Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

BŁĄD 3194 przy upgrade - PRZECZYTAJ!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1254 odpowiedzi w tym temacie

#76 Lesterhusky

Lesterhusky
  • 44 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 sierpnia 2011 - 07:28

Poszedłem w ślady lewego i tez chciałem zrobić aktualizację OTA do beta 6 jednak ciagle wyskakiwał mi błąd . Spróbowałem jednak w pewnej (niezawodnej) sieci wi-fi i udało się :D. To dziwne ze przy sprawdzaniu oprogramowania w Apple na komputerze wywalało błąd a jak zrobił to iPad wszystko było w porządku. I ciekawe ze ten problem występuje prawie zawsze w win7 64.

#77 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 27 sierpnia 2011 - 09:19

Makjuzerzy znów będą się z nas naśmiewać. A ja i tak nie kupię MB :).

#78 uho

uho
  • 207 postów
  • SkądŁuków, PL

Napisano 27 sierpnia 2011 - 16:09

3GS Ciągle w recovery mode + błąd 1601
Witam, poradźcie co mogę zrobić w takim przypadku:
iPhone miał sofy 4.2.1 + JB Tethered zrobiony redsnowem, potem robiony był restore do 4.3.3, za pomocą tinyumbrella +iRed + redsnow, w skótek czego był JB + recovery loop, ale po tethered boot redsnowa, system wstawał. Likwidowanie recovery loop za pomocą iRed, fixrecovery z tinyumbrella i irecovery, nie pomagały na pozbycie się recovery loop.
Po którejś z prób usuwania recovery loop telefon nie chce, za pomocą redsnowa i tethered boot, się uruchomić, iTunes wykrywa go w trybie awaryjnym i chce go odtwarzać,
Teraz każda próba odtwarzania kończy się błędem 1601, nawet gdy użyje iRed i przejścia do DFU.

#79 uho

uho
  • 207 postów
  • SkądŁuków, PL

Napisano 27 sierpnia 2011 - 20:43

dodam jeszcze log z fixrecovery43:air-book:fixrecovery-osx marcin$ ./fixrecovery43 Initializing libpois0n No matching processes belonging to you were found Waiting for device to enter DFU mode Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue Device must be in DFU mode to continue opening device 05ac:1227... Found device in DFU mode Checking if device is compatible with this jailbreak Checking the device type Identified device as iPhone2,1 Preparing to upload limera1n exploit Resetting device counters Sending chunk headers Sending exploit payload Sending fake data libusb:error [darwin_transfer_status] transfer error: timed out Exploit sent Reconnecting to device libusb:error [darwin_close] USBDeviceClose: no connection to an IOService Waiting 2 seconds for the device to pop up... opening device 05ac:1227... Preparing to upload iBSS Checking if iBSS.n88ap already exists Preparing to fetch DFU image from Apple's servers Fetching Firmware/dfu/iBSS.n88ap.RELEASE.dfu... [==================================================] 100.0% Uploading iBSS.n88ap to device [==================================================] 100.0% libusb:error [darwin_reset_device] ResetDevice: device not responding Reconnecting to device libusb:error [darwin_close] USBDeviceClose: no connection to an IOService Waiting 10 seconds for the device to pop up... Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Connection failed. Waiting 1 sec before retry. Unable to reconnect Exiting libpois0n

#80 Lesterhusky

Lesterhusky
  • 44 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 sierpnia 2011 - 11:57

Ja jeszcze dodam ze dalej nie moge zrobic iTunes'em restore do iOS 5 beta 6 pomimo tego ze mam go juz i tak na iPadzie. Jedynym sposobem jak na raziw ydaje sie restore do beta 5 i OTA do beta 6. Masakra

#81 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 28 sierpnia 2011 - 18:31

Ciekawe co będzie przy GM, czy też oficjalnej wersji. No nic, na razie nie ma co sobie tym zawracać głowy.

#82 uho

uho
  • 207 postów
  • SkądŁuków, PL

Napisano 31 sierpnia 2011 - 12:01

odnośnie mojego przypadku czyli 3GS ciągle w recovery mode + błąd 1600, 1601 i 28, pomogło dopiero odłączenie płyty głównej od baterii na 1h i restore

#83 edii33

edii33
  • 4 postów

Napisano 07 września 2011 - 21:55

Witam i prosze o pomoc. Nie moge wgrać softu 4.3.3 do ipada. Sciągnołem go z internetu i w itunes wciskam odtwórz z lewym shiftem i po czasie wyskakuje bład 3194 . Obecnie mój ipad 2 ma soft 4.3 *( nic nie grzebane ).Proszę o pomoc bo chce jailbroke zrobić na sopfcie 4.3.3.

#84 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2011 - 22:19

Widziałeś tytuł? Chodzi o to, żebyś przeczytał ten wątek, a nie od razu zadawał pytanie i liczył na gotowca. Drugi raz podpadasz za lenistwo. Jak na dwa posty na forum, to niezły wynik i nie wróży nic dobrego.

#85 edii33

edii33
  • 4 postów

Napisano 07 września 2011 - 22:30

Przeczytałem caly watek. Zmieniłem tez plik o nazwie hosts , restart komputera i i tak to nic nie dało.Sorry ale nie wiem co dalej mogę zrobić dlatego pisze.

#86 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2011 - 22:34

A masz zapisane SHSH? Tylko nie pytaj co to jest. Jak nie wiesz, to poszukaj.

#87 edii33

edii33
  • 4 postów

Napisano 07 września 2011 - 22:40

tak mam zapisane za pomoca programu TinuUmbrella....W sumie sam juz nie wiem. W programie TinyUmbrella kliknolem Save SHSH ale nie widze zeby gdzies mi zapisalo jakis plik.

#88 lokomisiek

lokomisiek
  • 28 postów

Napisano 10 września 2011 - 08:15

Witam, nie mogę wgrać oprogramowania 4.3.3 błąd oczywiście 3194, próbowałem użyć iREB, to samo. Co dziwne iTunes pokazuje że mam soft 4.3.1 a w cydii pokazuje mi SHSH: iOS 4.3.3, 4.3.5. "Upgrade" z 4.3.1 do 4.3.3 zrobiłem redsn0w_win_0.9.6rc16. Lecz w połowie programów pokazuje mi ze mam 4.3.1 a w połowie 4.3.3. A teraz chce wgrać czysty soft 4.3.3 i nie mogę. Jakieś pomysły?

#89 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 września 2011 - 16:48

A zmieniłeś plik hosts / uruchomiłeś TinyUmbrella z opcją "Start TSS Server"? Nawet jak masz zapisane SHSH to musisz zmienić serwer z jakim iTunes się łączy na ten "nieoficjalny"

#90 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 12 września 2011 - 16:04

Startując TSS serwer w TU plik hosts zostaje automatycznie zmodyfikowany i wskazuje gs.apple.com na interface loopback (127.0.0.1) //T

#91 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2011 - 19:02

Witajcie,

Wgrywając iTunes soft 4.3.3 otrzymuje błąd 3194?!
Ten błąd występuje przecież tylko przy downgrade gdy nie ma wpisów w host lub shsh na serwerze, o co chodzi teraz?


Tutaj najlepszy tutorial jaki spotkalem na sieci, pomagajacy usunac ten blad i umozliwiajacy dokonanie upgrade lub downgrade (w zaleznosci jakie SHSH posiadasz)

TUTORIAL - Restore your iPad using TinyUmbrella and SHSH Blobs - Apple iPad Forum

#92 hoobciu

hoobciu
  • 8 postów

Napisano 22 września 2011 - 11:09

Witam Serdecznie, To jest mój pierwszy post, jestem troche laicki w sprawach związanych z iphone bo dopiero teraz dostałem swój pierwszy w swoje łapki. Tak czy inaczej od razu uprzedzam, że troche wertowałem forum, ale przez ostatnie 2 dni jednak już rozkładam ręce... Od początku - dostałem w swoje łapki tel IP 3GS, który był nieaktywowany i z simlock orange. Chcąc odblokować tel(nie mam karty orange) użyłem snowbreeze dla wersji 4.1 - wczesniej jednak nie sprawdziłem jaki jest soft zainstalowany :/ (wiem, powinienem dostać za to w głowe) - robiłem zgodnie z tutorialem które jest na forum - tel przeszedł w stan DFU i niby sie aktualizował ale obudził sie w Recovery Mode i za cholere nie da się z niego wyjść. Próbowałem to zrobić redsnow 0.9.9b1 ale niestety nie udaje mi sie ta czynność :/ cały czas wraca w RM. Nie robiłem backup SHSH - bo nie wiedzialem że trzeba :) Suma sumarum mam 3gs które jest w stanie RM i nie wiem jak go wybudzić: próbowałem klawiszami, Redsn0w, zmodyfikowany Snowbreze również sie nie chce wgrać bo bład 3194 - dodatkowo przy próbie wgrania 4.3.5 przez Itunes - wiesza się...POMOCY!

#93 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2011 - 11:24

Spróbuj TinyUmbrella Exit Recovery

#94 hoobciu

hoobciu
  • 8 postów

Napisano 22 września 2011 - 17:49

Niestety nadal powraca do do RM Dodatkowo przy próbie startu z RedSn0w pokazał się błąd no identifying data fetched

#95 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2011 - 18:27

A przy wgrywaniu cf wprowadzales go w dfu poprzez ireba ? unikniesz bledow 3194 itp..

#96 hoobciu

hoobciu
  • 8 postów

Napisano 22 września 2011 - 18:55

Sorki, ale musisz do mnie mniejszych skrótów używać, bo ja jestem ciemny jak noc listopadowa... CF? masz na myśli Custom Firmware? iReba znalazłem tylko pod mac os - chyba że coś pominałem?? ale jak ktoś wyżej napisał, usunalem wpis w pliku hosts i błąd sie nie pokazuje, tylko się wiesza przy próbie odtworzenia w Itunes... Czy jest możliwość sprawdzenia co jest zainstalowane na iphone w DFU albo w RM?

#97 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 23 września 2011 - 19:51

iReb jest na Win na 100% a CF to Custom Firmware.

#98 hoobciu

hoobciu
  • 8 postów

Napisano 23 września 2011 - 23:38

Niestety, nie pomaga. iREB RC3 wprowadza w stan DFU i na tym koniec - iTunes pokazuje bład 3194. natomiast nie wiem czy to sie przyda, znalazłem na Iclarified.com info jak sciagnac shsh blobs przez redsnow, jednak przy próbie pokazuje się błąd: Blobs are corrupted. Only 0 of 14 blobs verified.

#99 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 23 września 2011 - 23:44

użyj iReba r4...

#100 hoobciu

hoobciu
  • 8 postów

Napisano 24 września 2011 - 00:18

bez zmian. Dodam, iż nie zależy mi na starym sofcie - dla mnie może być nawet 4.3.5 chodzi o to, żeby odpalić tel.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych