Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

czy jeszcze warto kupowac iphone 3gs ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#51 LaserDGL

LaserDGL
  • 26 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 22 lipca 2012 - 14:16

To kwestia kilku miesięcy czekania. Za te kilka miesięcy znów będzie można poczekać kolejne kilka miesięcy i cena znów spadnie więc nie wiem czy czekanie jest takie odpowiednie. Wiadomo sprzęt tanieje z biegiem czasu nawet 4ka będzie tańsza po premierze nowego iPhone.

#52 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 22 lipca 2012 - 15:04

Kupuj. Używam sprawdza się świetnie. 5.1.1 najlepiej działający system jaki widziałem na 3gs.

#53 LaserDGL

LaserDGL
  • 26 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 22 lipca 2012 - 22:44

Myślę że kupię mam nadzieję że się nie zawiodę. Wcześniejszymi moimi smartfonami była pierw xperia x10 mini z androidem i teraz Wildfire S i naprawdę po tych dwóch telefonach mam dosyć Androida. Fakt to słabe telefony już jako nowe były bo niczym po swojej premierze nie zaskoczyły ale wystarczyło by mnie zniechęcić do Androida później jeszcze trzy tablety z Androidem i naprawdę mam dosyć ! Myślę że korzystając póki co z takich słabych telefonów a raczej jak zwał smartfonów 3GS mnie chyba nie zniechęci ? Nowy iPad mnie mega zaskoczył mam nadzieję że 3GS mnie też zaskoczy, skoro mam iPada to nie oczekuje zbyt wiele od telefonu byle po prostu był intuicyjny z dobrym dotykiem, bez zawieszania się i można było sprawdzić maila ewentualnie czasem pograć w jakąś gierkę chociaż raczej od tego mam iPada by pograć i szperać po necie. 3GS ma dzwonić, pisać sms, wysyłać i odbierać MMS od reszty mam iPada. Więc chyba wystarczy mi 3GS ?

#54 DarkFreeze

DarkFreeze
  • 84 postów

Napisano 22 lipca 2012 - 23:00

Wczesniej mialem telefony z androidem (nie kupywalem najnowszych) i zawsze jak kupilem to juz cos na nim nie chodzilo bo byl za slaby (potem dzieki pomocy ruskich cos tam sie odpalało). Potem zdecydowalem sie na 3gs'a (w lutym tego roku) i do dzis zachodze w glowe dlaczego tak pozno sie zdecydowalem. Wszystko chodzi jak nalezy zadnych zaciec ani nic w tym rodzaju raczej na androida nie wroce. Moja matula kupiła sobie telefon z androidem posciagała jakies "żywe" tapetki i ma teraz cuda wianki. Dostaje spam w powiadomieniach, co jakis czas podswietla sie ekran przez co bateria wytrzymuje kilka godzin, oczywiscie wszystko bylo pobierane z google play.

#55 LaserDGL

LaserDGL
  • 26 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 22 lipca 2012 - 23:08

za 999zł można mieć nowego 3GS z 16GB, za 1089zł można mieć nowego 3GS z 32GB a co dziwne 3GS z 8GB wcale nie jest tańszy od tego z 16GB. Pytanie, dlaczego ? Czy czymś one się różnią poza pojemnością wbudowanej ilości GB ? To mała różnica więc raczej bez zastanowienia lepiej wybrać tego z 32GB tylko czy na pewno moje myślenie jest prawidłowe ?

#56 DarkFreeze

DarkFreeze
  • 84 postów

Napisano 22 lipca 2012 - 23:11

Wydaje mi sie ze nie oplaca sie brać nowego 3gs'a lepiej juz uzywana 4 ale to od Ciebie zalezy.

#57 LaserDGL

LaserDGL
  • 26 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 23 lipca 2012 - 00:26

Poczytałem na tych aukcjach i okazuje się że te za 1000zł 3GS to jakieś z Honk Kongu i trzeba czekać strasznie długo i jeszcze mogą cło dowalić to ja dziękuję bardzo za takie coś :) i trzeba za takiego z Polski wyłożyć ok. 1300-1400zł a to już dużo bo za tyle można mieć 4ke w naprawdę dobrym stanie. Nie będę zaśmiecał tematu i pytanie dotyczące 4ki zadam w odpowiednim temacie. Sprawa iPhona jednak idzie do głębszych przemyśleń czy faktycznie nie lepiej 4ke :)

#58 malyd77

malyd77
  • 37 postów
  • SkądZabrze

Napisano 07 sierpnia 2012 - 09:07

Czasami trzeba zrobić krok w tył.... Witam Was. Miesiąc temu wymieniłem stare dobre BlackBerry na Xperie arcS z Androidem i po miesiącu ręce załamuję. Telefon, a raczej Android mnie rozczarował i to bardzo (prędkość działania, stabilność, konfiguracja) Zastanawiam się czy nie sprzedać tego cuda i kupić iPhone 3GS. Żona miała iPhone 3G i nawet to działało. Niestety na wersję 4 mnie nie będzie stać. Potrzebuję telefonu w który - działa stabilnie - bateria trzyma co najmniej 2 dni - dużo piszę sms-ów i e-mail - dużo przeglądam internet w telefonie (wiadomości + kanały RSS (google reader)) - robię trochę zdjęć (wrzucane na FB) - nie czyam e-book-ów - od czasu do czasu PDF - trochę MP3 - gram mało w proste gry logiczne Czy warto kupić za miesiąc wersję 3GS Czy jest szansa na zakup 4 w cenie 900 zł

#59 emilb2

emilb2
  • 28 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 sierpnia 2012 - 22:39

Dziwię się, że xperia arc s nie działa Ci płynnie, Xperie charakteryzują się tym, że przy nie najmocniejszych częściach chodzą szybko i nie zamulają, choć bateria to jest jak dla mnie porażka. Dziwi mnie też, to że iphone 3g "jakoś działa" w porównaniu do xperii. Ktoś z mojej rodziny przesiadł się z ip3g na xperie arc s i jest bdb zadowolony (właściwie był, bo teraz ip 4s :D) Moim zdaniem nie opłaca ci się za bardzo zmieniać, mnie w 3gs razi strasznie wyświetlacz na tle innych mid endowych smartphone'ów. Może pomyśl nad jakimś SGS'em? IP3GS spełni raczej twoje wymagania, choć jak dla mnie już trochę przestarzały, a porównywać go do xperii trudno.

#60 Nicholas

Nicholas
  • 6 postów

Napisano 08 sierpnia 2012 - 10:25

malyd77 Jeżeli nie zależy Ci na IOS a na cenie to ja bym postawił na galaxy s2, teraz odkąd wyszła s3 to cena dwójki znacznie spadła, a wiele się od trójki nie różni, android w tym telefonie działa MEGA szybko.

#61 emilb2

emilb2
  • 28 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpnia 2012 - 09:29

Ale SGS2 to ciągle ponad 1100-1200 zł

#62 malyd77

malyd77
  • 37 postów
  • SkądZabrze

Napisano 09 sierpnia 2012 - 10:48

Dzięki za informację. Więc tak zależy mi na iOS. Pomimo tego że jest to system zamknięty, tak jak Balckberry ale jest tak dobrze dopracowany że wszystko działa tak jak należy. Wersja 3GS jest jeszcze na tyle sprawnym urządzeniem że do podstawowych zastosowań wystarczy (net, muzyka, sms, e-mail) Działa zdecydowanie szybciej niż 3G aparat z AF (może nie to co aparat w wersji 4). Dobry sprzęt. DO tego iTunes, iCloud. Tu wszystko działa, nie trzeba tracić czasu aby dogrywać oprogramowanie personalizujące, wszystkiego konfigurować. Po prostu nie mam na to czasu. To ma działać

#63 emilb2

emilb2
  • 28 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpnia 2012 - 13:41

Mnie osobiście denerwuje strasznie iTunes. Sam program OK, ale po 1 muli na Pc, a po drugie chciałbym mieć możliwośc przegrać piosenkę na iPhone gdziekolwiek jestem. Może doskładaj do tej 4?

#64 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 sierpnia 2012 - 13:50

Masz taką możliwość. iTunes Store jest także na samym iPhone.

#65 emilb2

emilb2
  • 28 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpnia 2012 - 18:18

No, dobrze ale nie każdy kupuje piosenki w iTunes, ponieważ ceny tam są według mnie za drogie ;(

#66 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 sierpnia 2012 - 18:38

Wygoda.

#67 maciek1027

maciek1027
  • 100 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 00:31

można jeszcze zastanowić się na SE Xperia Arc S, mi się dziś udało wyrwać praktycznie nówkę sztukę (14 miesięcy gwarancji) za 700zł. O sam telefon się nie martwię, gdyż jest o klasę lepszy niż 3GS, ale czy Android mi się spodoba, to już inna bajka;p

#68 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 10 sierpnia 2012 - 01:12

No, dobrze ale nie każdy kupuje piosenki w iTunes, ponieważ ceny tam są według mnie za drogie ;(

Nie musisz kupować, możesz swoje płyty zgrywać do biblioteki iTunes, bądź inne dodawać do tegoż programu. :)

można jeszcze zastanowić się na SE Xperia Arc S, mi się dziś udało wyrwać praktycznie nówkę sztukę (14 miesięcy gwarancji) za 700zł. O sam telefon się nie martwię, gdyż jest o klasę lepszy niż 3GS, ale czy Android mi się spodoba, to już inna bajka;p

Ja za 630 wyrwałem miesięcznego SGS'a, który parametrami przewyższa iPhone 4, no, tylko aparat ma gorszy.

#69 emilb2

emilb2
  • 28 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 sierpnia 2012 - 11:10

Ale przecież osoba pytająca ma SE Xperia Arc S i chce go zmienić. Chodzi mi o to, że nie mogę zgrać piosenki u kolegi czy gdzieś poza domem, chyba, że ją kupię ;p

#70 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 10 sierpnia 2012 - 11:13

Ale przecież osoba pytająca ma SE Xperia Arc S i chce go zmienić.

Chodzi mi o to, że nie mogę zgrać piosenki u kolegi czy gdzieś poza domem, chyba, że ją kupię ;p

Czytając jego wypowiedź nie ma tam żadnej wzmianki o zamianie urządzenia, wręcz przeciwnie, rzecze, że jest o klasę lepszy od 3GS'a, lecz martwi się, czy Android się mu spodoba.

Wiesz, są na to sposoby, można urządzenia iOS używać jako pendrive'a, muzykę z niego przenieść na inny komputer i vice-versa, są też aplikacje, które pomagają we wrzuceniu do urządzenia, do biblioteki muzycznej dany utwór bez użycia iTunes, ale jest to koszt ponad 50zł, co wg. mnie jest bez sensu.

#71 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 10 sierpnia 2012 - 13:34

Ja zmieniłem 4S na galaxy S3 i nie jest źle jakoś przeczekam na wersje ip 5.

#72 matip1

matip1
  • 63 postów

Napisano 29 września 2012 - 07:50

Wiam odświężę troszkę temat :) więc czy warto jeszcze kupować 3gs? Biorę teraz sony xperia u z plusa ichciałbym go zamienic za właśnie ten model. Dodam, że do gier mam ipada 3gen.

#73 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 września 2012 - 07:54

W Twoim wypadku (moim zdaniem) zamiania będzie głupotą - dwa rdzenie po 1GHz w stosunku 600MHz? Xperia jest kilkukrotnie szybsza (nie chodzi mi o gry, bo sam mało owych mam, a jak już, to 2D) - masz wyświetlacz "retina", czyli duużo pikseli na cal kwadratowy. Ja bym nie wymieniał, a jeżeli już, to minimum na 4'kę. Ale nie wymieniałbym. :D

#74 matip1

matip1
  • 63 postów

Napisano 29 września 2012 - 08:07

No tak ale mówię do gier itd mam iPada nowego więc 3gs by mi służył do pisania sms, dzwonienia , muzyki i maila , no gier jakiś 2d też pewnie trochę pościagam :) chodzi o to czy zmieniać androida na iOS bo jak patrzę w itunes to 3gs nadal ma wsparcie.

#75 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 29 września 2012 - 08:11

Nadal dobra maszynka. Do twoich zadań się nada, ale za małe pieniądze można już wyrwać 4. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych