Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rower - jeździcie, lubicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#26 maciejbo1

maciejbo1
  • 45 postów

Napisano 01 września 2011 - 10:11

Ja po Mistrzostwach Świata w Moskwie zrobiłem sobie 1,5tyg luzu, a teraz dalej szykowanie do MP Seniorów.


Jaka dokładnie dyscyplina i na czym polegały te zawody?

#27 Velo

Velo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 września 2011 - 10:15

Na codzień jeżdżę w okolicach Łodzi, a w wakacje udało mi się przejechać kawał Prowansji. Jeżdżę trekkingowo, a najbliższe plany to objazd Burgundii... wspaniałe trasy.

#28 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 września 2011 - 11:38

Jaka dokładnie dyscyplina i na czym polegały te zawody?


Kolartswo torowe. Głównie Sprint klasyczny czyli pojedynek 1vs1. Kibice porównują to do walk gladiatorów z racji, że zawodnicy w tej bardzo krótkiej konkurencji są dość mężni :) a zasada jest jasna, masz 3 okrążenia i wygrywa pierwszy na kresce ;)


Na codzień jeżdżę w okolicach Łodzi, a w wakacje udało mi się przejechać kawał Prowansji. Jeżdżę trekkingowo, a najbliższe plany to objazd Burgundii... wspaniałe trasy.


Chciałbym też tak czasami się odprężyć, nie czując stopera odliczającego czas :)

#29 Velo

Velo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 września 2011 - 12:04

Kolartswo torowe. Głównie Sprint klasyczny czyli pojedynek 1vs1. Kibice porównują to do walk gladiatorów z racji, że zawodnicy w tej bardzo krótkiej konkurencji są dość mężni :) a zasada jest jasna, masz 3 okrążenia i wygrywa pierwszy na kresce ;)




Chciałbym też tak czasami się odprężyć, nie czując stopera odliczającego czas :)


Gorąco polecam ! Świetne trasy, krajobrazy, doskonałe jedzenie i wino. Jeśli chodzi zaś o "wyczyn" w amatorskim rozumieniu, to zamierzam wjechać na Mont Ventoux, znanego z Tour de France. Na razie trasę przebyłem samochodem i myślę, że wjazd rowerem będzie niezłym wyzwaniem !

#30 maciejbo1

maciejbo1
  • 45 postów

Napisano 01 września 2011 - 12:07

To nieźle. Mam takie dwa pytania, może błahe. 1. Czy czujesz dużą prędkość? 2. Dlaczego zazwyczaj tylne koła są "osłonięte"?

#31 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 września 2011 - 12:10

Jeżdże bardzo rzadko, mam rower marki Felt, rzadko w Polsce spotykana. Osobiście wole biegać, bo mnie tyłek boli od roweru.

#32 maciejbo1

maciejbo1
  • 45 postów

Napisano 01 września 2011 - 12:14

Osobiście wole biegać, bo mnie tyłek boli od roweru.


Ja mam twarde siodełko, ale bardzo wygodne. Nic nie ociera, nie uciska. Jedynie raz na ok 10km jazdy muszę na kilka sekund mocno się przeciągnąć - rozluźniają się mięśnie pleców

#33 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 września 2011 - 20:52

To nieźle. Mam takie dwa pytania, może błahe.
1. Czy czujesz dużą prędkość?
2. Dlaczego zazwyczaj tylne koła są "osłonięte"?


1.Kwestia przyzwyczajenia. Z racji, że trenuje w sumie od 7 roku życia i nigdy nie miałem rozbratu z rowerem to ciężko to stwierdzić. ;)
2. Koła osłonięte czyli tzw.pełne używa się z racji braku przepływu powietrza przez nie dzięki czemu zmniejsza się opór powietrza co przekłada się na lepszy czas,miejsce, tyłuł mistrza polski czy mistrza świata ;)

#34 1mysliwy1

1mysliwy1
  • 99 postów

Napisano 02 września 2011 - 20:04

Ja trochę jeżdżę. Do rejestracji używam Endomondo. Trasy różnej długości w okolicach Ryk. Zapis tras i informacje: Endomondo | Community based on free GPS tracking of sports

Bardzo mi się przydał ten post. Aplikację pobrałem i sprawdza się świetne - polecam wszystkim! Dzięki!

#35 fascik

fascik
  • 626 postów
  • SkądRyki

Napisano 02 września 2011 - 20:08

Bardzo mi się przydał ten post. Aplikację pobrałem i sprawdza się świetne - polecam wszystkim! Dzięki!

Sama aplikacja jest OK ale i strona Endomondo jest świetna - lekka i przejrzysta. W porównaniu z Nike+ czy MapyMyRide/Bike/Run o niebo lepsza. No i ciągle się rozwijają i dodają nowe "ficzery". Szczególnie przydatna dla wszystkich fanów sport-trackingu.

#36 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 02 września 2011 - 20:10

Bardzo mi się przydał ten post. Aplikację pobrałem i sprawdza się świetne - polecam wszystkim! Dzięki!




myślę, że lepsza jest aplikacja runkeeper.

#37 fascik

fascik
  • 626 postów
  • SkądRyki

Napisano 02 września 2011 - 20:36

myślę, że lepsza jest aplikacja runkeeper.

Ale to chyba bardziej do biegania? :)

#38 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 02 września 2011 - 20:56

Też. Bieganie, rowery, pływanie, wspinaczka.... Łącznie 18 dyscyplin ;) Świetny interface, łatwa obsługa, licznik kalorii, fajne wykresy, ogólnie idealna aplikacja.

#39 fascik

fascik
  • 626 postów
  • SkądRyki

Napisano 02 września 2011 - 21:11

Też. Bieganie, rowery, pływanie, wspinaczka.... Łącznie 18 dyscyplin ;)
Świetny interface, łatwa obsługa, licznik kalorii, fajne wykresy, ogólnie idealna aplikacja.

hmm a to nie omieszkam sprawdzić. Warunek w sumie jeden - import/export GPX-ów ;)

#40 maciejbo1

maciejbo1
  • 45 postów

Napisano 02 września 2011 - 21:26

Dzisiaj opowiadałem koledze (mało w temacie) o rowerach szosowych jakie to są leciutkie, szybkie a on mi odpowiedział, że już lepiej kupić skuter. W tym momencie powiedziałem, że nie mamy o czym rozmawiać.

#41 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 03 września 2011 - 07:35

hmm a to nie omieszkam sprawdzić. Warunek w sumie jeden - import/export GPX-ów ;)


AFAIK da sie przez interfejs webowy. Uzywam Runkeepera od ponad roku - w 2010 glownie rower, w 2011 glownie bieganie

Matt Runner Szczecin, Poland | RunKeeper

#42 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 września 2011 - 07:49

A ja ze swoją żonką zainwestowałem w dahony. Ciut nas to kosztowało ale nie ukrywam że było warto. Korzystamy z roweru nie po to aby wiatr mi pogłębiał już istniejące zmarszczki lecz iście turystycznie. Oba rowery wchodzą do bagażnika corsy /owszem tylne siedzenie złożone/ i śmigamy po polsce do jakiegoś miasta lub ciekawej miejscowości. Żonka przez ten czas jazdy autem rysuje mi iPada aby dowiedzieć się co ciekawego można zobaczyć w docelowym miejscu. Dodatkowo jak już oddalimy się rowerami od auta to aby coś zjeść to nie mamy problemów z rowerami w postaci ich zabezpieczenia gdyż je składami na "maksa" i rowery z nami lądują w restauracji lub innej jadłodajni. Prędkość na rowerze tzw zwiedzająca 8 km/h ale średnio w danym miejscu zjeździmy średnio 30-35 km. Wystarczy i tak schudłem przez to lato.

#43 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 03 września 2011 - 08:07

iAmdrzej dla każdego coś miłego można napisać. Tyle tylko, ze nie każdy ma ochotena takie brzydactwo, praktyczne i poreczne, ale jednak brzydactwo. Z drugiej strony praktycznosc roweru dahon można wsiąść za tak duży atut, ze wybaczą mu się okropny wygląd ;) Pozdrawiam i życzę udanych Twoich wypadów z żona.

#44 maciejbo1

maciejbo1
  • 45 postów

Napisano 04 września 2011 - 18:25

Chciałem dzisiaj pojechać nad pewne jeziorko ale niestety budowa obwodnicy mnie zatrzymała. Moja ulubiona trasa była zablokowana a nie chciało mi się już szukać objazdu więc skończyłem z 20 kilometrami na liczniku.

#45 Jedi Seven

Jedi Seven
  • 95 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 września 2011 - 21:06

Również lubię jeździć, kiedy tylko mam wolny dzień staram się trochę popedałować, z reguły niewielkie dystanse 30-50km, chociaż niedawno szarpnąłem się na trochę dłuższą wyprawę. Zawsze obieram sobie za cel nie zejść poniżej średniej 20km/h, ale bywa różnie, przy kilku mocnych podjazdach trzeba się trochę wysilić. Dominuje u mnie niestety asfalt, z czego zadowolony nie jestem gdyż nie po to inwestowałem w foxa, no ale nie posiadłem chyba umiejętności odnajdywania fajnych szutrowych lub leśnych tras, mapy google też mi nie pomagają. :)

#46 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 19 października 2012 - 23:08

Rowerowo Miałem w domu sporo części rowerowych: cały napęd na wolnobieg (7rz), jakieś ze dwie sztyce, kierownice, stare kompletne koła i postanowiłem zbudować na ich bazie rower żonie. Kupiłem za ok 350 zł ramę męską (są lżejsze, a małżonka jest przyzwyczajona do takiej geometrii) i brakuje mi już tylko widelca i damskiego siodełka (siodło z jej starego roweru ma jakieś archaiczne mocowanie do sztycy). Będzie miała nowy przyzwoity rower za 800 zeta. Rama jest lekka (ok 1,8kg) i wygląda bardzo solidnie. W serwisie założę stery i korbe (nie umiem i nie mam narzędzi), resztę składam sam. Jak rower będzie gotowy, to go wrzucę. Niech ten wątek z potencjalnymi wpisami w stylu: "moja żona nie lubi amortyzowanej sztycy" albo wręcz zgoła przeciwnie: "śnię o tych pedałach" stanie się rowerowym hajdparkiem i odskocznią od forumowej nudy. Wierzę, że jeździcie. wuj mat z podróży

#47 hasod

hasod
  • 46 postów

Napisano 20 października 2012 - 01:59

Amor kup koniecznie z blokadą, bo ja miałam raz bez blokady to myślałam, że się pochlastam. Jeśli oczywiście będziesz kupował amor, bo sztywny widelec też nie jest najgorszy, jeśli jej nie ciągnie za bardzo do wertepów.

#48 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2012 - 09:07

@parmenides, już nikt nic nie kasuje. Regulamin został jakiś czas temu zmieniony i jeśli tylko kontynuacja tematu ma sens, można spokojnie pisać w starych wątkach. Jedynie przysłowiowe "odgrzewanie kotleta" i "wykopywanie trupa" jest zamykane :) Przeniosłem do wskazanego wątku.

#49 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 20 października 2012 - 09:20

Ja od 2 lat jeżdżę na BMC, ale niestety obecny sezon z braku czasu i chęci totalnie nie udany. Ale już nastawiam się na następny:)

Rower mam taki:

Dołączona grafika

tyle, że z pełnym osprzętem, błotniki, bagażnik, lampy (automatyczny czujnik zmierzchu, czyli jak się ściemni to same się zaświecają+z dodatkowymi lampami LED czyli jak się zatrzymuje to lampy automatycznie przełączają się na LED więc dalej świecę)

#50 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 21 października 2012 - 06:49

Amor kup koniecznie z blokadą, bo ja miałam raz bez blokady to myślałam, że się pochlastam. Jeśli oczywiście będziesz kupował amor, bo sztywny widelec też nie jest najgorszy, jeśli jej nie ciągnie za bardzo do wertepów.


To rower dla żony i raczej będzie amortyzator. Sama rama ma geometrię taką, że amor o skoku 63-75mm będzie najlepszy. Sztywne widelce są krótsze i trzeba by poszukać po prostu innej ramy. Poza tym żona jeździ okazjonalnie i raczej najważniejsza dla niej jest wygoda jazdy. Ale planuję jakiegoś amora z blokadą - dzięki za radę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych