Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Cena pierwszego komputera Apple - $666.66


  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#26 krismiszcz

krismiszcz
  • 2414 posts
  • SkądLUBLIN

Posted 11 May 2007 - 10:28

gooduser a może mnie nazwiesz dzieckiem szatana? :) bo w moim PESEL-u trzy ostatnie cyfry to 666 :)

że nie istnieje coś alternatywnego dla dobra i zła.


Jak wiesz istotą naszego świata jest dualizm, ścieranie się dwóch przeciwstawnych sobie sił: Światła i Ciemności, Dobra i zła. Ale co ma ta alternatywa do tego tematu?

#27 nicomsw

nicomsw
  • 728 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Posted 11 May 2007 - 10:29

No i już się zaczyna... Zaraz będzie dyskusja, co to jest zło, czym jest Szatan itp...

#28 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 11 May 2007 - 10:33

No i już się zaczyna... Zaraz będzie dyskusja, co to jest zło, czym jest Szatan itp...

A skonczy sie na najezdzaniu na kosciol i ksiezy i jak znam zycie to bede w tym uczesniczyl :mrgreen:

Dla dobra sprawy proponuje zamknac ten okultystyczny watek :)

1010011010(B)

#29 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 11 May 2007 - 13:15

hmmm, panie gooduser skad sie Pan urwal? Jesli Ci to ma przeszkadzac i wypedzic twa dusze z tego forum - badz przynajmniej nie pozwalac Ci pisac na takie tematy - to przyznam sie... Jestem diablem. Mam czerwone rogi ktore spilowuje co dzien rano, ogon ktory chowam w szerokich spodniach a w torbie mam wrzaca smole. Lubie pozerac mlode dziewice a takich jak Ty nabijac przez cala wiecznosc na pal. Jako, ze popelniasz grzech chlubiac sie swa wiara i 'niezlomnymi' przekonaniami, to jestem pewien ze sie niedlugo spotkamy w mym krolestwie.... A tak troche na powaznie, czy ktos jeszcze bierze na powaznie liczbe 666? Juz bylo tyle filmow i ksiazek o tej tematyce ze jest to obecnie glownie wymysl pop kultury.

#30 gooduser

gooduser
  • 89 posts
  • SkądLegionowo

Posted 11 May 2007 - 13:33

Dobrze kochani pozwólcie, że zakończę temat aby nie psuć Wam nastroju. Nie jestem CIEKAWY Waszych poglądów tzn. jestem ciekawy ale nie dla samej ciekawości, a zatem żeby nie jątrzyć rozmowy ogłaszam PAX VOCEM Pozdrawiam serdecznie a propos niewykluczone, że znajdę się w piekle jestem okropnym grzesznikiem i chociażby dziś pokłóciłem się z żoną, poniżyłem ją za co z tego miejsca chciałbym Ją przeprosić. Pozdrawiam Was serdecznie

#31 Simborek

Simborek
  • 1272 posts
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Posted 11 May 2007 - 13:47

Otóż okazuje się że pierwszy "oficjalny" Mac kosztował 666$ 66centów. (...) umieszczając w cenie symbol niestety ponury dlaczego nie było to np.: 777$ SYMBOL DOSKONAŁOŚCI


Nie ma sensu dopłacać 111$ do 777$...

... lepiej zapłacić o 597$ mniej i mieć Maca za 69$ :D

#32 Michu

Michu
  • 2614 posts
  • SkądSzczecin

Posted 11 May 2007 - 14:06

trzeba siać, siać, siać...

#33 zbieraj

zbieraj
  • 1016 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 11 May 2007 - 14:16

Po co wogóle mieszać cenę sprzętu komputerowego z jakąkolwiek wiarą?

#34 Michu

Michu
  • 2614 posts
  • SkądSzczecin

Posted 11 May 2007 - 14:28

Tego nie wiem. Ale tu bardziej chodzi o wiarę Steva. On i tak nie był wierzący, a w co on wierzył to już nie moja sprawa.

#35 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 11 May 2007 - 14:37

Teraz zapewne wierzy w $ ;-)

#36 gooduser

gooduser
  • 89 posts
  • SkądLegionowo

Posted 11 May 2007 - 15:51

miałem zamknąć wątek
Ale tak już na sam koniec. Zastanówcie się nad taką sprawą. Jest ona niezależna od żadnej wiary.

Otóż każdy z nas używa jakiś symboli chrześcijanie noszą krzyż, inni ludzie mają inne symbole itp itd... no właśnie, po co?
To samo pytanie odnieście do Steva Jacobsa PO CO używał symboli kojarzących się ze źródłem zła P O C O ???????? czy ot tak sobie, czy z lekkomyślności, czy chciał kogoś lub coś w ten sposób wyróżnić po prostu PO CO? lub jak kto woli DLACZEGO?



Odpowiedzi w stylu, że jestem z "ciemnogrodu" czy jakieś inne ostentacyjnie pomijające odpowiedź zupełnie mnie nie interesowały i nie zawracałem sobie nimi NA POWAŻNIE głowy.

Czy ktoś chce czy nie 666 to symbol szatana a nadgryzione jabłko to bez wątpienia metafora pierwszego grzechu.

Pozdro

---- Dodano 11-05-2007 o godzinie 16:53 ----

Po co wogóle mieszać cenę sprzętu komputerowego z jakąkolwiek wiarą?


ale czy to ja pomieszałem????? czy nie przypadkiem szanowny S Jacobs????

#37 Michu

Michu
  • 2614 posts
  • SkądSzczecin

Posted 11 May 2007 - 16:02

czemu jacobs?

#38 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 11 May 2007 - 16:04

No dobra, powiemy Ci prawde. Steve Jacobs :lol: to mason z okultystycznymi korzeniami, ktory probuje zawladnac swiatem poprzez sprzedaz swych okultystycznych urzadzen! Czym predzej wez swojego maka i wyrzuc go przez okno bo inaczej nie dostapisz zaszczytu zbawienia.

#39 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 11 May 2007 - 16:20

miałem zamknąć wątek
Ale tak już na sam koniec. Zastanówcie się nad taką sprawą. Jest ona niezależna od żadnej wiary.

Otóż każdy z nas używa jakiś symboli chrześcijanie noszą krzyż, inni ludzie mają inne symbole itp itd... no właśnie, po co?
To samo pytanie odnieście do Steva Jacobsa PO CO używał symboli kojarzących się ze źródłem zła P O C O ???????? czy ot tak sobie, czy z lekkomyślności, czy chciał kogoś lub coś w ten sposób wyróżnić po prostu PO CO? lub jak kto woli DLACZEGO?




wiesz dlaczego? dlatego zeby tacy jak ty, pozniej bo wielu latach szukali dziury w całym. i doszukiwali sie roli szatana w powstawaniu logo :] pasuje taka odpowiedz? :)

przypomnialo mi sie:

pamietajcie w średniowieczu rycerze byli wojownikami zła, bo przeciez w reku nosili odwrócony krzyż:]

#40 gooduser

gooduser
  • 89 posts
  • SkądLegionowo

Posted 11 May 2007 - 17:21

wiesz dlaczego? dlatego żeby tacy jak ty,...


Czy to jest odpowiedź ???

Kolego czy wiesz, że istnieje coś takiego jak komunikacja werbalna i niewerbalna (kiedy chcesz przekazać jakiś komunikat za pomocą słów lub bez ich użycia) po co nosisz koszulkę z logiem Appla lub innym no chyba po to, żeby innym coś zakomunikować, powiedzieć lubię to i to UTOŻSAMIAM się z tym lub tym.

Czy tak trudno odpowiedzieć na pytanie "nie wiem" wolę taką odpowiedź niż jakieś przemądrzałe i niedojrzałe

#41 maniacco

maniacco
  • 382 posts
  • SkądPiekary Śląskie

Posted 11 May 2007 - 17:23

jeszcze jeden temat do przemyślenia... czemu taktowanie pamietci akurat 667 ??? czyzby ktos chcial podkreslic ze jest minimalnie lepszy od szatana ??? jo sie boja
  • gooduser likes this

#42 gooduser

gooduser
  • 89 posts
  • SkądLegionowo

Posted 11 May 2007 - 17:27

No dobra, powiemy Ci prawde. Steve Jacobs :lol: to mason z okultystycznymi korzeniami, ktory probuje zawladnac swiatem poprzez sprzedaz swych okultystycznych urzadzen!

Czym predzej wez swojego maka i wyrzuc go przez okno bo inaczej nie dostapisz zaszczytu zbawienia.


Co to jest okultyzm, co to jest mason????

#43 Toszak

Toszak
  • 899 posts
  • SkądŁódź

Posted 11 May 2007 - 18:28

Co to jest okultyzm, co to jest mason????


a co to google ??

#44 gooduser

gooduser
  • 89 posts
  • SkądLegionowo

Posted 11 May 2007 - 18:36

a co to google ??


pytaniem nie daje się odpowiedzi na pytanie

#45 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 11 May 2007 - 19:17

http://pl.wikipedia.org/wiki/Okultyzm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mason

#46 Simborek

Simborek
  • 1272 posts
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Posted 11 May 2007 - 19:24

Czy ktoś chce czy nie 666 to symbol szatana a nadgryzione jabłko to bez wątpienia metafora pierwszego grzechu.


A może coś jest na rzeczy?

Tak na serio to mogło przecież tak być. W każdym razie pasowałoby to do Steve'a :D

#47 mekintosz

mekintosz
  • 964 posts

Posted 11 May 2007 - 19:25

A wiecie wogole kto wymyslil 666 i kogo to pierwotnie oznaczalo :?: Wymyslil to sw. Jan i jakos rozkodowane (bardzo prosto, ale nie pamietam jak: to byla chyba 6 "litera" hebrajskiego "alfabetu" + 6x6 + 6x6-6 - moglo byc inaczej) dawalo imię... Neron. A byl to cesarz ktory wygnal go z Rzymu na bezludna wyspe i tam sw. Jan napisal Apokalipse.

#48 gooduser

gooduser
  • 89 posts
  • SkądLegionowo

Posted 11 May 2007 - 21:02

666 dawalo imię... Neron.


To i inne porównanie w tamtych czasach to jakby codzienność i tak teź było Neron był wtedy synonimem zła wcielonego tak jak dla nas Stalin czy Hitler. Podobnie jest ze świętami Bożego Narodzenia uczeni, na podstawie daty 26 grudnia próbują podważyć fakt narodzin Chrystusa, nie biorą chyba jednak pod uwagę kwestii następującej, że Chrystus nazywał siebie Światłością Świata- co ówcześni Chrześcijanie najlepiej skojarzyli z dniem-świętem słońca (Jezusa nazywano też słońcem) obchodzonym właśnie w ten dzień. Tradycja pozostała do dziś. Podobnie jak z Neronem próbowano znaleźć analogię i tak też wyszło z cyfrą 666-niemniej symbolizuje ona apokaliptyczna bestię czyli Szatana.

I tak jak wcześniej czego cholernie żałuję (żałuję też trochę, że rozpocząłem ten wątek) nie uzyskałem odpowiedzi na proste pytanie

DLACZEGO Jacobs posłużył sie właśnie TYMI symbolami

Czy "jest coś na rzeczy" czy nie ma jeśli nie wiecie to nie piszcie mi zależy tylko na konkretnych odpowiedziach.

Tak jak w przypadku homeopatii drążyłem temat i udało sie ustalić, że Hahenmann był okultystą i stąd mógł czerpać "natchnienie" dla swojego dzieła dlatego też np.: ja swoim dzieciom nie podaję homeopatii

#49 piotr falba

piotr falba
  • 866 posts
  • SkądGdańsk

Posted 11 May 2007 - 21:36

DLACZEGO Jacobs posłużył sie właśnie TYMI symbolami


Ale przecież Jacobs produkuje kawę, a nie komputery... o czym ty do jasnej cholery piszesz...?

*

Może jeżeli następny keynote Steva zacznie się*o 3:00 AM naszego czasu, to posądzisz go o kontakt z demonami...? A może złe jest to, że prawdopodobnie biologicznym ojcem pana "Jacobsa" był egipcjanin, który przez chrześcijan kojarzony się ze złem (patrz. księga wyjścia)?
Człowieku, zastanów się jakie ty brednie nam tu wypisujesz... Temat do kosza...

http://www.jacobs.de...page?PagecRef=1

#50 eazyone

eazyone
  • 447 posts

Posted 11 May 2007 - 21:45

Heh, fajna zabawa, lubie takie bzdury czytać...

Pozdro...

BTW... Polecam przenieść wątek na: http://forum.oaza.pl/




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users