak jakbym sprzedawał pirackie kopie windowsa jako alternatywę do drogich oryginałów. Licencja apple który jest producentem osX mówi jasno na jakich maszynach można go instalować i to że podobny parametrami pc to potrafi to nie znaczy że to legalne. Temat uważam do zamknięcia a przy okazji widać opieszałość pracowników allegro, duże brawa Panowie...

#42 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 24 maja 2007 - 10:56

Ależ pięknie rozwija się ten mój wątek - nawet podlewać nie trzeba... :) Właściwie umieściłem go jako ciekawostkę, ale po ciekawej lekturze wpisów Szanownych Koleżanek i Kolegów dochodzę do wniosku, że jest to jednak wprowadzanie klienta w błąd - nie można jako podstawowej zalety danego sprzętu wymieniać czegoś, co jest niezgodne z prawem, a instalowanie Mac OS X na komputerach innych, niż produkowane przez Apple jest niezgodne z prawem. I tyle.

#43 neos

neos
  • 27 postów
  • SkądRacibórz/Kraków

Napisano 24 maja 2007 - 11:12

Ależ pięknie rozwija się ten mój wątek - nawet podlewać nie trzeba... :)
Właściwie umieściłem go jako ciekawostkę, ale po ciekawej lekturze wpisów Szanownych Koleżanek i Kolegów dochodzę do wniosku, że jest to jednak wprowadzanie klienta w błąd - nie można jako podstawowej zalety danego sprzętu wymieniać czegoś, co jest niezgodne z prawem, a instalowanie Mac OS X na komputerach innych, niż produkowane przez Apple jest niezgodne z prawem. I tyle.


a jako niepodstawową zaletę można? ;)

Panowie z allegro wcale nie są tacy opieszali. Najwyraźniej nie mają mu nic do zarzucenia.

#44 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 24 maja 2007 - 11:17

nie można jako podstawowej zalety danego sprzętu wymieniać czegoś, co jest niezgodne z prawem[...]. I tyle.


tu sie nie zgodzę :

nowy samochód XXX - prędkość maksymalna to np 300 Km/h ...
a w Polsce są ograniczenia, do maksymalnie 130 ...

#45 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 24 maja 2007 - 11:26

tu sie nie zgodzę :

nowy samochód XXX - prędkość maksymalna to np 300 Km/h ...
a w Polsce są ograniczenia, do maksymalnie 130 ...


misiu kwadratowy ale na auto nie ma oprogramowania i licencji a na soft komputerowy jest. Nawet autem które osiąga 300km/h można jeździć zgodnie z przepisami a na PC z zainstalowanym osX nie można pracować legalnie w żadnym przypadku. Trafia to do Ciebie?

#46 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 24 maja 2007 - 11:35

Dlaczego pisze o wiec o mozliwosci zainstalowania OSX, skoro jest to nielegalne?


Raz że nielegalne a i dwa że bez złamania zabezpieczeń niewykonalne, a takowe też ścigane jest prawem.

PS. No i ja jestem kapusiem :D

#47 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 maja 2007 - 11:42

misiu kwadratowy ale na auto nie ma oprogramowania i licencji a na soft komputerowy jest. Nawet autem które osiąga 300km/h można jeździć zgodnie z przepisami a na PC z zainstalowanym osX nie można pracować legalnie w żadnym przypadku. Trafia to do Ciebie?


Zaraz ci odpisze, że można sprzedawać noże i nie nakłaniać do przestępstwa.
Ten typ tak ma. ;-)

---- Dodano 24-05-2007 o godzinie 12:55 ----

Panowie z allegro wcale nie są tacy opieszali. Najwyraźniej nie mają mu nic do zarzucenia.


Od kiedy Apple produkuje składaki? Dla takich komputerów jest dział: komputery> Inne> Pozostałe lub komputery> komputery klasy PC.
To chyba oczywiste?

#48 neos

neos
  • 27 postów
  • SkądRacibórz/Kraków

Napisano 24 maja 2007 - 22:10

Przepraszam, tutaj masz rację - jest w złej kategorii. Więc jeśli mamy być drobiazgowi to rzeczywiście może to naruszać regulamin. Z drugiej strony wielu, świadomie bądź nie, umieszcza notebooki apple w dziale "komputery" itp. i nikomu to nie przeszkadza. Poziom łamania regulaminu jest ten sam. Może pracownicy allegro traktują kategorie luźniej, a interweniują dopiero jak ktoś wrzuci majtki do działu z grami, może uznali że nie ma powodu do interwencji, a może zostawili bo dostaną prowizję po sprzedaży ;) Ale rozumiem, że w rozpędzie po akcji z ipodami macie nawyki niczym Cordell Walker ;). A tu rzeczywiście jest się do czego przyczepić.

#49 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 24 maja 2007 - 23:25


Przypomina mi to historię z iPodami - nieraz na forum zgłaszali się szczęśliwi posiadacze, którym iPod nie chciał się synchronizować z iTunes lub pojawiały się inne problemy. W końcu okazało się, że kupili podróbki.
Zostali nabici w butelkę, bo sprzedający tak zmanipulował opis przedmiotu, że ktoś kto nie widział wcześniej iPoda dał się nabrać.



Różnica między zgłoszeniem tamtych aukcji a tej polega na tym, że zanim ktoś kliknął to zapytał co sądzą inni.

Już mówiłem. Jestem "za" ale "z głową". Na prawdę efekt bezsensownego zgłaszania będzie taki, że Allegro zacznie je po prostu olewać - a dokładniej spadnie w kolejności rozpatrywania. Teraz jesteście cenną pomocą zarwno dla obsługi, jak i potencjalnych klientów, którzy być może nie kupią badziewia. Niestety tu było na prawdę ostre przegięcie. Nawet zakładając, że 1/2 forumowiczów ma rację, że aukcja jest co najmniej nie etyczna a drugie pół ma odmienne zdanie i także ma swoje racje to jest wystarczający powód do tego, żeby się powstrzymać.

Fajnie, że jest taka akcja. Nie zamierzam kupować iPoda ale wiem, na co uważać, gdyby zmienić zdanie, w końcu o produktach Apple mam mizerne pojęcie. Tu jednak ktoś wylał dziecko z kąpielą. To było na prawdę zbyt pochopne.

I tyle.

Ponieważ zaczyna się już dyskusja kręcić w kółko i nadal moje argumenty nie mogą jakoś dotrzeć ja już w tej sprawie głosu nie będę zabierał. Swoje powiedziałem, czytający sami wyciągną własne wnioski.
Apeluję tylko o rozwagę i zastanowienie na przyszłość. Zgłąszać ? Tak. Ale jak się ma absolutną pewność a nie "wydaje mi się", bo można w ten sposób tylko upszykszyć życie Bogu ducha winnemu sprzedawcy, który ma po prostu "świetny zmysł marketingowy" oraz obsłudze Allegro, która i bez tego ma kupę roboty.
Ci, którzy klikali za usunięciem aukcji - tego jestem pewien - nie czytali regulaminu Allegro lub go kompletnie nie zrozumieli.

Najlepszym dowodem na to niech będzie to, że aukcja jest nadal, nawet nie została zawieszona i ma się bardzo dobrze. Czy Wam to na prawdę nie daje do myślenia ?


---- Dodano 25-05-2007 o godzinie 00:38 ----

nie ma co gdybać, raptou nie masz racji i powoli zaczyna mi za Ciebie być poprostu wstyd.


Niepotrzebnie. Umiem się wstydzić samodzielnie, znam magiczne "przepraszam", umiem też przyznać, że zachowałem się jak idiota, gdy faktycznie się tak zachowałem.
Jeżeli jestem czegoś pewien - to znaczy, że jestem na 1000% i 100x to sprawdziłem (co także nie wyklucza pomyłki).

Za największą wadę u siebie uważam gadulstwo i nieumiejętność skracania wypowiedzi, lecz tu się poddaje. Taki już jestem.
Czasem tylko żałuję, ze staję w czyjeś obronie nieproszony, gdy wiem, że robię słusznie i dostaję za to po d... To też spora wada.

#50 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 25 maja 2007 - 06:20

Powtórzę za innymi: NIE MASZ RACJI. 1. Nie ma możliwości legalnego zainstalowania OS X na tym komputerze. Z dwóch powodów: A) Nie ma w sprzedaży systemu który by na tym ruszył (więc trzeba go ukraść) B) Nie uruchomi się on bez modyfikacji które to umożliwią (więc trzeba go dodatkowo skrackować) Przypominam, że Apple dopuszcza stosowanie swoich systemów wyłącznie na swoich komputerach. 2. Sprzedawca ewidentnie promuje komputer jako "zastępnik" Macintosha - dział w którym go umieścił, opis w tytule, wreszcie opis aukcji. To co robi ten człowiek w opisie aukcji, to albo namawianie do przestępstwa (co jest karalne), albo oszukiwanie ludzi możliwościami, które wymagają wejścia w konflikt z prawem (co tym bardziej jest karalne). Pomijam już takie detale, że wybrał niewłaściwą kategorię, dodał błędny opis (bo nie jest to, wbrew opisowi, Mak) i tak dalej. Najbardziej liczy się tutaj oszustwo/namawianie do popełnienia przestępstwa. Innymi słowy, gdybym kupił taki komputer, spróbowałbym kupić OS X'a do niego i zobaczył że jest to niewykonalne - miałbym wygraną sprawę w sądzie, a głównym dowodem byłby opis aukcji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych