Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Płynnie działająca myszka do Maka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#26 Wee

Wee
  • 53 postów

Napisano 27 kwietnia 2007 - 21:28

niestety mam ten sam problem... jestem w stanie uwierzyć, że Apple robi to celowo, żeby zwiększyć precyzję przy wolnych ruchach myszą. tylko dlaczego touchpad działa 'jak należy' (bez tych zwolnień)?

#27 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 30 kwietnia 2007 - 03:12

No to jest "wada" systemu MacOS a nie hardwaru - jak podlaczylem Razera Diamondback do MBP odrazu to zauwazylem. Na szczescie Razer wypuscil wlasne sterowniki na Maca i jak sie tam ustawi czulosc myszy to nie ma juz tego zjawiska.

#28 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 02 maja 2007 - 18:59

Ta wada to wina sprzetu tak. Na Windows Vista na Macu Pro juz takich cudow nie mam.

#29 zwirek

zwirek
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2007 - 16:32

sprzęt? :) wolne żarty też mnie to na moim nowym imaku denerwuje - na maksymalnej czułości mightymouse jest trochę*ociężała, a jak się zwalnia, żeby w coś precyzyjnie trafić, to zaczyna się zachowywać, jak stara nieczyszczona mysz kulkowa. nie sądzę, żeby to była wina usb - mam podpięty dysk zewnętrzny 250gb i wszystko śmiga. dla dużego dysku usb 2.0 ma w moim imaku wystarczającą przepustowość, a dla myszy już nie?

#30 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 maja 2007 - 17:00

To jest wina programowa. SteerMouse rozwiązuje ten program. Testowałem, wczoraj zakupiłem i jest git. :)

#31 Barti666

Barti666
  • 67 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 27 maja 2007 - 23:25

Ja mam mysz Logtecha MX610 i potrafila chodzic plynnie, ale po czasie robilo sie dokladnie to samo. Sprawdzilem mysz na pc i smigala dobrze. Meczylem sie z ustawieniami i sterownikami pare dni i dalem sobie spokoj. Kupilem mysz na kabelku, tez Logitecha i dzialala idealnie. Niedawno przesiadlem sie na MB Pro i podlaczylem "starego" MX-a 610" wygrzebanego z szuflady. Dokladnie ten sam problem....odpuscilem i smigam na tej z kabelkiem. Koledzy podpowiadaja mi, ze moze to problem zaklocen..2,4GHz - co na takiej czestotliwosci moze chodzic? I dlaczego smiga na pececie?

#32 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 28 maja 2007 - 02:03

Na 2.4Ghz chodzi Twoj telefon, mikrofalowka, radio, telewizor, AirPort etc.

#33 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 maja 2007 - 23:19

I dlaczego smiga na pececie?


Mak jest chyba bardziej wybredny. Różnica w działaniu myszki MX 510 i MX518 kolosalna, a na PC niezauważalna.

#34 linuxp

linuxp
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2007 - 10:57

Mialem taki sam problem jak ty z myszka logitecha (to znaczy z tym zwalnianiem). Mialem myszke logitech v90 czy jakos tak, najtansza logitecha na usb. Bylo to naprawde denerwujace. Nie mam niestety rozwiazania problemu. Tzn jest jedno kupilem myszke microsoftu wireless 6000. Ta po zainstalowaniu sterownikow dziala bardzo dobrze.(oczywiscie typowe dla microsoftu to po instalacji trzeba zrobic restart komputera ) Moj kolega ma logitech MX1000 i tez nie ma z nia problemow.

#35 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 19:28

Dlaczego na blaszakach inaczej myszy działają ? to proste - Mac'i są skonfigurowane z myślą o grafice, gdzie dokładność ruchu ręką ma decydujące znaczenie. I BARDZO DOBRZE bo ta cecha jest na prawdę przydatna. Problem w tym, że nie dali wyboru ;)
A propos Steermouse, fajny programik, tylko po cholerę zrobili automatyczne ustawianie się kursora na podświetlonej odpowiedzi w systemowych oknach wyboru ? Po co to komu ? ułatwienie ? Większość użytkowników Windy klika z automatu OK, OK, OK itd, ale TU SIĘ MYŚLI ! zanim się coś zrobi, więc po co ?

---- Dodano 22-06-2007 o godzinie 21:45 ----
Muszę jednak przyznać, że przez te 4 lata przyzwyczaiłem się do standardowego działania myszy :(
SteerMouse jednak przydaje się w WolfenseinET, mniej dostaję w tyłek ;)
Ale i tak wywalę ST.

#36 serve

serve
  • 70 postów

Napisano 02 lipca 2008 - 11:47

Reasumując, czy osoby które się spotkały z "problemem" zwalniania myszy mogą napisać z jakimi myszami ten problem występuje a z jakimi nie? Przymierzam się do kupna myszy i wolałbym nie używać steermouse, które polecacie? Mam macbooka pro 15"

#37 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipca 2008 - 11:56

Reasumując, czy osoby które się spotkały z "problemem" zwalniania myszy mogą napisać z jakimi myszami ten problem występuje a z jakimi nie? Przymierzam się do kupna myszy i wolałbym nie używać steermouse, które polecacie? Mam macbooka pro 15"


Ja sugeruje ci Logitecha G9 działa idealnie na 3200 dpi bez instalacji jakiś dodatkowych programów jedyny minus musisz ją skonfigurować wcześniej na Xp bądz viście i zapisać owe ustawienia do niej.

#38 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2008 - 13:10

logitech G5 dziala bardzo ladnie i plynnie, polecam, przesiadlem sie z MM i nie brakuje mi jej wcale :)

#39 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipca 2008 - 13:20

Najzabawniejsze jest to iż Oficjalnie modele G9 a także G5 nie mają wsparcia Mac-a na stronie Lgitecha Logitech: Myszki , a działają lepiej od tych dedykowanych typu v470 ;)

#40 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2008 - 13:36

heh o tym nie wiedzialem, kupilem g5 bo szukalem dosc dokladnej myszki, co umozliwia mi laser a nie zwykly optyk

#41 serve

serve
  • 70 postów

Napisano 02 lipca 2008 - 15:42

Tutaj nie tyle chodzi o płynność działania. Raczej o to, jak kursor się przesuwa przy małym ruchu myszą np. jak ktoś chce narysować coś co do piksela. W makach w inny sposób jest obliczania pozycja kursora, dlatego po 10 latach na PC przejście na taką pracę myszy jest chyba dla wszystkich nie do przyjęcia.

#42 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipca 2008 - 15:52

Tutaj nie tyle chodzi o płynność działania. Raczej o to, jak kursor się przesuwa przy małym ruchu myszą np. jak ktoś chce narysować coś co do piksela. W makach w inny sposób jest obliczania pozycja kursora, dlatego po 10 latach na PC przejście na taką pracę myszy jest chyba dla wszystkich nie do przyjęcia.


Idż do sklepu z Mac-iem o ile masz laptopa a nie stacjonarny;) i poproś sprzedawcę o sprawdzenie a przekonasz się, że nie ma różnicy w jakości działania między PC a Mac-iem, też w to nie wierzyłem aż do czasu podłączenia G9 (a miałem MM,v470,Razera Pro i z każdą był ten sam problem).

#43 neequo

neequo
  • 130 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2008 - 21:21

A ja się Wam teraz pochwalę :) Kilka miesięcy temu kupiłem sobie takie cudo:

http://www.microsoft...ls.aspx?pid=084

Zalety:
• precyzja kursora
• można zapomnieć o problemie dodatkowego softu (np. Steermouse)
• doskonała ergonomia
• komunikacja via bluetooth
• pracuje na jednym akumulatorku o pojemności 2500mA przez ponad trzy tygodnie (a nigdy jej nie wyłączam, nawet na noc!)

Wady:
• cena

Zabawne jest też to zestawienie: obok nadgryzionego jabłka spoczywa sobie coś, co nosi wyraźne logo "Microsoft" :D A już poważnie: oni robią naprawdę dobre myszy i robili kiedyś równie dobre joysticki (nie wiedzieć dlaczego w ogóle zarzucili ich produkcję). Sterowanie optyczne, pieruńska dokładność, brak potrzeby kalibracji, zero martwych stref. Logitech się nie umywa…

#44 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2008 - 21:48

Zgadza się, to naprawdę dobra mysz i rewelacyjnie działa z Maczkiem. Nawet kolorystycznie pasuje. Jedyne do czego nie udało mi się jej zmusić, to obsługa dodatkowych przycisków pomimo zainstalowania dedykowanego Macowi softu. Cały czas brakuje mi funkcji "cofnij" i niestety w tej myszce też ona mi nie działa. Jako ciekawostka, nie jest taka droga. W jakimś markecie zapłaciłem za nią 140 złotych, więc za mysz BT to w miarę rozsądna cena.

#45 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 02 lipca 2008 - 22:44

Ja polecam G7 Logitech.

#46 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2008 - 09:09

Właśnie się zastanawiałem nad Logitech VX Revolution, bardzo miła myszka i dobrze leży w dłoni, pytanie tylko czy obsłuży dalej/wstecz?

#47 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 06 lipca 2008 - 11:21

Ja w zasadzie też polecam G7, z tym, że niestety lcc nie obsługuje tej myszy i żeby wykorzystać jej możliwości trzeba się posiłkować USB overdrive albo czymś podobnym. Podsumowując - przed zakupem myszki logitecha polecam zajrzeć na stronę producenta i zobaczyć czy jest obsługiwana przez lcc. Mi akurat dodatkowe przyciski (przechylanie scrolla) nie są potrzebne - wygodniejsze są gesty myszy (All-in-one gestures w firefoksie). Nieoceniona jest natomiast rozdzielczość myszki laserowej - ustawiam na max (chyba 2000dpi), w ustawieniach w systemie zmniejszam czułość i w 1600x1200 nic mi nie skacze.

#48 wall-e

wall-e
  • 94 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 sierpnia 2008 - 18:33

siema, kupilem maca wczoraj i rowniez borykalem sie z tym samym problemem. Mam myszke logitech g9 i ustawilem na maxa dpi 3200 - jak narazie smiga idealnie czyli tak jak pod windowsem bez zadnych zwolnien. Gdy podlaczylem ją na swiezo z windowsa na maca bylaa tragediaa.... zanim dojechalem do danego punktu mialem koniec biurka nie wspominajac o podkladce. pozdro.!

#49 stk90

stk90
  • 18 postów

Napisano 26 sierpnia 2008 - 20:46

witam bo to moj pierwszy post:) zaraz po zakupie macbooka kupilem wireless mighty mouse i dziala na prawde swietnie. moze troche przesadzili z wygladem chodzi mi tu o czul;osc przyciskow ale jest bardzo wygodna. polecam

#50 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 sierpnia 2008 - 08:06

siema, kupilem maca wczoraj i rowniez borykalem sie z tym samym problemem. Mam myszke logitech g9 i ustawilem na maxa dpi 3200 - jak narazie smiga idealnie czyli tak jak pod windowsem bez zadnych zwolnien. Gdy podlaczylem ją na swiezo z windowsa na maca bylaa tragediaa.... zanim dojechalem do danego punktu mialem koniec biurka nie wspominajac o podkladce. pozdro.!


Dlatego ją używam, jest tak jak na Windowsie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych