Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

No to się zaczyna...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 22 maja 2007 - 12:52

A co Koleżanki i Koledzy na to:

http://allegro.pl/it...ym_okazja_.html

Ciekawe, kiedy włożą OS X do Nokii...

#2 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 22 maja 2007 - 13:31

Nie pierwszy i nie ostatnio tak reklamowany pecet na allegro. nawet pewien moderator takiego sprzedawal :>

#3 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 22 maja 2007 - 13:46

zgłosić jako naruszenie regulaminu

#4 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 22 maja 2007 - 13:49

Jest nawet taka fajna kategoria: Zglos naruszenie dotyczace opisu -> Sugerowanie nieetycznego wykorzystania ;)

#5 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 22 maja 2007 - 18:11

Zgłosiłem jako nielegalne oprogramowanie.

#6 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maja 2007 - 18:11

Nie tylko Tiger jest lewy, bo jak widać na obrazku Photoshop CS2 jest zarejestrowany na jakiegoś xxx.

#7 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 22 maja 2007 - 18:22

no to powiem tak: niezłe z nas kapusie bo ja też zgłosiłem naruszenie regualminu jak tylko przeczytałem posta kolegi @cheniek

#8 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maja 2007 - 10:56

Zgloszony cfaniaczek :) G.

#9 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maja 2007 - 11:36

O tym kolesiu było wiele razy na "Podróbki na allegro"

#10 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maja 2007 - 11:43

Zgloszony cfaniaczek :)

G.


Żeby tylko raz:)
Sam dzisiaj chyba ze trzy razy zgłaszałem:P

#11 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 23 maja 2007 - 14:06

Zgloszony cfaniaczek :)

G.


I tak to jest gdy chce być się świętszym od papieża.

Tu nie ma nic nielegalnego, jest 100% prawdy i zawracacie tylko gitarę obsłudze Allegro oraz zupełnie bez sensu dokopaliście gościowi. Spowodujecie tylko, że Allegro przestanie Was poważnie traktować i gdy na prawdę zgłosicie coś nie legalnego (popieram akcję z iPodami, zgłaszanie obsłudze nielegalnego softu itp.) ale trzeba przy tym myśleć.


Proszę mi wskazać JEDNO zdanie, w którym gość złamał jakikolwiek zapis prawny, regulamin Allegro, czy warunki licencji.

Nigdzie nie jest napisane, że oferuje zainstalowany Mac OS X oraz, że go w ogóle zainstalował. Informuje jedynie, że jest taka możliwość, ponieważ spełnia wymagania sprzętowe. Takie informacje podaje nawet Apple.
Cyt.
"Mam do zaoferowania komputer na ktorym jest mozliwosc zainstalowania najnowszego
systemu Apple - MAC OS"

Intencje macie dobre i godne pochwały tylko czasem trzeba się zastanowić pięć razy przed zgłoszeniem, bo zajmujecie tylko bez sensu czas pracownikom Allegro.

To tylko dobrze przemyślany i zgodny z prawem chwyt reklamowy.

#12 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 23 maja 2007 - 14:17

Proszę mi wskazać JEDNO zdanie, w którym gość złamał jakikolwiek zapis prawny, regulamin Allegro, czy warunki licencji.


Zdjecia sa niezgodne z opisem.

#13 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 maja 2007 - 14:17

Proszę mi wskazać JEDNO zdanie, w którym gość złamał jakikolwiek zapis prawny, regulamin Allegro, czy warunki licencji.

Oj raptu, znow piszesz swe wizjonerskie referaty ;)

Juz Ci wskazuje gdzie gosc zlamal regulamin allegro a konkretniej przedmiot jest niezgodny z opisem.

PC i MAC - 2 KOMPUTERY W JEDNYM OKAZJA!!!

Bujda na resorach, makiem nie jest, nie byl i nie bedzie.

w tescie uzyskał on wynik taki sam jaki uzyskuje najnowszy model Apple Mac Pro 4- Core Intel Xeon 2GHz.

Niby jakim cudem?

Poza tym nie lubie cwanactwa a taka aukcja to nic innego.

#14 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maja 2007 - 14:36

Proszę mi wskazać JEDNO zdanie, w którym gość złamał jakikolwiek zapis prawny, regulamin Allegro, czy warunki licencji.

Cyt.
"Mam do zaoferowania komputer na ktorym jest mozliwosc zainstalowania najnowszego
systemu Apple - MAC OS"


To jest właśnie to zdanie - sam je zacytowałeś (nie rozumiem tylko dlaczego tak dużym fontem - efekt silnych emocji?).

Sprzedający ewidentnie wprowadza kupujących w błąd sugerując, że na tym komputerze można zainstalować Mac OS X.
Pomijając warunki licencji, które są oczywiste, nie ma w sprzedaży Mac OS X dla Inteli - więc niby skąd ta "możliwość"?

#15 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 maja 2007 - 14:44

nawet pewien moderator takiego sprzedawal :>


...Ale to były dawne czasy ;-) Z tego co wiem, z tych wszystkich co sprzedałem na jednym nadal jest OSX a na reszcie Windowsy/Linuxy :)

Panowie dołącze się do dyskusji :) To jest tylko "możliwość", kupujący wybiera co na nim zainstaluje. Jeśli napisze " Pokaże Wam sklep który jest łatwo okraść" To jestem złodziejem ? :)

#16 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 maja 2007 - 14:48

Ale pomyslcie. Ktos kupuje sobie tego pseudomaka zadowolony, ze bezproblemowo mozna nim zainstalowac OS X od Apple idze do iSpotu czy tam SADu nabyc system i co? Zonk. Nagle okazuje sie, ze zostal nabity w butelke, oszukany przez cwaniaka z allego. Cwaniactwu mowie stop :-P

#17 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 23 maja 2007 - 14:50

Przepraszam za czcionkę. Tak mi się wkleiło z Alegro - niespecjalnie. Resztę zostawiam bez komentarza.Nie ma co się bronić tylko się zastanowić na przyszłość. Zdjęcia to dowód, że można i tylko tyle. Poza tym tu akurat nie ma referatu. No cóż mogę poradzić. Taka wada wrodzona. Jakąś trzeba przecież mieć. :lol: Ręce same się rwą do klawiatury i nie mogą przestać. No wiem. Aż dziwne, że przez tyle lat jeszcze za to nie wywalili mnie z Knoppix.pl, bez-kabli i Esatu. Ten typ tak ma. Nieuleczalne. :lol: Ciesz się, że mnie nie znasz prywatnie. Takim samym jestem gadułą. :lol:

#18 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 23 maja 2007 - 14:53

To jest tylko "możliwość


Jest, ale jej nie ma :P

#19 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maja 2007 - 14:56

Jeśli napisze " Pokaże Wam sklep który jest łatwo okraść" To jestem złodziejem ? :)


Nie, ale zachęcasz do popełnienia przestępstwa, a tym przypadku jest to niezgodne z regulaminem Allegro ;-)

Sprzedający nigdzie nie napisał, że można ale jest to niezgodne z prawem i kupujący bierze na siebie ryzyko związane z wszelkimi skutkami prawnymi. Ktoś może kupić w dobrej wierze i słono za to zapłacić (zestawienie z Mac Pro i Adobe Photoshop może sugerować tanią alternatywę dla zastosowań profesjonalnych, a w tym przypadku prawo nie zna litości).

Mamy tutaj co najmniej wprowadzenie w błąd jak nie oszustwo.

---- Dodano 23-05-2007 o godzinie 16:02 ----

Zdjęcia to dowód, że można i tylko tyle.


No tak, tylko co można? Nabijać ludzi w butelkę?

#20 ghost

ghost
  • 2 postów

Napisano 23 maja 2007 - 15:08

No to i ja sie dołączyłem :)

#21 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 maja 2007 - 15:22

Otrzymalem odp. od sprzedajacego na pytanie jakim cudem znalazl sie tam OS X ;)

Nie sprzedaje komputera z osx sprzedaje tylko sam komputer wszystkich pozostalych kwesti mozna dowiedziec sie z internetu



#22 neos

neos
  • 27 postów
  • SkądRacibórz/Kraków

Napisano 23 maja 2007 - 16:01

To oczywiste, że sprzedający balansuje na granicy. Ale widać, bardzo dobrze wie co robi. Ja osobiście nie widzę tam niczego co byłoby niezgodne z regulaminem. Jest możliwość instalacji? no jest, przecież to prawda. Że w teście uzyskał tyle punktów co jakiś tam mac? a kto powiedział w jakim teście? mógł sam napisać program który mu wskazuje stały wynik i nazwać go test :P. Zdjęcia nie muszą pokazywać licytowanego przedmiotu dopóki sprzedający tego nie podkreśli, one są przecież tylko dodatkiem. Ile jest aukcji z takimi samymi fotkami ipodów, maków wziętych z internetu? przecież to też nie odzwierciedla licytowanego przedmiotu. Nie żebym popierał to co robi sprzedawca, ktoś się serio może naciąć. Ale jak się robi zakupy na allegro to trzeba być na to przygotowanym. Jeśli ktoś zalicytuje to jego wpadka będzie sukcesem sprzedającego, który "sprytnie" wybił się ponad inne oferty których jest mnóstwo. Pozdrawiam

#23 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 23 maja 2007 - 17:14

Uwazam ze w tym przypadku to juz przegiecie. Niepotrzebnie zawracacie ludziom glowe i jeszcze chcecie wprowadzic goscia w tarapaty. Wszystko jest zgodne z opisem. Jest wyraznie napisane ze jest "mozliwosc" zainstalowania Mac OS X co zapewne nie jest klamstwem i zdiecia to potwierdzaja. LUDZIE, ODCZEPCIE SIE!!!

#24 mackwak

mackwak
  • 55 postów

Napisano 23 maja 2007 - 18:06

Uwazam ze w tym przypadku to juz przegiecie. Niepotrzebnie zawracacie ludziom glowe i jeszcze chcecie wprowadzic goscia w tarapaty. Wszystko jest zgodne z opisem. Jest wyraznie napisane ze jest "mozliwosc" zainstalowania Mac OS X co zapewne nie jest klamstwem i zdiecia to potwierdzaja. LUDZIE, ODCZEPCIE SIE!!!


Ty sprzedajesz ten komputer, że tak bronisz tą aukcję? :)

#25 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 23 maja 2007 - 18:11

Ty sprzedajesz ten komputer, że tak bronisz tą aukcję? :)


szkoda slow... Po prostu nie lubie jak sie komus zawraca dupe bez wyraznego powodu tak jak to niektorzy robia mi. Wkurza mnie to. Po prostu zostawcie goscia w spokoju. nic wam nie zrobil i sprzedaje to jak najbardziej legalnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych