Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Worms Reloaded - ekran się nie przesuwa!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 credens

credens
  • 99 postów

Napisano 02 marca 2011 - 23:45

Cześć wam! Problem jest następujący: podczas rozgrywki w Worms Reloaded nie mogę swobodnie rozglądać się myszką po planszy, bo ruch jest tak zablokowany jak np. kursor na pulpicie - od krawędzi do krawędzi. Czyli przesunę widok o kawałek i koniec, dalej jest jakby blokada. Mogę rozsunąć okna używając Expose, przelecieć kursorem na drugi koniec ekranu, wrócić do gry i wtedy o tą odległość mogę przesuwać obraz. Zna ktoś jakieś rozwiązanie? Kiepsko się gra w ten sposób, nie wspominając, że np. AirStrike w ogóle w grę nie wchodzi przez to :wink:

#2 kojotek

kojotek
  • 112 postów
  • SkądPruszków

Napisano 02 marca 2011 - 23:59

A próbowałeś przesuwać obraz za pomocą ruchów na Magic Mouse?

#3 credens

credens
  • 99 postów

Napisano 03 marca 2011 - 00:09

Pewnie bym spróbował, ale nie mam Magic Mouse ;)

#4 Karol4265

Karol4265
  • 5 postów

Napisano 05 marca 2011 - 12:19

Spróbuj strzałkami :)

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 marca 2011 - 12:44

worms reloaded jest w ogóle pod OS X?

#6 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 marca 2011 - 20:51

Jest, ale jako prywatna beta, więc kolega powinien raczej się pytać na stosownym forum producenta ...

#7 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2011 - 22:23

Zainstalowałem Worms Reloaded poprzez Crossover Games (na który to program mam licencję, Wormsy również legalne) i mam taki sam objaw jak autor tematu. Czy ktoś zna rozwiązanie? Mój mail do twórców gry nie spotkał się do tej pory z żadnym odzewem. Próbowałem uruchomić Wormsy poprzez WineBottler - efekt jest taki sam, do tego dźwięku brak...

#8 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 07 marca 2011 - 01:27

Sa 2 sposoby radzenia sobie z tym problemem jednak zaden z nich nie jest rozwiazaniem: 1. Ustawienie MouseWarpOverride na 'force' - uniwmozliwia uzywanie myszy w menu a jej ruch czyni niezbyt plynnym (95% menu, w tym menu broni, da sie obsluzyc bez myszy jako ze gra jest przystosowana do grania na pardzie). Jezeli beda chetni na to rozwiazanie moge napisac krok po kroku co trzeba zrobic w CrossOver 2. Nacisniecie ESC (pauza), zjechanie mysza w przeciwny rog lub do srodka ekranu i ponowne wcisniecie ESC

#9 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2011 - 14:24

Poproszę w takim razie o tutka co trzeba ustawić w crossover;)

#10 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 07 marca 2011 - 18:42

Poproszę w takim razie o tutka co trzeba ustawić w crossover;)

W CrossOver klikamy Programs > Run Command
Wybieramy butelke w ktorej mamy zainstalowane Worms a w polu Command wpisujemy: regedit i klikamy Run
Przechodzimy do HKEY_USERS\S-1-5-4\Software\Wine\AppDefaults
Klikamy Edycja>NowyKlucz i nazywamy go: WormsReloaded.exe
W nim klikamy ponownie Edycja>NowyKlucz nazywamy go: DirectInput
W nim klikamy prawym Nowy>Dana Tekstowa i nazywamy ja: MouseWarpOverride
Klikamy ja dwa razy i jako wartosc podajemy: force
Zamykamy okno i odpalamy gre

Od tej pory w Worms kursor w menusach powinien stac na srodku ekranu jednak dac sie uzywac podczas wybierania celow w grze. Ze swojej strony zalecam jednak metode nr 2 ;)

#11 ralph6

ralph6
  • 1 postów

Napisano 31 stycznia 2024 - 16:56

Cześć,

 

Wiem, że post jest bardzo stary ale znam rozwiązanie tego problemu. Jeżeli komuś się przyda to super.

 

Rozwiązanie wygląda dziwnie ale działa. Dosłownie trzeba przytrzymać klawisz 'home' i trzymając go, włączyć 'num lock'. Centruje to na stałe ekran na worm'ie lub np. super sheep'ie. Po wszystkim można bez konsekwencji wyłączyć NumLock (już bez home). Rozwiązanie znalazłem na jednym z zagranicznych forum i przetestowałem na swojej instalacji WA.

 

Pozdrawiam,

Rafał.



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2024 - 18:36

No fajnie, tylko że my na Makach nie mamy klawiszy 'Home' i 'NumLock'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych