Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

MacBook Air czy MacBook Pro?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2789 odpowiedzi w tym temacie

#2776 Kardas

Kardas
  • 514 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 05:32

jeśli kupiłeś to gratki i niech się sprawuje. To będzie dobry sprzęt na pewno.

Dzięki. Problemem jest ostatnie info o nowym Pro 2020 w maju. Jeśli nowy Pro 2020 pojawiłby się na początku maja to może jakoś bym wytrzymał. Ale terminy mnie gonią i prawdopodobnie będę zmuszony kupić Pro 2019 w konfiguracji jak powyżej.

Choć lubię mieć spory dysk to wybrałbym 16/128. Pamiętaj że ramu nie zmienisz. Za dysk posłuży zewnętrzny albo chmura

Też tak myślałem ale nie tylko mniej miejsca tutaj jest problemem ale to że dysk 128GB jest dużo wolniejszy od 256. W zapisie jest ponad połowę wolniejszy. Wiem że zawsze tak jest że dysk 128 będzie trochę wolniejszy od 256 ale Apple w Pro 2019 wyjątkowo pooszczędzało na dyskach ssd.
https://youtu.be/-P_tFaJJUuw

Użytkownik Kardas edytował ten post 07 kwietnia 2020 - 05:35

Iphone 8 + Ipad Pro 11” + AppleTv 4K + Airport Express

#2777 filu_

filu_
  • 112 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 06:15

Ja zużywam ponad 1 TB na rodzinne zasoby - tak jak ktoś napisał - nie ma sensu szukania takiego dysku w maku. Jesteśmy skazani na zewnętrzne zasoby - robimy masę zdjęć, filmy i muzykę zgrywamy z płyt na dysk.... Wszystko to musimy zbackupować....

128 GB to absolutne minimum, zgniły kompromis. 256 GB byłoby wystarczające. co do prędkości zapisu to się nie wypowiem - nie kompiluję, nie obrabiam dużych plików (i to się nie zmieni). Siedzę na dwóch dyskach HDD, w dodatku szyfrowanych i nie narzekam. Każdy nowy komputer będzie dla mnie szybszy ;)

iP 5S - iP SE - iPad mini

#2778 kristof461

kristof461
  • 2 281 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 kwietnia 2020 - 10:22

Też tak myślałem ale nie tylko mniej miejsca tutaj jest problemem ale to że dysk 128GB jest dużo wolniejszy od 256. W zapisie jest ponad połowę wolniejszy. Wiem że zawsze tak jest że dysk 128 będzie trochę wolniejszy od 256 ale Apple w Pro 2019 wyjątkowo pooszczędzało na dyskach ssd.

Fakt MBP 2019 nie są powalające jesli chodzi o szybkość. Niemniej dalej mówimy o szybkości jakiej konkurencja raczej nie osiąga. Myślę że różnicy nie zauważysz o ile naprawdę nie będą to jakieś wielkie pliki. 

MacBook Pro 13" 2016 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods

#2779 szymeg

szymeg
  • 13 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 10:30

Dzięki. Problemem jest ostatnie info o nowym Pro 2020 w maju. Jeśli nowy Pro 2020 pojawiłby się na początku maja to może jakoś bym wytrzymał. Ale terminy mnie gonią i prawdopodobnie będę zmuszony kupić Pro 2019 w konfiguracji jak powyżej.

Może warto byłoby rozważyć wypożyczenie sprzętu na miesiąc/dwa skoro gonią terminy i kupno nowego MBP po premierze?

#2780 Kardas

Kardas
  • 514 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 15:29

Może warto byłoby rozważyć wypożyczenie sprzętu na miesiąc/dwa skoro gonią terminy i kupno nowego MBP po premierze?

Niestety wchodzi w grę tylko zakup. Jeszcze trochę poczekam. Jak będzie pewny Pro 2020 w miarę szybko to może dotrzymam. Jeśli nie to Pro 2019 to też świetny sprzęt i napewno mi wystarczy. Nowy Pro 2020 będzie prawdopodobnie wyglądał identycznie z identycznym ekranem. Dostanie procesor 10 generacji, lepszą kartę graficzną i klawiaturę nożycową. Nie wiem tak do końca czy to będzie jakaś rewolucja.

Macbook 14calowy, przeprojektowany, z cieńszymi ramkami i nowym wyświetlaczem mikroled byłby na pewno jakąś rewolucją. Rewolucją by były też procesory applowskie. To jednak wszystko chyba będzie trochę później. Może na jesień albo za rok. Teraz będzie prawdopodobnie lifting czyli nowa klawiatura z lepszą wydajnością. Zatem jakoś szczególnie nie będę narzekał jak się nie wyrobię i kupię Pro 2019

Użytkownik Kardas edytował ten post 07 kwietnia 2020 - 15:39

#2781 szymeg

szymeg
  • 13 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 17:17

Niestety wchodzi w grę tylko zakup. Jeszcze trochę poczekam. Jak będzie pewny Pro 2020 w miarę szybko to może dotrzymam. Jeśli nie to Pro 2019 to też świetny sprzęt i napewno mi wystarczy. Nowy Pro 2020 będzie prawdopodobnie wyglądał identycznie z identycznym ekranem. Dostanie procesor 10 generacji, lepszą kartę graficzną i klawiaturę nożycową. Nie wiem tak do końca czy to będzie jakaś rewolucja.

Macbook 14calowy, przeprojektowany, z cieńszymi ramkami i nowym wyświetlaczem mikroled byłby na pewno jakąś rewolucją. Rewolucją by były też procesory applowskie. To jednak wszystko chyba będzie trochę później. Może na jesień albo za rok. Teraz będzie prawdopodobnie lifting czyli nowa klawiatura z lepszą wydajnością. Zatem jakoś szczególnie nie będę narzekał jak się nie wyrobię i kupię Pro 2019

Jasne, rozumiem. W moim przypadku wiem, że plułbym sobie w brodę, kupując stary model chwilę przed wprowadzeniem nowego. Sam co prawda zastanawiam się między wyborem nowego MBA, a pójściem w iPadOnly, a już gdzieś z tyłu głowy chodzi myśl, że w przyszłym roku może zaprezentują nowe MBA właśnie z procesorami apple i ten tegoroczny będzie mnie denerwował.

#2782 kristof461

kristof461
  • 2 281 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 kwietnia 2020 - 20:30

Pytanie czy Apple odświeży bazowy model oraz te "mocniejsze" 13". Kiedyś bazowego Pro bez TB nie zaktualizowali. Może teraz będzie tak samo. 

MacBook Pro 13" 2016 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods

#2783 Kardas

Kardas
  • 514 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 20:44

Myślę że nie. Zaktualizują wszystko. Później dodadzą nowy 14 calowy macbook może z nowym ekranem mikroled. Podobno na jesień ma być nowy ipad pro 12,9 właśnie z mikroled. To może właśnie wtedy pokażą też mikroled w macbooku.

Użytkownik Kardas edytował ten post 07 kwietnia 2020 - 20:46

#2784 filu_

filu_
  • 112 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 20:48

Pewnie maja już dość programu naprawy klawiatur :)

#2785 szymeg

szymeg
  • 13 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 22:31

Myślę że nie. Zaktualizują wszystko. Później dodadzą nowy 14 calowy macbook może z nowym ekranem mikroled. Podobno na jesień ma być nowy ipad pro 12,9 właśnie z mikroled. To może właśnie wtedy pokażą też mikroled w macbooku.

tylko 12,9 ? o 11 coś wiadomo?

#2786 Kardas

Kardas
  • 514 postów

Napisano 08 kwietnia 2020 - 04:57

Pewnie maja już dość programu naprawy klawiatur :)

O klawiaturach było tu ostatnio trochę, też o tych motylkowych 4 generacji. Nie powtarzaj utartych frazesów.

tylko 12,9 ? o 11 coś wiadomo?

To wszystko plotki ale już od dawna się mówi że na jesieni ma wyjść jakiś wypasiony ipad pro z zupełnie nowym ekranem ale podobno tylko w rozmiarze 12,9. Tu masz info:
https://9to5mac.com/...U1SU1JsTnpsLVg.

Użytkownik Kardas edytował ten post 08 kwietnia 2020 - 05:03

#2787 filu_

filu_
  • 112 postów

Napisano 08 kwietnia 2020 - 05:26

Wszystkie motylki są objęte programem wymiany, prawda? Nawet 4 generacja (mimo stwierdzonej poprawy)... Pewnie księgowi narobili rabanu, że za dużo to kosztuje i nagle masz odwrót od motylków w MBA. Moim zdaniem to jest argument, że odświeżą wszystkie MBP - właśnie klawiatura ;)

#2788 Kardas

Kardas
  • 514 postów

Napisano 08 kwietnia 2020 - 06:22

Wszystkie motylki są objęte programem wymiany, prawda? Nawet 4 generacja (mimo stwierdzonej poprawy)... Pewnie księgowi narobili rabanu, że za dużo to kosztuje i nagle masz odwrót od motylków w MBA. Moim zdaniem to jest argument, że odświeżą wszystkie MBP - właśnie klawiatura ;)

Nikt nie przeczy że wszystkie motylki są objęte programem. Pokaż mi jednak kogoś komu się zepsuła klawiatura motylkowa 4 generacji? Mnie interesują fakty, żywe przypadki uszkodzeń a nie powtarzane frazesy.

#2789 filu_

filu_
  • 112 postów

Napisano 08 kwietnia 2020 - 08:18

Ale ja piszę o programie wymiany, trzymam się faktów. Mam nadzieję, że ta impreza była tak nieopłacalna dla Apple, że w jej efekcie wszystkie MBP będą odświeżone, a nie wybrane modele - to zresztą nie miałoby IMO sensu.

#2790 Biz1k

Biz1k
  • 54 postów

Napisano 08 kwietnia 2020 - 08:35

Kiedyś był MacBook Pro 13 z TouchBar'em oraz bez. W 2019 model bez został odświeżony, dostał TouchBar, 4-rdzeniowy procesor, ma nadal 2 porty TB. Pytanie czy odświeżą oba modele, z dwoma i czterema portami TB, czy np zniknie ten podział i będzie tylko jeden MacBook Pro. Jeśli Air dostał upgrade CPU to możliwe, że "tańszy" MBP zniknie. To tylko wróżenie z fusów, trzeba czekać i nawet nie wiadomo ile czekać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych