Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone z USA - najczęściej zadawane pytania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
797 odpowiedzi w tym temacie

#776 mariozam7

mariozam7
  • 40 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 21:33

no tak by było najprościej ale można przywźić do max 700$

#777 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 listopada 2013 - 21:55

no tak by było najprościej ale można przywźić do max 700$


Jeżeli będzie rozpakowany i uruchomiony to jest to wtedy Twój telefon, przy wyjeździe, nie składasz deklaracji, co wywozisz z kraju.

#778 mariozam7

mariozam7
  • 40 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 13:12

a czy przy odprawie celnej już na lotnisku w polsce mają dostę do naszego bagażu głównego czy tylkoo podręcznego? bo jeśli mają to jak to jest bo można zrobić sobie zakupy tylko za 700$ i jak zobaczą pudełko od iphona to odrazu mi doliczą vat

#779 ribellio

ribellio
  • 1 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 22:17

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat iP 5s kupowanego na umowę w AT&T? (mam okazję zakupić telefon przy przedłużaniu umowy przez członka rodziny, który nowego telefonu nie potrzebuje) ewentualny simlock zostałby zdjęty na terenie USA. Czy taki telefon zadziała u nas, w polskiej sieci?

#780 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 01 grudnia 2013 - 22:33

Nie zdejmiesz SIMlocka w czasie trwania umowy.

#781 mariozam7

mariozam7
  • 40 postów

Napisano 04 grudnia 2013 - 20:38

Witam mam pytanie bo od dziś w playu iphone obsługuję lte i czy mam pytanie czy wersja tmobile z usa też czy tylko te kupione w polsce?

#782 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 04 grudnia 2013 - 21:12

iPhone 5s kupiony w Apple Store w USA w wersji T-Mobile Contract Free obsługuje Polskie LTE.

#783 mariozam7

mariozam7
  • 40 postów

Napisano 04 grudnia 2013 - 21:51

dzięki

#784 gareon

gareon
  • 38 postów

Napisano 05 grudnia 2013 - 17:02

a czy przy odprawie celnej już na lotnisku w polsce mają dostę do naszego bagażu głównego czy tylkoo podręcznego? bo jeśli mają to jak to jest bo można zrobić sobie zakupy tylko za 700$ i jak zobaczą pudełko od iphona to odrazu mi doliczą vat

Jak kiedys leciałem z Japonii to w niemczech po odbiorze walizki z tasmy kazali mi ja otworzyc i patrzyli co w srodku jest. Latajac z USA jeszcze tak nie mialem ale zapewne moga tak tez zrobic. Zalezne to tez pewnie jest od wizy jaka posiadasz. Czy jestes bardziej uprzywilejowany czy tylko jako turysta smigasz. Nie mowie tutaj o jakichs udziwnieniach ale jak np latam na 'zaproszenie' to nie zwracaja na mnie uwagi. Ja jednak bym wywalil pudełko, na co ci one a tylko stres bedziesz mial...

Swoja droga kolega ostatnio wracał i mial w podrecznym 2 laptopy 2 tablety i komorke.... puscili go w USA, wiec zalezy tez na kogo trafisz bo podrecznego potem juz nie sprawdzaja (w Polsce).

#785 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 05 grudnia 2013 - 18:01

Dowodem na zakup jest paragon nie pudełko. Nie ma zakazu latania z pudełkami.

#786 mariozam7

mariozam7
  • 40 postów

Napisano 05 grudnia 2013 - 20:17

a paragon lub fakturę muszę mieć czy mogę ją wyrzucić jeszcze3 przed lotem do polski?

#787 gareon

gareon
  • 38 postów

Napisano 05 grudnia 2013 - 20:44

a paragon lub fakturę muszę mieć czy mogę ją wyrzucić jeszcze3 przed lotem do polski?


Wsadz sobie (paragom) do kieszeni.... nikt cie nie bedzie trzepał za 800 $.... Zapłacisz podatek gdybys mial go zafoliowanego w walizce i by ktos go zobaczył... Nikt pewnie nie zwroci uwagi na telefon chyba, ze z 10 bedziesz przewoził albo paragon sobie do telefonu przylepisz, pokażesz na bramce i bedzie wiadomo, ze go kupiles w usa. Paragon z innymi smieciami trzymaj jak chcesz go miec na pamiatke. Pudełko wsadz do walizki, (przeciez mozesz w pudelku trzymac kredki) nikt ci nie zabrania, a telefon mozesz zabrac do samolotu razem z innym (starym) kogo to obchodzi....

#788 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 05 grudnia 2013 - 21:08

a paragon lub fakturę muszę mieć czy mogę ją wyrzucić jeszcze3 przed lotem do polski?


A po co Ci paragon? Chcesz się zgłosić z tym telefonem do celników? :-)

- - - Połączono posty - - -

Wsadz sobie (paragom) do kieszeni.... nikt cie nie bedzie trzepał za 800 $.... Zapłacisz podatek gdybys mial go zafoliowanego w walizce i by ktos go zobaczył... Nikt pewnie nie zwroci uwagi na telefon chyba, ze z 10 bedziesz przewoził albo paragon sobie do telefonu przylepisz, pokażesz na bramce i bedzie wiadomo, ze go kupiles w usa. Paragon z innymi smieciami trzymaj jak chcesz go miec na pamiatke. Pudełko wsadz do walizki, (przeciez mozesz w pudelku trzymac kredki) nikt ci nie zabrania, a telefon mozesz zabrac do samolotu razem z innym (starym) kogo to obchodzi....


Exactly. Telefon dodatkowo nie musi być naładowany, włączony, aktywowany. Jeśli każą Ci włączyć to najwyżej przed odlotem - możesz wtedy załączyć ładowarkę i pokazać, że działa.

#789 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 06 grudnia 2013 - 07:54

poza tym, paragon na maila mozesz sobie poprosic ;)

#790 Dj Jack

Dj Jack
  • 53 postów

Napisano 06 grudnia 2013 - 10:32

Jak jest z gwarancją z 5s z USA?

#791 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 06 grudnia 2013 - 10:32

Jak jest z gwarancją z 5s z USA?


tak jest jak opisane na wielu stronach tego tematu...zbyt ciężko?

#792 Dj Jack

Dj Jack
  • 53 postów

Napisano 06 grudnia 2013 - 10:43

Nie każdy ma czas, żeby siedzieć i przeglądać 80 stron, żeby otrzymać odpowiedź trzy literową ale widać dla takich jak Ty to jest coś nieosiągalnego. Dzięki za odp !

#793 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 06 grudnia 2013 - 10:54

Ale żeby napisać nowy post to masz czas? nie chcę się kłócić bo nie o to tutaj chodzi. Nikt nie każe Ci przeglądać 80str bo odpowiedź jest 2-3 strony do tyłu ale widocznie to zbyt wiele dla takich jak Ty

#794 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 06 grudnia 2013 - 11:23

W PL nie ma gwarancji na iPhona i iPada kupionego w USA.

#795 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2013 - 11:38

Ponieważ wątek się wyczerpał a wszystkie odpowiedzi udzielone w tym wątku są aktualne i nic nowego nie da się już powiedzieć wątek zamykam.

Wszystkich mających pytania zapraszam do lektury wątku. Jak pojawią się na rynku nowe urządzenia, albo się zmieni w jakiś sposób prawo, bądź polityka Apple, wątek zostanie ponownie otwarty.


Osoby pytające na forum o rzeczy, które wielokrotnie były tłumaczone i poruszane tutaj, będą karane ostrzeżeniami.


#796 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2014 - 15:23

Nastąpiła zmiana odnośnie gwarancji: iPhone z USA a gwarancja-jak to w końcu jest. - Blogi - MyApple.pl

#797 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2014 - 22:16

Odnośnie iPhone 6/6 Plus, nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o zakupy i simlocka w tym temacie, więc wszystkie informacje w tym wątku są nadal aktualne. Jak coś się zmieni, informacja zostanie tu dopisana, bądź wątek otwarty.

EDIT: iPhone za pełną kwotę, kupione w Apple Store od T-Mobile są bez simlocka. Reszta analogicznie jak przy iPhone 5S.

http://www.redmondpi...ght-from-apple/

#798 anid23

anid23
  • 1 postów

Napisano 09 października 2014 - 17:31

iPhone 6 z USA (Verizon contract free) czy unlocked, czy działa polskie LTE - rozwiązanie Witajcie, To mój pierwszy post na forum. Wiem, że jest temat o simlockach, ale moim zdaniem tu nie tylko chodzi o simlocka. Robię to w dobrej intencji, ponieważ w polskich internetach oraz w zagranicznych nie znalazłem odpowiedzi a support Apple wprowadza jawnie w błąd i podaje duuużo sprzecznych informacji. Przetestowałem poniższe na własnej skórze i chciałem się z tym podzielić, aby nikt więcej już nie miał takiego dylematu. Trochę przydługo napisane, ale mam nadzieję, że pomoże. Byłem w USA i postanowiłem tam kupić iPhone'y 6 "contract free". W Apple Store online występują iPhone 6 "T-Mobile contract free", ale nie było ich dostępnych w placówkach. Niemniej jednak postanowiłem się zapytać na czacie czy taki zadziała w Polsce. Odpowiedź była, że 100% tak, że wszystkie contract free są unlocked. Poszedłem z ciekawości do Apple Store na Grand Central w Nowym Jorku i w sobotę (nie wiem czy tak jest codziennie) była prowadzona normalna sprzedaż na miejscu. Na początku kolejki stała Applowa Pani i pytała się co chce się kupić, klikała to w swoim iPhonie skanowała QR code z karteczki, którą potem dawała. Oczywiście powiedziałem, że chce contract free unlocked, Pani powiedziała, że mają!!! To biorę! Po godzince czekania podszedł Applowy Pan, dał mi telefony przyjął płatność, wysłał na e-mail rachunek i poprosiłem jeszcze taki sam w papierze. Dostałem model A1549 - więc częstotliwości polskie obsługiwane. No i super, zadowolony wróciłem do Polski. Jako, że telefony nie są dla mnie wierząc Apple nie starałem się testować czy działają w Polsce. Wystawiłem na licytację. Ludzie zaczęli się pytać czy na pewno działają w Polsce i w LTE. Ja miałem coraz więcej wątpliwości, zerknąłem na rachunek a tam napisane, że to telefon VERIZON i będzie działał tylko w VERIZON - głupi byłem, że tego wcześniej nie widziałem. Pełen paniki skontaktowałem się z czatem Apple. I tutaj UWAGA: Applowa Chat Pani powiedziała mi, że ten telefon (podawałem numer seryjny) jest LOCKED (zablokowany, simlock, tragedia) i że będzie działał tylko w Verizon. nie aktywuje się w Polsce, no chyba, że jest tu Verizon. No, ale przecież nie ma. Pani powiedziała, żeby kontaktować się z Verizonem i prosić ich o zgodę na odblokowanie. Wtedy Apple mając zgodę odblokują mi przez iTunes. No ok, ale w Verizonie chcieli mój nr telefonu, którego nie znałem, nie miałem User ID itp. Na szczęście wcześniej w Internecie i na tym forum czytałem, że support Apple sam nie wie co pisze. Więc postanowiłem kupić kartę nano w Play i sprawdzić. I niniejszym informuję: telefon się aktywował, był w zasięgu LTE, dzwonił, odbierał SMSy, surfował po Internecie. Więc wszystko gra, a do Supportu Apple zaraz uderzę i wyłożę im ich niekompetencję. Wszystko dotyczy mniej popularnego modelu Verizon Contract free (na stronie jest tylko T-Mobile contract free). Model to: IPHONE 6 SPACE GRAY 16GB VERIZON Part Number: MG5W2LL/A kupiony jako VERIZON CONTRACT FREE. W telefonie była sobie nano sim Verizona (która de facto chwilę temu poleciała za okno). Pozdrawiam, Andrzej P.S. Jeśli administratorzy uznają, że ten wpis powinien się znaleźć gdzieś indziej to najmocniej przepraszam, proszę o przeniesienie i postanawiam poprawę.
  • dawidowo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych