Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Myapple [propozycja] zlotu


  • Please log in to reply
240 replies to this topic

#151 bartek001b

bartek001b
  • 1104 posts
  • SkądWłocławek

Posted 23 August 2011 - 12:59

zimowy wypad wtedy najlepiej by jechać w góry i narty/albo decha jako atrakcja;)

#152 Komel

Komel
  • 1410 posts
  • SkądTarnów

Posted 23 August 2011 - 15:34

Można było by wyprosić kogoś aby było zlot.myapple.pl stroną by się Administrator zajmował. Tam byśmy pisali o ew. Zlotach

#153 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2022 posts
  • SkądKraków

Posted 23 August 2011 - 17:34

A ja mam prośbę. Jeśli chcecie żeby jakakolwiek akcja tego typu się odbyła to piszcie konstruktywnie w tym temacie. Na razie średnio co 20 post niesie ze sobą jakąś wartość, kilka osób przekrzykuje się tylko jakie koszulki KTOŚ zrobi, jaki prezenty KTOŚ załatwi, jak to KTOŚ zorganizuje. Więcej rzeczowych argumentów, mniej paplania.

#154 Komel

Komel
  • 1410 posts
  • SkądTarnów

Posted 23 August 2011 - 17:42

Ale to jest tak ja coś napiszę to inny zaczyna nowy temat, ktoś inny znowu coś innego i tak w kółko. Miała być ta Ankieta ale coś jej nie widac.

#155 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2022 posts
  • SkądKraków

Posted 23 August 2011 - 17:46

Mówię, przeglądnąłem cały temat, zawalony jest trajkotaniem kilku użytkowników, co kilkanaście wpisów można znaleźć coś konstruktywnego. Jeśli to tak dalej będzie wyglądać obawiam się, że mało kto weźmie taką propozycje pod uwagę.

#156 Komel

Komel
  • 1410 posts
  • SkądTarnów

Posted 23 August 2011 - 18:03

Na razie to czekamy na odpowiedź od : "Dawid Szypulski". Także teraz jest lekki spokój w temacie

#157 ar3kb

ar3kb
  • 4635 posts
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Posted 23 August 2011 - 19:52

Teraz ? Od początku jest żenada. Ktos kto w zyciu brał udział w organizowaniu zlotu patrząc na to wszystko, na te licytowanie się co się dostanie, co będzie jako nagroda...żenada n-ty raz. Popieram Michała, paplacie o niczym i jak sądzę więcej z tego będzie gadania i pisania niz konkretów. Ktoś zauważył "już tysiąc wejść", ale jakoś nie zauwazono, ze dyskusja opiera sie na 3-4 osobach. Zycze powodzenia!

#158 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5535 posts
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Posted 23 August 2011 - 20:26

Na razie to czekamy na odpowiedź od : "Dawid Szypulski".

Także teraz jest lekki spokój w temacie


Ale jaką odpowiedź? Dostałem tylko link do tego tematu, nikt nie zadał mi żadnego pytania :) Ok, sprawa wygląda tak, że póki co nikt (oprócz prób naszego moderatora) nie wysunął żadnej konkretnej propozycji. Chcecie znać nasze zdanie to podejdzie poważnie do kwestii zlotu, ustalcie coś, przedstawcie konkretny program i plan jak to wszystko widzicie - jak zobaczymy, że ma to sens i ludziom się to podoba, bardzo chętnie pomożemy w miarę możliwości i zapewnimy prasowy sponsoring zlotu. Bo szczerze powiedziawszy, póki co tak naprawdę nie mamy jeszcze o czym rozmawiać.

Życzę powodzenia i do usłyszenia gdy kwestia ewentualnego zlotu nabierze już jakiegoś poważnego kształtu

#159 geshu

geshu
  • 301 posts
  • SkądCiechanów, PL

Posted 25 August 2011 - 05:36

Czyżby dyskusja się zakończyła?

#160 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 25 August 2011 - 08:26

Trzeba ostudzić emocje, ochłonąć i zabrać się do pracy, bo faktycznie nie ma sensu tu pisać o konkursach i nagrodach, ale konkretne propozycje dać [ja raczej do końca sierpnia/połowy września jestem trochę wyłączony - mam sporo własnych obowiązków].
Na razie faktycznie to co napisał elita wydaje się najkonkretniejsze i takiego planu można się trzymać. Biorąc pod uwagę tylko to, że zabieramy się za to dość późno (okres wakacyjny już się kończy), to organizowanie zlotu w centrum Polski jest sensownym rozwiązaniem? (jeśli chodzi o dojazd, żeby każdy miał blisko, to może i owszem, ale co z tymi "atrakcjami"? zimą bliżej gór więcej znajdziemy ciekawszych rzeczy na drugi dzień).
Wiadomo spotykamy się w pewnej grupie, którą wiąże forum. Pierwszy taki pomysł na wykład (w sumie krótki) i zależy też od tego, kto z "góry" by się pojawił ;) Można powiedzieć kilka słów o początkach forum (chyba też w pewnym momencie było blisko do zamknięcia), konkurencji dla makowego itp.
Co do innych wykładów to tematyka, wiadomo, że związana z Apple:D ale czy faktycznie znajdą się osoby chętne (podejrzewam, że nie więcej niż 3-4) na przedstawienie poszczególnych programów i korzystania z nich, może jakieś ciekawe wykorzystanie, albo pomysły usprawniające prace. Ktoś ma pomysły na tematykę tych wykładów?

---------- Wpis dodano o 09:26 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:12 ----------

Reasumując co trzeba załatwić:
- miejsce na nocleg (przegrzebać się przez oferty ośrodków, mogę poszukać, ale dopiero we wrześniu:P ważne też to co na drugi dzień)
- tematyka wykładów (mam jeden swój pomysł [nie licząc tego pisanego wyżej o MA], o resztę pytamy znajomych z forum?)
- sponsorzy

#161 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2022 posts
  • SkądKraków

Posted 25 August 2011 - 08:29

Ad 3. Żaden sponsor nie potraktuje Cię poważnie bez kosztorysu. Więc trzeba też sporządzić kalkulacje.

#162 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 25 August 2011 - 08:34

Dlatego to dałem jako 3, bo najpierw trzeba załatwić miejsce (ale tak jak pisałem, przeglądaniem ofert nie zajmę się wcześniej niż w połowie września:P), później spisać chętnie osoby do poprowadzenia wykładów (skoro umówiliśmy się, że nie płacą za wyjazd, to trzeba wiedzieć ile takich osób jest) i dopiero wtedy sporządzić kosztorys. Taka kolejność wydaje mi się najodpowiedniejsza :)

#163 Komel

Komel
  • 1410 posts
  • SkądTarnów

Posted 28 August 2011 - 23:33

Moim zdaniem to nie wypali. Temat byl po.to , ze by rozruszac forum. Teraz juz nic sie nie dzieje w tej kwestii.

#164 GacolekPL

GacolekPL
  • 257 posts
  • SkądTarnów

Posted 29 August 2011 - 23:33

17 stron pisania o niczym, jak chcecie sie tym zajac to pomyslcie o podstawowcyh rzeczach a nie 30 postow typu "Zeby Maci rozdawali, Iphony za darmo, iPody od iSpotu". Jak by byl taki zlot to powinien byc gdzies w centralnej polsce zeby dalo sie dojechac sensownie autem w kilka osob albo pociagiem, kilka wykladow, grill (piwko,kielbaski) i rozmowy o Apple w fajnym towarzystwie. A ja to tak widze ze niektorzy to by pojechali zeby cos wygrac bo nie maja Maca czy tam iPada, ile wy macie lat? Chetnie przyjade i zaplace 200-250 zl za sensowny zlot ale nie po smycze czy walczenie o iPody...

#165 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 posts

Posted 29 August 2011 - 23:44

A może połączyć siły z jakąś firmą i zorganizować jakieś warsztaty? Niekoniecznie dla nas (tych, którzy mają pojęcie o Apple/Macach), ale dla ludzi "z ulicy". Nie mam dokładnej wizji tego tematu, ale chodzi mi o to, żeby nie zamykać się w swoim applowo-nerdowym towarzystwie, ale przyciągnąć nowe duszyczki do naszej społeczności. Co wy na to?

#166 Komel

Komel
  • 1410 posts
  • SkądTarnów

Posted 30 August 2011 - 18:00

17 stron pisania o niczym, jak chcecie sie tym zajac to pomyslcie o podstawowcyh rzeczach a nie 30 postow typu "Zeby Maci rozdawali, Iphony za darmo, iPody od iSpotu".
Jak by byl taki zlot to powinien byc gdzies w centralnej polsce zeby dalo sie dojechac sensownie autem w kilka osob albo pociagiem, kilka wykladow, grill (piwko,kielbaski) i rozmowy o Apple w fajnym towarzystwie.
A ja to tak widze ze niektorzy to by pojechali zeby cos wygrac bo nie maja Maca czy tam iPada, ile wy macie lat?
Chetnie przyjade i zaplace 200-250 zl za sensowny zlot ale nie po smycze czy walczenie o iPody...


My akurat możemy się spotkać. W końcu Tarnów nie taki wielki ;)

#167 dadu

dadu
  • 4 posts

Posted 13 September 2011 - 22:52

A ja proponuję Warszawę, niech ktoś wybierze knajpę w centrum. Spotkamy się na piwku. Bez ceregieli. 25-go jestem i zgłoszę się gdzie wybierzecie.

#168 DrIfTsTyLe

DrIfTsTyLe
  • 1084 posts
  • SkądPleszew, Poland

Posted 20 September 2011 - 20:06

No ja chętnie, ale do Warszawy niestety nie zawitam, bardziej Poznań. Bardzo chętnie, Bez szaleństw, a co do warsztatów też ciekawa propozycja. Pewnie i tak nie wypali bo łatwo takiego czegoś nie jest zorganizować. Musi ktoś być chętny zabrania całego planu na barki i pchnięciu tego ku realizacji. Sądzę że gdyby na stronie głównej pojawił się news o zorganizowaniu ów zlotu oraz informacje na blogach, FB itp to ludzie rozpoczeli by wykazywać większą chęć. Jeśli chodzi o nagrody to nie potrzebne chyba że kilka gadżetów MA. Oczywiście to musi się mieścić w miarę realnych pieniądzach a najlepiej sponsoring chociaż pewnej części kosztów. Powodzenia :)

#169 Sebosz

Sebosz
  • 4178 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 07 October 2011 - 13:18

Może w tej nowej knajpie co ostatnio gadali na głównej że w niej iPady są :D Może się zmieścicie, podobno mają dobrą kawę :]

#170 bartek001b

bartek001b
  • 1104 posts
  • SkądWłocławek

Posted 07 October 2011 - 13:29

Może w tej nowej knajpie co ostatnio gadali na głównej że w niej iPady są :D Może się zmieścicie, podobno mają dobrą kawę :]


Hmmm kawusia można by spróbować następny piątek będę miał prawdopodobnie wolny to sie jakaś wycieczkę do WWA zrobi

#171 kaziu144

kaziu144
  • 5 posts

Posted 09 October 2011 - 12:19

Jestem za propozycja Poznania , lub Konin jeszcze bliżej . To zależy kto jest z wlkp ?

#172 ar3kb

ar3kb
  • 4635 posts
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Posted 09 October 2011 - 12:53

Cały temat o niczym...zastanawiam się obserwując ten temat o co tak naprawdę chodzi? O smycze? o darmowe "prezenty" wyciągnięte przy okazji od sponsorów?

Przjedzmy do rzeczy i konkretów:
Zlot planuje się z wyprzedzeniem min. 3 miesiecznym.
Okresla się miejsce / otwarte, półotwarte, zamknięte / co jest istotne przy porze roku, pogodzie.
Wybiera się 3 osoby pilotujące całość spraw, organizujących wszystko do podstaw, reszta wramach demokracji dostosowywuje sie do tego, co "mężowie zaufania" załatwili.
Jedna z osób odpowiada za stan finansowy, oczywiscie jej rozliczenie musi być bezsprzecznie transparentne / perspicuus / .
Ustalane jest miejsce spotkania / miejscowość / na podstawie listy chętnych.

Panowie a teraz propozycja z mojej strony, bo robi sie wręcz tragikomicznie, aż wstyd na cały kraj.
Z racji swojego zamieszkania / Katowice i Łódź / proponuję zorganizowac spotkanie w jednym z tych miast.
Osoby chetne na 100% do zlotu w JEDNYM Z TYCH MIAST proszone są o zgłoszenie się droga mailową na moj adres arrasb@gmail.com
wraz z okresleniem proponowanego miasta i długości zlotu 1 lub 2 dni /miasta : Katowice lub Łódź/
Termin nadsyłania zgłoszeń 31 października. Zgłoszenie nie będzie wiązać się z ponoszeniem żadnych opłat.
Po 31 października / dokładnie 5 listopada zostanie po policzonych ilości zgłoszeń / miejsce spotkania.
W okresie 5-12 listopada zostanie przedstawiona oferta miejsc do spotkania / prawdopodobnie będzie to sala wynajeta na spotkanie 1 lub 2 dniowe /.
Wraz z podaniem miejsc zostanie podana kwota za wynajem sali, przewidywana ilość osób: 170-250.
Poznacie Panowie kwotę jaka nalezy uiścic za wynajem sali. Wpłaty / konto/ zapewne dokonamy za zgodą osoby zainteresowanej, na konto jednego, wybranego moderatora.
Termin wpłat zostanie okreslony na maksymalnie 2 tygodnie. Po zamknięciu okresu wpłat zostanie wynajęta wybrana przez wiekszość sala.
Jestem gotowy zapłacic za wynajem wybranej sali, po wysłaniu faktury za zapłate, moderator upubliczni ją, a mnie zwróci kwotę.
Aby nie było niedomówień, bez wzgledu na to czy będzie to miasta Katowice, czy Łódź chciałbym aby we wszelkich rozmowach o wynajmie i związanych z tym kosztach uczestniczyła jeszcze jedna lub maksymalnie 2 osoby z naszego forum.
Zastrzegam jednak, że chciałbym aby były to osoby pełnoletnie. Służę własnym autem celem przemieszczania sie by załatwic salę / nie oczekuję zwrotów za paliwo, jak i żadnej innej gratyfikacji/.
Będzie na tym etapie koniec listopada, czas przewidywany spotkania to grudzien lub styczeń.
Grudzien moze byc ciekawym momentem na spotkanie / świateczna atmosfera w miłym gronie/.


W przypadku spotkania 1 dniowego przewidywany czas spotkania to godz. 10-21.
W programie znalazłoby się na 100% zapoznanie w szerszym gronie Forumowiczów, rozmowy z Moderatorami.
We własnym zakresie załatwie spotkanie z przedstawicielem Cortlandu / Katowice / który omówi z nami wybrana JEDNO GŁÓWNE zagadnienie / np. warsztaty fotograficzne, video itp./ Jesli będzie duza frekfrencja postaramy się zaprosić przedstawiciela np iSource /NIE, NIE OCZEKUJCIE PREZENTÓW! MA TO BYĆ SPOTKANIE NP. W KTÓRYM WCZEŚNIEJ USTALONE PYTANIA I ZAGADNIENIA ZSOTANA OMÓWIONE Z PRZEDSTAWICIELEM iSource/.
W przypadku gdy bedzie to 1 dzien zlotu, nie przewiduje spotkania z przedstawicielem isource i Cortland'u. Jesli beda to 2 dni postaramy sie doprowadzic do tych 2 spotkań.

Uwaga, w przypadku warsztatów nalezałoby zabrać ze soba swój sprzęt lub umówic sie z kims z kim pojedziecie, aby ktos z Was miał ze sobą np. MBP.
Jesli będzie spora grupa chętnych postaramy sie tak rozliczyć sensownie koszty, aby mieć mozliwosc zakupu gadzetów z naszego MyA, co będzie miłym na koniec dodatkiem do zlotu / np koszulki z podpisami wszystkich uczestników/.

PANOWIE, JESLI TA OFERTA PRZEJDZIE DO KOSZA ZAWALONA KOLEJNYMI WPISAMI O TYM ILE DOSTANIEMY ipadów lub smyczy, ORAZ KTORE MIASTO JEST NAJ, TO WRECZ PROSZE O ZAMKNIECE TEGO TEMATU. ROBIMY JEDYNIE Z TEGO FORUM POSMIEWISKO / JUZ NIESTETY NA TEN TEMAT ROZMAWIALEM Z KILKOMA LUDZMI SPOZA FORUM, KTORZY KOMENTUJA TO JAKO ŻENUJĄCE, SAMI BIORA UDZIAŁ W RÓZNYCH ZLOTACH , NP. MOTOCYKLOWYCH/.
Pozdrawiam.

OSOBY NIELETNIE MUSIAŁYBY PRZESŁAC SKAN LEGITYMACJI SZKOLNEJ ORAZ ZGODE NA UDZIAŁ WZ LOCIE, MINIMALNY WIEK OSOB BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZLOCIE TO 16 LAT / SKONCZONE!/.

#173 528eae9968

528eae9968
  • 7222 posts
  • Płeć:

Posted 09 October 2011 - 13:51

Ja mam nieprzyjemne ..rzeczy z pejntbolem. Miałem dziurę w kolanie a dlaczego ? Dlatego, że wystawał gwóźdź z podestu na, którym leżałem. Dużo krwi itp.

Podobnie jak gość z wykopowego paintballa który rozciął nogę o szkło przy próbie wdrapania się do naszej bazy :D

Prezenty z jabłkami na zlocie by się przydały ;-P

#174 ar3kb

ar3kb
  • 4635 posts
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Posted 09 October 2011 - 14:48

rybak-17 o niczym nie piszesz w tym temacie, jak tylko dopominasz sie jakis "prezentów". Czy tylko z tym wiążesz swoja obecność na zlocie? Poczytaj sobie swoje wpisy w tym temacie. Chłopie nie stac Cie na smycz, czy koszulke? Zaczyna byc to zenujące i dziecinne. kup sobie kilogram jabłek, bedziesz miał cała mase jabłkowych prezentów-cały kilogram. Odpuść sobie takie wpisy, to po 1, po 2 pozostan przy paintball'u, mysle, ze nzacznie wiecej wrażen i atrakcji, w końcy na zlocie MyA nikt nie zaproponował Tobie i podobnym do Twoich wpisów iMaca 27" za darmo.

#175 528eae9968

528eae9968
  • 7222 posts
  • Płeć:

Posted 09 October 2011 - 14:53

rybak-17 o niczym nie piszesz w tym temacie, jak tylko dopominasz sie jakis "prezentów".
Czy tylko z tym wiążesz swoja obecność na zlocie? Poczytaj sobie swoje wpisy w tym temacie. Chłopie nie stac Cie na smycz, czy koszulke?
Zaczyna byc to zenujące i dziecinne. kup sobie kilogram jabłek, bedziesz miał cała mase jabłkowych prezentów-cały kilogram.
Odpuść sobie takie wpisy, to po 1, po 2 pozostan przy paintball'u, mysle, ze nzacznie wiecej wrażen i atrakcji, w końcy na zlocie MyA nikt nie zaproponował Tobie i podobnym do Twoich wpisów iMaca 27" za darmo.

Widocznie nie byłeś nigdy na żadnym polskim zlocie i nie wiesz jakie ciekawe niespodzianki można przygotować.
Zluzuj chłopie ;-)




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users