Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słabe działanie przycisku Home


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#26 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 25 lutego 2011 - 20:30

O ile dobrze pamiętam to one są w tych "dziurkach" w które wchądzą ząbki z kabla. Oświetl dobrze nachyl pod różnym kątami i znajdziesz. ;)

#27 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 marca 2011 - 17:13

mialem rzeczony problem z ip4, wyslalem go do serwisu w piatek (4.03 via era) dzis dostalem informacje, ze telefon wymienili na nowy.

#28 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2011 - 18:10

i co od góry żescie zatankowali tego spiryta mu? (z zewnarz)

#29 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 09 marca 2011 - 21:48

Tylko jak będziesz go oddawał to spisz z panią która będzie go przyjmowała jego ogólny stan, tzn że jest brak innych uszkodzeń i że te czujki wilgoci są białe. Bo gdzieś tam się zdarzały przypadki, że podróży się zawilgociły iPhony i potem zrywano gwarancję. Sam też mam zamiar oddać swojego iPhona na gwarancję, bo jak przycisnę góry róg tej szklanej tafli (tam gdzie są te czujki zblizeniowe i światła) to te szkiełko się lekko wgniata i wydaje przy tym dźwięk jak przy wciśnięci jakiegoś przycisku, a druga rzecz to 2 pęknięcia, 1. przy docku, a 2. przy jacku, bardzo małe może z milimetr długośći, ale jakby nie było to są i irytują w sprzęcie za który płaci się po 2300. No ale poczekam z tym do kwietnia.


Mój 3g wrócił zalany żony też.

Na dodatek żony wrócił mocno porysowany telefon przed wysłaniem był w stanie idealnym.

Panie nie sprawdzają stanu czujników gdyż się na tym nie znają, żeby sprawdzić stan cujników musiałyby rozkręcić telefon a nie maja do tego uprawnień.

#30 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 marca 2011 - 22:58

Panie nie sprawdzają stanu czujników gdyż się na tym nie znają, żeby sprawdzić stan cujników musiałyby rozkręcić telefon a nie maja do tego uprawnień.


Żeby zajrzeć do gniazda słuchawek i do docka raczej nie potrzeba rozbierać telefonu, a dla własnego bezpieczeństwa nie problem poinformować niedoinformowaną Panią, żeby dopisała w formularzu przyjęcia to co jej powiemy, że ma dopisać i sprawdzić.

#31 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 10 marca 2011 - 12:17

@narkoman czujniki nie są tylko w docku i gnieździe słuchawkowym są również na płycie głównej czego nie stwierdzą gdyż nie mają uprawnień. Te dwa czujniki mogą być białe a firma Regenersis stwierdzi, że czujniki na płycie mają ślady zalania. Udowodnisz im? Rozłożysz telefon stracisz gwarancje, w końcu go otworzyłeś. Jesteśmy skazani na zły albo dobry dzień serwisanta.

#32 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 marca 2011 - 19:02

Powiedzcie mi, co ja mam zrobić. Mój iP 4 jutro będzie miał dwa miesiące i też ma podobne objawy. Czasami mi się wciśnie dwa razy, czasami w ogóle. Nie dzieje mi się to bardzo często, no ale parę razy dziennie tak jest. Z tym, że nie chcę oddawać telefonu do serwisu. Nawet jeśli mi uznają gwarancje to dostanę refuba. Miałem już iPoda Touch i Video z serwisu. I te ich refuby są okropne. Po czasie się piksele sypią, ekran wypala, źle spasowane. Nie chcę czegoś takiego. Czy możecie mi poradzić co mogę zrobić? Wyczytałem w tym temacie, żeby kupić izopropanol i spróbować tym coś zdziałać. Nie przewodzi prądu, więc nic nie powinien popsuć. Tylko doradzi mi ktoś jak to mam bezpiecznie zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.

#33 zibi2000

zibi2000
  • 181 postów

Napisano 29 marca 2011 - 18:22

To jakaś plaga, mam to samo z miesięczną 4-ką. Czy ktoś próbował robić restore ? czy z powodzeniem?
A może to kwestia zbyt dużej ilości aplikacji, z których jeśliczęść działa w tle to zawieszają tel. Ja mam ich aż 71.
Na dobrą sprawę to nie wiem ile działa w tle?[COLOR="Silver"]

#34 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2011 - 22:36

restore Ci nic nie da. To raczej problem techniczny. Ja staram sie regularnie zamykac aplikacje dzialajace w tle a i tak czasem home przyswiruje. Bardzo bym prosil fachowcow, zeby pomogli mi odnosnie popryskania przycisku izopropanolem. Jak to bezpiecznie zrobic.

#35 PETER-SZEF12

PETER-SZEF12
  • 208 postów

Napisano 31 marca 2011 - 20:27

jak miałem 3gs' a, to wymieniałem na gwarancji i dostałem iPhone' a który miał zapisane pliki SHSH z 3.1.2 do 4.0 ( wtedy miałem soft 4.0.2) i płyta główna spaliła się po miesiącu :D Czyli refubrished, to wkładanie do urządzenia nowej baterii i nowej obudowy, wszystko inne jest stare

#36 epi

epi
  • 184 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 października 2011 - 11:50

Witam Wracam do tematu przycisku "home" przycisk właściwie działa jak chce, trzeba wcisnąc (wręcz nadusić) gwarancja producenta skończyła się około września. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek, ktoś serwisował telefon w sensie wymiany taśmy przycisku Home iPhone 4. W jakim rzędzie cenowym, plasuje się taka operacja. Poproszę o pomoc osoby zaznajomione z problemem. Pozdrawiam

#37 savar

savar
  • 89 postów

Napisano 10 października 2011 - 13:03

Najlepiej daj do jakiegoś serwisu np. cortland

#38 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2011 - 13:23

Witam
Wracam do tematu przycisku "home" przycisk właściwie działa jak chce, trzeba wcisnąc (wręcz nadusić) gwarancja producenta skończyła się około września. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek, ktoś serwisował telefon w sensie wymiany taśmy przycisku Home iPhone 4. W jakim rzędzie cenowym, plasuje się taka operacja.

Poproszę o pomoc osoby zaznajomione z problemem.
Pozdrawiam


- cena nowego przycisku na allegro
- zestawu do rozbierania
- instrukcje znajdziesz na iFixit.com ;-) http://www.ifixit.co...e-Button/3144/1

#39 qwerdt

qwerdt
  • 128 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2011 - 13:35

Zamiast oddawać do serwisu wymień sam. Instrukcja na iFixit.com bardzo ułatwi Tobie wymiane. Minusem Ip4 jest konieczność prawie rozebrania całego telefonu ale w porównaniu do 3G/3GS nie trzeba rozklejać ekranu. Tylko zaopatrz się lepiej w zestaw do rozbierania zamiast stosować domowe narzędzia.

#40 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2011 - 13:41

Zamiast oddawać do serwisu wymień sam. Instrukcja na iFixit.com bardzo ułatwi Tobie wymiane.
Minusem Ip4 jest konieczność prawie rozebrania całego telefonu ale w porównaniu do 3G/3GS nie trzeba rozklejać ekranu.
Tylko zaopatrz się lepiej w zestaw do rozbierania zamiast stosować domowe narzędzia.

Z tego co widzę ekranu też nie trzeba rozklejać ;)
http://guide-images....cg3AmRU2.medium

#41 qwerdt

qwerdt
  • 128 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2011 - 13:49

Z tego co widzę ekranu też nie trzeba rozklejać ;)


No właśnie w Iphone 4 nie trzea rozklejać to właśnie napisałem w odróżnieniu do 3G/3GS gdzie aby wymienić przycisk trzeba odkleić szybę od ramki ekranu. Z tym że trzeba prawie cały telefon rozebrać.

#42 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2011 - 13:53

No właśnie w Iphone 4 nie trzea rozklejać to właśnie napisałem w odróżnieniu do 3G/3GS gdzie aby wymienić przycisk trzeba odkleić szybę od ramki ekranu. Z tym że trzeba prawie cały telefon rozebrać.

sorry źle zrozumiałem ;)

Fakt w 3G/3GS jest mniej śrubek do rozkręcania a szybka to tylko suszarka + jakiś misiek z przyssawką lecz może nam wejść jakiś paproch ;-P

#43 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 października 2011 - 15:48

Pod są ze się do tematu, bo nie wiem jak to się stało, że wcześniej mi on umknął, a problem mam dokładnie ten sam. Ja natomiast zastanawiam się czy nie jest to sprawa softu i JB, bo jak był kiedyś okres, że telefon był bez JB to wydaje mi się , że wszystko było OK. Przynajmniej u mnie po respringu jakiś czas przycisk działa żwawiej, bez żadnych zacięć, a po jakimś czasie znowu wciśnięcie przycisku wywołuje losowe zdarzenie :) . Poczekam jak wejdzie iOS5 nie będę jakiś czas robił JB i poobserwuję co się dzieje. Czy ma może ktoś podobne spostrzeżenia ?

#44 epi

epi
  • 184 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 października 2011 - 21:42

Obawiam się, że to jednak kwestia sprzetu nie softu. Bardzo Wam dziękuje za informacje. Czy ktoś z Was kupił zestaw do rozkręcania tego sprzetu, jeśli tak to poproszę o jakieś linki, może ktoś z Katowic zna dobry i godny polecenia srewis, albo sklep z takimi ustrojstwami ???

#45 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 10 października 2011 - 21:47

@literat
mam podobnie i też podejrzewam soft. Był okres że Home praktycznie nie reagował (już myślałem że pada) a teraz śmiga jak ta lala, wcale się nie zacina.

#46 puchateq

puchateq
  • 38 postów
  • SkądMikołów

Napisano 10 października 2011 - 21:50

Ja nie mam żadnych Jailbreaków ani tym podobnych ustrojstw, a również mam problem z przyciskiem Home. Rzadko, ale jednak się zdarza, że gdy przycisnę 1 raz, to wciska się podwójnie, co wywołuje niechcianą reakcję. Mam iOS 4.3.5.

#47 mark74

mark74
  • 116 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 10 października 2011 - 22:34

Też mam zacinający się home i dzisiaj spróbowałem spirytusem tj.nalałem na przycisk i przez 10 minut home działał prawidłowo.Niestety teraz zacina się jeszcze bardziej.Działa raz na 10 naciśnięć czyli pogorszyło się.Dlatego nie polecam takiej próby.Pozostaje mi tylko oddać na gwarancje bo jest roczny ale nie wiem czy znaczek kontrolny wilgoci jest w porządku.Zobaczymy.

#48 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2011 - 22:44

Też mam zacinający się home i dzisiaj spróbowałem spirytusem tj.nalałem na przycisk i przez 10 minut home działał prawidłowo.Niestety teraz zacina się jeszcze bardziej.Działa raz na 10 naciśnięć czyli pogorszyło się.Dlatego nie polecam takiej próby.Pozostaje mi tylko oddać na gwarancje bo jest roczny ale nie wiem czy znaczek kontrolny wilgoci jest w porządku.Zobaczymy.


Gratuluję pomysłu..

#49 qwerdt

qwerdt
  • 128 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2011 - 22:49

Raczej nigdy złe działanie przycisku home nie jest winą softu. Poprostu przycisk się wyrabia a to że raz zadziała a raz nie to loteria. Nawet jak się przyciśnie ipka w okolicach przycisku home to może zacząć działać. Już to przerabiałem. U siebie zmieniałem przycisk z tym że w 3G. Po rozebraniu starego czyli odklejeniu blaszki od taśmy była ona pokryta nalotem jakby korozją. Dla testu oczyściłem i okazało się że też działa. Podobnie było z przyciskiem power/sleep. Wystarczyło oczyszczenie i działa jak nowy.

#50 mark74

mark74
  • 116 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 10 października 2011 - 23:21

Tak wiem to była głupota.Zamówiłem drugiego ale białego o widze KacperWWA,że ty posiadasz białego.Nie zacina się tobie home?I jak długo go masz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych