Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Początki programowania na iPhone.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 15 lutego 2011 - 22:31

Pio11 - ambitnie ;) Ja zrobiłem kalkulator wg przykładu Crisa, ale znaczeni go przerabiając bo uznaję tyko Odwrotną Notację Poalską ;)



Ha! Sam sobie taki cel wytyczyłem :) Może kiedyś go zrealizuje. (odnosnie RPN)

#27 blipek

blipek
  • 367 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lutego 2011 - 00:57

co prawda ja także jestem zdania, że przydałoby się ogarnąć podstawy z C (ulubiona przez wszystkich zabawa z wskaźnikami, żeby później było wiadomo po co piszesz to co piszesz, jakieś gwiazdki itp...:wink:), oraz C++ (obiektowość, dziedziczenie, te sprawy...), ale jeśli zdecydowałbyś się kroczyć tą ścieżką dla nieco bardziej wytrwałych (czyli od razu uderzenie w ObjC), to spróbuj się zaopatrzyć w książkę Programming in Objective-C Stephen G. Kochan. Wydaje mi się nawet, że można ją dostać w wersji elektronicznej.
Wydaje mi się, że stosunkowo dobrze uczy OGÓLNIE podstaw programowania, w tym wypadku przy pomocy Objective-C. Nie wiem czy każdemu się spodoba, ale według mnie jest jak najbardziej ok.

#28 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 17 lutego 2011 - 14:29

Zdecydowanie nie ma co ruszać C++ Ani on jakoś wzorowo obiektowy ani jakiś wybitny. Szkoda czasu na bzdety. Już lepiej Rubby czy jak mu tam ;-) Ale osobiście jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę ogólną i nie boi się logiki to brać się za C i ObjC i nie rozdrabniać na jakieś wraże technologie ;-)

#29 kris89

kris89
  • 202 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 lutego 2011 - 21:38

Ja zaczalem ogladac wyklady z iTunesU, ale troche dziwnie sie patrzy na tworzony kod z ktorego sie nic nie rozumie. Jakotakie podstawy c++ mam, wskazniki nie sa mi obce, wiem co to jest klasa, ale kod wydaje mi sie skomplikowany (dziwnie sie czuje nie wiedzac co dokladnie kazda linkijka robi). Obejrze jeszcze raz poczatkowe wyklady, sprobuje sam cos ogarnac, jesli sie uda to pojde dalej, jesli nie to biore sie ostro za "learn obj-c on the mac". Moze i "strace" troche czasu na ogarniecie i bede musial poczekac na pierwsze efekty na iphonie, ale skoro to jest te sam jezyk to czas poswiecony napewno sie oplaci i jak obejrze wyklady kolejny raz to wszystko pojdzie jak z platka ;)

#30 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 22 lutego 2011 - 21:56

obejrzyj sobie najpierw wyklady ze stanford university.

#31 kris89

kris89
  • 202 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 lutego 2011 - 23:37

Ogladalem jakies inne. Te ze Stanford naprawde ciekawe, wielkie dzieki! Mam juz slider ktory zmienia wartosc 'label', szkoda ze nie mam konta w AppStore, zbilbym na tym miliony... ;) Tak swoja droga to niesamowite ile sie mozna na takim przykladzie nauczyc. Wywalilo mi bledy w paru miescach, pogooglowalem troche i zdobylem mase niesamowicie przydatnych jak dla mnie informacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych