Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Darmowa aktualizacja do Liona


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
299 odpowiedzi w tym temacie

#26 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 lipca 2011 - 17:13

U mnie wszystko poszlo tak jak trzeba przez formularz on-line. Teraz czekam na weryfikacje nr seryjnego oraz dolaczonego zdjecia faktury.

#27 ddjarek

ddjarek
  • 4 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 17:26

czacha - proszę podaj przez jaki formularz ? jaka strona ? pytam, bo próbowałem przez [url]https://uptodate.apple.com/pl/uptodate/macosx/[/url] i dostałem odpowiedz, że nr ser. nie objety programem. zadzwonilem do supportu i dostalem odpowiedz, ze musze poczekać trochę, bo oni nic nie wiedzą, że przez stronę uptodate można już to robić w Polsce

#28 pb40

pb40
  • 21 postów
  • SkądWrocław PL

Napisano 20 lipca 2011 - 17:42

Właściwy link do rejestracji Darmowego Liona dla tych którzy kupili po 6 - czerwca bieżącego rokuhttps://uptodate.apple.com/pl/uptodate/macosx/

#29 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 lipca 2011 - 17:50

Link padal juz wielokrotnie - https://uptodate.app...ptodate/macosx/ . Proponuje aby jakis moderator podwiesil watek z informacja odnosnie darmowego update'u OSX do Liona dla tych ktorzy zakupili Mac'a po 6 czerwca z podaniem owego linku oraz telefonu do supportu Apple PL ;)

#30 Lolka

Lolka
  • 266 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 lipca 2011 - 17:51

hmm to żaden przypadek nie pasuje do mojego, czyli kupiłam komp w usa (amerykański rachunek), a mieszkam w Polsce (polski adres)...

#31 adziopak

adziopak
  • 77 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 20 lipca 2011 - 18:02

ja tez kupilem w usa...

#32 prostreet

prostreet
  • 75 postów
  • SkądKalisz PL

Napisano 20 lipca 2011 - 18:08

U mnie zmieniło się na INSTALLED :D ale nie mogę kliknąć :)

#33 krismaj

krismaj
  • 24 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 18:10

a jak jest ze sprzętem zakupionym pod koniec maja (tzn wystawiona faktura na maj) a komputer włączony i rejestrowany dopiero w lipcu? Pozdrowienia dla Ariko media z allegro

#34 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 lipca 2011 - 18:14

lolka, a dzwonilas do Apple Polska? Co oni na to? ;) krismaj - liczy sie data zakupu ...

#35 krismaj

krismaj
  • 24 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 18:18

hmmm no to ponownie pozdrawiam Ariko, po raz setny wprowadzili mnie w maliny, to po prostu zawodowcy, chyba czas napisać o nich jakiś fajowy artykuł

#36 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 lipca 2011 - 18:18

oj oj oj!! nie wpisywać numeru seryjnego komputera. Pani w supporcie użyła sformułowania "numer sprawy" (był zdecydowanie inny od mojego numeru seryjnego). Poza tym Zapisała sobie również moje dane do kontaktu. Dlatego nie wysyłajcie na ślepo maili pod ten adres tylko zadzwońcie do polskiego supportu 00800-4411875 (dwa zera na początku). Numer wydaje się nieprawidłowy (za dużo cyferek) ale działa ze stacjonarnego. Z iPhone'a się nie połączyłem


Nie do konca.
nr seryjny wysyla sie z dokuentem zakupu dlatego:
Gdy kupujesz komputer ze skleppu czesto w applu on figuruje z data wczesniejsza (zakup sklepu) a nie ze zakupiles w dniu faktycznym efekt jest tak (np w moim i wielu z tego co slysze przypadkow) ze osoby, ktore mimo tego iz kupily po 6 czerwca nowe komputery nie sa wpisane w ''free up to date'' z racji tego ze maja stara date zakupy.
I wlasnie po to jest ten email aby zmienili w swoim systemie.
Malo tego dowiedzialem sie tez ze to tyczy sie gwarancji lepiej to wyprostowac od razu juz abstrahujac od tego iz nie zostaniemy poprawnie wprowadzeni do darmowego upgradu.

#37 krismaj

krismaj
  • 24 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 18:24

no tak chyba trzeba to sprawdzić u źródła, dzięki za podpowiedzi

#38 just.tomasz

just.tomasz
  • 82 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 20 lipca 2011 - 18:31

@Hektor Wiem po co jest ten e-mail i zgadzam się z tym co piszesz.. z jednym wyjątkiem. Tytuł owego e-maila to numer zgłoszenia/sprawy/wątku, który przyjęła pani przez telefon (i przy tej okazji pytała o nr seryjny i moje dane) a nie numer seryjny mojej maszyny ;) wniosek? ---> najpierw telefon do supportu, żeby założyć "sprawę" a dopiero później wysłanie e-maila z potwierdzeniem zakupu. A nie wysyłanie go w ciemno. pozdr :]

#39 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 lipca 2011 - 18:36

@Hektor
Wiem po co jest ten e-mail i zgadzam się z tym co piszesz.. z jednym wyjątkiem. Tytuł owego e-maila to numer zgłoszenia/sprawy/wątku, który przyjęła pani przez telefon (i przy tej okazji pytała o nr seryjny i moje dane) a nie numer seryjny mojej maszyny ;)

wniosek? ---> najpierw telefon do supportu, żeby założyć "sprawę" a dopiero później wysłanie e-maila z potwierdzeniem zakupu. A nie wysyłanie go w ciemno. pozdr :]



no tak ja to zrobilem wlasnie najpierw tel a pozniej email.

#40 en0x

en0x
  • 52 postów
  • SkądBoston/USA

Napisano 20 lipca 2011 - 18:41

U mnie zmieniło się na INSTALLED :D ale nie mogę kliknąć :)


bo pewnie juz masz zainstalowanego LIONA GM

---------- Wpis dodano o 13:41 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:40 ----------

Ja weszlem sobie normalnie na uptodate strone. Mak kupiony w usa 27 czerwca... wszystko poszlo bez problemu

#41 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 lipca 2011 - 18:42

Rozumiem ze dzwoniliscie do supportu po tym jak dostaliscie info z formularza, ze cos jest nie tak z numerem seryjnym i sie nie kwalifikujecie?

#42 krismaj

krismaj
  • 24 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 18:45

en0x,
pokazała się cena przed instalacją czy poszło to jakoś inaczej?

---------- Wpis dodano o 19:45 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:44 ----------

mi też poszło bez problemu i cały czas się ściąga ale nie wiem czy pobiorą kase

#43 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2011 - 18:50

czacha: tak, pani nadaje numer sprawy, poleca następnego dnia znów wejść na stronę, zarejestrować się i powinien już wg pani nie wyskakiwać błąd (mi wyskoczył), że mój, kupiony 13 lipca Air się nie kwalifikuje, tylko wszystko zaskoczy. Dostaje się też kod, który wpisuje się w App Store, i wtedy jest darmocha. Dodatkowo zapytałem się, czy kupiona wersja (za $30) jest na jeden, czy więcej komputerów. Odpowiedź: NA JEDEN, można zrobić sobie co najwyżej ratunkową kopię danych.

#44 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 lipca 2011 - 18:52

Na MBP15 z zeszlego roku kupilem Tiger'a, wlasnie konczy sie sciagac. Logujac sie do AppStore na iMac'u pokazuje mi ze mam ten produkt juz zakupiony i moge go pobrac, ale zgaduje ze jest to niezgodne z licencja, wiec zaczekam sobie na kod od Apple.

#45 Lolka

Lolka
  • 266 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 lipca 2011 - 18:58

Spróbuję polską aktualizację, jak będzie działać w końcu strona, a potem najwyżej zadzwonię - w razie czego dam znać :)

#46 en0x

en0x
  • 52 postów
  • SkądBoston/USA

Napisano 20 lipca 2011 - 20:49

Musialem podac karte kredytowa czy inna ale cene pokazalo 0
i nie widze nic zeby w ogole cos pobrali i potem zwrocili tak ze wszystko ok


en0x,
pokazała się cena przed instalacją czy poszło to jakoś inaczej?

---------- Wpis dodano o 19:45 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:44 ----------

mi też poszło bez problemu i cały czas się ściąga ale nie wiem czy pobiorą kase



#47 WildLight

WildLight
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lipca 2011 - 21:26

Ktoś otrzymał już może kod do pobrania Liona?

#48 mektub

mektub
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2011 - 21:33

Nie, ja ciągle czekam..

#49 prostreet

prostreet
  • 75 postów
  • SkądKalisz PL

Napisano 20 lipca 2011 - 21:36

Ja również w oczekiwaniu na ...... :)

#50 tomslaw

tomslaw
  • 47 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 21:40

Ja też czekam;-) Wysłałem zgłoszenie ok. 15.45




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych