Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vista ponad wzystko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 10:20

Nie chcecie po dobroci ... no to przekonamy Was siłą. Tak chyba stara się zachęcić nas Microsoft do przejścia na system Windows Vista. Na szczęście "przymus" dotyczyć będzie tylko gotowych zestawów komputerowych i systemów preinstalowanych na nowych notebookach. Od nowego roku (2008) zabronione zostanie dostarczanie do tych urządzeń OEM-owych systemów XP. Frank Luburic z firmy Lenovo powiedział, że Microsoft nie daje producentom żadnego wyboru, a ewentualne notebooki sprzedane po pierwszym stycznia z systemem XP uważane będą za nielegalne. Dell zapowiedział swoim kooperantom, że "prawo" to zostanie wprowadzone już latem tego roku. Indywidualni nabywcy nadal będą mogli zakupić XP w wersji OEM choć niewykluczone, że Microsoft ograniczy sprzedaż starszej wersji "okienek". Trzeba mieć nadzieję, że programiści z Redmond poradzą sobie do stycznia z problemami niezgodności programowej i sprzętowej, które serwuje nam nowy system.
(Źródło: Daily Tech)

#2 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 10:23

Nie chcecie po dobroci ... no to przekonamy Was siłą. Tak chyba stara się zachęcić nas...
(Źródło: Daily Tech)


Nas? Kogo nas? :)

#3 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 10:25

Chodzi mi o spolecznosc Windowsowa ktora stanowi wiekszosc spolecznosci IT.

#4 Mikołaj

Mikołaj
  • 124 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 kwietnia 2007 - 10:33

Według mnie to są nielegalne praktyki. Ograniczają wolność wyboru konsumentom. Ale i tak mamy to w d....ie. Jak ktoś się przejedzie na Viście to kupi Maca.

#5 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 13 kwietnia 2007 - 10:39

Jaki przymus? Lenovo ma w ofercie notebooki z SuSE Linuxem. Dell szykuje się do preinstalowania Linuxa. Zawsze jest jakiś wybór. Nawet na pecetach.

#6 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 11:21

Według mnie to są nielegalne praktyki.

Ograniczają wolność wyboru konsumentom.
Ale i tak mamy to w d....ie. Jak ktoś się przejedzie na Viście to kupi Maca.


Nikt nikomu nie zabrania kupienia zakurzonej wersji box. Według Ciebie jak długo nowe komputery winne być sprzedawane ze starym systemem? Rok to mało? No MS be bo W2k nie sprzedaje a znam ludzi którzy wolą go zamiast XP i wcale im się nie dziwię bo różnic znacznych nie ma.

Jak wyjdzie Leo to też będziesz miał przez rok wybór czy chcesz stary system z nowym kompem?
  • matdys lubi to

#7 Mikołaj

Mikołaj
  • 124 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 kwietnia 2007 - 11:43

Nikt nikomu nie zabrania kupienia zakurzonej wersji box

Owszem, ale zmuszają do zakupu Visty z nowym komputerem - nie dają możliwości rezygnacji z Visty.

Różnica między np. modelami samochodów a Windowsem jest taka, że modele samochodów przestają być produkowane. A Windows XP jest produkowany dalej. Zatem użytkownik powinien mieć możliwość wyboru systemu do zakupu z nowym komputerem. Tutaj natomiast monopolista (MS) wymusza na dostawcy komputera (Dell) ograniczenie wyboru klienta - i to jest niezgodne z prawem - przynajmniej w Europie.

Apple daje Ci wybór a potem przestaje produkować stary model swojego "samochodu".
Nie zmusza cię do Leoparda z nowymi Macami mówiąc: jak chcesz Tiger'a to kup se dodatkowo Box'a.

#8 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 13 kwietnia 2007 - 11:59

Apple daje Ci wybór a potem przestaje produkować stary model swojego "samochodu". Nie zmusza cię do Leoparda z nowymi Macami mówiąc: jak chcesz Tiger'a to kup se dodatkowo Box'a.

A jak myślisz jaki system będzie dodawany do nowych komputerów jak się pokaże Leopard? Właśnie Leopard. Nie będziesz miał wyboru Tiger lub Leopard. Będzie Leopard i już, a jak będziesz chciał*Tigera to będziesz musiał*kupić dodatkowo.

#9 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 13 kwietnia 2007 - 12:03

Owszem, ale zmuszają do zakupu Visty z nowym komputerem - nie dają możliwości rezygnacji z Visty.


A po co kupować i rezygnować?
Jak ktoś chce peceta bez Windowsa to kupi model bez niego.

Różnica między np. modelami samochodów a Windowsem jest taka, że modele samochodów przestają być produkowane. A Windows XP jest produkowany dalej. Zatem użytkownik powinien mieć możliwość wyboru systemu do zakupu z nowym komputerem. Tutaj natomiast monopolista (MS) wymusza na dostawcy komputera (Dell) ograniczenie wyboru klienta - i to jest niezgodne z prawem - przynajmniej w Europie.


XP jest nadal produkowany?
Myślałem, że został zastąpiony przez Vistę.
Service Packa 3 dla XP już nie będzie, a łatki też wkrótce przestaną robić.

#10 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 12:35

Z ciekawostek o viscie: Vista ma jakies tam fajne narzedzie do backupowania danych... Dziala na kazdej wersji visty... Ale (no wlasnie musi byc jakies "ale" prawda?) Spozytkowac tak utworzony backup mozna tylko na wersjach Ultimate i Buisness :] i wlasnie za takie smaczki kocham redmond

#11 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 13 kwietnia 2007 - 12:41

Jak ktoś się przejedzie na Viście to kupi Maca.


nie wiem czy dobrze bo im mniej popaprańców tym bezpieczniejszy mamy system

#12 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 13:45

Do mojego Maca Mini PPC oprocz Tigera otrzymalem takze plytke z Classiciem. W takim razie chyba powinienem za nia dodatkowo zaplacic?? a moze kupic wersje BOX?? Czy to nie jest tak, ze moge sobie zaisntalowac dowolna wersje systemu az do najnowszego w momencie kupienia?

#13 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 14:49

Mozesz dowolna, ktora obsluguje sprzet i jest dostepna w momencie sprzedazy, wystarczy kupic i zainstalowac. A do OSX'a nie dostales pelnej "dziewiatki" a jedynie okrojone srodowisko classic ktore jest modulem do OSX'a. Tu chodzi o to ze Microsoft narzuca producentom jaki system maja zainstalowac. Narzuca innym formom co maja robic. Apple tego nie robi, nie narzuca innym producentom co maja robic. A to ze daje najnowszy soft do swoich maszyn nie jest tego typu "wykroczeniem" (nie znalazlem odpowiedniego slowa), bo wtedy byloby nim rowniez np. sprzedawanie PSP z najnowszym firmwarem itp.

#14 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 13 kwietnia 2007 - 16:43

Kiedyś miał jeszcze M$ jakąś aferę z Windows Media Playarem - że go instalują razem z XP i ograniczają możliwość wyboru dla konsumenta. Dwa lata potem kupiłem laptopa...z zainstalowanym WMP.

#15 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 17:27

Tu chodzi o to ze Microsoft narzuca producentom jaki system maja zainstalowac.


Producentom nikt nie narzuca. Dell i HP już zdaje się sprzedają zestawy z dwoma dystrybucjami Linuxa. Jeśli już to nie narzuca tylko narzuci 1 stycznia 2008 roku. A ile to ten support miał by trwać dla leciwego XP? Kupi klient kompa i za chwilę się okazuje że nie ma wsparcia, nie ma poprawek itd.

Postawcie się w sytuacje MS, mają jakiś powód by podtrzymywać sztucznie przy życiu XP? Sam mam jednego XP-ka i godzę się z tym bo świat idzie do przodu. Tragedii w tym żadnej nie widzę. Chcą sprzedawać od 2008 tylko Vistę to ich sprawa, taki HP czy Dell może się zgodzić lub nie i to wszystko.

A tak poza tym to SP3 dla XP będzie wydany w 2008 według tego co pisze na stronie MS.

#16 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 17:45

Ale porzucanie supportu dla systemu niespelna w rok po tym jak ukazala sie wersja nowsza? Lekka przesada czyz nie? Swiat idzie do przodu ale nie wszyscy np. przechodza od razu po premierze na najnowszy system... Ja dla przykladu na XP przeszedlem dopiero po m/w 2 latach istnienia go na rynku... wczesniej uzywalem innych (2000 chyba). Uzytkownikow takich jak ja bylo na pewno mnostwo, tak wiec olewanie ich "bo swiat poszedl do przodu" jest z lekka prostackie. Rozumiem jakbym uzywal win95 w czasach XP... okej... ale XP ktory do nie dawna trzymal sie swietnie, a tu nagle mamy viste, mija rok i XP juz jest staroswiecki i nie mozna go wspierac bo nie...

#17 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 13 kwietnia 2007 - 17:56

Matko kochana monopolem mi tu zajezdza jak skarpetkami po dniu w szkole kiedy nie chce mi sie ich wyciagnac z pokoju (Krzysiek cos o tym wie) :D:D Wiedza, ze totalnie spierniczyli system to teraz go chca ludziom wmusic na sile :/ Myslalem, ze jeszcze bede uzywal M$ do gier, ktore kocham, ale ich czas sie juz konczy :/

#18 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 19:34

Ale porzucanie supportu dla systemu niespelna w rok po tym jak ukazala sie wersja nowsza? Lekka przesada czyz nie?


Przeczytaj ze zrozumieniem treść całego artykułu. Ja w skrócie ujmę to tak.. "Microsoft nie będzie produkował WinXP dla producentów komputerów (czyli system OEM) od 1 stycznia 2008". Czyli przez cały rok po wydaniu systemu Vista będziesz mógł sobie iść do sklepu i wziąć komputer z XP. Jeśli to dla kogoś jest tragedia i powód by pluć na MS to ja mu naprawdę współczuję bo jestem wstanie wyobrazić sobie znacznie gorsze kroki które mógłby MS zrobić by niejako przymusić użytkowników do przesiadki na nowszy system. Ja sensacji bym się nie dopatrywał w bo support dla XP kończy się w 2012 czy 14 chyba.

#19 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 22:07

Ok, moj blad :) Ja jestem zdania takiego ze ms sam na siebie sprowadza powoli zaglade :D

#20 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 kwietnia 2007 - 17:45

Producentom nikt nie narzuca. Dell i HP już zdaje się sprzedają zestawy z dwoma dystrybucjami Linuxa.


Z Red Hatem i SuSE, ale tylko stacje robocze i serwery.
Wkrótce zamierzają sprzedawać desktopy i notebooki z Linuxem.

A tak poza tym to SP3 dla XP będzie wydany w 2008 według tego co pisze na stronie MS.


Miał być, ale podobno zrezygnowali z niego.

Rozumiem jakbym uzywal win95 w czasach XP... okej... ale XP ktory do nie dawna trzymal sie swietnie, a tu nagle mamy viste, mija rok i XP juz jest staroswiecki i nie mozna go wspierac bo nie...


XP jest z 2001 roku.

#21 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 15 kwietnia 2007 - 18:05

Jakby nie było to jednak uderzy w mniej zamożnego klienta ponieważ nie będzie można kupić nowej ale słabszej maszyny z WinXP w 2008 roku. Następnie trzeba będzie wymienić wszystkie kompy w firmie zamiast kupić jeden nowy ponieważ zapewne nastąpią problemy ze współpracą XP a Visty w sieci tak jak są pomiędzy XP a Win98. i niby nakręca to sektor IT w którym pracuję ale jakoś mnie ogromnie wq**** że M$ wypiął się na Win98, który na zeszłorocznych maszynach śmiga jak rakieta i wystarcza do większości zastosowań...

#22 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 kwietnia 2007 - 20:16

Jakby nie było to jednak uderzy w mniej zamożnego klienta ponieważ nie będzie można kupić nowej ale słabszej maszyny z WinXP w 2008 roku.
Następnie trzeba będzie wymienić wszystkie kompy w firmie zamiast kupić jeden nowy ponieważ zapewne nastąpią problemy ze współpracą XP a Visty w sieci tak jak są pomiędzy XP a Win98.
i niby nakręca to sektor IT w którym pracuję ale jakoś mnie ogromnie wq**** że M$ wypiął się na Win98, który na zeszłorocznych maszynach śmiga jak rakieta i wystarcza do większości zastosowań...


Zawsze można zrobić migrację na Linuxa.

#23 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:22

Tylko ze 90% osób nie zna innych systemów operacyjnych niż Windows.

#24 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 16 kwietnia 2007 - 17:37

Tylko ze 90% osób nie zna innych systemów operacyjnych niż Windows.


zawsze mozna by zrobic szkolenia ;)


btw moje marzenie to wejsc do urzedu i zobaczyc maki :)

#25 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 17 kwietnia 2007 - 00:56

A ja uważam, że MS robi bardzo dobrze. Apple daje od lat "obowiązkowy" system do swoich komputerów i nikt im tego za złe nie ma. System powinien być integralną częścią komputera, jak procesor, chipset itp. + możliwość uprgade'u. Dawno już powinni tak zrobić. Ja tam do Windows nic nie mam. Ot system, jakich wiele. Jest miejsce i dla takiej formy sprzedaży. Kto będzie chciał kompa złożyć z klocków - nadal będzie mógł to robić i sobie wybierać system, jaki będzie dostępny. Dawno już zauważyłem, że jak komputer jest produkowany we współpracy z MS i, który ma zainstalowane podzespoły, które zostały przetestowane w fabryce to działały znacznie lepiej, niż składaki sklecane z części bliżej nieokreślonych producentów. Potem się dziwić, że stale się OS wiesza. Powinniśmy podziękować MS za taki krok i przyklaskiwać. Dzięki temu zyskają na popularności alternatywne systemy, ponieważ dziś jest na rynku PC "wolna amerykanka". Chcąc, nie chcąć producenci wypuszczą wreszcie tańszy sprzęt "dla mas" dostosowany także do Linuksa. Jak na razie Linux traktowany jest przez producentów "po macoszemu" (sterowniki, specyfikacje), na czym cierpią wszyscy użytkownicy tego wspaniałego, acz ciągle i wiecznie "niedorobionego" systemu. Poprawi się też jakość samego systemu Windows. Będzie większa kontrola tego, z czym Windows będzie współpracował. Obecnie jest tysiące producentów milionów podzespołów. Trudno czasem winić monopolistę za niemożność ogarnięcia wszystkich problemów kompatybilnościowych. Windows mi nie raz napsuł mnóstwo krwi, aż w końcu z dnia na dzień cisnąłem go w kąt i przesiadłem się na Linuksa i tak aż do niedawna, czyli obecnego Maczka ale MS nie ma lekko i muszą coś z tym w końcu zrobić. Czy jakiś proces certyfikacyjny krt, urządzeń itp, czy też współpraca z producentami komputerów. Proszę. Jakimś cudem na Maku Windows XP działa tak dobrze, że sam w szoku jestem , o czym napomknąłem gdzie indziej. A niech sobie zmuszają producentów, byle byśmy my - użytkownicy na tym tylko skorzystali. Jestem "za". Szczególnie dlatego, że wreszcie przy okazji producenci dostrzegą Linuksa. MS za dużo sobie żąda za cokolwiek a Linux jest za free. Musieli by być frajermi, żeby nie wykorzystać koniunktury i niektórzy już wypuścili wersje komputerów z Linuksem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych