Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Myapple [propozycja] zlotu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#176 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 października 2011 - 15:04

Skoro masz takie bogate doswiadczenie w organizowaniu zlotów, a wszystko podparte rozdawaniem "prezentów" chetnie sam wpisze sie jako jeden z uczestników takiego zlotu.Nie będę pazerny. A tak powaznie pisząc, wszystko mozna organizowac w oparciu o sens imprezy wykraczajacy dalej, niz "czy dostaniemy smycz lub koszulkę". Jesli ktos tego nie rozumie, szkoda wogóle podejmowac temat zlotu. Zlot w swoim zamiarze ma byc impreza o charakterze integracyjnym, zwiazanym bezposrednio z zainteresowaniem danej grupy osób. Czy uwazasz, ze podstawowym kryterium uczestnictwa w zlocie jest "prezent", czy moze , a jednak moze przedewszystkim mozliwośc w realu poznania się, omówienia kilku ciekawych tematów, poznania kilku interesujacych ludzi, wymiane doswiadczen itp.? Dla mnie wazniejsza bedzie wizytowka osoby z Forum Mya, ktora moze mi byc bardzo pomocna w przyszlosc, gdy bede szukał kogos /specjalisty w jakiejsc dziedzinie /, kto sie okazac moze "znajomym z forum". I vice versa, byc moze moja wizytówka moze komus przydac sie w jakims okreslonym celu, lub czasem jedynie na zasadzie "pomocnej dłoni" bo akurat bedzie w Katowicach lub Łodzi. Tak działa zlot, spotkanie integracyjne, ale widze, ze od lat 80 zeszłego stulecia bywałem na czyms oderwanym od "prawdziwego zlotu". Widocznie bywalismy na innych imprezach lub z innych pobudek. Mam dla Ciebie dobra wiadomosc, na trasie z Łowicza do Wawy za niewielkie pieniadze prosto z SAD-u kupisz sobie tyle jabłek, ile zechcesz za mała kasę, na zlocie nie zapewni Ci nikt tak "bogatej oferty". P.S. Piszesz "zluzuj chłopie"...jak widac lubisz z własnego forum robic miejsce do "niezłej jazdy", "ubawu po pachy". Zal mi jedynie tego forum i szacun dla moderacji, ze jeszcze nie zamkneli w cholere tego tematu z pogranicza fantazji ludzi pazernych na głupoty typu smycze i inne kadzidełka. Skonczmy robic z Forum MyA miejsce do kpienia sobie i zartowania, bo luz jest super...jest, ale czasem bywa pomocne myslenie i dostrzeganie róznic w tym, gdzie moge sobie robic "jaja", a gdzie nie. Niespodzianki nie dotycza jedynie prezentów, mozna zorganizowac spotkanie - niespodzianke z kims waznym ze swiata Apple, warsztaty interesujace całą grupe itp. Tak działała DEMO-SCENA i inne wieksze nawet na poziomie Europy spotkania. Chciałbym zaznaczyc, ze sponsoring o jakim niektorzy marza nie jest mozliwy w inny sposob, jak tylko zorganizowanie imprezy na kilkaset osob, pod patronatem konkretnej firmy i jej loga, co nie jest niestety proste ani łatwe do osiagniecia. Firmy pieniadze na takie rzeczy jakby ktos nie miał pojecia przeznaczaja z twz, srodków na marketing i reklame, srodków zatwierdzanych na poczatku kazdego roku podatkowego, nie ma mozliwosci by nagle ktos wpadł i zaproponował, aby dla grupy stu-paru osob jakas firm wygospodarowała srodki, bo "Ci" ludzie "chca prezenty". To ma byc spotkanie w gronie Forumowiczów MyA, tak wiec de facto to kazdy z bioracych udział w spotkaniu musiałby pokryc koszty zakupu "prezentu". Nalezało by ukryc prawdziwe wydatkowanie srodków, by "zaskoczyć" tych, co sie zjawią. Pytanie jednak, gdzie zasada transparentnosci wydawania srodków? Mozna ujac dodatkowy koszt "niespodzianka", ale równie dobrze mozna poprosic Mya o dostarczenie na spotkanie kilkanascie/dziesiat koszulek czy kubków ktore kazdy sobie sam zakupi. A jesli MyA nawet postanowi cos "zasponsorowac" to juz nie nasz w tym udział. Tak to widze, jako osoba bioraca udział w przygotowaniu kilku branzowych spotka dla grupy kilkudziesieciu oszołomów / nie wnikajac jakiej, bo nie o tym mowa :) /.

#177 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 października 2011 - 15:15

Skoro masz takie... ble ble ble... (szkoda miejsca)


Nie mam bogatego doświadczenia w organizowaniu zlotów tylko w ich uczestnictwach.
Nigdzie nie napisałem że prezenty/upominki to podstawowe kryterium, i nie uważam by się to gryzło z innymi.

Rozumiem że chcesz aby temat ruszył ale będąc gburem nic nie osiągniesz ;-)

#178 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2011 - 15:18

Widocznie nie byłeś nigdy na żadnym polskim zlocie i nie wiesz jakie ciekawe niespodzianki można przygotować.
Zluzuj chłopie ;-)


Myślisz, że komuś się będzie chciało fundować Tobie prezenty za <300zł ? Zakładając, że chcesz iPoda, a w końcu miałeś ich już całą masę, więc w czym problem? W sygnaturze tak się wychwalasz czego to ty nie miałeś i jeszcze "prezentów z jabłkami" się domagasz? Taki skąpy jesteś?

#179 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 października 2011 - 15:21

No to ja już nie chce takie zlotu jak was tutaj czytam, dziękuję i dobranoc.

#180 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 października 2011 - 15:22

Myślisz, że komuś się będzie chciało fundować Tobie prezenty za <300zł ? Zakładając, że chcesz iPoda, a w końcu miałeś ich już całą masę, więc w czym problem? W sygnaturze tak się wychwalasz czego to ty nie miałeś i jeszcze "prezentów z jabłkami" się domagasz? Taki skąpy jesteś?

<300zł? Skąd to wziąłeś? Byłeś kiedyś na jakimś większym zlocie?

No to ja już nie chce takie zlotu jak was tutaj czytam, dziękuję i dobranoc.

Dokładnie.

#181 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2011 - 15:23

Nie wiem o czym konkretnie piszesz

#182 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 października 2011 - 15:28

J tez nie wiem, i zgadzam sie z iLolkiem w całej poprzedniej wypowiedzi.Nie chodzi w zlocie o to, by napalac sie na prezent. ale skoro temat umiera powoli, wystarczy kilka takich zdan "nie chcemy" i temat sam sie rozwiąże :) - pojdzie do kosza.

#183 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 października 2011 - 15:35

J tez nie wiem, i zgadzam sie z iLolkiem w całej poprzedniej wypowiedzi.Nie chodzi w zlocie o to, by napalac sie na prezent.
ale skoro temat umiera powoli, wystarczy kilka takich zdan "nie chcemy" i temat sam sie rozwiąże :) - pojdzie do kosza.

Nigdzie nie napisałem że w zlocie chodzi o to żeby napalić się na prezent i to jeszcze za 300zł...
Skoro nie wiesz o czym pisze to po co odpowiadasz i się denerwujesz? ;-)

#184 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2011 - 15:53

Nigdzie nie napisałem że w zlocie chodzi o to żeby napalić się na prezent i to jeszcze za 300zł...
Skoro nie wiesz o czym pisze to po co odpowiadasz i się denerwujesz? ;-)


To sprecyzuj wypowiedź tak żeby było wiadomo o czym piszesz.

#185 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 października 2011 - 16:00

To sprecyzuj wypowiedź tak żeby było wiadomo o czym piszesz.

Dokładnie chodzi mi o drobne upominki przypominające o tym że na takim zlocie się było. Nie musi do być wcale darmowy iPod za 300zł czy koszulka z 50zł.
Wystarczy np. drobna zlotowa wlepka ciekawą grafiką i stosownym napisem na klapę macbooka lub iPhone na którą można się zrzucić po 2 czy 3zł :-P
Nie sądzę też aby popsuło to sens organizowania całego zlotu ;-)

#186 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2011 - 16:03

Dokładnie chodzi mi o drobne upominki przypominające o tym że na takim zlocie się było. Nie musi do być wcale darmowy iPod za 300zł czy koszulka z 50zł.
Wystarczy np. drobna zlotowa wlepka ciekawą grafiką i stosownym napisem na klapę macbooka lub iPhone na którą można się zrzucić po 2 czy 3zł :-P
Nie sądzę też aby popsuło to sens organizowania całego zlotu ;-)


No, fajne by były naklejki z tym zielonym listkiem MyApple z nad litery Y

#187 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 października 2011 - 16:15

Rybak-17 no widzisz, takie rzeczy sa do załatwienia w godzine, wiec chyba z tym nie powinno byc problemu, pod warunkiem, ŻE UZYSKAMY ZGODE MODERATORÓW I SZEFA MyAPPLE. To jest podstawa, by mozna rozdac na zlocie taki listek. Mozna koło tego wkomponowac numer 1, oznaczający pierwszy zlot. Ale tak jak piszę, po 1 musi byc zgoda Moderacji na uzycie listka, po 2 fajnie by było zrobic małe głosowanie i konkursik na taki znaczek. Nagrada dla zwyciezcy powinna byc swiadomosc, ze jego grafika bedzie wykorzystana do zlotu. Mozna spokojnie zamówic nie tylko naklejki, mozna też zrobic wpinki w klape marynarki, koszt smieszny przy wiekszym zamówieniu...jak kto woli. Rybak-17 mamy sprawe wyjasniona. :)

#188 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2011 - 16:45

E tam, ja i tak do 14 maja mam 15 lat :P

#189 kaziu144

kaziu144
  • 5 postów

Napisano 09 października 2011 - 19:36

ArrasB bardzo dobra propozycja , chciałbym dodać ze spotkanie mogło by odbyć sie blisko np PKS czy PKP w danym mieście zeby każdy mógł dojechać (pociąg , PKS ) , fajnie by było jak by to zostało uwzględnione przy wyborze.

#190 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 października 2011 - 20:05

kaziu144 zapewne zostanie uwzgledniony powrót osób bioracych udział w spotkaniu. Jak znam zycie i tego typu spotkania mozna spokojnie liczyc na kogos z biorących udział w zlocie, gdzie jak sądze te kilka ulic ktoś zawsze podwiezie na dworzec PKP/PKS.
To moje jednak zdanie. Ja moge jedynie napisac, że jesli dojdzie do zlotu, zawsze ktoś może na mnie liczyć...to nie problem.

---------- Wpis dodano o 21:05 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:50 ----------

Panie i Panowie. Pozwoliłem sobie w Waszym i swoim skromnym imieniu napisac na PW do p.Dawida Szypulskiego /co to za osoba i kto to :) nie musze pisać/.
Nakreśliłem temat mozliwości objęcia patronatem medialnym zlotu przez MyApple, mozliwościa wykorzystania przynajmniej części loga w ramach tzw. prezentu dla osob biorących udział w zlocie.
Oczywiscie wszystko musi odbyc sie na zasadach prawa i z poszanowaniem cudzej własnosci jaką niewątpliwie jest logo MyApple.
Czekamy więc cierpliwie na odpowiedz od Moderatorów, a w szczególności "głównodowodzącego" MyApple.
Gdy otrzymam stosowna odpowiedz podzielę się z Wami ta informacją / chyba, że nadawca będzie zyczył sobie inaczej, wtedy nie zostanie upubliczniona treść PW /.
UWAGA! NIE OCZEKUJEMY OD MyAPPLE ŻADNEGO SPONSORINGU! ZA WSZYSTKO PŁACIMY SAMI!
Po uzyskaniu zgody podam w tym temacie raz jeszcze do publicznej wiadomosci informację, że zbieram na maila wstępne zapisy osób chętnych na zlot. Później po ustaleniu ilości osob oraz wyboru faktycznego miasta wybierzecie SAMI osoby do stworzenia "komitetu" przygotowywującego zlot.
Pozdrawiam.

P.S.
Do tego celu stworzę konto pocztowe na gmail do którego login i hasło podam moderatorom aby mogli w ramach kontrolnych sprawdzać, czy wszystko przebiega zgodnie ze stanem faktycznym.
Mn. na ten adres bedziecie mogli wysyłac Wasze zgłoszenia na zlot.
Czy takie posunięcia Wam odpowiadają? Czekam na konstruktywne opinie i podpowiedzi w tej sprawie.
Osoby piszace po raz N-ty o sponsoringu, prezentach i tego typu duperelach nie będą traktowane poważnie, mamy temat ew. niespodzianek wstepnie ustalony -beda na 100%, w jakiej formie i ilości, zobaczymy w trakcie realizacji przygotowań zlotu.

#191 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 października 2011 - 20:41

Pisał ktoś do Moderatorów (Administratorów) ? ArrasB piszesz, że trzeba się dogadać z Myapple wiesz co ? Pisałem, odpowiedź była takie żeby to wszystko zorganizować a oni się zastanowią i nie widzą w tym temacie nic sensownego. Dziękuje za uwagę i proszę was nie kłóćcie się :D

#192 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 października 2011 - 21:31

Komel mylisz się. W dniu dzisiejszym po krótkiej, acz bardzo owocnej wymianie poprzez PW korespondencji zostałem zapewniony o mozliwości, ZAZNACZAM MOŻLIWOŚCI objęcia patronatem 1 zlotu forumowiczów MyApple i ludzi pozytywnie zakręconych w temacie Apple. Jest kilka spraw organizacyjnych, które musimy ze swojej strony zrobić, by wszystko nabrało jakis wymiar sensowny na tyle, że staniemy sie poważna strona do rozmów z Moderatorami , a co najważniejsze Właścicielem MyApple. Uspokajam Was Panowie, w dniu jutrzejszym zostanie załozone konto mailowe / adres zostanie podany do publicznej wiadomosci / na który przeslecie swoje propozycje miast, przyjelismy, ze najsensowniejszym rozwiazaniem jest miasto Łódz z racji faktu, ze znajduje sie w miare centralnie w kraju. Oczywiscie to jest 1 krok, ktory umozliwi nam dalszy rozwój w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

#193 Yurek90

Yurek90
  • 958 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 09 października 2011 - 21:47

Czekamy z niecierpliwością ;)

#194 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 października 2011 - 22:19

Panie i Panowie.

W związku z chęcią zorganizowania zlotu sympatyków sprzętu Apple i Forumowiczów MyApple podaję publicznie adres mailowy na który można zgłaszać chęć udziału w w/w zlocie.
Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:
-imię i nazwisko, nick z MyApple
-miejsce skąd pochodzi osoba zgłaszająca chęć udziału
-przyblizoną ilość km jaką skłonna jest przebyc celem dotarcia na zlot
-propozycje ilosci dni 1-2/ zlotu
-kwotę jaka maksymalnie skłonna jest zapłacic za kazdy dzien zlotu / obejmując koszty wynajecia sali, posiłków ciepłych w raz ze szwedzkim stołem + napoje ciepłe i zimne , nie przewiduje się na tą chwile żadnych alkoholi i jak sądze aby utrzymać wysoki poziom zlotu, nie będzie na terenie zlotu mozliwości zakupu tego typu produktów. W ostateczności zamówimy piwo w ilosci "do strawienia" umozliwiajacej kontrole nad towarzystwem.
-przyblizony okres w ktorym chielibysice aby odbył sie zlot / data, dzien miesiaca /
-forma spotkania / luźny-zapoznawczy czy tez chcielibyście, aby w trakcie zlotu były warsztaty lub przynbajmniej jedno spotkanie z sensownym przedstawicielem np. iSource lub Cortlandu / zobaczymy komu zalezy na dobrej renomie wśród userów sprzętu Apple/

Termin składania zgłoszeń mija 30 października 2011 roku. Do tego dnia nie ma limitów ograniczających ilość zgłoszeń.
Po ustaleniu na podstawie Waszych zgłoszeń sensownego miejsca zlotu podany zostanie osrodek, w którym mozliwe jest zorganizowanie zlotu.
Kryterii bedzie kilka, uzależnionych mn. od tego czy zlot bedzie 1 czy 2 dniowy. Następnie podamy publicznie kwotę do uiszczenia za zlot / kwestie numeru konta itp. ustalimy po 30 października, liczy sie w pierwszej kolejnosci ilość chętnych/.

Dla dopytujących się, w przypadku zebrania dużej ilości chetnych postaram się namówic kogos z iSource lub Cortlandu na spotkanie z forumowiczami.
Wtedy wczesniej ustalimy sobie zestaw sensownych pytań jakie chcielibyscie zadac i o czym porozmawiac z przedstawicielami tych firm, o przyszłosci Apple w Polsce itp.
Jesli uda sie zorganizowac przynajmniej krotkie warsztaty prosimy o podanie z jakim tematem najbardziej jest Wam najblizej by udac sie na tego typu warsztaty.

Głupie propozycje, osmieszanie zlotu wpierw wogole nie beda brane pod wzgląd. W konsekwencji nasilania sie beznadziejnych komentarzy i propozycji temat zostanie praktycznie zamkniety i w konsekwencji - napisze szczerze...NIE MA CO BĘDZIE W PRZYSZLOSCI LICZYC NA MyApple JAKO FIRME DO WSPIERANIA POMYSŁU ZLOTU!

Przewiduje się pamiątki z 1 zlotu - to dla dopytujących

adres mailowy : nasz_zlot@wp.pl

Nasi Koledzy poniżej 16 roku życie, macie szanse w przyszłych latachna zlot- chyba, że pojawicie się z osobą dorosłą, która weźmie za Was odpowiedzialność przez cały czas zlotu / i co jasne w drodze na i powrotnej/.
Osoby nieletnie pomiędzy 16 a 18 rokiem obowiązkowo zgoda prawnych opiekunów / nie ma odstępstw od tej zasady!/.


#195 lewandowsky

lewandowsky
  • 492 postów

Napisano 10 października 2011 - 05:12

Obstawiam, ze zgłosi się 10 osób, no może 13. Ale wykluczając osoby poniżej 16 roku życia, to w sumie może 7.

#196 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 października 2011 - 14:56

Arras.. mogę założyć Maila na swoim serwerze : costam@liczne.pl , costam@wrzuc.net.pl jak coś to się odezwij ;)

Nieograniczona pojemność.

---------- Wpis dodano o 15:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:50 ----------

Mogę użyczyć także serwera na jakieś potrzebne rzeczy na zlot ;)

#197 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 października 2011 - 15:59

Mi jest obojętnie gdzie itp, najważniejsze kryterium to dla mnie data, bo musiałbym zgrać opiekę nad synkiem. Czekam na info po 30 października.

#198 flamner

flamner
  • 253 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2011 - 19:58

Panowie, a nie prościej dodać wydarzenie na facebooku? Kto będzie chciał to się zapisze, a dodatkowo można zrobić ankietę i w sposób demokratyczny wybrać miasto.

#199 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 11 października 2011 - 21:57

Panowie na ta chwile odzew jest ZEROWY, co "zacheca" mnie do dalszych dzialan ;). W koncu skonczy sie najwyzej na "Mac-Piwo" skrzyknietym gdzies dla garstki zapalencow. Oczywisce wszystko w Waszych rekach. Co do Twojej Komel propozycji w imieniu Nas Wszystkim a jak na razie mojej i jak widze Artura, ktory jako jedyny potraktowal sprawe serio - dziekujemy. Nie napisze, ze nie skorzystamy z tej oferty, ale nie bedziemy w trakcie zmieniac adresu bo w koncu znow zabrniemy w slepa uliczke. Jesli nawet zglosie sie 10 chetnych, ze swojej strony zapewniam, ze napisze w tym temacie gdzie wypada mniej wiecej srodek spotkania dla calej grupy, zapewne ci, ktorym zalezy na killu swietnie sprzedzonych godzinach i poznaniu sie - znajda czas i przyjada :) Nikt nie zaplacze z powodu braku tlumow, czasem nie chodzi o zapelnianie stolkow. Oczywiscie odpadna wszelkiej masci "gadzety", bo i po co. Ale nie po to chyba jest sens sie spotykac:) Pozdrawiam.

#200 flamner

flamner
  • 253 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2011 - 21:59

Głównym problemem jest tutaj reklama. O planowanym zlocie dowiedziałem się przez przypadek, przeglądając z nudów ten dział. Proponuję rozreklamować event na stronie głównej myapple i na fb.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych