Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kilka pytan na temat uslugi find my iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:02

1. Czy jak wgram usluge mobile me do iPhona to moge ja usunac bez znajomosci hasla tzn. klikam ustawianie->ogolne->mobile me i czy poprostu usuwam bez znajomosci hasla iPhone oraz hasla mobileme ? 2. Czy jak wgram na nowo soft to usuga mobile me zostaje czy musza ja od nowa wpisac w iPhone ? 3. Czy dziala usugla mobile me przy wylaczonym telefonie ? 4. Czy dziala usugla mobile me z inna karta sim lub bez karty sim ? Teraz troche na inny temat 5. Da rade zablokowac iPhone zeby tylko synchonizowal sie z moim komputerem i z zadnym innym lub po podaniu hasla dzialala synchronizacja?

#2 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:05

1. Tak, ale można ustawić na to hasło. 2. Musisz ponownie ją przypisać. 3. Nie. 4. Nie. 5. Nie. Konto ME z find my iPhone usuwasz jak zwykłe konto pocztowe. W ustawieniach możesz ustawić tzw. ograniczenia na m.in konta, więc jeżeli to ustawisz nie będziesz mógł usuwać ani nic zmieniać w kontach pocztowych jaki i find my iphone..

#3 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:09

To na jakiej zasadzie dziala mobile me ze nie moge uzyc innej karty sim

#4 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:10

4. Z inną kartą owszem może działać, czemu niby nie?

#5 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:11

Podsumowujac jezeli na usluge mobile me zaloze haslo to w zaden sposob nie da sie jej usunac z telefonu(oczywiscie bez znajomosci hasla) ?

#6 ToFFiK12

ToFFiK12
  • 146 postów

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:16

Są lepsze o wiele tańsze programy od MobileMe.

#7 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:19

Da sie, wystarczy wyłączyć telefon, wprowadzić w DFU i odtworzyć oprogramowanie.
(Jakby co nie jestem złodziejem i nie wiem o tym z doświadczenia xD sprawdzałem to na swoim)

---------- Wpis dodano o 18:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:16 ----------

Są lepsze o wiele tańsze programy od MobileMe.


Nie ma tańszych od MobileMe FindMyiPhone bo ono jest za free. Chyba ze znasz taki za który Ci dopłacają :P

#8 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:23

Są lepsze o wiele tańsze programy od MobileMe.

Np. jakie ?

---------- Wpis dodano o 18:23 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:23 ----------

Da sie, wystarczy wyłączyć telefon, wprowadzić w DFU i odtworzyć oprogramowanie.
(Jakby co nie jestem złodziejem i nie wiem o tym z doświadczenia xD sprawdzałem to na swoim)

---------- Wpis dodano o 18:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:16 ----------



Nie ma tańszych od MobileMe FindMyiPhone bo ono jest za free. Chyba ze znasz taki za który Ci dopłacają :P



A znasz jakies uslugi ktorych bez znajomosci hasla nie da sie usunac ?

#9 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:30

A znasz jakies uslugi ktorych bez znajomosci hasla nie da sie usunac ?


Nie ma takich, bo jak złodziej zrobi restore to wszystko co miałeś znika z iPhone.

Wszystkie te programy typu FindMyiPhone działają tylko wtedy gdy złodziejem jest ktoś kto nie zna sie na iPhone i nie wie, że go śledzimy za pomocą tej usługi.

#10 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:32

Nie ma takich, bo jak złodziej zrobi restore to wszystko co miałeś znika z iPhone.

Wszystkie te programy typu FindMyiPhone działają tylko wtedy gdy złodziejem jest ktoś kto nie zna sie na iPhone i nie wie, że go śledzimy za pomocą tej usługi.

A jest jakis sposob zablokowac, wylaczyc tryb DFU ?

#11 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:39

A jest jakis sposob zablokowac, wylaczyc tryb DFU ?


Nawet gdyby był to wystarczy rozkręcić iPhone, rozłączyć baterie, telefon się wyłącza, skręcamy go spowrotem do kupy i już można wchodzić w DFU.

---------- Wpis dodano o 18:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:34 ----------

Poza tym nawet nie ma potrzeby tego robić, wyciaga karte sim i Ty juz tracisz kontakt z telefonem.

#12 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:40

Nawet gdyby był to wystarczy rozkręcić iPhone, rozłączyć baterie, telefon się wyłącza, skręcamy go spowrotem do kupy i już można wchodzić w DFU.

---------- Wpis dodano o 18:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:34 ----------

Poza tym nawet nie ma potrzeby tego robić, wyciaga karte sim i Ty juz tracisz kontakt z telefonem.


A jak wlozy inna to juz nie dziala ?

#13 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:41

DZIAŁA - dostałeś odpowiedź na to pytanie na poprzedniej stronie.

#14 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:44

Szczęście w nieszczęsciu polega na tym, ze z iPhone nie tak łatwo wydobyć karte sim, bo potrzeba szpilki a szpilki nie rosną tak jak trawa. Dodatkowo jeśli posiadasz Bumper który ma (jesli jest w tym samym kolorze co iPhone) na tyle spójny design z telefonem że ciężko sie domyślić na pierwszy rzut oka że go się ściąga a dopiero pod spodem jest slot na sim'a. Więc zanim ktoś dojdzie jak rozbroić telefon Ty zyskujesz na czasie i może zdążysz namierzyc złodzieja.

#15 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:44

Wiem ze dostalem tylko po poscie kolegi zwatpilem. Gdzies czytalem ze mozna telefon ubezpieczac w telefoni komorkowej podobno Orange. Czy jest tez tak w Erze i na jakich zasadach ?

#16 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:50

Zadzwoń do Ery i zapytaj - tak będzie najpewniej i najprościej.

#17 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 25 stycznia 2011 - 18:55

Wiem ze dostalem tylko po poscie kolegi zwatpilem.
Gdzies czytalem ze mozna telefon ubezpieczac w telefoni komorkowej podobno Orange. Czy jest tez tak w Erze i na jakich zasadach ?


Pytałem się da się.

#18 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 25 stycznia 2011 - 23:27

A taki telefonik to można ubezpieczyć jak jest zzagranicy? Kiedyś coś mi sie obilo ze PZU ubezpiecza.

#19 Wojtas01

Wojtas01
  • 187 postów
  • SkądTarnów

Napisano 26 stycznia 2011 - 01:05

Z tym namierzaniem przez Find My iPhone to działa nawet po zrobieniu Restore i nie odtwarzaniu z kopii zapasowej. Zauważyłem to przy okazji sprzedaży mojego 3G. Wyczysciłem go przez iTunes a był on dodany do tej bezplatnej usługi Find iPhone aktywowanej przez iP 4. I jak wszedłem na me.com z nudów to po zalogowaniu iPhone 3G był dalej dostepny na liście urządzeń możliwych do namierzenia. Tylko że wyskoczyla informacja że iPhone nie jest podłączony do sieci i trzeba spróbować w późniejszym terminie czy cos takiego. Sam się zdziwiłem bo był wyczyszczony na zero. A co do tego blokowania nawet w przypadku jesli zgubisz urządzenie i ktos je znajdzie i wyjmie twoja kartę można zablokować. Ktoś go bedzie mial jako iPoda ale jak tylko włozy inna kartę a przesył danych przez sieć będzie włączony automatycznie blokada będzie "dostarczona", tak samo jak wiadomość. kiedyś to sprawdzałem na trybie samolotowym.

#20 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 stycznia 2011 - 01:11

Z tym namierzaniem przez Find My iPhone to działa nawet po zrobieniu Restore i nie odtwarzaniu z kopii zapasowej. Zauważyłem to przy okazji sprzedaży mojego 3G. Wyczysciłem go przez iTunes a był on dodany do tej bezplatnej usługi Find iPhone aktywowanej przez iP 4. I jak wszedłem na me.com z nudów to po zalogowaniu iPhone 3G był dalej dostepny na liście urządzeń możliwych do namierzenia. Tylko że wyskoczyla informacja że iPhone nie jest podłączony do sieci i trzeba spróbować w późniejszym terminie czy cos takiego. Sam się zdziwiłem bo był wyczyszczony na zero.


No czyli nie działa.

#21 Wojtas01

Wojtas01
  • 187 postów
  • SkądTarnów

Napisano 26 stycznia 2011 - 02:51

Działa jeśli iPhone ma podłączenie do internetu. jeśli jest dostepne EDGE/3G lub WiFi można go zlokalizować, zablokować, przesłać wiadomość lub wyczyścić. I działa to nawet po Restore. Przynajmniej w moim przypadku działało.

#22 Damian.De

Damian.De
  • 317 postów
  • SkądWielkopolska, UK

Napisano 26 stycznia 2011 - 04:01

Dołączę się do pytań... Czy jest możliwość uniemożliwić wyłączenie iPhone 4 bez znajomości hasła (tzn. znalazłem iPhone 4 chcę go wyłączyć, mam go zablokowanego przytrzymuję 'lock button', a tam wyskakuję 'potrzebne hasło'? Mam założony 'passcode', mam MobileMe, ale co z tego jeśli wystarczy przytrzymać 'lock button' i przesunąć palcem!

#23 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 26 stycznia 2011 - 10:49

Polecam ilocalis z cydii. Jesli ktos zmieni karte dostaniecie info o nowym numerze I jesli go zablokujecie jest jak wylaczony nice nie dziala. Jedynie dfu. Sami zdalnie wlaczacie namierzanie w trybie rzeczywistym I wylaczacie :) mozecie zadzwonic z tego telefonu bez jego wiedzy czy wyslac SMSA z adresem na pod any numer. Oraz wiele innych.

#24 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2011 - 11:37

Działa jeśli iPhone ma podłączenie do internetu. jeśli jest dostepne EDGE/3G lub WiFi można go zlokalizować, zablokować, przesłać wiadomość lub wyczyścić. I działa to nawet po Restore. Przynajmniej w moim przypadku działało.


No wlasnie nie dzialalo.
Sam napisales ze dostales bezsensowny komunikat o telefonie, nie podlaczonym do sieci. Po prostu go nie usunales ze me.com i tyle.

#25 Wojtas01

Wojtas01
  • 187 postów
  • SkądTarnów

Napisano 26 stycznia 2011 - 11:57

No wlasnie nie dzialalo.
Sam napisales ze dostales bezsensowny komunikat o telefonie, nie podlaczonym do sieci. Po prostu go nie usunales ze me.com i tyle.

tak ale kiedyś tak to próbowałem i jak mialem tlefon w trybie samolotowym. wysłałem przez me.com wiadomość. cisza. zablokowałem go. cisza. wystarczyło że włączyłem sieć ponownie zaraz wyskoczył komunikat i zablokował się. Więc jesli ktośby wam ukradł iPhona lub byście go zgubili a jakaś osoba nieuczciwa która go znajdzie wyjmie kartę sim to i tak będzie mozliwość blokady. po włożeniu nowej karty mircoSIM załapie intenet lub wystarczy że ktoś podłączy się pod WiFi a tutaj blokada.
Właśnie to jest głupie że wymaga internetu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych