Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple contra organizatorzy Euro 2012 ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#26 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 maja 2007 - 23:19

Wrzućcie na luz. Przekształcanie pewnych wzorców należy do elementów rozwoju sztuki, a dzieło bez takiego przekształconego wzorca trudno nazywać dziełem.

To może zabronić pisania tragedii? Wszak tragedie wymyślili już starożytni Grecy, więc nie powinniśmy "kraść" ich pomysłu...


Przekształcanie to nie kopiowanie. Nie mówcie, że to nie jest podobne!! To jest prawie identyczne, o muzyce aż nie mówię.
Wypowiedzi w stylu " nie wiedzą czy Polska w Azji czy Afryce" albo o "donoszeniu i podlizywaniu się" polskiego oddziału Apple są tak głupie, że aż wstyd to czytać!
Kradzież to kradzież i nic tego nie usprawiedliwia.
Jakiś bałwan nie miał pomysłu więc skopiował i skasował grubą kasę narażając Polskę na wstyd i ośmieszanie się przed całym światem. Na miejscu Apple nie zastanawiałbym się ani chwili.

#27 tymoteusz

tymoteusz
  • 33 postów

Napisano 12 maja 2007 - 23:58

Halibut. Bo to bylo donoszenie. Nikt by tego nawet nie zauważył. Po prostu nie wierzę w ich dobrą wolę. Polski Apple chciał się podlizać i tyle. Inna sprawa, że jakaś kara dla agencji się należy. Bo podobieństwo nie wygląda na przypadkowe. A tak na marginesie, jak wspominali koledzy wyżej Apple też robi plagiaty. Pozdrawiam T. PS. Co do głosu, że komputer służy do pracy. No cóż zgadzam się w 100%. Jest to tak samo pewne jak to, że mózg służy do myślenia. Może o tym nie wie dział marketingu polskiego przedstawiciela. Bo jeśli to miał być czarny marketing to chyba im coś nie wyszło.

#28 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 13 maja 2007 - 01:26

To nie jest plagiat? Identyczny pomysł, identyczna linia melodyczna, identyczna końcówka, kolorystyka itp. To nie dokładne dzieło jest chronione prawem autorskim ale jego pomysł. Poza tym - jeśli komukolwiek dacie do obejrzenia te 2 filmly od rozu odpowie wam że są identyczne pod względem pomysłu na wykonanie.

#29 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 13 maja 2007 - 02:06

Apple swiete nie jest:

proponuje porownac reklame iTunes z Eminenem z reklama butow Lugz

http://www.lugz.com/...2002/video.html



#30 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 13 maja 2007 - 07:42

Fakt, prezntacja kandydatury Polsko-Ukraińskiej do Euro2012 została zerżnięta, to widać. Ciekawi mnie motyw jaki przyświecał Apple aby to nagłośnić. Darmowa reklama w TV radiu i prasie? Pewnie też. Liczą na odszkodowanie? Wątpię. Przedmówcy użyli dobrych argumentów. A może Apple liczy na zwiększenie sprzedaży swoich produktów? I tu mam problem, bo dla mnie taka postawa Apple nie wygląda dobrze. Z punktu widzenia polaka kibica cieszę się że wygraliśmy Euro2012 i ciekawy jestem co będzie polakom bliższe? iPody, MacBooki czy nasza polska "solidarność". Oj jestem ciekawy.

#31 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 13 maja 2007 - 07:52

plagiat czy nie plagiat ale mamy euro i nie ma co narzekac, trzeba sie zabrac do roboty, jakby sie dalo to ja juz bym jutro poszedl pomoc.

#32 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 13 maja 2007 - 07:58

W esce już o tym wspominali.

#33 Laxigen?

Laxigen?
  • 3 postów

Napisano 13 maja 2007 - 08:56

plagiat ciekawe kto to zrobil, jak dostal to zlecenie i ile na tym zarobil?

#34 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 13 maja 2007 - 09:24

Grupa Eskadra zrealizowała na zlecenie Sztabu Projektu Euro 2012 kampanię marketingową do organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy.

więcej w linku na portalu wirtualne media ;)

#35 Sokar

Sokar
  • 26 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 13 maja 2007 - 09:34

Witam Cała dyskusja na temat czy jest to plagiat czy nie jest iście akademicka i jeśli sprawa trafi do sądu współczuję sędziom. Bo czy można jednoznacznie stwierdzić, ze ta prezentacja jest plagiatem reklamy appla? A dlaczego nie stwierdzić, ze wywodzi się ściśle z prac Adny Warhol’a i jego popartu lub plakatów i obrazów Waldemara Świerzego? Może to nie jest plagiat a trzymanie się pewnej konwencji będącej kierunkiem w sztuce, bo reklama, czy ktoś chce czy nie jest sztuką /bodajże od czasów właśnie w/w Adnego Warhol’a/ i jako taka podlega trendom, modom a nawet nurtom. Nikt nie zarzuci przecież ekspresjonistom, ze malowali jak J.A.Hervè, który jako pierwszy użył tego określenia dla swoich prac. To samo dotyczy elementu muzycznego prezentacji. Ale tak jak napisałem dyskusja jest ściśle akademicka. Nie jestem też zdziwiony i daleki od potępienia polskiego oddziału za złozenie odpowiedniej informacji do centrali. To ich obowiązek. Są pracownikami Apple i muszą być wobec firmy lojalni. Natomiast to co uważam za naganne w tej całej sprawie to fakt, ze ją nagłośnili. Czy Apple wystapi z oskarżeniem przeciwko Polsce? Z mojego punktu widzenia raczej nie byłby to sukces marketingowy. „Dowalanie” Microsoftowi jest jak najbardziej wskazane z punktu widzenia wizerunku firmy ale atak na jakiś kraj już nie. Tak czy tak „piłka” lezy po stronie władz Apple a te jak wiemy znajduja się w Stanach a nie w Polsce. Dlatego w mojej opinii panowie w Apple Polska powinni dostać najpierw pochwałę za czujność a następnie dużego kopa za narażenie na szwank dobrego imienia firmy, nawet jeśli Apple zadecyduje o wszczęciu procesu. Trochę długie sorki

#36 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 13 maja 2007 - 09:37

Polska i Ukraina jest tutaj mało winna, wina leży po stronie agencji która to zrobiła a potem sprzedała.

#37 Laxigen?

Laxigen?
  • 3 postów

Napisano 13 maja 2007 - 09:56

ale z drugiej strony...[url][/url]
hehehe

#38 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 13 maja 2007 - 10:10

Moim zdaniem pomijając fakt że prezentacja Euro2012 jest w konwencji State Of The Art (co jest oczywiście ok) dodatkowo bardzo niebezpiecznie zbliżyła się do reklamy iPoda i występują w niej niemal identyczne urywki ktore ja przynajmniej interpretuje jednoznacznie jako plagiat (i nieistotne czy chodzi tu o Apple czy o HP , Dell itp.... poszanowanie własności intelektualnej moim zdaniem powinno być zachowane a w tym przypadku jest to bardzo dyskusyjne ) :)

#39 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 maja 2007 - 11:02

Ja tam pragnę bardzo bym się naszym dostało za ten plagiat

#40 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 maja 2007 - 11:43

:( w takim razie całą polską branżę internetową trzeba by rozgonić... Przecież nic orgynalnego u nas się nie robi tylko kopiuje, ups wzoruje na najlepszych wzoracach... Cała sprawa z apple i mistrzostwami może IMO paradoksalnie przydać się naszej ulubionej firmie... Oczywiście jak opadną emocje...

#41 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 maja 2007 - 11:47

kolejny news http://wiadomosci.on...59,11,item.html

#42 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 maja 2007 - 11:57

Czy to jest plagiat czy nie trudno to rozstrzygnąć. Ale pewne jest że firma Apple nie poniosła z tego powodu jakich kolwiek szkód. Dla mnie bardzo wątpliwa jest moralna postawa Apple, które chce na całej sprawie zyskać rozgłos. Mam nadziej, że to się Apple czkawką odbije. Bo Apple jest to zwykła korporacja, która zgubiła proporcje między nakładami na markieting, a rozwój technologii. Każdy nowy produkt Appla jest coraz gorszej jakość, produkowany po najniższych kosztach w Chinacha. Każdy następny update ... Ale to nie ważne bo jak się ma dobry markietking to wszystko można sprzedać. Jeszcze co raz się rozkręci jakoś drakę w stylu iPhone albo Euro i prasa bedzie pisala. Doskonałym przykładem jest Lepard, którego reklama na stronie Apple jest od roku, a systemu póki co jeszcze nie ma... Pozdrowienia dla wszystkich, Mariusz

#43 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 13 maja 2007 - 12:08

No coz, tak czy siak Apple ma darmowa,ogolnopolska reklame, i to wcale nie negatywna. Produkty Apple zaistnieja w swiadomosci byc moze wiekszosci Polakow.. Pamietacie reklamy Nike + z ipodem w TV publicznej? Po jej emisji ze wszystkich iSpotow wymiotlo wszystkie te urzadzenia..

#44 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 13 maja 2007 - 12:25

wiotki mi opadły


chyba witki

mnie tez opadly

#45 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 maja 2007 - 13:27

Doskonałym przykładem jest Lepard, którego reklama na stronie Apple jest od roku, a systemu póki co jeszcze nie ma...

No już bez przesady... zobacz od kiedy to MS mówi o swoim Longhornie. No i o ile pamiętam, to po Win XP MS miał wypuścić zupełnie rewolucyjny system, jednak tak naprawdę nie wyrobili się i rzucili Vistę, a większość super-czegoś ma być w kolejnym Win czyli Vienna

#46 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 maja 2007 - 13:51

brodek>> mi opadły wiotki. widać Ty masz witki.

http://wiadomosci.on...68,0,forum.html -osz kurna. Ludzie są dziwni.

#47 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 maja 2007 - 14:03

ożesz, szkoda słów...No Comment. (tak naprawdę to prawie nic z tego nie zrozumiałem)

#48 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 13 maja 2007 - 14:04

jak ktos tu na forum jest kibicem i chce po tej aferze pozbyc sie maczka to chetnei go przygarne :D

#49 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 13 maja 2007 - 14:12

Ja rowniez! Przyjme tez czesci, jesli ktos w przyplywie zlosci roztrzaska maczka. Biore wszystko!

#50 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 maja 2007 - 14:44

He he... Ja właśnie zaczynam tworzenie startupu związanego z czynnym kibicowaniem:P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych