Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

BŁĄD 1015 - czytaj przed założeniem nowego wątku!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
231 odpowiedzi w tym temacie

#1 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 13:28

Witam
Kupilem iPhona 3GS z amerykanskiego ebaya. Byl on zablokowany na siec at&t. Chcac go odblokowac, poszukalem na necie. Wg strony
[url=http://www.redmondpie.com/how-to-update-iphone-3gs-3g-baseband-to-06.15.00-with-redsn0w-0.9.6b5-for-ios-4.2.1-unlock/]How to Update & Jailbreak iPhone 3GS / 3G Baseband to 06.15.00 with Redsn0w 0.9.6b5 for iOS 4.2.1 Unlock | Redmond Pie[/url]

Zaaktualizowalem normalnie przez iTunes do najnowszego software 4.2.1. Wszystko dzialalo poprawnie wiec wlaczylem redsn0w i wyskoczyl mi komunikat o nowszej wersji iPhona (newer or fixed). Przeczytalem go i moj iPhone byl z 18 tygodnia. Postanowilem wiec jeszcze raz go odtworzyc tym razem nie oryginalnie tylko przez wersje podana na stronie tez 4.2.1 jednak naciskajac shift.
Po tym jednak odtworzeniu iPhone sie zablokowal i pisalo aby wlozyc sim card operatora aby odblokowac. Nie wiedzialem co wtedy zrobic, a wiec poszedlem dalej za instrukcja.
Wloczylem redsn0w, kliknalem install cydia i install ipad baseband. Wszystko poszlo jak po masle jednak po skonczeniu etapu z logo ananasa iPhone sie wylaczyl i widzialem juz tylko szare logo apple przez dluuuuuuuuuuuga chwile. Poszukalem po forach.

Wreszcie wlaczylem go do DFU MODE i chcialem go odtworzyc pod koniec jednak wyskoczyl blad 1015 a na iPhonie zmienil sie stan na Recovery. Po tym probowalem juz kilka razy zrobic odtworzenie i nic z tego zawsze ten sam blad 1015.

Na stronie apple pisza ze:
Błąd 1015: przyczyną występowania tego błędu są próby obniżenia wersji oprogramowania telefonu iPhone, tabletu iPad lub odtwarzacza iPod touch. Może się tak stać w przypadku próby odtworzenia ze starszej wersji pliku IPSW. Obniżanie wersji nie jest obsługiwane. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj odtworzyć urządzenie przy użyciu najnowszej wersji oprogramowania telefonu iPhone, tabletu iPad lub odtwarzacza iPod touch udostępnionej przez firmę Apple.

Jednak ja instaluje najnowsza wersje oprogramowania.

Nie wiem co teraz robic. Prosze o pomoc

Dziekuje

#2 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 10 lutego 2011 - 14:26

Instalując baseband od iPada prawdopodobnie NIGDY nie przywrócisz oryginalnego softu. Musisz sobie utworzyć custom firmware w pwnageTool lub znaleźć w interniecie (nie pytaj na forum). Utraciłeś również GPS.

#3 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 15:24

Dzieki za pomoc. Jednak dlaczego na stronach na ktorej podawalem tego nie pisali??? Mowisz ze nigdy juz nie zainstaluje oryginalnego software. Co jednak z GPS, dlaczego nie bedzie dzialal? Co zle zrobilem?? Co do tego custom firmware to dopiero sciagam i zaraz bede instalowal, masz jakies podpowiedzi? Dzieki

#4 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 10 lutego 2011 - 15:32

Jak chcesz wgrać CF to otwierasz redsn0w i zaznaczasz tylko "enter pwned DFU mode". Nie wgrasz oryginalnego softu, gdyż masz za wysoki basband. BB od iPada nie jest także przystosowany do obsługi GPS na telefonoach. Nie wiadomo czy kiedyś będzie możliwość obniżenia BB.

#5 Damian.De

Damian.De
  • 317 postów
  • SkądWielkopolska, UK

Napisano 10 lutego 2011 - 16:28

Ludzie zamiast instalować jakieś 'Redsnowy' itp. Dlaczego poprostu nie zadzwonicie do operatora i nie zapytacie o odblokowanie telefonu? Większość to umożliwia. Wtedy wpinasz tylko iPhone pod iTunes i gotowe!

#6 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 16:55

Ludzie zamiast instalować jakieś 'Redsnowy' itp. Dlaczego poprostu nie zadzwonicie do operatora i nie zapytacie o odblokowanie telefonu? Większość to umożliwia. Wtedy wpinasz tylko iPhone pod iTunes i gotowe!


Czytales pierwszy post? Telefon jest z USA. AT&T nie zdejmuje simlockow nawet po zakonczeniu umowy. Temat byl na forum setki razy.

//T

#7 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 19:16

Dzieki za pomoc. Wlasnie zrobilem to co powiedziales radko93. Wgralem custom firmware i zaczalznowu chodzic. Jednak chcac zrobic jailbreak po zrobieniu na samym koncu wyskakuje srebrne logo Apple i na nim zaciete kolko zebate. Probowalem zrobic jailbreak na software 4.2.1. Dyndas pisze ze tematow takich jest setki na forum ja znalazlem jednak tylko jeden pasujacy ale nie taki sam a wiec dlatego pytam. Nawiasem mowiac spedzilem dzisiaj na tym caly dzien. Milo mi ze chociaz ktos ma ochote pomoc.
  • Qaikwow lubi to

#8 a11

a11
  • 511 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 19:18

Custom JUZ JEST zjailbreakowany

#9 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 10 lutego 2011 - 19:19

Custom Firmawe już ma zrobiony jailbreak ;) przywróć do niego i koniec roboty l)

#10 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 19:20

Do jalibreak uzylem nie castom lae original firmware

---------- Wpis dodano o 19:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:19 ----------

Tak jednak gdy zainstalowalem custom nie moge wejsc do iphona bo pisze ze musze wlozyc oryginalna karte operatora. Po tym wydawalo mi sie ze trzeba zrobic jalibreak

#11 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 19:26

Do jalibreak uzylem nie castom lae original firmware

---------- Wpis dodano o 19:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:19 ----------

Tak jednak gdy zainstalowalem custom nie moge wejsc do iphona bo pisze ze musze wlozyc oryginalna karte operatora. Po tym wydawalo mi sie ze trzeba zrobic jalibreak


wgrales 4.2.1 ? Tylko greenpois0n zrobi JB tej wersji oprogramowania. A greenpois0n wymaga AKTYWNEGO telefonu.

//T

#12 Piotr.pot

Piotr.pot
  • 226 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 21:38

Wsadź kartę A&T albo uniwersalną do aktywacji i po problemie;)

#13 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 21:46

Jakieś inne rozwiązania??

#14 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 23:38

Wsadź kartę A&T albo uniwersalną do aktywacji i po problemie;)


Uniwersalną kartą już sie nie da aktywować iPhone'a - spóźniłeś się o jakieś pół roku...

Jakieś inne rozwiązania??


Jeśli poprzedni właściciel zapisał u Saurika SHSH dla 4.1 masz szanse zainstalować tę wersje oprogramowania i zrobić JB ORAZ aktywacje przy pomocy greenpois0n RC3 lub limera1n. Zrób tak jak poniżej...

- pobierz, uruchom i zamknij TinyUmbrelle
- sprawdz czy w 'hosts' ( c:\windows\system32\drivers\etc\hosts ) jest

74.208.10.249 gs.apple.com

- uruchom: ipconfig /flushdns lub zrob restart komputera
- pobierz oprogramowanie 4.1 i sprobuj je zainstalować ( shift + restore )
- jeśli SHSH było u Saurika restore zakończy sie błędem 1015. Użyj Umbrelli i Exit Recovery
- zrób JB + aktywacje przy pomocy greenpois0n RC3 lub limera1n.

//T

#15 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 14:43

Dzieki zaraz sprobuje.
Wczoraj udalo mi sie wgrac custom firmware i wyskoczylo to samo okienko wloz karte sim. Mowisz ze mam zrobic to co napisales?
Teraz ja chce zrobic jailbreak i odblokowac karte. Czy po tym wszystko powinno dzialac?
Oprogramowanie 4.1 czy 4.2.1?? Bo ja sciagnalem oprogramowanie 4.2.1

---------- Wpis dodano o 14:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:31 ----------

Zaczalem robic jak mi powiedziales i pierwszy problem to pobralem tinyumbrella uruchomilem i pisalo ze blad "Cannot start TSS service". Coz poszedlem dalej i nie moge znalezc pliku "74.208.10.249 gs.apple.com". Wszedlem w folder etc i widze 6 plikow: hosts; hosts.umbrella; lmhosts; networks; protocol; services.
Nie moge wejsc w plik hosts bo to jakis nieznany plik
Sorki ze tak pisze jak dla "chlopa" ale w temacie iphone jestem bardzo swiezy i chce zrobic dokladnie jak ktos pisze bo pozniej o pobocznych bledach nie mam pojecia
Jeszcze raz dzieki

#16 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 11 lutego 2011 - 15:13

Musisz otworzyć hosts za pomocą notatnika, a jak już zapiszesz to usunąć rozszerzenie *.txt.

#17 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 15:21

Dzieki zaraz sprobuje.
Wczoraj udalo mi sie wgrac custom firmware i wyskoczylo to samo okienko wloz karte sim. Mowisz ze mam zrobic to co napisales?
Teraz ja chce zrobic jailbreak i odblokowac karte. Czy po tym wszystko powinno dzialac?
Oprogramowanie 4.1 czy 4.2.1?? Bo ja sciagnalem oprogramowanie 4.2.1

---------- Wpis dodano o 14:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:31 ----------

Zaczalem robic jak mi powiedziales i pierwszy problem to pobralem tinyumbrella uruchomilem i pisalo ze blad "Cannot start TSS service". Coz poszedlem dalej i nie moge znalezc pliku "74.208.10.249 gs.apple.com". Wszedlem w folder etc i widze 6 plikow: hosts; hosts.umbrella; lmhosts; networks; protocol; services.
Nie moge wejsc w plik hosts bo to jakis nieznany plik
Sorki ze tak pisze jak dla "chlopa" ale w temacie iphone jestem bardzo swiezy i chce zrobic dokladnie jak ktos pisze bo pozniej o pobocznych bledach nie mam pojecia
Jeszcze raz dzieki


- Ja nie pisalem ze masz startowac TSS serwer TYLKO uruchomic i zamknac umbrelle. A miales to zrobic po to, zeby do hostow dopisal Ci sie serwer Saurika.
- Plik 'hosts' to plik tekstowy. Nie wiesz czym sie takie otwiera? Litosci.... Notatnik!!!!
- Pisalem wczesniej ktora wersja masz zainstalowac.

//T

#18 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 17:19

Zatrzymalem sie na poczatku gdy robie restore przez iTunes to blad wyskakuje mi numer 3194 a nie jak napisales 1015. Co mam zrobic ??

#19 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 11 lutego 2011 - 17:51

Przez DFU wgrywaj.

#20 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 18:01

Wgrywam przez DFU a jednak gdy wgrywam 4.1 originalny to wciaz blad 3194 gdy wgrywam oryginalny 4.2.1 wtedy jest blad 1015. Moze wgrac custom firmware 4.1? i po tym zrobic grenpois0n ??? Dzieki

#21 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 11 lutego 2011 - 18:11

Na poprzedniej stronie napisałem Ci że już NIGDY nie wgrasz czystego oprogramowania więc czemu próbujesz je wgrywać? Wgraj CF 4.1 albo 4.2.1 activated.

#22 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 20:14

Wgrywam przez DFU a jednak gdy wgrywam 4.1 originalny to wciaz blad 3194 gdy wgrywam oryginalny 4.2.1 wtedy jest blad 1015. Moze wgrac custom firmware 4.1? i po tym zrobic grenpois0n ??? Dzieki


Jesli w hosts masz server Saurika i pomimo tego dostajesz 3194 tzn. ze u Saurika nie ma SHSH dla 4.1 dla tego telefonu i tej wersji oprogramowania NIE zainstalujesz.

//T

#23 chantalll

chantalll
  • 11 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 21:30

Zrobilem tak jak kazales dyndas wszystko: Sciagnalem custom firmware 4.1 zainstalowalem i wyskoczyl blad 3194. Pomimo tego wlaczylem jednak Umbrella i exit recovery. Wlaczylem tez greenpois0n i nic z tego. Dalej widze tylko itunes z kabelkiem..... Czy nie ma juz innych wyjsc?? Czy jezeli mialby karte at&t to zadzialalby iPhone, bo jak zaladuje custom to pisze wloz karte operatora, jak zrobie JB to jest tylko itunes z kabelkiem. Co poradzicie? Czy musze czekac czy iPhone jest juz death? ;) (teraz to juz tylko smiech bo juz drugi dzien na tym ****, czy to moj blad ze zainstalowalem baseband iPad czy jakis inny zrobilem??) Dzieki za pomoc

#24 KolczyQ

KolczyQ
  • 291 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lutego 2011 - 22:04

Skontaktuj się ze mną na gadu-gadu. Po przeczytaniu 3 stron kopara mi opadała z powodu twoich wyczynów. Nr gg: 9283088. Nie będę tutaj postów nabijał, już mam wystarczająco. Jak chcesz ogarnąć ten telefon to napisz...

#25 biskit92

biskit92
  • 5 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 02:21

Witam. Mam identyczny problem. Mam pewne pytanie. Czy jak jak próbowałem zaistalować oficjalne iOs 4.3.4 mimo iż mam baseband 6.15.0 i (wyskoczył mi błąd 1015) to czy będę mógł spróbować jeszcze z 4.3.3 CFW. Pasek zatrzymał się gdzieś w 3/4 w trakcie ladowaniai nie wiem czy pliki z 4.3.4 tam siedzą. Poprzedni mój soft to 4.2.1 i próbowałem się pozbyć nieustannego bot loadingu (jabuszko i nic). Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych