Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Płynnie działająca myszka do Maka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwietnia 2007 - 12:39

Witam! Bawię się właśnie swoim nowym Makiem i mam problem - myszy, które posiadam (Logitech MX510 oraz MX518) bardzo dziwnie działają. Gdy dynamicznie ruszam myszą, to jest wszystk dobrze, ale gdy już zwalniam ruch w pobliżu ikony czy jakiegoś okienka, to mysz zwalnia nieproporcjonalnie bardziej i pokonanie ostatniego centymetra trwa wieki. Czy macie myszy, które nie wykazują takich problemów? Jeśli tak - podpowiedzcie model.\ Pozdrawiam Zadowolony użytkownik popiskującego MacBooka :)

#2 luke_z

luke_z
  • 414 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 kwietnia 2007 - 12:58

No muszę cię zmartwić specjalnie dla ciebie podłączyłem MX518 do Powerbook'a i działa bez problemu, również regulacja czułości na myszce śmiga aż miło. Na co dzień używam do PB myszki A4Tech Optical GreatEye lub jakiegoś NoNAME za 20zl i też śmiga bez problemu, wszystkie optyczne oczywiście. Wychodzi na to że albo coś nie tak jest z myszką której używasz lub portem USB. A może coś masz w systemie ustawione? Albo może masz podpięty jakieś inne urządzenie wskazujące typu tablet i leży na nim piórko? Może powodować zakłócenia wtedy.

#3 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwietnia 2007 - 13:01

Obojętnie jak podłączam i do którego portu jest to samo. Obie myszki, podłączone bezpośrednio czy do huba. Bez zmian. Sytuacja identyczna. :/

#4 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 03 kwietnia 2007 - 13:06

A moze jakas podkaldka rozwiaze problem precyzji? W preferencjach ustawiles sobie odpowiednia czulosc myszy?

#5 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwietnia 2007 - 13:11

A moze jakas podkaldka rozwiaze problem precyzji? W preferencjach ustawiles sobie odpowiednia czulosc myszy?


Tak. Domyślnie mam na maksimum, ale przy mniejszych usteniach jest taka sama gradacja szybkości. To coś w stylu akceleracji, która ustala się na ujemną wartość.

Sprawdziłem nawet czy po odłączeniu monitora będzie to samo i jest to samo. Sama mysz podłączona do maka i też takie jaja.

Co ciekawe - czasami haczy mi też klawiatura. Piszę i na chwilkę zwiecha, a potem dopiero pojawiają się te znaki. Klawiatura przewodowa Apple...

Aha, oczywiście obecność czy też brak podkładki nic nie zmieniają.

#6 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 03 kwietnia 2007 - 13:21

Moze cos nie tak z przepustowoscia USB skoro klawiatura Ci sie zacina. SU do 10.4.9 robiles?

#7 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwietnia 2007 - 13:58

SU do 10.4.9 robiles?


tak, wczoraj wszystko ściągnąłem (kurde, trudne słowo do pisania z lewym altem ;P ) i jest jak jest.

---- Dodano 03-04-2007 o godzinie 16:08 ----
po testach stwierdzam, że mx518 działa lepiej niż mx510, ale chyba nie idealnie...

#8 bartek_ql

bartek_ql
  • 29 postów

Napisano 06 kwietnia 2007 - 14:47

Witam na wstepie wszystkich bo to moj pierwszy post tutaj :) Dokladnie wiem o co Ci chdzi bo ja rowniez mialem podobne problemu po przesiadce na Maca. Ja osobiscie uzywam standardowej myszki dolaczonej do Maca ale objawy byly dokladnie identyczne. Problem niestety lezy po stronie systemu osx. Jest takie cos jak SteerMouse (jak wpiszez w googla to na pewno znajdziesz). Programik (sterownik) w 100% rozwiazuje problem (w menu programu masz mozliwosc znacznie dokladniej ustawic parametry kursora). I wszystko byloby pieknie gdyby nie to ze program jest platny i to sporo :( 20 dolarow za sterownik do myszki to zdecydowanie przesada. Jak na razie korzystam z 30 dniowego triala ale juz boje sie na mysl o dniu kiedy znowu bede musial zwiedzac pol biurka (tego prawdziwego, drewnianego a nie tego na maczku :) ) myszka zeby najechac na ikone :)

#9 Paolo

Paolo
  • 85 postów
  • SkądPuszcza Kampinoska

Napisano 06 kwietnia 2007 - 15:12

Ja używam MS Intellimouse Optical na USB, którą przepiąłem z PieCyka - i działa bez najmniejszych problemów.

#10 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 06 kwietnia 2007 - 22:15

Na pewno nie jest to wina sterowników - używam MightyMouse i LogitechMX1000 Laser i obie działają bez zarzutu. Stawiałbym na problemy natury hardware ;)

#11 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 kwietnia 2007 - 01:30

Co ciekawe - czasami haczy mi też klawiatura. Piszę i na chwilkę zwiecha, a potem dopiero pojawiają się te znaki. Klawiatura przewodowa Apple...


Miałem podobny problem. Nie wiem dokładnie jak i kiedy, ale sam się rozwiązał najprawdopodobniej przy którymś SU. Na wszelki wypadek sprawdź może inne porty USB lub spróbuj podłączyć przez zasilanego osobno Huba USB 2.0

#12 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 kwietnia 2007 - 11:39

Ja również używam (i polecam) Mighty Mouse

#13 bartek_ql

bartek_ql
  • 29 postów

Napisano 07 kwietnia 2007 - 16:38

Na pewno nie jest to wina sterowników - używam MightyMouse i LogitechMX1000 Laser i obie działają bez zarzutu. Stawiałbym na problemy natury hardware ;)


No wiec jesli jest to wina sprzetu to jak wytlumaczyc fakt ze przy uzyciu programu steermouse wszystko dziala jak nalezy (czyt. tak jak ja lubie :) ) ? warto sie tez zastanowic czemu taki program jak SM w ogole powstal a jego tworcy maja sie swietnie mimo wydawaloby sie dosc zaporowej ceny jak za taki drobiazg. Oczywiscie ze do wszystkiego sie mozna przyzwyczaic i pewnie jakbym troche popracowal na tak dzialajacej myszce to juz po kilku tygodniach nie sprawialoby to problemu. Ale jednak ciezko mi sie pracowalo na maku po przesiadce z piecyka (mowie ozywiscie tylko o myszce). Moim skromnym zdaniem problem ewidentnie lezy po stronie sterownikow. A nawet ze tak powiem po stronie koncepcji jesli chodzi o prace myszki. Po prostu pod os x charakterystyka nie jest liniowa (przy wolnych ruchach myszki znaczaco zmniejsza sie "przelozenie" odleglosc pokonana przez myszke - odleglosc pokonana przez kursor :) ). Z jednej strony poprawia do dokladnosc wskazania myszka (na pewno przydatne w wielu aplikacjach), z drugiej strony bywa czasem troche irytujace. Ot, jak to zwykle co kto lubi :)

#14 luke_z

luke_z
  • 414 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 kwietnia 2007 - 16:55

Ja jednak nadal upierałbym się przy zdaniu większości że jest tu coś nie tak z przepustowością USB, podaj może jaki masz sprzęt i jaka wersje systemu, być może któryś update to naprawia. Osobiście podłączałem już rożne myszki pod maca i nigdy nie zauważyłem problemów o których tu mowa. Czy podłączaliście kiedyś tablet i były podobne symptomy?

---- Dodano 07-04-2007 o godzinie 18:01 ----
Znalazłem jeszcze coś takiego na www.apple.com
My Apple USB mouse doesn't work
USB Mouse: Intermittently Loses Tracking In One Axis
USB Device Troubleshooting
Może to coś pomoże...?

#15 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 07 kwietnia 2007 - 22:42

U mnie kazda myszka Apple MM, Logitech S530 miala takiego glupiego "mula" Odkad kupilem MX Revolution (Ice Mat 2nd Edition black podkladka) nie mam juz takiego problemu. Nie wiem dlaczego tak sie dzial no ale....

#16 bartek_ql

bartek_ql
  • 29 postów

Napisano 07 kwietnia 2007 - 23:40

moj komputer to emac 1GHz Tiger 10.4.9 Co do przepustowosci lacza to mam usb 1.1 no ale bez przesady, jakiej przepustowosci potrzepuje zwykla myszka :) Co wazne jak juz pisalem program SteerMouse zalatwia sprawe. Myszka dziala o niebo szybcie (a przede wszystkim ma liniowa charaktrystyke). Jak mi sie skonczy trial (za jakies 8 dni :) ) wtedy bede sie znowu martwil :)

#17 neequo

neequo
  • 130 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2007 - 19:51

Jeśli chodzi o akcelerację kursora to z pewnością nie jest to kwestia wad sprzętu, etc. Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem iMaca 20" C2D i również borykam się z tym problemem. Mój kolega ma identyczną maszynę - u niego to samo (podobnie sprawa ma się z WSZYSTKIMI iMacami które "obmacywaliśmy" w iSpocie. Uważam, że kwestia leży po stronie przesadnie zubożonej ilości opcji dotyczących myszki (poza ogólną prędkością przesuwu zupełny brak możliwości ingerencji w sposób zachowania się kursora). Kwestia ta pewnie nie dotyczy długoletnich użytkowników Jabłuszek, ponieważ taki charakter motoryki kursora jest dla nich naturalny. Może więc zwyczajnie powinienem się do tego przyzwyczaić? Myślę, że to możliwe... Pozostaje jedno pytanie: jak dokuczliwa jest przesiadka w drugą stronę (czyli z pracy z przyspieszeniem do liniowej)? Czy to w ogóle odczuwalne?

#18 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 09 kwietnia 2007 - 21:37

Tylko, ze ja sie juz od 3 lat przyzwyczajam i jak narazie ani rusz :/ MX Revolution duzo pomogla, ale i tak czasem czuje to niedociagniecie. Zreszta zacznijcie sobie kreslic kolka na pulpicie z jakims r=5mm. Zobaczycie, ze jest to prawie nie mozliwe. Zamiast tego mozna powiedziec, ze robicie prostokat z zaokraglonymi bokami.

#19 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwietnia 2007 - 10:59

Dokładnie tak, jak piszecie - problem występuje i po prostu niektórzy uytkownicy nie nazywają tego problemem. Mysz zmniejsza (zwiększa?) czułość przy wolniejszych ruchach celem dokładniejszego operowania kursorem. W Steer Mouse nie potrafię ustawić tego tak, jak bym chciał. Bartek_ql - jak masz ustawione Steer Mouse? Można to poniekąd ominąć zmieniając mysz. Teraz pytam: na jaką zmiana będzie najkorzystniejsza? Moja MX510 działa znacznie gorzej niż MX518 mojej dziewczyny. A co działa jeszcze lepiej? Jeśli chodzi o klawiaturę, to po dłuższym testowaniu stwierdzam, że ten sam problem występuje na klawiaturze MacBooka. Na pewno nie jest to wina zbyt szybkiego pisania, bo problem występuje także gdy wolno stukam w klawisze. Nie mam pojęcia co może być powodem. Wygląda mi to na jakieś zapchanie bufora tudzież chwilową zajętość procesora... Hm. Może to jego wina, bo strasznie się grzeje.

#20 bartek_ql

bartek_ql
  • 29 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 12:15


Bartek_ql - jak masz ustawione Steer Mouse?


Aktualnie mam track speed na max (x3) a sensivity na 250. Oczywiscie to sa moje ustawienia wiec przede wszystkim music ustawic to "pod siebie" Co wazne ja uzywam seryjnej myszki Apple wiec na jakims bardziej zaawansowanym sprzecie moze to byc nieco innaczej.

#21 neequo

neequo
  • 130 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2007 - 20:07

Okazuje się, że SteerMouse dobrze radzi sobie z "niesfornością" kursora. To jednak shareware... Zadam więc naiwne pytanie: czy każdy z Was zapłacił te dwadzieścia (!!!) dolców? ;>

#22 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 kwietnia 2007 - 20:24

Ja niestety planuję zapłacić, jak tylko skończy mi się okres próbny...

#23 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 20 kwietnia 2007 - 02:13

Ja nie zaplace tyle pieniedzy za kupe g****. Moze i dziala ale jednak to za duzo jak na sterownik do myszki ;) Juz o wiele bardziej wolalbym sobie kupic CandyBar'a, a reszte wplacic na MyApple :D

#24 Kardzioch

Kardzioch
  • 16 postów

Napisano 21 kwietnia 2007 - 11:33

Możemy też zorganizować zbiórkę na te pierońskie sterowniki i skorzystać z jednego klucza ;)

#25 bartek_ql

bartek_ql
  • 29 postów

Napisano 21 kwietnia 2007 - 14:41

Możemy też zorganizować zbiórkę na te pierońskie sterowniki i skorzystać z jednego klucza ;)

zakładając że jest to niezgodne z warunkami licencji to nie warto tak kombinować. Skoro i tak masz zamiar warunków licencji nie respektować to po prostu nie rób nic :) Po upływie testowego okresu program nie przestaje dzialać a jedynie raz na jakiś czas przypomina ze upłynął już termin "darmówki" i wypadałoby kupić prawa do korzystania z programu ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych