Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalany MacBook Pro 13 - 2,26 GHz, 2GB, GF9400M, 2009 rok co dalej??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 27 lutego 2011 - 16:58

Witam Wczoraj podczas imprezy został zalany MacBook Pro 13 calowy, parametry takie jak w temacie, model z 2009r, sprawa wygląda następująco. Komputer został zalany whisky z colą, ciecz wylała się na klawiaturę, od razu się wyłączył, natychmiast odłączyłem od ładowarki, do tego siostra chciała go szybko wysuszyć, trzymała za blisko dmuchawy i następujące klawisze są przytopione: Lewy Shift, Lewy, Fn, Lewy Ctrl, Lewy Alt, Lewy Cmd, zostawiony na kilkanaście godzin ze zdjęta dolną obudową w celu wysuszenia laptop działa lecz cały czas jest wciśnięty klawisz shift bo pisze tylko wielką literą. Po zdjęciu dolnej obudowy widać że jest zalana płyta główna, superdrive, ram, bateria i klawiatura. Co dalej robić?? Warto naprawiać czy kupować nowy?? Jest to mój drugi komputer przeznaczony do pracy i jest mi on niezbędny i dość szybko potrzebuje mieć go sprawnego. Na 100% będzie do wymiany klawiatura i płyta główna, orientuje się ktoś jakie pieniądze wchodzą w grę wymiana tych elementów??

#2 maccossac

maccossac
  • 114 postów

Napisano 27 lutego 2011 - 19:41

Płyta główna do MBP to koszt ok. 2500zł więc nie ma sensu naprawiać...

#3 luk4sek

luk4sek
  • 283 postów

Napisano 28 lutego 2011 - 12:00

Skoro laptop działa, to udaj się do jakiegoś punktu zajmującego się ratowaniem zalanych laptopów, tam w profesjonalny sposób wyczyszczą Ci wnętrze kompa w jakimś urządzeniu(wanienka jakaś to się nazywa chyba:P), wymienisz klawiaturę i powinno działać jakiś czas spokojnie a koszt tego masakrycznie duży nie będzie

#4 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 28 lutego 2011 - 12:25

obawiam sie, ze suma sumarum lepiej Ci wyjdzie sprzedanie go na czesci (spokojnie z 1000-1500PLN) i zakup nowego, niz naprawa. Dlaczego? To ze komputer obecnie dziala, to nie znaczy ze w przyszlosci nie bedzie z nim niespodzianek, oczywiscie jesli chcesz ratowac - koniecznie wyslac do serwisu zajmujacego sie zalaniami... wbrew pozorom najwiekszy problem to klawiatura - w bazie czesci jest to komplet z topcase i wymiana to 1250zl - jedyny ratunek to szukanie uzywanej - ale jak wspomniales - komputer sluzy do pracy, wiec po pierwsze czas, po drugie taki komputer juz nigdy nie bedzie pewniakiem - za kazdym razem jak bedziesz mial problem z dzialaniem, lub bedzie za wolno - bedziesz sie zastanawial czy to plyta, czy cos sie dzieje, psuje itd... ciezko na czyms takim sie wtedy pracuje...

#5 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 28 lutego 2011 - 12:49

Jutro wysyłam go do serwisu Macbooki.org - Serwis Komputerów Apple (któryś użytkownik tutaj na forum polecał), może ktoś ma namiar na jakiś serwis w warszawie, koszt wyczyszczenia 300 zł + przyciski od klawiatury wymienią za darmo. Pan dodał że po wyczyszczeniu laptop może działać tydzień, dwa, miesiąc i może nagle się wyłączyć.

#6 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lutego 2011 - 13:10

www.cezkom.com.pl

#7 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lutego 2011 - 14:02

Jutro wysyłam go do serwisu Macbooki.org - Serwis Komputerów Apple (któryś użytkownik tutaj na forum polecał), może ktoś ma namiar na jakiś serwis w warszawie, koszt wyczyszczenia 300 zł + przyciski od klawiatury wymienią za darmo. Pan dodał że po wyczyszczeniu laptop może działać tydzień, dwa, miesiąc i może nagle się wyłączyć.


Mi tam naprawili płytę w MBP15 więc mogę polecić. Dobry kontakt i szybka przesyłka kurierem.

Jak się nie boisz rozkręcania, masz narzędzia i zaglądasz na ifixit.com możesz się pokusić aby samemu go wyczyścić.

W tamtym roku zalałem netbooka wódką z kolą i nie było problemów z czyszczeniem prócz klawiatury. Po kolow-ódce został taki jak by klej który schodził bez problemu po delikatnym ścieraniu szmatką popsikaną delikatni czystym spirytusem.

Najgorsza jest klawiatura. i tu ci pozostaje albo rozbieranie jej na części pierwsze i mycie albo kupno nowej. A całego topcase nie musisz wymieniać.

Najgorsza płyta główna i tasiemki. Potem wszystko leci.
http://guide-images....OOk1w52i.medium :D

Pozdr!

#8 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 28 lutego 2011 - 14:15

Dziś jeszcze będzie u mnie kurier i dziś jeszcze wyślę MacBooka Pro do serwisu o którym pisałem, Klawiatura działa tylko są przytopione przyciski i shift wciśnięty bo piszę tylko wielką literą. Koszt taki jak pisałem, przyciski za darmo o ile będzie klawiatura sprawna. Napisze jak przyjmą go do serwisu i czy te koszty o jakich wspomniałem to będą tylko te czy może dojdą nowe, także napiszę jak odbiorę laptopa z serwisu.

#9 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 01 marca 2011 - 15:34

MacBook Pro wczoraj wysłany, dziś dotarł do serwisu, przed chwilą dzwonił Pan i powiedział że zostaw wyczyszczony cały, po pierwszych testach działa wszystko jak przed zalaniem, została jeszcze klawiatura do wyczyszczenia, przyciski zostały wymienione, jutro jeszcze cały dzień będzie moczony w jakiejś specjalnej cieczy a w czwartek odesłany do mnie. Tak więc chyba wszystko zakończy się happy endem.

#10 Patrycja78

Patrycja78
  • 95 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2011 - 18:41

a moj zalany MB powedrowal do cortlandu i dzisiaj mi odpisali: do wymiany płyta główna, top case, wiatraczek oraz battery connector - koszt 3800+ vat - masakra za ta cene mam nowego MB, ale i tak go nie kupie nie wiem co teraz - chyba witaj windows i zwykly laptop

#11 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 02 marca 2011 - 20:07

nie wiem co teraz - chyba witaj windows i zwykly laptop


Czemu nie spróbujesz wysłać do tego serwisu co GreaTskY?

Pozdrawiam,
Tomek

#12 Patrycja78

Patrycja78
  • 95 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2011 - 20:09

nie znalam go wczesniej, dopiero dzisiaj przeczytalam o nim jak mi go oddadza to chyba tam wysle

#13 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 02 marca 2011 - 20:18

@up Czas odesłania do takiego serwisu który zajmuję się czyszczeniem MacBook'ów działa na Twoją niekorzyść, wczoraj odebrali, wczoraj wyczyścili mojego, wczoraj zadzwonili że wszystko działa, dziś jeszcze raz przeczyścili, jutro wysyłają. Po rozmowie z Panem, wszystko działa jak należy, laptopa odbieram w piątek także będę mógł coś napisać. Cortland nie zajmuje się czyszczeniem tylko wymianą stąd takie ceny, sama płyta główna to koszt około 2000-2500 zl.

#14 Patrycja78

Patrycja78
  • 95 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2011 - 20:23

cortland plyte wycenil mi na 3200 wiem ze czas dziala na moja niekorzysc ale w cortlandzie trzymaja go juz 2 tygodnie, pewnie dostane do w przyszlym dopiero

#15 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 02 marca 2011 - 20:26

Po odebraniu, zadzwoń do serwisu o którym pisałem, przedstaw sytuacje, wyślij im, zobaczą czy da się coś z tym zrobić, jeżeli da się to zapłacisz 300 + koszty wysyłki do nich i od nich, jeżeli nic nie da się zrobić to raczej kupić nowego bo wymieniać płytę główną, top case, wiatraczek i wejście od ładowarki kompletnie się nie opłaca.

#16 Patrycja78

Patrycja78
  • 95 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2011 - 20:29

a to 300zl to stala stawka? no jesli nic sie nie da zrobic to oczywiscie ze kupie nowy tylko niesetty juz nie maca :)

#17 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 02 marca 2011 - 20:31

To jest stawka za wyczyszczenie o ile wszystko w nim działa. Na allegro można dość tanio wyrwać Mac'i także nie poddawaj się, nie wróciłbym za nic do windowsa, wolałbym być chyba bez laptopa :)

#18 Patrycja78

Patrycja78
  • 95 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2011 - 20:33

bez laptopa sie nie da, a uzywanego maca nie chce - nie wiadomo co tam w nim siedzi i czy w 100% sprawny :)

#19 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 02 marca 2011 - 20:37

Mówiłem o nowych MacBook'ach z allegro, takiego jak zalałem (bo to jest drugi laptop przeznaczony tylko do pracy a drugiego używam na codzień, ten z podpisu) kupiłem nowego z allegro w czerwcu za 3900 zł, oczywiście obiór osobisty.

#20 Patrycja78

Patrycja78
  • 95 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2011 - 20:39

za 3900 to mam nowego z salonu :)

#21 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 02 marca 2011 - 20:42

Ale nie MacBook Pro Unibody ;)

#22 Patrycja78

Patrycja78
  • 95 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2011 - 20:45

no ja mowie o takim jaki mam :) tak czy inaczej nie mam takiej kwoty na nowy

#23 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 294 postów
  • Skądtowni?

Napisano 02 marca 2011 - 20:50

No ja pisałem o takim jakiego zalałem. Ostatnia Twoja nadzieje to serwis który zajmuje się czyszczeniem zalanych MacBook'ów, na chwile obecną zachowanie i status zlecenia oceniam na 5, we wtorek odebrali, we wtorek już wyczyścili, we wtorek zadzwonili że wszystko działa, dziś jeszcze raz czyścili, dzwonili że wszystko sprawne, wysłałem pieniądze, jutro wysyłają do mnie. Jak na razie wszystko jak w bajce ;)

#24 Patrycja78

Patrycja78
  • 95 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marca 2011 - 20:54

super :)

#25 Jogus

Jogus
  • 215 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 02 marca 2011 - 21:34

Ja rok temu zalalem swojego MB White. Setka z cola. Szybka reakcja i uruchomilem go po 3 dniach, dzialal. Ba, dzialal przez 3 miesiace. Poszla plyta. A wystarczylo go rozkrecic, przeczyscic specjalnym plynem i bylo by ok. Takze nie uruchamiaj, wyczysc u kogos kto sie na tym zna i ciesz sie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych