Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kilka pytan na temat uslugi find my iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#26 carbon1

carbon1
  • 463 postów
  • SkądCalgary,CA

Napisano 26 stycznia 2011 - 12:01

tak ale kiedyś tak to próbowałem i jak mialem tlefon w trybie samolotowym. wysłałem przez me.com wiadomość. cisza. zablokowałem go. cisza. wystarczyło że włączyłem sieć ponownie zaraz wyskoczył komunikat i zablokował się. Więc jesli ktośby wam ukradł iPhona lub byście go zgubili a jakaś osoba nieuczciwa która go znajdzie wyjmie kartę sim to i tak będzie mozliwość blokady. po włożeniu nowej karty mircoSIM załapie intenet lub wystarczy że ktoś podłączy się pod WiFi a tutaj blokada.
Właśnie to jest głupie że wymaga internetu.


a co sie dzieje jak ty go zablokujesz to mozesz go potem odblokowac?

#27 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 stycznia 2011 - 12:34

tak ale kiedyś tak to próbowałem i jak mialem tlefon w trybie samolotowym. wysłałem przez me.com wiadomość. cisza. zablokowałem go. cisza. wystarczyło że włączyłem sieć ponownie zaraz wyskoczył komunikat i zablokował się. Więc jesli ktośby wam ukradł iPhona lub byście go zgubili a jakaś osoba nieuczciwa która go znajdzie wyjmie kartę sim to i tak będzie mozliwość blokady. po włożeniu nowej karty mircoSIM załapie intenet lub wystarczy że ktoś podłączy się pod WiFi a tutaj blokada.
Właśnie to jest głupie że wymaga internetu.



Różnica polega na tym, ze ten którym bawiles się z trybem samolotowym miał dodane konto mobile me i dlatego informacje dochodziły a ten 3G po restore był tylko martwa pozycja na liście.

#28 Wojtas01

Wojtas01
  • 187 postów
  • SkądTarnów

Napisano 26 stycznia 2011 - 15:46

a co sie dzieje jak ty go zablokujesz to mozesz go potem odblokowac?


Oczywiście. Pozatym całe działanie tej funkcji masz pieknie wytłumaczona na tej stronie.
Apple - iPhone 4 - Find My iPhone

#29 OjciecModerator

OjciecModerator
  • 93 postów
  • Skądz przeciwnej.

Napisano 06 lutego 2011 - 16:28

Witam. Dzisiaj wskoczyłem na 4.2 i zaczynam sie bawić Find My iPhone. Mam takie pytanie czy można w iPhone jakoś włączyć hasło do tej usługi. Tzn. wystarczy , że wejdę w ustawienia i wyłączę Find My iPhone i usługa jest już nie aktywna. Co oznacza każdy może ją bezproblemowo wyłączyć a tego nie chcę. Można to jakoś ustawić aby wyłaczenie było chronione hasłem??

#30 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lutego 2011 - 16:42

Ustawienia - Ogólne - Ograniczenia

#31 OjciecModerator

OjciecModerator
  • 93 postów
  • Skądz przeciwnej.

Napisano 06 lutego 2011 - 20:45

Ustawienia - Ogólne - Ograniczenia


Ha ha dzięki. Nigdy w ograniczenia nie zaglądałem. Niby takie proste a jaki problem miałem haha.

#32 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 07 lutego 2011 - 08:29

jak jest z pobieraniem pakietu danych ?orientujecie sie ile ta usluga zzera podczas miesiaca /czy da rade ustawic badz czy on jest tak ustawiony by laczyl sie z internetem dopiero jak zaloguje sie na pc na me.com i bede chcial go zlokalizowac ?

#33 jedker

jedker
  • 8 postów

Napisano 15 czerwca 2012 - 16:41

Cześć, sorry za odkopywanie tematu, ale skoro taki istnieje to nie widzę potrzeby zakładania nowego. Jak założyć hasło na możliwość wyłączenia usługi lokalizowania iphone'a na sofcie 5.1.1 ? w Ustawienia -> Ogólne -> Ograniczenia nie widzę opcji dotyczącej tej aplikacji. jestem posiadaczem ip od kilku dni, jeżeli rozwiązanie jest banalne, nie linczujcie ;] i przy okazji, usuwając aplikację, telefon dalej da się odnaleźć ?

#34 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2012 - 17:14

Aplikacja nie ma nic wspólnego z funkcją FMI, aplikacja służy do szukania innych a nie Twojego urządzenia, FMI włączasz w ustawieniach iCloud.

#35 siomek1988

siomek1988
  • 1 postów

Napisano 24 czerwca 2012 - 12:46

Czyli z tego co rozumiem, to ktoś "znajduje" sobie mojego iPhone i łączy go z innym kontem na iTunes i już nie odnajdę swojego telefonu??:/ FindMyIPhone pokazuje gdzie jest telefon tylko gdy wpiszemy na me.com ten sam login i hasło, z którym aktualnie jest powiązane konto iCloud w iPhone?? Z jednej strony to bez sensu bo po kradzieży małe są szanse odnalezienia telefonu ale z drugiej strony dobre bo nie będę mógł zlokalizować tego telefonu po odsprzedaży.

#36 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 24 czerwca 2012 - 17:36

Nie me.com tylko icloud.com. Dopóki złodziej lub znalazca nie wyczyści iPhona można go namierzyć. A to już jest bardzo dużo. Tym bardziej że najczęściej się go po prostu gubi.

#37 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 24 czerwca 2012 - 17:53

Ale przy zalaczonej blokadzie kodem chyba nie ma mozliwosci zrobienia restore...?

#38 trocu

trocu
  • 770 postów

Napisano 24 czerwca 2012 - 17:56

Owszem jest.

#39 Mateusz Borowczak

Mateusz Borowczak
  • 2 postów
  • SkądWrzesnia, Poland

Napisano 26 maja 2013 - 20:57

Witam, co mam zrobic zeby przestalo wyswietlac mi sie haslo od aplikacji Find my iphone??

#40 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 maja 2013 - 21:02

Włączyć hasło na iPhone, a na następny raz czytać komunikaty w programie, bo przy pierwszym uruchomieniu czy nawet przy każdym jest jasno napisane czemu prosi o hasło i co zrobić, żeby nie prosił.

#41 Mateusz Borowczak

Mateusz Borowczak
  • 2 postów
  • SkądWrzesnia, Poland

Napisano 26 maja 2013 - 21:12

Za szybko wszystko zawsze robię a później tak jest:) dzieki bardzo za pomoc :)

#42 Nefryt

Nefryt
  • 53 postów

Napisano 18 września 2015 - 11:41

A może ktoś ma pomysł jak włączyć usługę find my iphone, konto za iCloud założone, loguję się i w opcji fmi widze telefon, A w opcjach tel mam tylko na szaro usługę fmi. Co jeszcze muszę włączyć/aktywować ?



#43 Nefryt

Nefryt
  • 53 postów

Napisano 19 września 2015 - 21:58

Jeśli to ma jakieś znaczenie to internet w telefonie strasznie wolno "chodzi"

Nikt nie ma pomysłu dlaczego find my iphone nie mogę aktywować w telefonie bo na www jestem zalogowany na koncie icloud'a ?


Zrobiłem własnie kopię zapasową, aby przeprowadzić restore, ale mam komunikat że najpierw muszę wyłączyć "find my iphone" które jest na szaro i nic z tym nie mogę zrobić, ma ktoś jakiś pomysł jak zrobić z tym wszystkim porządek w moim iphone 4s ?



#44 Nefryt

Nefryt
  • 53 postów

Napisano 20 września 2015 - 22:25

Wszyscy na wakacjach jeszcze czy nikt nie spotkał się z takim problemem ?

 

Nie napisałem jeszcze, że wersja iOS 8.3 (12F70)

 

W Prywatność->Usługi lokalizacji->mam wył i jest na szaro też nie mogę tego włączyć tylko iSpot/seriws może pomóc ???

 

Napiszcie coś  :rolleyes:



#45 tomciar

tomciar
  • 175 postów

Napisano 21 września 2015 - 14:28

Hmm ja bym jeszcze wyzerował dane lokalizacji/prywatności.



#46 Nefryt

Nefryt
  • 53 postów

Napisano 23 września 2015 - 22:43

Dalej na szaro i nie mogę włączyć :(

Ma ktoś inny pomysł ?



#47 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 23 września 2015 - 23:00

Wszyscy na wakacjach jeszcze czy nikt nie spotkał się z takim problemem ?

 

Nie napisałem jeszcze, że wersja iOS 8.3 (12F70)

 

W Prywatność->Usługi lokalizacji->mam wył i jest na szaro też nie mogę tego włączyć tylko iSpot/seriws może pomóc ???

 

Napiszcie coś  :rolleyes:

 

Nie dam sobie ręki uciąć, ale z tego co pamiętam, to właśnie chyba w 8.3 Apple zawaliło sprawę z FMI i na tej wersji to nie działało.


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#48 Nefryt

Nefryt
  • 53 postów

Napisano 23 września 2015 - 23:03

To muszę zaktualizować do iOS 9 i wtedy sprawdzić czy fmi będzie aktywne...



#49 gr@nd

gr@nd
  • 257 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 24 września 2015 - 20:11

Zauważyłem że po aktualizacji do iOS9 pojawiła się aplikacja FMI tylko zastanawiam czemu ma służyć?

#50 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 25 września 2015 - 05:48

Wielu ma tez maka i np iPada a w ten sposób łatwo sprawdzić gdzie jest dany sprzęt i w przypadku zaginięcia można go szybko zablokować.
Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych