Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone z USA - najczęściej zadawane pytania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
797 odpowiedzi w tym temacie

#76 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 15 listopada 2011 - 21:25

z tego co wyczytalem, Apple Care jest tylko na komputery ? Nie na telefon ? OK. Sprawdzilem, Apple Care dla iPhone mozna wykupic tylko w US, grrr..

#77 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2011 - 21:29

iPhone - AppleCare+ - Apple Store (U.S.)

#78 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 20:53

Podczepie się pod temat. Czyli kupując maca i ipada w USA bez AC nie będe miał już gwarancji w UE tak ? Co do faktury to można kupić produkt na firme ,żeby odliczyć podatek i zaznaczyć jako gift,żeby nie płacić dodatkowych opłat ? Jak ktoś z usa miałby to wysłać do Polski,żeby przeszło jako prezent ?( wolne od opłat) lub ewentualnie przewieść to osobiście?

#79 pazi

pazi
  • 6 postów

Napisano 10 stycznia 2012 - 11:36

Podczepie się pod temat.
Czyli kupując maca i ipada w USA bez AC nie będe miał już gwarancji w UE tak ?
Co do faktury to można kupić produkt na firme ,żeby odliczyć podatek i zaznaczyć jako gift,żeby nie płacić dodatkowych opłat ?
Jak ktoś z usa miałby to wysłać do Polski,żeby przeszło jako prezent ?( wolne od opłat) lub ewentualnie przewieść to osobiście?

Ja kupiłem macbooka w stanach i w Polsce normalnie mi uwzględnili gwarancje, musisz mieć tylko paragon.
Możesz wysłać jako gift ale gifty są do jakiejś wartości (napewno < $100), a jeśli celnicy rozpakują i zobaczą, że sprzęt który wysyłasz przekracza tą wartość to Ci dorzucą cło i karę. Ryzyko jest Twoje, a szansy, że przejdzie też raczej nikt Ci nie powie bo to jest loteria.

#80 koczkodan

koczkodan
  • 6 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 22:30

Mam jeszcze pytanko, jak to jest z ładowaniem bo w usa jest chyba 110V a u nas 220 tak? i muszę kupić u nas ładowarkę tak? i czy usb może być to samo i czy to nic nie zmienia w iPhonie czyli po prostu z tego iPhona z usa po prostu podłączam usb (z usa) do ładowarki (z polski) i wszystko jest git? sory za lekko idiotyczne pytanie ale się w to jeszczę nie wkręciłem. pozdrawiam,

#81 maxi33

maxi33
  • 911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lutego 2012 - 22:32

ta sama ładowarka.tylko przejsciowke kup

#82 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 lutego 2012 - 23:11

Nie tyle co przejściówkę a samą końcówkę :) ładowarka rozdziela się na 2 części, musisz wymienić bolce amerykańskie na europejskie.

#83 koczkodan

koczkodan
  • 6 postów

Napisano 02 lutego 2012 - 15:44

[url=http://store.apple.com/pl/product/MD099ZM/A]Przejściówka Micro USB firmy Apple do telefonów iPhone - Apple Store (Polska)[/url] np. taka ?

#84 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 02 lutego 2012 - 16:05

To chyba to : Przejsciowka EU adapter do ladowarki iPhone 3g 3GS (2063762226) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

#85 koczkodan

koczkodan
  • 6 postów

Napisano 02 lutego 2012 - 18:13

To jest chyba tylko do 3g i 3gs a nie do 4s

#86 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 lutego 2012 - 18:50

Nie wiem jak wygląda amerykańska ładowarka z tej nowej, mniejszej serii. Jeżeli jest duża w co wątpię to potrzebujesz to co 2 posty wyżej, jeżeli jest mała to nie da się nic zmienić i lepiej kupić ładowarkę niż jakieś przejścia robić.

Zasilacz USB firmy Apple - Apple Store (Polska)

#87 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 03 lutego 2012 - 23:20

co Wy kombinujecie ?

kupujesz cos takiego za smieszne 1.35 zl + 2zl przesylka
PRZEJŚCIÓWKA Z USA CHINA NA POLSKA ADAPTER USA-PL (2041544855) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
i po problemie

#88 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 lutego 2012 - 09:43

Bałbym się tym kopać dołki w piaskownicy, co dopiero do kontaktu wkładać... ba ładować iPhone.

#89 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 04 lutego 2012 - 09:53

co Wy kombinujecie ?

kupujesz cos takiego za smieszne 1.35 zl + 2zl przesylka
PRZEJŚCIÓWKA Z USA CHINA NA POLSKA ADAPTER USA-PL (2041544855) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
i po problemie


To jest najlepsze rozwiązanie .

@NoVyr9 . Apple'owskie tez chyba są . a btw to nie ma strachu mój kolega tak ogarnia ;) .

#90 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 04 lutego 2012 - 15:28

Bałbym się tym kopać dołki w piaskownicy, co dopiero do kontaktu wkładać... ba ładować iPhone.


Bo to nie sluzy do zabawy w piaskownicy.
Chyba nie rozumiesz w czym problem. Chodzi tylko i wylacznie o rozstawienie bolcow w obu gniazdkach. W US te bolce sa blizej siebie i stad koniecznosc zastosowania przejsciowki. Dolaczana przez Apple ladowarka jest uniwersalna pod wzgleedem napiec i pracuje zarowno na 110V, jak i na 230V, wiec nie wiem co Ci w tej przejsciowce nie pasuje ? Jest za tania ? Jak na dwa metalowe prety zamkniete w plastikowej obudowie ?

ba ładować iPhone.

A co to iPhone potrzebuje jakiegos "innego pradu" ?

Aha, mam te przejsciowke i z niej korzystam...

#91 maxi33

maxi33
  • 911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2012 - 15:34

Jak chcesz droższą to moge CI sprzedac identyczną ale za 49,99zł na promocji

#92 tosk-ania

tosk-ania
  • 1 postów

Napisano 07 lutego 2012 - 18:40

Witam serdecznie, Mam możliwość zakupu i przywiezienia przez Siostrę iphone'a 3gs 8GB (zakup na applestore.com w USA za $375, czyli ok.1200 zł). W polskim "apple store" koszt tego samego modelu wynosi 1599 zł. Na allegro cena waha się od 1400 wzwyż.Moje pytanie jest następujące: Czy telefon zakupiony w Stanach będzie działał w sieci orange?jak wygląda sprawa z ewentualną gwarancją?i co najważniejsze-opłaca się w ogóle? Z góry przepraszam jeśli wątek gdzieś już się pojawił,jednak jak mogą Państwo zauważyć jestem laikiem w tej kwestii i zwracam się z prośbą do osób, które znają się "na rzeczy" :)) Dziękuję i pozdrawiam

#93 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 07 lutego 2012 - 23:01

Tak, bedzie dzialal w Orange, jak i w kazdej innej sieci GSM. Gwarancja bedzie, ale tylko na kontynencie amerykanskim, w Europie niestety juz nie obowiazuje. Nie wiem czy sie oplaca, bo do tych $375 musisz prawdopodobnie doliczyc podatek stanowy, jego wysokosc zalezy od stanu, chociaz nie wiem jak to dokladnie jest w przypadku sprzedazy wysylkowej, w moim przypadku to bylo 9,75% (NY).

#94 koczkodan

koczkodan
  • 6 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 19:46

A w ogóle jest możliwość zdjęcia sim lock z 4s z USA z sieci jakiej kolwiek np. at&t , verizon itp. ? Bo się naczytałem na różnych stronach simlock24 i innych...

#95 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2012 - 20:00

To pytanie nie w tym wątku. Jest wątek o sim-locku.

#96 kostner

kostner
  • 302 postów

Napisano 17 lutego 2012 - 23:38

Witam! Mój znajomy wraca za 2 tyg. z USA, w związku z tym mam możliwość kupna nowego iPoda (brak blokady głośności). Ktoś się może orientuje jak jest z zakupami w sklepie internetowym Apple w USA i polskimi kartami kredytowymi? Konkretniej chodzi o to, czy wgl ją zaakceptują (mBank, Visa), jeśli jest na moje nazwisko a adres wysyłki i nazwisko odbiorcy będzie inne. Ew. może płatność przelewem…? Chciałbym go zamówić na adres kumpla ale sam bym sobie za niego zapłacił, paczka przyszła by do niego. Poza tym, nie będzie miał żadnych problemów, dodatkowych opłat itp. jeśli włoży go do torby w oryginalnym opakowaniu?

#97 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 18 lutego 2012 - 08:20

Witam, karta kredytowa Visa, MasterCard będzie chodzić w USA o ile nie jest to karta debatować, tylko kredytowa. U nich jest taki system ze nie ma znaczenia czy jesteś bogaty, czy biedny ale ważne jest jak ocenia twoja kondycję bank -dając Ci kredyt... Mogą tylko być problemy z system płatności karta, czasami podajemy adres dostawy w zip code w USA i nie ma wtedy problemu, ale podczas płacenia adres musi się zgadzać z tym na karcie, lub dane właściciela karty mogo być tylko Amerykańskie... Wszystko zależy od systemu płatności...

#98 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 18 lutego 2012 - 15:11

IPoda trzeba rozpakowac i przewieźć jako własność, np. w kieszeni. Pudełko oddzielnie w bagażu.

#99 kostner

kostner
  • 302 postów

Napisano 18 lutego 2012 - 17:04

Nawet jeśli jest jedna sztuka? Przyczpią się jak będzie w opakowaniu? Może być np owinięty jako prezent w bagażu podręcznym?

#100 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 18 lutego 2012 - 19:34

Nawet jesli jest jedna sztuka.

Może być np owinięty jako prezent w bagażu podręcznym?

Ja bym nie ryzykowal.
Moze niech wypowie sie ktos kto przewozil takie rzeczy przez ocean, bo ja tego nie robilem, przekazuje tylko co znajomi mi mowili, a czesto cos przywoza z US.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych