Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vista ponad wzystko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#26 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 18 kwietnia 2007 - 18:09

zawsze mozna by zrobic szkolenia ;)


Albo rekrutację ;-)

btw moje marzenie to wejsc do urzedu i zobaczyc maki :)



Urzędy tak jak szkoły zaczynają się interesować iMac'ami bo... są tańsze niż Dell'e.

#27 kermitx

kermitx
  • 41 postów
  • SkądSopot

Napisano 18 kwietnia 2007 - 18:59

A jak myślisz jaki system będzie dodawany do nowych komputerów jak się pokaże Leopard? Właśnie Leopard. Nie będziesz miał wyboru Tiger lub Leopard. Będzie Leopard i już, a jak będziesz chciał*Tigera to będziesz musiał*kupić dodatkowo.


Tak tylko zapominasz o jednej bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie w przypadku OSX każdy następny system jest lepsiejszy :) A w przypadku windows każdy następny jest gorszy od poprzedniego i dla tego ludzie wolą zostać przy tych starszych bo wiedzą czego się spodziewać. Swoją drogą już kilku moich znajomych przesiadło się "w tył" bo Viśty używać się nie da ponoć. Nie wiem nie sprawdzałem, powtarzam tylko po nich.... :)

Pozdrawiam

#28 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 19:15

ja tam leoparda kupie...ale tylko jak bede mial kase na nowego maka..czyli za 2 lata..czyli leoparda nie bedzie...czyli tak bardzo mi sie nie spieszy:D

#29 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2007 - 20:52

Gdzies kiedys przeczytalem taka opinie i musze powiedziec ze w przypadku windowsa XP calkiem sie sprawdzilo ;) : Wersja Beta to tak na prawde Alpha Wersja Release to tak na prawde Beta Wersja Service Pack 1 to tak na prawde Release Candidate no i dopiero Service Pack 2 to Release :] Czekamy wiec z niecierpliwoscia na pierwszego SP do Visty, i wtedy stanie sie jako tako sprawna ;)

#30 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwietnia 2007 - 21:05

A ja uważam, że MS robi bardzo dobrze. Apple daje od lat "obowiązkowy" system do swoich komputerów i nikt im tego za złe nie ma.


Tylko że systemy od Apple są, zdaje się, zawsze kompatybilne wstecz do jakiegoś okresu (Classica i OS X dzieli dość duży jednak okres czasu) a Vista nie jest kompatybilna, niestety, z XP w wieeelu aspektach. Gry chodzą o 1/3 wolniej, a na Macach nic z poprzednich systemów nie chodzi wolniej na nowych (z wyjątkiem przesiadki na intele, ale to nie kwestia systemu tylko hardware'u). To tylko przykłady. Microsoft gra nie fair, kasa kasa i jeszcze raz kasa, a to ich zniszczy. Oby.
Chociaż wtedy z Apple może zrobić się straszny monopolista.

#31 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 28 kwietnia 2007 - 01:22

Tu trzeba zrobić wielką, grubą kreskę. MS już dawno straciło jakąkolwiek kontrolę nad problemami z OSem. Wiele z nich nie wynika z winy MS, tylko braku jakichkolwiek standardów przy produkcji elektroniki. Nie wiele firm się kwapiło do certyfikowania swoich produktów w MS (inna sprawa, że Microsoft każe sobie za to słono płacić). Już raz Microsoft taki krok podjął. Kiedyś uparcie trzymali się zasady kompatybilności sytemu w dół. Producenci komputerów także. Mało kto o tym wie, że jeszcze całkiem nie dawno w komputerach firmy IBM po odłączeniu wszystkich napędów zgłaszał się... ROM Basic i prosił o podłączenie magnetofonu ! Można się śmiać ale było to celowe działanie właśnie aby nowe modele były jak najbardziej zgodne z XT. To samo było z zarządzaniem pamięcią. To, co nazywaliśmy sterownikami Himem.sys i EMM386.exe było niczym innym, jak tylko emulatorami archaicznych kart rozrzerzających podstawową pamięć 640 KB wzwyż i kto pamięta czasy MS DOSa wie ile to przysparzało problemów. Dopiero radykalne działanie zmieniło ten stan rzeczy. Teraz także jest potrzebny radykalny krok. Nie da się już uporządkować wielu rzeczy i odzyskać jakiej-takiej kontroli nad standardami bez stworzenia ich od nowa. Czasem trzeba odpuścić wieczne remonty kamienicy, która się już wali (jedno się naprawi to drugie się zawali) i postawić nowoczesny biurowiec obok, trzymając jednocześnie za twarz producentów wyposażenia do niego. Nie trzyma standardów - won za drzwi. Stara kamienica z czasem się sama rozpadnie ale wówczas wszyscy już zdążą się przeprowadzić do nowego biurowca. No i kto dziś używa DOSa ?? Ja akurat używam ale jestem świadomy faktu, że zaliczam się do rzadko już spotykanego folkloru. Właśnie jesteśmy świadkami narodzin tego, na co od dawna czekaliśmy. Zdrowej konkurencji i alternatywy. Jest wybór. Apple musi poczuć oddech MS na plecach i vice versa. Spadną ceny, poprawi się jakość. Wreszcie też mniejsi producenci zaczną dostrzegać Linuksa z przyczyn ekonomicznych. Przecież o to chodzi, nie ? Kibicujmy Microsoftowi, gdyż dzięki temu inni też będą musieli walczyć o klienta, na czym tylko wszyscy skorzystamy, niezależnie od OSa. Spadną też ceny, spadnie skala piractwa .

#32 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 29 kwietnia 2007 - 18:06

Jest coś z racji w tym co piszesz,ciekawe jak to się przeniesie na realia - oby poszło jak najbardziej po twojej mysli ;)

#33 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 29 kwietnia 2007 - 19:48

Kibicujmy Microsoftowi(...)


Nigdy w życiu :!: :cool:

#34 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 kwietnia 2007 - 20:07

a ja będe kibicował Microsoftowi, w komputerach może i dużo pomysłów ukradł, nieważne, ale stworzył system który postawisz na byle czym, system w którym instalacja nowych programów jest prosta, system może nie doskonoły, ale system który możesz postawić na PII, PIII i PIV, na 128 MB ramu, system na który nie trzeba szukać zamienników darmowych i męczyć się z ich kompilacją bo jest to system ze wsparciem gigantów rynku. Dzięki tej elastyczności komputery stałe się tak popularne, fakt ceną za tą elastyczność jest często stabilność, ale pan Zdzichu może kupić sobie w biedronce komputer za 1500 PLN z monitorem, ok, może być, może nie być stabilny, może mieć kiepką płytę główną i zapewne będzie miał ;) będzie to kiepski komputer, ale będzie to komputer, może jego pierwszy w życiu. Doceńmy Microsoft za to :) za to że stowrzył system do postawienia na byle czym i do tego system prosty. Doceniam Linuxa, ale Linux dopiero teraz staje się jako tako userfriendy, gdzie był linux kiedy był Windows95, ile kosztowały wtedy maki [zresztą teraz też], a widnowsa 95 pamiętam stawianego na 486DX 100Mhz :) i szło :) więc nie wieszajmy tak psów na Microsofcie bo mimo złodziejstwa w pomysłach, może i monopolu-chociaż tak naprawdę  nawet pan Jasiu mający sklepik spożywczy marzy by być jak WallMart ;)- zawdzięczamy mu bardzo dużo.

#35 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 29 kwietnia 2007 - 20:24

Nigdy w życiu :!: :cool:


:lol:

Ja także nie przepadam za MS i jego polityką ale na prawdę poprawa jakości Windows przysłuży się tylko zwolennikom i Twórcom innych OSów. Stabilny Windows to jak by im "wjechać na ambicję". Dzięki temu mogą się tylko wziąć bardziej w garść i starać się zrobić jeszcze lepszy Anty-Redmond OS.

:lol:

#36 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 kwietnia 2007 - 22:22

Z ostatniej chwili: wlasnie moja firma kupila wszystkim pracownikom po nowym pececie z Vista jako OEM. Kolezanka z pracy ma problem, bo od nowosci (tj. od instalacji) nie dziala Explorer. Tzn nie daje sie uruchomic. I nie ma jak sciagnac alternatywy typu Firefox :) To jest sztuka, moim zdaniem, zrobic system kotry od razu nie dziala. Zaden informatyk nie dal rady. Trzeba zrobic reinstal :) Bawie sie tym syfem, a problem mam tym wiekszy, ze poki co okazalo sie ze specjalistyczny soft na ktorym pracuje w tej wersji jest niekompatybilny z Vista :)

#37 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2007 - 22:44

Nie dziala explorer bo w tej wersji ma tak byc ;) Zeby dzialal musisz miec wersje ultimate :D

#38 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 29 kwietnia 2007 - 23:12

zawsze mozna by zrobic szkolenia ;)


btw moje marzenie to wejsc do urzedu i zobaczyc maki :)


Moim marzeniem jest wejsc i zobaczyc Linuxy +obslugiwanie plikow w otwartych formatach a nie .doc(x).

Wyobraz sobie ile komputerow znajduje sie we wszelkich ministerstwach, resortach, urzedach, sadach, komisariatach itp i ile kasy zostalo wyrzucone na licencje Windowsowskie +Office.

#39 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 kwietnia 2007 - 23:21

Nie dziala explorer bo w tej wersji ma tak byc ;) Zeby dzialal musisz miec wersje ultimate :D



Ja mam u siebie te sama wersje OEM i mi dziala Explorer. U niej nie, tylko od razu pojawia sie komunikator bledu z ktorego nic nie wynika.
Porobie w pracy zrzuty ekranowe szczegolow, ktore zerzneli z Maka :)

#40 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 30 kwietnia 2007 - 01:21

Porobie w pracy zrzuty ekranowe szczegolow, ktore zerzneli z Maka :)


(...)"Steve, obaj mieliśmy bogatego sąsiada Xeroxa i postanowiliśmy go okraść. Ty się awanturujesz, bo zobaczyłeś, jak wynoszę telewizor, który sobie upatrzyłeś, ale nie zdążyłeś zabrać" - odcinał się Gates.

#41 berus4

berus4
  • 326 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 30 kwietnia 2007 - 06:13

A teraz pytanie do osób kożystających z visty i mac os x: czy za pomocą flip 3d w viście jesteście wstanie znaleźć szybciej okno czy za pomocą Expose?

#42 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 30 kwietnia 2007 - 06:47

system który możesz postawić na PII, PIII i PIV, na 128 MB ramu


to postaw Vistę na PII ze 128RAMu. Na dodatek Ci powiem że jest tu wiele osób które mają na G3 lub G4 postawionego tigera żebyś od razu nie wrzeszczał że nie trzeba visty tylko starsze wersje...

system na który nie trzeba szukać zamienników darmowych i męczyć się z ich kompilacją bo jest to system ze wsparciem gigantów rynku.


jasne darmówek nie trzeba bo jest piracki soft, odpalasz emule i masz wszystko. Taki z Ciebie gigant. Popatrz na to tak że jak będziesz chciał mieć legalne wersje całego softu który masz na PC to kupisz sobie naprawdę dobrego maca i jeszcze Ci wystarczy pieniędzy na inne przyjemności.

gdzie był linux kiedy był Windows95, ile kosztowały wtedy maki [zresztą teraz też], a widnowsa 95 pamiętam stawianego na 486DX 100Mhz :) i szło


ale był IBM OS/2 i nawet nie wiesz że był fajny, a windows na 486DX4 100 (bo takie było jego dokładne oznaczenie) faktycznie szedł bo żeby działał to raczej nie można powiedzieć (sam miałem w95 na 486 z 8MB RAM to wiem)

#43 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 30 kwietnia 2007 - 09:34

panowie nie klocmy sie o pierdoly... jest jak jest a co do wydajnosci na slabym sprzecie to wystarczy spojrzec na AmigaOS... nie do pobicia.

#44 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2007 - 13:16

NO! Amiga i workbench na dyskietece :) to było coś wspaniałego. Pamiętam swoją a500 i a600

#45 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 30 kwietnia 2007 - 13:38

To jest nic ! Commodore 64kB + stacja 1541 (170kb na jednej stronie dyskietki) i na tym działa okienkowy system, wzorowany zresztą na Mac OS ! To jest dopiero wyczyn !

#46 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 30 kwietnia 2007 - 15:48

to postaw Vistę na PII ze 128RAMu. Na dodatek Ci powiem że jest tu wiele osób które mają na G3 lub G4 postawionego tigera żebyś od razu nie wrzeszczał że nie trzeba visty tylko starsze wersje...


Vista się kompletnie nie udała, ale nie znaczy to że przy całym swoim monopolu nie mają zasług w popularyzacji okienkowych systemów łatwych, bo postawić na byle czym typu piec można było i cenowo byle składak tak samo jak kiedyś tak i teraz jest tańszy niż mak mini. Okej będzie to badziewny komputer, ale to jako pierwszy komputer dal wielu osób się nie bardzo liczy, bo poczta, bo internet, bo film , i do tego starczy Made In Biedronka za 1499 z płaskim monitorem, instalacja 2x klik setup.exe i jedziemy, linuxy w czasach 95 ich okna były żałosne, a instalacja i mnogość softu "porażająca"



jasne darmówek nie trzeba bo jest piracki soft, odpalasz emule i masz wszystko. Taki z Ciebie gigant. Popatrz na to tak że jak będziesz chciał mieć legalne wersje całego softu który masz na PC to kupisz sobie naprawdę dobrego maca i jeszcze Ci wystarczy pieniędzy na inne przyjemności.


Wiesz w PL jest cała masa firm zwanych nawet agencjami reklamowymi gdzie park maszynowy to stanowisko PC+Corel, a nie powiesz mi że to nie jest tańsze niż Mac+Adobe?? Abstrahuje od wydajności, ergonomii i jakości tych programów.

ale był IBM OS/2 i nawet nie wiesz że był fajny, a windows na 486DX4 100 (bo takie było jego dokładne oznaczenie) faktycznie szedł bo żeby działał to raczej nie można powiedzieć (sam miałem w95 na 486 z 8MB RAM to wiem)



ależ wiem że OS/2 był fajny i wiem jaka historia z tego wyszła i był BeOS jeszcze fajniejszy, i co z tego?? po prostu w tamtych czasach liczył się Win w PL, bo office, bo corel, bo autocad, a nawet super fajny kolejny niedoszły OS/2 bez tych programów był wtedy mniej przydatny niż Linux, który nadawał się na serwer chociaż.
No tak DX2 a potem DX4, a jeszcze był taki fajny procesor AMD, 5x86 133Mhz :) z łezką w oczach go wspominam, doganiał P75 ;)

#47 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 30 kwietnia 2007 - 20:16

heh ja pamiętam miałem win 95 na 4mb ramu i 66MHZ ... to były czasy ;p a nie wiecie czy istnieje jakiś system amigowy na PC , ale taki nie zprzer 200lat ale wmiare aktualny ? Kiedyś bawiłem się na amirzce ale byłem zbyt smarkaty żeby się interesowac osem ;p

#48 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 30 kwietnia 2007 - 20:36

wieslawo widzę że Tobie i tak nie da się nic powiedzieć. Myślisz że na sprzęcie z biedronki jak sam napisałeś za 1500zł ktoś zainstaluje legalnego windowsa za minimum 350zł??? Ja w to nie wierzę. Poza tym określenie "płaski monitor" to jakoś tak lamerstwem zalatuje... Co do porównania PC i corel z zestawem na maca to sorry ale porównujesz dwa różne światy i każdy na tym forum kto w tym siedzi to Ci to powie. I na koniec Panie znawco DX2 były 80MHz, setki były tylko DX4

#49 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 30 kwietnia 2007 - 20:48

Z tego to wiem to corel to wektorówka a photoshop to rastorówka a to używa się do zupełnie innyc zastosowań , inaczej , i są inne rezultaty ;p więc porównania tu nie ma . Co do grafiki to kupując maka masz już gotową stacje do pracy , a i monitory nie sa najjgorsze te od appla ;p A co do stacji pc ... jak by kupić wszystko jak w macu ( chłodzeniu obudowa , makowe pdozespoły itd... ) to wyszło by tak samo więc porównujesz super klase do tanszej , ale nieco gorszej klasy i masz pretensje że to tansze ;p

#50 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 30 kwietnia 2007 - 20:49

heh ja pamiętam miałem win 95 na 4mb ramu i 66MHZ ... to były czasy ;p a nie wiecie czy istnieje jakiś system amigowy na PC , ale taki nie zprzer 200lat ale wmiare aktualny ? Kiedyś bawiłem się na amirzce ale byłem zbyt smarkaty żeby się interesowac osem ;p


amithlon




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych