Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cena pierwszego komputera Apple - $666.66


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 gooduser

gooduser
  • 89 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 10 maja 2007 - 20:39

Hej drodzy Forumowicze!
Ostatnio przeglądając prasę informatyczną natknąłem się na ciekawy artykuł o początkach przygody Steva Jacobsa z jabłuszkiem.

Otóż okazuje się że pierwszy "oficjalny" Mac kosztował 666$ 66centów... liczba chyba wszystkim znana-jakby co przypominam 666 to symbol Apokaliptycznej bestii czyli szatana.

Powiem szczerze, bo jestem osoba wierzącą (wierzę również w diabła-co nie znaczy, że diabłu), że powaliło mnie to nieco.

Ktoś powie no i co z tego... może i nic ale ciekawi mnie czy nie przeszkadza Wam, zwłaszcza osobom które może jakoś czują temat, że ktoś "kultowy" czyli Steve Jacobs w ten sposób niejako czci swój pierwszy sukces, umieszczając w cenie symbol niestety ponury dlaczego ni było to np.: 777$ SYMBOL DOSKONAŁOŚCI

A może ja przesadzam... piszcie co myślicie
pozdrawiam

#2 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maja 2007 - 20:43

Ludziom już chyba brakuje tematów ;)

#3 oort

oort
  • 13 postów

Napisano 10 maja 2007 - 20:43

wolałbyś zapłacić 110.34$ więcej? :)

#4 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maja 2007 - 20:44

Powinni cenę ustalić na poziomie $31337 :D

#5 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 10 maja 2007 - 20:54

@gooduser to może się zastanów dlaczego logiem jest jabłko ... i to nadgryzione ;>

#6 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 10 maja 2007 - 20:55

Wybryki młodości oraz początki geniuszu marketingowego. Stefan od młodości miał smykałkę do interesu ;-)

#7 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 10 maja 2007 - 21:06

To jest taki wynalazek , który się nazywa "poczucie humoru" ... dość stary ... starszy od Jobsa , w każdym razie .

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maja 2007 - 21:47

steve podpisal umowe z diablem i jak wszyscy na swiecie bede juz uzywac apple to nastapi koniec swiata;)

#9 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 10 maja 2007 - 21:52

myapple - kurde, no a miałeś o tym nie pisać, i co teraz? Steve Cię zgładzi za niesubordynację :/

#10 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 10 maja 2007 - 21:56

No i dostaniesz ogryzkiem ;>

#11 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 10 maja 2007 - 22:00

...i zaraz pojawi się stwierdzenie że Jobs jest masonem, a Apple to tylko przykrywka do działalności loży ;-) Ale tak patrzac na G5 to wygląda na diabelską maszyne :D

#12 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 10 maja 2007 - 22:07

Liczba 666 nie jest liczbą Szatana. Liczba 666 jest liczbą Bestii, a to inna postać.

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 10 maja 2007 - 22:08

Liczba 666 jest liczbą Bestii, a to inna postać.


W dodatku z innej bajki ;)

#14 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 maja 2007 - 22:31

ale kto to do jasne... Steve Jacobs??

#15 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 maja 2007 - 22:33

To Chuck Norris nadgryzł logo Apple... ;)

#16 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 10 maja 2007 - 22:39

To Chuck Norris nadgryzł logo Apple... ;)


Gdyby to był Chuck , to logo Apple byłby złamany (z półobrotu) ogryzek :-) (bez pestek oczywiście)

---- Dodano 10-05-2007 o godzinie 21:43 ----

...i zaraz pojawi się stwierdzenie że Jobs jest masonem, a Apple to tylko przykrywka do działalności loży ;-)
Ale tak patrzac na G5 to wygląda na diabelską maszyne :D


A on sę czepia G5 bo ma :-)
A swoją drogą jaki inny procek wygląda jak chłodnica samochodu :-))

#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 maja 2007 - 22:56

A jednak mam rację :lol:

596. To Chuck zjadł brakujący kawałek logo Apple.

http://nonsensopedia...Chucku_Norrisie

#18 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maja 2007 - 23:15

wychodzi na to ze Steve Jacobs ma pakt z diablem, to kto ma uklad w takim razie z Bogiem? Bill Gates? świat schodzi na psy...

#19 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 11 maja 2007 - 02:37

Nie, Nie NIE! Gooduser ma racje :D Wkoncu pierwszy Mac to byla bestia totalna :D Musial wiec kosztowac $666 :P

#20 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 11 maja 2007 - 08:04

jakby co przypominam 666 to symbol Apokaliptycznej bestii czyli szatana.

Ale wg jakiej mitologii? A moze Jobs nie jest wierzacy i nie przejmuje sie takimi pierdolami?

Powiem szczerze, bo jestem osoba wierzącą (wierzę również w diabła-co nie znaczy, że diabłu), że powaliło mnie to nieco.

To straszne ;)

dlaczego ni było to np.: 777$ SYMBOL DOSKONAŁOŚCI

Cena $666 jest doskonalsza od ceny $777 o $111 :cool:
Jak widac nawiedzeni ludzie wola placic wiecej ;)

A może ja przesadzam

Przesadzasz.

#21 Markus

Markus
  • 70 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 maja 2007 - 08:40

Czy Jobs jest wierzący ??? Podobno jest buddystą Zen...

#22 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 11 maja 2007 - 08:58

Czy Jobs jest wierzący ??? Podobno jest buddystą Zen...


Wiesz, mi chodzilo o tego jedynego slusznego Boga. Jak dla mnie to moze nawet wierzyc w Zoltana ;-)
  • nicomsw lubi to

#23 gooduser

gooduser
  • 89 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 11 maja 2007 - 09:38

na razie nikt z Was jasno nie napisał czy mu to w jakiś sposób przeszkadza hmm propos tego czy nie mamy już o czym pisać dobre tematów jest nieskończenie wiele jeszcze nie raz coś sie wymyśli, ale ten uważam za szczególnie ważny przecież dotyczy poniekąd naszej sfery duchowej czyli czegoś w czym każdy chciałby czuć niczym niezmącony pokój. Tak tylko a propos pewien gość o nazwisku Hahenmann, który tworzył podwaliny homeopatii był okultystą, stąd też wiele badań, które wskazują na spore niedomagania osobowościowe u osób stosujących te środki-przy czym co ciekawe nikt nie przeczy że homeopatia działa, tylko nikt nie potrafi odpowiedzieć (!!!) jakie jest źródło tego działania. W tym wątku chodzi mi jedynie o to aby każdy z Was uświadomił sobie, że nie istnieje coś alternatywnego dla dobra i zła. Pytanie tylko dlaczego właśnie takie symbole ściśle związane z grzechem pierworodnym, czy też z jego twórcą czyli szatanem? Pisanie odpowiedzi typu "nie masz o czym pisać" itp. o czym tak naprawdę świadczą... osobiście sądzę, że wszystko co dotyczy mojego życia duchowego jest najważniejsze w życiu bo dusza jako jedyna ma szanse na wieczne szczęście

#24 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 11 maja 2007 - 09:53


Pisanie odpowiedzi typu "nie masz o czym pisać" itp. o czym tak naprawdę świadczą... osobiście sądzę, że wszystko co dotyczy mojego życia duchowego jest najważniejsze w życiu bo dusza jako jedyna ma szanse na wieczne szczęście


Twój pierwszy post już wyjaśnił, że Twoja wiara opiera się na ogólnie przyjętych (błędnych) poglądach (chciałoby się rzec - stereotypach).
Nie ma zatem sensu wprowadzać komputerów na płaszczyzne wiary i ideologii. Jeżeli interesują Cię zagadnienia duchowe, to powinieneś zacząć od pogłębienia wiedzy.

Co do wątku o 666 to na sąsiednim forum, już była dyskusja i wierzcie mi, że do niczego to nieprowadzi ;)

#25 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 11 maja 2007 - 09:56

Wierz mi, ze Twoje problemu natury duchowej, jakos za bardzo nas nie insteresuja ;) Dla wiekszosci ludzi jest to zwykla, najzwyklejsza liczba i nikt nie robi z tego zadnego problemu. Gdybys byl bardzo konsekwentnu w tej okultystycznej teorii spiskowej to zauwazylbys, ze tam widnieje $666,66 anie 666 a to chyba dla Ciebie powinna byc roznica? Rozumiem, ze jak na przystanek podjezdza autobus linii 666 to nie wsiadasz? :> P.S. Pytanie za 100 punktow, ale nie musisz odpowiadac :) Ile masz lat?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych