Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uwaga na firmę IZEN ( apple_original ) z Wrocławia !!!!!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#51 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 10 stycznia 2012 - 08:09

Miałem kontakt. Chciał unieważnić komentarz w którym podałem wątek tego forum. Chyba to konto z Legnicy to jego. Napisał że pomysł unieważnienia konta podsunął mu wrocławski- UWAGA!!!!: "prokurator" :-D!! BUAHAHAHAHAHA. Nieźle. Widocznie nikt nie chce kupować z konta APPLE_Original.

#52 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 10 stycznia 2012 - 08:28

W ogóle na nic się nie godź. On wszystkich tak namawia do usuwania komentarzy albo grozi sądem, jeśli ktoś nie chce usunąć. To jawna kpina. To jemu trzeba grozić sądem, bo używa w swoich komentarzach obelg!!!! Jest nas tylu, nie możemy się dać jednej osobie, której wydaje się, że jest cwaniakiem!

---------- Wpis dodano o 08:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:20 ----------

PS. Kuba - na jakiej podstawie twierdzisz, ze Apple_Original jest jego? Ja nie widzę powiązania szczerze mówiąc... Ale może się mylę...

---------- Wpis dodano o 08:28 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:25 ----------

Przepraszam, cofam swój ostatni post - już teraz widzę, że to on :)

#53 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 10 stycznia 2012 - 08:44

A co do Ciebie to powiedział że prokurator mu doradził tylko pozew cywilny :-D.

#54 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 10 stycznia 2012 - 08:46

:D:D:D ja już swoje pozwy przeciwko niemu dopinam na ostatni guzik :)

#55 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2012 - 08:52

(...)

PS. Kuba - na jakiej podstawie twierdzisz, ze Apple_Original jest jego? Ja nie widzę powiązania szczerze mówiąc... Ale może się mylę...

---------- Wpis dodano o 08:28 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:25 ----------


Przepraszam, cofam swój ostatni post - już teraz widzę, że to on :)


Koledzy ... na jakiej podstawie twierdzicie, że "Apple_Original " to nasz bohater? Raz się na niego nie przyjemnie naciąłem (negatyw oczywiście, założony spór - allegro uznało moją rację po podaniu linka do forum - ale komentarz pozostał) i wolałbym więcej się nie narażać na nieprzyjemności.

#56 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 10 stycznia 2012 - 08:54

tumpio, na priv. Lepiej żeby nie wiedział po czym poznajemy ;)

#57 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 10 stycznia 2012 - 09:45

Z resztą Legnica to w jednym kierunku.

#58 Vito72

Vito72
  • 91 postów

Napisano 10 stycznia 2012 - 18:53

4x Macbook Pro 15 i7 2.66 OKAZJA! (2048213551) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
to macie jeszcze to

#59 michal86

michal86
  • 4 postów

Napisano 11 stycznia 2012 - 19:09

masakra

#60 dmkpoznan

dmkpoznan
  • 19 postów

Napisano 14 stycznia 2012 - 15:50

Również miałem styczność z tą firmą i również zostałem oszukany, choć nie bezpośrednio (straciłem tylko czas i pieniądze na paliwo). Między Świętami a Nowym Rokiem doszedłem do wniosku, że jeszcze w starym roku kupię Macbooka na firmę. W tym momencie sądziłem, że zakup używanego (sądziłem może po tym, w jakim stanie jest mój używany sprzęt) to dobry wybór i za dużo niższą (niż nowego) cenę mogę dostać wartościowy i zadbany sprzęt. Znalazłem jedną z aukcji firmy IZEN. Aukcja opisywała komputer jako posiadający "drobne ryski od dołu obudowy od kładzenia na biurko". Zachęcony takim opisem zadzwoniłem do wystawiającego (na podany numer w aukcji) - nie udało mi się dodzwonić. Po kilku próbach jednak ktoś odebrał i zapewnił mnie, że komputer jest w idealnym stanie. Poprosiłem o zdjęcia, a sprzedający zapewnił mnie, że jutro wymienia swojego 3G na 4S i wyśle mi zdjęcia. Następnego dnia nie dostałem zdjęć, ale zdecydowałem się, że pojadę (z Poznania) pod Wrocław (dokładną miejscowość podaję na dole wiadomości) po ten komputer. Umówiłem się, na godzinę 19.30 i o tej godzinie mniej-więcej dojechaliśmy. Sprzedający spóźnił się 2h i pokierował nas pod firmę stolarską w najciemniejszym miejscu miejscowości. Cała sytuacja wyglądała dość absurdalnie i pomimo, że byliśmy w trójkę zdecydowaliśmy się jednak umówić na stacji benzynowej. Po 2h czekania dostaliśmy kolejnego SMSa, że niedługo będzie i "pan sobie wybierze laptopa, którego będzie chciał". I tu pierwsze "WTF?". Postanowiłem spojrzeć na allegro na komentarze i w ten sposób znalazłem ten wątek. Wiedziałem już, że to porażka i straciliśmy czas i paliwo na jazdę ponad 400km, ale postanowiliśmy zobaczyć, co przywiezie sprzedający. Pojawiło się dwóch młodych ludzi (przed 30). Macbooka (Pro 13" 7.1) chciał prezentować w... bagażniku. Nie zgodziłem się i poprosiłem, abyśmy weszli do środka stacji. W normalnym świetle mogę stwierdzić, co widziałem (żałuję, że nie zrobiłem zdjęć tego sprzętu): * karton z dwoma macbookami w środku * na starcie z kartonu wyleciał dysk na podłogę * jeden z macbooków miał wgniecenie na pokrywie (jakby go ktoś młotkiem uderzył) i był w stanie fatalnym * drugi wyraźne ślady używania, klapa porysowana, liczne obicia, otarcia i... pokrywa dolna nieprzykręcona Sprzedający twierdził, że laptopy przyjeżdżają bez pamięci i dysków i dlatego jest odkręcona, bo świeżo włożył. Zapytałem, czy możemy go włączyć - nie, bo nie było dysku w środku. Dalsza rozmowa dotyczyła głównie tego, że laptop jest w fatalnym stanie i nie jest warty nawet połowy sugerowanej ceny. Do tego nie było płyt z systemem, a jakoś magicznie chciał instalować na nim Lion'a - najprawdopodobniej bez licencji. Dodam do tego, że fakturę chciał mi wystawiać na "dowolną kwotą, jaką będzie Pan chciał, dogadamy się", a śrubokręta, żeby przekręcić dysk z drugiego i udowodnić, że macbook działa również nie posiadał. Całość miała miejsce w miejscowości Kostomłoty (lub gminie).

#61 Bartek Libort

Bartek Libort
  • 235 postów
  • SkądPuławy/Łódź, PL

Napisano 14 stycznia 2012 - 16:43

Mi udało się odzyskać pieniądze za mojego Macbook'a. Trochę to trwało ale sprzedający (osiek-izen) pisząc, że zwróci całą zapłaconą przeze mnie kwotę dotrzymał słowa i zwrócił należność.

#62 Valdrake

Valdrake
  • 44 postów
  • SkądKrajenka, PL

Napisano 14 stycznia 2012 - 16:51

Dzisiaj miałem się z nim spotkać po odbiór macbooka ale jadnak zrezygnowałem i kupiłem innego macbooka xD I bardzo się z tego powodu ciesze :)

#63 Bartek Libort

Bartek Libort
  • 235 postów
  • SkądPuławy/Łódź, PL

Napisano 14 stycznia 2012 - 16:53

To zmień opis w sygnaturze :P

#64 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 14 stycznia 2012 - 17:12

Mi również zwrócił pieniążki w całości.

#65 Valdrake

Valdrake
  • 44 postów
  • SkądKrajenka, PL

Napisano 15 stycznia 2012 - 14:20

Jego nowy nick na allegro to APPLE_Original
Poznałem po numerze jego komórki 531777700. Miałem kupić od niego MacBooka White ale poszukałem informacji w google i trafiłem ma te forum. Ma też nick osiek-izen
Strony znalezione o nim:
Business.com - Find, Compare & Research B2B Vendors
Zapytanie o ofertę: PALETY ELEKTRONICZNE: NAWIGACJE, KOMORKI, IPODY ITP. - hurt

#66 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 16 stycznia 2012 - 15:38

Również miałem styczność z tą firmą i również zostałem oszukany, choć nie bezpośrednio (straciłem tylko czas i pieniądze na paliwo).

Między Świętami a Nowym Rokiem doszedłem do wniosku, że jeszcze w starym roku kupię Macbooka na firmę. W tym momencie sądziłem, że zakup używanego (sądziłem może po tym, w jakim stanie jest mój używany sprzęt) to dobry wybór i za dużo niższą (niż nowego) cenę mogę dostać wartościowy i zadbany sprzęt.

Znalazłem jedną z aukcji firmy IZEN. Aukcja opisywała komputer jako posiadający "drobne ryski od dołu obudowy od kładzenia na biurko". Zachęcony takim opisem zadzwoniłem do wystawiającego (na podany numer w aukcji) - nie udało mi się dodzwonić. Po kilku próbach jednak ktoś odebrał i zapewnił mnie, że komputer jest w idealnym stanie. Poprosiłem o zdjęcia, a sprzedający zapewnił mnie, że jutro wymienia swojego 3G na 4S i wyśle mi zdjęcia. Następnego dnia nie dostałem zdjęć, ale zdecydowałem się, że pojadę (z Poznania) pod Wrocław (dokładną miejscowość podaję na dole wiadomości) po ten komputer. Umówiłem się, na godzinę 19.30 i o tej godzinie mniej-więcej dojechaliśmy. Sprzedający spóźnił się 2h i pokierował nas pod firmę stolarską w najciemniejszym miejscu miejscowości. Cała sytuacja wyglądała dość absurdalnie i pomimo, że byliśmy w trójkę zdecydowaliśmy się jednak umówić na stacji benzynowej. Po 2h czekania dostaliśmy kolejnego SMSa, że niedługo będzie i "pan sobie wybierze laptopa, którego będzie chciał". I tu pierwsze "WTF?". Postanowiłem spojrzeć na allegro na komentarze i w ten sposób znalazłem ten wątek. Wiedziałem już, że to porażka i straciliśmy czas i paliwo na jazdę ponad 400km, ale postanowiliśmy zobaczyć, co przywiezie sprzedający. Pojawiło się dwóch młodych ludzi (przed 30). Macbooka (Pro 13" 7.1) chciał prezentować w... bagażniku. Nie zgodziłem się i poprosiłem, abyśmy weszli do środka stacji. W normalnym świetle mogę stwierdzić, co widziałem (żałuję, że nie zrobiłem zdjęć tego sprzętu):

* karton z dwoma macbookami w środku
* na starcie z kartonu wyleciał dysk na podłogę
* jeden z macbooków miał wgniecenie na pokrywie (jakby go ktoś młotkiem uderzył) i był w stanie fatalnym
* drugi wyraźne ślady używania, klapa porysowana, liczne obicia, otarcia i... pokrywa dolna nieprzykręcona

Sprzedający twierdził, że laptopy przyjeżdżają bez pamięci i dysków i dlatego jest odkręcona, bo świeżo włożył. Zapytałem, czy możemy go włączyć - nie, bo nie było dysku w środku. Dalsza rozmowa dotyczyła głównie tego, że laptop jest w fatalnym stanie i nie jest warty nawet połowy sugerowanej ceny. Do tego nie było płyt z systemem, a jakoś magicznie chciał instalować na nim Lion'a - najprawdopodobniej bez licencji. Dodam do tego, że fakturę chciał mi wystawiać na "dowolną kwotą, jaką będzie Pan chciał, dogadamy się", a śrubokręta, żeby przekręcić dysk z drugiego i udowodnić, że macbook działa również nie posiadał.

Całość miała miejsce w miejscowości Kostomłoty (lub gminie).


Mógłbyś proszę podać jeszcze link do tej aukcji? Dzięki:)

#67 dmkpoznan

dmkpoznan
  • 19 postów

Napisano 17 stycznia 2012 - 02:21

Mógłbyś proszę podać jeszcze link do tej aukcji? Dzięki:)


[URL="http://motoallegro.pl/macbook-pro-13-2-4-ghz-4gb-320gb-320m-fv-m-i2010214190.html"]To ta aukcja![/URL]

Dopiska o nowym zasilaczu też była nieprawdziwa - w kartonie był zasilacz używany z wyaźnie brudnymi kablami.

I jeśli dobrze pamiętam chciał umawiać się pod tą firmą: [URL="http://www.stolarstwo.wroclaw.pl/"]http://www.stolarstwo.wroclaw.pl/[/URL] - może mieć coś z nią wspólnego, gdyż chciał jeździć tam wystawiać fakturę itd.

#68 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 17 stycznia 2012 - 09:37

Najbardziej przeraża mnie postawa allegro, wielokrotnie pisaliśmy do nich w jego sprawie, oni sobie nic z tego nie robią. Przecież ma tam poblokowane konta. Nie rozumiem, jak mogą dopuścić, żeby ta sama osoba, czy nawet inna osoba z tym samym adresem mogła dalej handlować. Na eBay'u by w życiu do tego nie dopuścili....

#69 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 09:21

Informacje o Użytkowniku Alice777

Czyżby kolejne konto powiązane? :) Co sądzicie?

#70 Sawom

Sawom
  • 83 postów

Napisano 18 stycznia 2012 - 13:05

Informacje o Użytkowniku Alice777

Czyżby kolejne konto powiązane? :) Co sądzicie?


zupełnie inny telefon i miejscowość więc chyba lepiej nie psuć komuś opinii jeśli nie masz pewności...

#71 Pieronek

Pieronek
  • 4 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 17:55

Po prostu Alice777 kupił Macbooka White 2.13 od Izen-a, "naprawił" i sprzedaje na aukcji, widać to po komentarzach i sprzedawanych w tej chwili przedmiotach.

#72 pawelek94

pawelek94
  • 184 postów
  • SkądGrójec, Poland

Napisano 08 lutego 2012 - 20:26

Witam opiszę sytuację dlaczego nie kupować od izen-a Mac-ów. Na allegro podaje się równiez jako osiek-izen. A więc od początku.Zapragnąłem mieć swojego Mac-a dokładnie to interesował mnie mocny Pro najlepiej 15'. Przekopując allegro nie było nic ciekawego ,każdu jeden drogi jak na mój budżet. Pewnego dnia zobaczyłem ładną 15' core 2 duo 2.8 z dwoma grafikami działająca. Cena 2100zł problem jaki miała to niedziałająca klawiatura. Reszta ideał. Po wymienieniu kilku mieli z w/w "osobą" zadzwoniłem do niego w celu zasięgnięcia dodatkowych informacji o sprzęcie. Izen zachwalał go w mailach np: "Jeśli poradzi Pan sobie z klawiaturą to ma Pan pełnoprawny komputer, z którego można normalnie korzystać będzie przez wiele miesięcy i tego jestem pewien." Paczka przyszła. Z zewnątrz tak jak na zdjęciach. Odpalam i problem. Nie działa 9600gt, klawiatura wcale nie działa, dysk zamiast 500gb to jakieś 160gb, nagrywarka nie czyta. 3gb ramu miało być 4gb Napisałem do niego niech dosyła brakujące części i buli za naprawę grafiki. Oczywiście otrzymałem miłą wiadomość że nic nie dostane i że nie mogę mu nic zrobić. Wtedy już nie był taki miły jak w momencie kupowania mac-a. Jakimś cudem udało mi się wyegzekwować zew nagrywarkę do air. nagrywarkę wew do mac-a kostkę ramu. Jakieś pierdoły do iphone. Zawsze lepsze to niż nic. W tym czasie udało mi się znaleźć naprawdę DOBRY SERWIS w warszawie. Nie będę pisał kto to jest ponieważ ktoś mógł by to jakoś wykożystać. Nie chcę Panu który go naprawiał robić problemów. Co było popsute i co z nim się działo: Ogólnie zalany strasznie. Standard u izen-a. Śrubki od klawiatury zardzewiałe strasznie. Do wymiany: Wymiana gniazda klawiatury z uzupełnieniem ścieżek, wymiana przełącznika grafiki x28, wymiana zasilacza GPU Vcore, wymiana zasilacza 1,1/1,8 Vcore, wymiana układu grafiki 9600, wymiana klawiatury. Ile zapłaciłem nie ważne. Do wymiany jeszcze napęd. Oczywiście przysłany przez izen-a jeszcze gorszy niż był. Jedne głośnik delikatnie ciszej gra. Track pad czasami nie działa klikanie (całym trackpadem). Brak podświetlenia klawiatury. Podświetlenie będę naprawiał jeszcze, może napęd. Tak naprawdę udało mi się go naprawić dzięki Panu z serwisu, któremu serdecznie dziękuję. Pierwszy raz się spotkałem z człowiekiem tak obeznanym w temacie. WIELKIE DZIĘKI!!. Wracając do tego całego izen-a. Jeżeli kupować sprzęt od niego do za grosze! jakieś 200zł to może i tak. Ale nie pakować sporej kasy i mieć poprostu padło. Bo to jest normalnie chamstwo. Ludzie płacą duże pieniądze chcą mieć działający sprzęt (wnioskując z opisu aukcji) a dostają trupa, tracą masę nerwów i pieniędzy. Jednak dobrze że są takie osoby które naprawiają takie izen-owe złomy. Później jeszcze dodam zdjęcia z naprawy( w tym momencie ich nie posiadam).

#73 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 08 lutego 2012 - 20:30

Zgłosiłeś sprawę na Policję? Zgłoś, będziesz mógł dostać zwrot pieniędzy z allegro!

#74 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lutego 2012 - 20:38

Witam opiszę sytuację dlaczego nie kupować od izen-a Mac-ów. Na allegro podaje się równiez jako osiek-izen.
A więc od początku.Zapragnąłem mieć swojego Mac-a dokładnie to interesował mnie mocny Pro najlepiej 15'. Przekopując allegro nie było nic ciekawego ,każdu jeden drogi jak na mój budżet. Pewnego dnia zobaczyłem ładną 15' core 2 duo 2.8 z dwoma grafikami działająca. Cena 2100zł problem jaki miała to niedziałająca klawiatura. Reszta ideał. Po wymienieniu kilku mieli z w/w "osobą" zadzwoniłem do niego w celu zasięgnięcia dodatkowych informacji o sprzęcie. Izen zachwalał go w mailach np:
"Jeśli poradzi Pan sobie z klawiaturą to ma Pan pełnoprawny komputer, z którego można normalnie korzystać będzie przez wiele miesięcy i tego jestem pewien."
Paczka przyszła. Z zewnątrz tak jak na zdjęciach. Odpalam i problem. Nie działa 9600gt, klawiatura wcale nie działa, dysk zamiast 500gb to jakieś 160gb, nagrywarka nie czyta. 3gb ramu miało być 4gb
Napisałem do niego niech dosyła brakujące części i buli za naprawę grafiki. Oczywiście otrzymałem miłą wiadomość że nic nie dostane i że nie mogę mu nic zrobić. Wtedy już nie był taki miły jak w momencie kupowania mac-a. Jakimś cudem udało mi się wyegzekwować zew nagrywarkę do air. nagrywarkę wew do mac-a kostkę ramu. Jakieś pierdoły do iphone. Zawsze lepsze to niż nic. W tym czasie udało mi się znaleźć naprawdę DOBRY SERWIS w warszawie. Nie będę pisał kto to jest ponieważ ktoś mógł by to jakoś wykożystać. Nie chcę Panu który go naprawiał robić problemów. Co było popsute i co z nim się działo: Ogólnie zalany strasznie. Standard u izen-a. Śrubki od klawiatury zardzewiałe strasznie. Do wymiany: Wymiana gniazda klawiatury z uzupełnieniem ścieżek, wymiana przełącznika grafiki x28, wymiana zasilacza GPU Vcore, wymiana zasilacza 1,1/1,8 Vcore, wymiana układu grafiki 9600, wymiana klawiatury. Ile zapłaciłem nie ważne. Do wymiany jeszcze napęd. Oczywiście przysłany przez izen-a jeszcze gorszy niż był. Jedne głośnik delikatnie ciszej gra. Track pad czasami nie działa klikanie (całym trackpadem). Brak podświetlenia klawiatury. Podświetlenie będę naprawiał jeszcze, może napęd. Tak naprawdę udało mi się go naprawić dzięki Panu z serwisu, któremu serdecznie dziękuję. Pierwszy raz się spotkałem z człowiekiem tak obeznanym w temacie. WIELKIE DZIĘKI!!. Wracając do tego całego izen-a. Jeżeli kupować sprzęt od niego do za grosze! jakieś 200zł to może i tak. Ale nie pakować sporej kasy i mieć poprostu padło. Bo to jest normalnie chamstwo. Ludzie płacą duże pieniądze chcą mieć działający sprzęt (wnioskując z opisu aukcji) a dostają trupa, tracą masę nerwów i pieniędzy. Jednak dobrze że są takie osoby które naprawiają takie izen-owe złomy.
Później jeszcze dodam zdjęcia z naprawy( w tym momencie ich nie posiadam).


Pisałem nie kupuj a ty się uparłeś jak głupi to teraz masz.
Dołączona grafika

#75 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 08 lutego 2012 - 20:43

PS. Zapraszam również do przyłączenia się do grupy na wspólny pozew: https://wspolnypozew...zwy/izen-wrocaw




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych