Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słabe działanie przycisku Home


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 10:45

Witam. Mam problem z przyciskiem Home w moim iPhone 4. Nie wiem, czy to było od samego początku ale chodzi coraz gorzej :/ . Bawiłem się tym wystawowym iPhonem w salonie Ery w Ostrołęce to tam chodził gładko i reagował za każdym razem, a u mnie raz jak nacisne to czasami reaguje jakbym naciskał podwójnie, czasem wcale nie reaguje. Jak go mocno nacisne to potem przez jakiś czas działa dobrze(taa... Przez 10 kolejnych naciśnięć ...), a potem znów to samo. Zauważyłem, że jak go się naciska tak na dole, to czuć jakby tam się tjb. wciskał kilkakrotnie to znaczy no... Cieżko to wyjaśnić... Tak jakbyscue wciskali przycisk Home i słyszelibyście naciskając go powoli jak tjb naciskają się jego kolejne warstwy czy coś... W każdym razie to nie jest normalne... Mam ostatnio jeszcze problem z Power bo jak go naciskam to czuć luz to znaczy najpierw naskakuje tak jakby na swoje miejsce(to czuć palcem) a potem się normalnie wciska... Czy to wszystko podlega gwarancji? Ja go aż tak nie wyrobiłem, zawsze go naciskałem normalnie... Pozdrawiam

#2 PETER-SZEF12

PETER-SZEF12
  • 208 postów

Napisano 22 lutego 2011 - 12:17

ja bym go oddał na gwarancję, powinni wymienić, ale na refuba

#3 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 22 lutego 2011 - 12:27

refub? tzn jaki? (zamierzam oddac swojego 3Gs'a 16GB na gwarancje)

#4 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 13:20

naciskają się jego kolejne warstwy czy coś


To dziwne. U mnie Home się wciska na raz, nawet jak wciskam bardzo wolno.

Możesz spróbować tego co jest opisane tu, czyli spirytusu/sprężonego powietrza, albo po prostu oddać na gwarancję. Tak być nie powinno.

#5 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 15:53

Chyba oddam na gwarancji... Po czym poznam, ze wymienili mi telefon na refuba? Dadzą jakiś porysowany itd? Bo ten póki co ma jeszcze folie z tylu na szkle i jest bardzo zadbany i nie chciałbym jakiegoś kloca dostać... A jak z gwarancją? Era da mi nową fakturę? I czy oni dają telefon zastępczy na czas naprawy/wymiany? Jeśli tak to jaki?

#6 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 22 lutego 2011 - 16:30

Jezeli mieli by ci wymienic na refubrished, to obudowa na pewno bedzie nowa i nie porysowana. Jedynie bebechy moga byc z innego iP naprawione. Napewno nie dadza ci porysowanego, no bez przesady. Sam jednak nie wiem na jakie wymieniaja czy na absolutnie nowe czy nie.

#7 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 17:30

Jak bedzie nowy, a nie refubrished, to będzie zafoliowany ;)

#8 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lutego 2011 - 17:43

Sam go najpierw wyczyść bo po co czekać ponad tydzień na telefon?

#9 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 18:00

Ale mam go jakoś otwierać czy coś? Bo jak tak to odpada... Ale on w ogóle chodzi o wiele za głęboko i czasami normalnie reaguje i muszę mocniej naciskać... Wytrzymam ten tydzień ;] oni dają telefon zastępczy a ja uzależniony nie jestem

#10 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lutego 2011 - 18:06

miałem podobnie i wcale go nie otwierałem.

zrobiłęm tak:

Najpierw poszedłem na firmę do zakładu psiuknąć sprężonym powietrzem z kompresora ale nic to nie dało...

potem użyłem takiego spirytusu:
Dołączona grafika
Psiuknąłem 3 razy poklikałem kilkanaście razy i wytarłem resztę nagromadzonego spirytusu powtarzając całą czynność kilka razy. Poczekałem chwile jak spirytus odparuje i iPhone wszedł w tryb DFU za pierwszym razem.

Problem był taki że Home nie reagował na dłuższe przytrzymanie i nie można było zrobić za każdym razem np. zrzutu ekranu. iPhone używa na co dzień mój ojciec a pojedynczy klik działał więc nie zauważyłem problemu.

Pozdr!




#11 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 18:13

To już lepiej zwykły czysty spirytus, bo te wynalazki zostawiają osad i jak serwisant zobaczy potem zacieki, to cofnie gwarancję. Zalecam ostrożność, bo taki spirytus przewodzi prąd (słabo ale jednak), a bateria jakby nie było siedzi w środku i może być mała awaria.

#12 Andreas1000

Andreas1000
  • 295 postów
  • SkądGliwice

Napisano 22 lutego 2011 - 18:19

A nie lepiej zamiast spirytusów to użyć alkoholu izopropylenowego. On na pewno nie pozostawi ci osadu.

#13 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 18:22

A nie lepiej zamiast spirytusów to użyć alkoholu izopropylenowego. On na pewno nie pozostawi ci osadu.


Też miałem to doradzić, ale iLolek jest z Ostrowi i nie jestem pewien, czy gdzieś u siebie dostanie. Teraz sklepy z elektroniką już są na wymarciu, czasem w komputerowych można dostać.

#14 Andreas1000

Andreas1000
  • 295 postów
  • SkądGliwice

Napisano 22 lutego 2011 - 18:24

Też miałem to doradzić, ale iLolek jest z Ostrowi i nie jestem pewien, czy gdzieś u siebie dostanie. Teraz sklepy z elektroniką już są na wymarciu, czasem w komputerowych można dostać.


Zawsze na allegro, może sobie zamówić,:)

#15 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 18:36

Andreas1000 to już prędzej oddam go na gwarancji i naprawia za darmo a tak to czekać aż przyjdzie jakiś środek poza tym zagrożenie jest zawsze :(

#16 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 18:40

Andreas1000 to już prędzej oddam go na gwarancji i naprawia za darmo a tak to czekać aż przyjdzie jakiś środek poza tym zagrożenie jest zawsze :(

Nie, przy izopropanolu nie ma zagrożeń, spoksik. Jak masz gdzie kupić to możesz zawalczyć, tylko nie za wiele, bo ta cholera to wszędzie włazi i jeszcze gotowa podciec pod wyświetlacz.

Poza tym w PL oddawanie na gwarancję to zawsze ryzyko, że dostaniesz w gorszym stanie niż oddałeś.

#17 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 18:45

Poza tym zauważyłem to już gdy wyciagnalem go z pudełka ze pod wyswietlaczem mam taką jakby pojedyńczą cząsteczke brokatu... Niby drobnostka, a oddam na gwarancji :P

---------- Wpis dodano o 18:45 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:40 ----------

renqien to oddam na nowo :D

#18 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lutego 2011 - 18:52

To już lepiej zwykły czysty spirytus, bo te wynalazki zostawiają osad i jak serwisant zobaczy potem zacieki, to cofnie gwarancję. Zalecam ostrożność, bo taki spirytus przewodzi prąd (słabo ale jednak), a bateria jakby nie było siedzi w środku i może być mała awaria.


To czysty spirytus etylowy z domieszką alkoholu izopropylowego

#19 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 18:58

No to OK, zdjęcie zrobiłeś z niewłaściwej strony i nie było widać składu ;) Ja zawsze boję się tych medycznych wynalazków, bo one są niespożywcze i powodują zwarcia. Znajoma lekarka czyściła kiedyś takim medycznym spirytusem klawiaturę terminala i wszystko poooszłoooo... a podobno czysty spirytus prądu nie przewodzi ;)

#20 ceglaty

ceglaty
  • 146 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 22 lutego 2011 - 19:19

iLolek mam chyba indentyczny problem i nie wiem jak opisać usterke żeby babka w erze zrozumiała na czym polega problem. Znając regenersis wrócą mi telefon z opisem brak usterki. A ja stracę 1,5 tygodnia bez iphone i wróci ten sam z ta samą wadą.

#21 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 19:25

Daj jej telefon i pokaz na czym to polega :P

#22 ixion

ixion
  • 347 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 lutego 2011 - 20:31

To teraz masz dwie opcje i sobie jakąś wybierz, albo naprawiasz sam, albo oddajesz na gwar. Dziwny jednak jest dla mnie fakt że ktoś kto ma gwarancje na sprzęt, myśli o próbie podjęcia naprawy samemu, nie mając o tym większego pojęcia i zdając sobie sprawe z tego ile warty jest taki telefon, przepraszam ale śmieszy mnie sposób naprawy przycisku HOME lejąc na niego spirytus i psikać hehe spręrzonym powietrzem, tak można naprawiać nie działający klawisz w 3310 a nie w iphonie. To że komuś się udało jest zbiegiem okoliczności i chwilową poprawą bo problem napewno szybko powróci i będzie jeszcze gorzej, nie polecam, a jak już brać się za czyszczenie spirytusem to obowiązkowo trzeba najpierw rozkręcić telefon i wyjąć przycisk, a dopiero kąpać go w spirytusie.

#23 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2011 - 20:35

Tez mi się tak wydaje :) dlatego oddam na gwarancji... Pozdrawiam :)

#24 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 23 lutego 2011 - 18:04

Tylko jak będziesz go oddawał to spisz z panią która będzie go przyjmowała jego ogólny stan, tzn że jest brak innych uszkodzeń i że te czujki wilgoci są białe. Bo gdzieś tam się zdarzały przypadki, że podróży się zawilgociły iPhony i potem zrywano gwarancję. Sam też mam zamiar oddać swojego iPhona na gwarancję, bo jak przycisnę góry róg tej szklanej tafli (tam gdzie są te czujki zblizeniowe i światła) to te szkiełko się lekko wgniata i wydaje przy tym dźwięk jak przy wciśnięci jakiegoś przycisku, a druga rzecz to 2 pęknięcia, 1. przy docku, a 2. przy jacku, bardzo małe może z milimetr długośći, ale jakby nie było to są i irytują w sprzęcie za który płaci się po 2300. No ale poczekam z tym do kwietnia.

#25 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lutego 2011 - 08:56

Pomógł by mi ktoś w zlokalizowaniu ten czujnik w docku? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych