Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OS X Lion - jak wypalić??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
132 odpowiedzi w tym temacie

#26 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2011 - 11:01

Wypaliłem na płytkę. Teraz chce to usunąć z programów, żeby odzyskać 4 GB. I plik jest zablokowany, nie można go usunąć. Any ideas?

#27 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lipca 2011 - 11:11

A ja jak chcę ściągnąć i nie mogę drugi raz. Wchodzę w app store i klikam na Lion. Przycisk teraz jest installed i nie da się go wcisnąć. Jak sobie z tym poradzić?

#28 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2011 - 12:08

Kliknij w Sklep i się wyloguj. Potem kilkaj w instalkę oczywiście z wciśnietym ALTem, zaloguj się ponownie (z ALTem) i ściągnij ;)

#29 texblues

texblues
  • 125 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 19:20

Po ściągnięciu gdzie jest ten instalator?

#30 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2011 - 19:27

Instalator? w programach!

A instalka do stworzenia bootowalnego dysku jak w tutorialu w pierwszym poście:

Step 2: Once you are done with downloading OS X Lion, hunt down the Lion installer, right-click on it and then click on “Show Package Contents”.

Step 3: Now head over to the “Contents” folder, navigate inside “Shared Support”, and over there you’re going to find a dmg file labeled “InstallESD.dmg”.



#31 texblues

texblues
  • 125 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 19:37

Jest w trakcie pobierania stąd nie ma go w programach. Pewnie pojawi się jak się ściągnie. Thx

#32 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 lipca 2011 - 10:17

Hej Jestem w trakcie ściągania drugi raz Liona. Czy byłby ktoś z was chętny dokładnie krok po kroku opisać jak taki system wgrać na pendrive? Tak aby można było go w przyszłości od nowa zainstalować na MBA. Wiem, że na pierwszej stronie jest opisane ale niestety po angielsku. Jeśli ktoś mógłby pomóc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

#33 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2011 - 10:34

Znaj moją cierpliwość i dobroć! 1. Przejdź do folderu /Programy. 2. Kliknij prawym przyciskiem na Install Mac OS X Lion.app i wybierz Show Package Contents (Pokaż zawartość pakietu). 3. Przejdź do Contents/SharedSupport. 4. Kliknij dwukrotnie na InstalESD.dmg, aby go zamontować. 5. Włóż pendrive’a do portu USB. 6. Uruchom Narzędzie Dyskowe. 7. Wybierz w lewej kolumnie pendrive, kliknij na zakładkę Erase/Wymaż i po wybraniu systemu plików Mac OS Extended (Journaled) kliknij w przycisk Erase/Wymaż poniżej. 8. W Narzędziu Dyskowym, z lewej strony kliknij prawym przyciskiem sformatowany pendrive i wybierz ostatnią pozycję: Restore. 9. Przeciągnij Mac OS X Install ESD z lewej kolumny do nowo-otwartego okna do pola Source. 10. Upewnij się, że na pewno wybrałeś pendrive’a i wciśnij Restore. Procedura odtwarzania obrazu będzie trwała kilkanaście minut. Teraz można już włożyć pendrive’a do docelowego komputera i uruchomić go z przytrzymanym klawiszem ⌥, aby zainstalować nowy system na naszych pozostałych komputerach. Możemy również przykładowo wymazać dysk twardy, aby zrobić install na czysto jeśli już absolutnie musimy.

#34 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 23 lipca 2011 - 10:39

1. należy najpierw sformatować pendrive w disk utillity, czyli wybrać go z listy i wejść w zakładce wymaż i wybrać macosx extended w polu format a w polu nazwa wpisz mac os x install esd następnie klikaj wymaż
2. po sformatowaniu odnajdujesz plik InstallESD.dmg w paczce z lionem patrz na obrazki z linku poniżej
Creating a bootable OS X 10.7 Lion USB stick and DVD
3. jak już znalazłeś w disk utillyty (narzędzie dyskowe) wchodzisz w zakładkę odtwórz
i tam w polu source: przenosisz mychą plik: InstallESD.dmg
a następnie w polu dysk docelowy przenosisz mychą nazwę swojego nowo utworzonego pendriva
masz to pokazane na obrazkach
4 po tym wszystkim klikasz w otwórz
15 minut i jes nowy instalacyjny pendrive z lionem
pozdro

#35 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 lipca 2011 - 10:55

Dzięki wielkie za pomoc, ale mam problem z 8. punktem: 8. W Narzędziu Dyskowym, z lewej strony kliknij prawym przyciskiem sformatowany pendrive i wybierz ostatnią pozycję: Restore. Jak klikam prawym przyciskiem widzę takie komunikaty: 1. Pomoc 2. otwórz lion (lion nazwa mojego pendrive) 3. Odmontuj "lion" 4. Wysuń "lion" 5. pokaż "lion" w finderze. Nie widzę tego komunikatu restore. Jak przeciągam "Mac OS X Install ESD" do "lion" to też nic się nie dzieje.

#36 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 23 lipca 2011 - 10:58

masz kliknąć wymaż poczytaj w narzędziu dyskowym
to co piszesz jest ci niepotrzebne
popatrz na ostatnie zdjęcie
Dołączona grafika

#37 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 lipca 2011 - 11:01

Opcja wymaż jest nie aktywna, na ciemno zaznaczona. Już robiłem wymaż.

#38 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2011 - 11:03

Słownik angielsko-polski RESTORE - PRZYWRACAĆ, ODNAWIAĆ, ODTWARZAĆ! TERAZ SPÓJRZ W NARZĘDZIA DYSKOWE I POSZUKAJ PRZYCISKU "ODTWÓRZ" !!

#39 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 23 lipca 2011 - 11:05

Opcja wymaż jest nie aktywna, na ciemno zaznaczona. Już robiłem wymaż.


masz rusunek jak to powinno być ma to być tak jak na nim i następnie klikasz w restore na dole w prawym dolnym rogu!
ok teraz

#40 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 lipca 2011 - 11:11

Dziękuję wszystkim za pomoc, jednak to dość skomplikowane jak dla mnie, dam sobie jednak spokój. Pozdrawiam :) Choć może jednak nie, chyba się wgrywa :)

#41 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 23 lipca 2011 - 11:14

ok, dobrze, że się do tego przyznałeś

#42 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2011 - 11:14

Nie poddawaj się!



Oglądaj od 1:10 !

#43 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 lipca 2011 - 11:26

OK, dzięki za pomoc, już wgrany mam na pendrive. Teraz jakbym chciał na nowo zainstalować system, to najpierw muszę zainstalować Leopard snow, a później dopiero Lion? I jak to wygląda z MBA? Wkładam pendrive z leopard snow i uruchamiam komputer, coś wciskamy, żeby uruchomił instalator?

#44 tbadoo

tbadoo
  • 398 postów
  • SkądGrantham, United Kingdom

Napisano 23 lipca 2011 - 11:29

Nie musisz instalować Snow Leoparda. Wkładasz pendrive do gniazda USB, restartujesz komputer z wciśniętym klawiszem Opcja (Alt) i z dostępnych dysków wybierasz OS X Lion instalację.

#45 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2011 - 11:29

Masz już instalke Liona, więc Leoparda nie musisz instalować!

A jak wczesniej pisałem:

Teraz można już włożyć pendrive’a do docelowego komputera i uruchomić go z przytrzymanym klawiszem ⌥, aby zainstalować nowy system na naszych pozostałych komputerach.



#46 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 23 lipca 2011 - 11:32

Nie musisz instalować Snow Leoparda. Wkładasz pendrive do gniazda USB, restartujesz komputer z wciśniętym klawiszem Opcja (Alt) i z dostępnych dysków wybierasz OS X Lion instalację.


u mnie jest ten dysk nazwany efi boot

#47 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 lipca 2011 - 12:34

OK dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

#48 copyman

copyman
  • 6 postów

Napisano 24 lipca 2011 - 23:09

Nie trzeba ściągać i logować się oraz uruchamiać AppStore z wciśnietym ALT żeby pobrać Liona ponownie. Wystarczy zalogować się i wybrać zakładkę PURCHASED i woila ! Możemy ściągać Liona ponownie :) Byłem zmuszony wrócić po nieudanej próbie instalacji z wypalonego DVD (chyba płyta uszkodzona... szkoda było czasu na weryfikację :( ) na czysty HDD do 10.6.3 z Retaila dołączonego do iMac-a i teraz ponownie pobieram właśnie w ten sposób. AppStore przechowuje nasze dane o zakupach i jak widać można bez problemu pobrać ponownie to co już było zapłacone :)

#49 texblues

texblues
  • 125 postów

Napisano 25 lipca 2011 - 12:34

Mam jedno pytanie :) Mam obraz Liona ściągniętego z Mac App Store. Czy jest możliwość zainstalowania mojego obrazu(gdy go nagram na płytę bądź pendrive) na innym komputerze na innym apple id? Ten inny apple id też kupił Liona. Chodzi mi czy mój obraz nada się do innego apple id.

#50 tomeek15

tomeek15
  • 32 postów

Napisano 25 lipca 2011 - 12:37

Nie trzeba ściągać i logować się oraz uruchamiać AppStore z wciśnietym ALT żeby pobrać Liona ponownie. Wystarczy zalogować się i wybrać zakładkę PURCHASED i woila ! Możemy ściągać Liona ponownie :) Byłem zmuszony wrócić po nieudanej próbie instalacji z wypalonego DVD (chyba płyta uszkodzona... szkoda było czasu na weryfikację :( ) na czysty HDD do 10.6.3 z Retaila dołączonego do iMac-a i teraz ponownie pobieram właśnie w ten sposób. AppStore przechowuje nasze dane o zakupach i jak widać można bez problemu pobrać ponownie to co już było zapłacone :)


No sorry, ale ja nie widze opcji ponownego pobrania przy mojej historii zakupów w AppStore :0
A też bym sobie sprawił jakąś kopie na DVD :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych