Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Allegro - Johnnyvodka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
417 odpowiedzi w tym temacie

#351 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 13:42

Jeszcze proszę wziąć pod uwagę taką sytuację (czysto teoretyczną), że ktoś zakupił sprzęt za np. 5 tys. i wybrał przesyłkę za 699 zł. Powiedzmy, że coś się stało z przesyłką - nie dotarła lub uległa zniszczeniu - i staramy się odzyskać pieniadze, allegro kryje 100 % lub 50 % wartości zakupionego towaru w zaleźności czy nie dotarł czy dotarł niezgodny z opisem w aukcji - ale koszty wysyłki kryje przy płatnosci przez PayU tylko do 100 zł. Więc gdzieś te 599 zł może zginąć - oczywiśćie zawsze sprzedajacy może oddać różnicę - ale przez allegro wg regulaminu cała kwota jaką zapłaciliśmy czyli 5699 zł nam się nie należy. Jak pisałem wyżej jest to założenie czysto teoretyczne, ale myślę, że warte przemyślenia.

#352 torell

torell
  • 138 postów

Napisano 05 lutego 2013 - 11:59

Napiszę jeszcze raz, jak było w moim przypadku, żeby rozwiać ewentualne niedomówienia. Zakupiłem u tego sprzedawcy MBP. Czekałem na niego co prawda ponad 3 m-ce, zamiast deklarowanych dwóch, jednak wiedziałem o tych opóźnieniach od samego początku (wcześniej czytałem komentarze i m. in. ten temat). Mam w domu inne laptopy i Macbook nie był mi niezbędny w ciągu kilku dni. Faktem jest, że po zakupie najlepiej zapomnieć, że się kupiło, bo inaczej to człowieka troche może irytować. Jednak sprzęt otrzymałem cały i zdrowy, oryginalnie zapakowany, nadany przez człowieka z Polski, więc najlpierw paczka trafiła do niego, otrzymałem również dowód zakupu. Przesyłka była zapakowana najlpierw w szary karton airmall, a w nim znajdował się Macbook w oryginalnym opakowaniu. Otrzymałem również płytę z parallels desktop, którą sprzedający otrzymał kupując sprzęt u siebie. Dodatkowo, gwarancję mam liczoną praktycznie od momentu otrzymania sprzętu (tydzień wcześniej). Natomiast kupując na allegro i płacąc przez PayU z AliorSync otrzymałem jeszcze 5% zwrotu z całej transakcji. Reasumując, jeśli się komuś nie spieszy, to warto, ja bym nie dopłacał do droższej przesyłki, bo wtedy zakup nie jest już tak artakcyjny. W sumie z całości zakupu jestem zadowolony.

#353 verce

verce
  • 83 postów

Napisano 10 lutego 2013 - 15:43

teraz alior tylko do 1250 miesiecznie ;/

#354 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 10 lutego 2013 - 18:36

Czy ktoś zamawiał iPhone 5 u niego w ostatnich tygodniach?? Głównie chodzi mi o realny czas oczekiwania na przesyłkę.

#355 lubiebardzo

lubiebardzo
  • 187 postów

Napisano 08 marca 2013 - 13:44

No to na 100 % dostałeś sprzęt refurbished. Sam mam w domu jeden taki laptop i właśnie tym się różni sprzęt refurbished od nowego - pudełkiem. I nic nie zginęło czy wypadło przy przepakowywaniu bo żadnego przepakowywania nie było. A to, że dostałeś niby ''zgubę'' pocztą to super - tylko ktoś następny dostał zapewne przesyłkę niekompletną. No i jeżeli zamawiałeś sprzęt NOWY to chyba oczywiste, że powinien być w oryginalnym pudełku apple. Pozdrawiam


Nie ma opcji, że to był refub, bo zamawiałem jak tylko pojawiły się na rynku. Miałem zamawiać poprzednią generację, ale nie miałem ciśnienia i poczekałem na nowe. Więc nie sądzę, że czekał miesiąc od premiery aż pojawi się refubrished żeby go wysłać.....

#356 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 08 marca 2013 - 14:35

Nie ma opcji, że to był refub, bo zamawiałem jak tylko pojawiły się na rynku. Miałem zamawiać poprzednią generację, ale nie miałem ciśnienia i poczekałem na nowe. Więc nie sądzę, że czekał miesiąc od premiery aż pojawi się refubrished żeby go wysłać.....




"Zamieszczone przez lubiebardzo

Kupowałem tam iMaca 27', czekałem gamiest deklarowanych 4 tygodni około 6-7. Na każdym etapie byłem informowany gdzie, obecnie jest przesyłka. Czy ładują na statek, czy wylądował samolot itd. Jedyne co mnie zmartwiło, to że komputer był w zastępczym kartonie. Czyli ktoś musiał go wyjąć i poukładać wytłaczanki w innym pudełku. Wszystkie folie na komputerze były. Pewnie w trakcie tego przepakowania wypadło pudełko z systemem i instrukcją, ale jak napisałem po odbiorze mejla, to dostałem zgubę pocztą."

Rozumiem, że chodzi o ten Twój post tak? Nie wiem co dostałeś a co zamawiałeś. Nie moja sprawa - ale po co ktoś ma przepakowywać, wypakowywać itp itd komputer - gdzie jest podobno sprzedawany jako nowy i fabrycznie zapakowany? I w dodatku gubić akcesoria? A na sprzęcie refurbished też są oryginalnie założone fabrycznie folie - wiem z doświadczenia. Ale jak pisałem nie moja sprawa - dla mnie sprzęt nowy i fabrycznie zapakowany to jest w stanie sklepowym, a nie w pudełku zastępczym. Pozdrawiam

#357 elprezesso

elprezesso
  • 439 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 marca 2013 - 16:10

Z tego co czytałem w tym temacie paczka z USA nie jest zaadresowana do Ciebie tylko do kogoś innego w PL i dopiera ta osoba wysyła ją do Ciebie. Tak więc jeżeli UC się zgłosi to nie do Ciebie :)

miałem okazję kupić pierwszą generacje ipad'a od niego, też zastanawiałem się nad cłem i tak sobie wykombinowałem w swojej małej główce, że gość wysyła paczki na adres rodzinny w polsce jako mienie przesiedleńcze lub prezent, wtedy UC się nie doczepi.

#358 kurdes

kurdes
  • 37 postów

Napisano 06 maja 2013 - 22:20

Odświeżam temat. Kupiłem maca jakoś na początku stycznia czyli mija już 4 miesiąc od zakupu a kompa ani widu ani słuchu. Miało być 4-5 tygodni.... Na odpowiedzi na maila czeka się dosyć długo,są mało precyzyjne i właściwie nic niewarte. Jeszcze trochę poczekam, ale cierpliwość już się dawno skończyła. Dam znać jak się wszystko zakończy. Ogólnie nie polecam.

#359 pl.andi

pl.andi
  • 17 postów
  • SkądWonderland, OSX

Napisano 31 lipca 2013 - 17:14

Odświeżam temat. Kupiłem maca jakoś na początku stycznia czyli mija już 4 miesiąc od zakupu a kompa ani widu ani słuchu. Miało być 4-5 tygodni....
Na odpowiedzi na maila czeka się dosyć długo,są mało precyzyjne i właściwie nic niewarte.
Jeszcze trochę poczekam, ale cierpliwość już się dawno skończyła.
Dam znać jak się wszystko zakończy. Ogólnie nie polecam.


Masakra. Na prawdę ma aż takie opóźnienia? Po jakim czasie dostałeś finalnie komputer?

#360 href

href
  • 6 postów

Napisano 02 sierpnia 2013 - 12:40

Zastanawiam się nad zakupem od tego użytkownika... Wie ktoś może jak aktualnie wygląda sprawa czasu dostawy?

#361 daviddalion

daviddalion
  • 5 postów

Napisano 06 sierpnia 2013 - 22:46

Witam, ja ostatnio zamawiałem sprzęt, jest już 5 tygodni po terminie kiedy miał być. Jak na razie to zastanawiam się czy w ogóle dojdzie.

#362 usbuzzer

usbuzzer
  • 259 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 sierpnia 2013 - 00:27

Witam, ja ostatnio zamawiałem sprzęt, jest już 5 tygodni po terminie kiedy miał być. Jak na razie to zastanawiam się czy w ogóle dojdzie.


Dojdzie. Oszustem johnny nie jest, tylko z terminami ma problem ;).

#363 bartorux

bartorux
  • 146 postów
  • SkądGdańsk/Łeba, Poland, Poland

Napisano 09 sierpnia 2013 - 12:08

Nie wiecie może czy Johnny zawiesił swoją działalność czy też wakacje? Bo ani aukcji ani na emaile nie odpowiada. A jestem ciekaw czy przy większym zamówieniu jest taniej :)

#364 daviddalion

daviddalion
  • 5 postów

Napisano 10 sierpnia 2013 - 14:06

Konto na Allegro zostało zawieszone. Niestety, ale w poniedziałek złoże zawiadomienie na Policji. Z tego co widziałem w ostatnich komentarzach na Allegro nie tylko ja mam ten problem. W sumie kupiłem od tego użytkownika tylko dlatego, że przeczytałem wcześniej na tym forum, że sprzęt jednak dochodził. Maskara jakaś ogólnie :(

#365 Vito72

Vito72
  • 91 postów

Napisano 13 sierpnia 2013 - 06:59

Czyli jak już wiesz nie wszystko co jest napisane na tym forum to prawda

#366 bartorux

bartorux
  • 146 postów
  • SkądGdańsk/Łeba, Poland, Poland

Napisano 13 sierpnia 2013 - 08:42

Koleś uczciwy ale ponoć ma jakieś problemy z apple europejskim czy coś takiego

#367 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 13 sierpnia 2013 - 11:51

Koleś uczciwy ale ponoć ma jakieś problemy z apple europejskim czy coś takiego


Ciekawe, czyżby ktoś się zdenerwował, że ciągnie tyle sprzętu z USA?

#368 pl.andi

pl.andi
  • 17 postów
  • SkądWonderland, OSX

Napisano 21 sierpnia 2013 - 21:08

Wszyscy tutaj zakładają, że postępować będzie uczciwie. A może to jeden z klasycznych numerów na naciągnięcie ludzi on-line. Przez pewien czas wyrób sobie niezłą renomę, a potem sprzedaj sporo (z "długimi" terminami dostaw) i nagle z niknij. Właśnie zobaczyłem komentarz wystawiony przez osobę, która przelała mu kasę 25 lutego, czyli PÓŁ ROKU TEMU.

#369 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 21 sierpnia 2013 - 22:11

Tego też wykluczyć nie można.

#370 mossberg

mossberg
  • 21 postów
  • SkądLDZ

Napisano 22 sierpnia 2013 - 18:08

(...)A może to jeden z klasycznych numerów na naciągnięcie ludzi on-line. Przez pewien czas wyrób sobie niezłą renomę, a potem sprzedaj sporo (z "długimi" terminami dostaw) i nagle z niknij(...)


Nie chcę nikogo bronić ale ten "pewien czas" to ma sens jak by trwał dwa-trzy miesiące ale prowadzić sprzedaż przez ponad dwa lata po to żeby potem kilka osób oszukać to raczej wydaje mi się mało prawdopodobne.
Nie sądzę. Stawiam raczej na jakiś losowy wypadek.

#371 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 sierpnia 2013 - 20:12

Nie sądzę. Stawiam raczej na jakiś losowy wypadek.

np. Skarbówka ;)

#372 roes

roes
  • 24 postów

Napisano 25 sierpnia 2013 - 20:49

Ja kupiłem od johnnyvodka macbooka 8 lipca. Zrobił dla mnie aukcję 400 zł droższą abym dostał w ciągu 5 tygodni. Wiedział już dobrze co dzieje się z przesyłkami osób z lutego, marca. Wziął kasę i cisza. Niby one utknęły w urzędzie celnym, ale co nas to obchodzi, nie ma ani sprzętu ani kasy a koleś milczy. Jestem zły tylko na to że osoby które czekają od lutego-marca czemu pierwsze komentarze pojawiły się w sierpniu, nie można było innych przestrzec przed nim, po pół roku taki komentarz to chyba żart, na co Ci ludzie liczyli, była obsuwa kilka miesięcy, ludzie nie dostali sprzętu a on dalej normalnie handlował. Sprawa jest na policji i jest beznadziejna. Stany nie chcą współpracować. Trzeba było się razem zebrać i złożyć jakiś pozew masowy. Jeśli robimy to pojedynczo to nic nam nie da. Amerykanie mogą działać dopiero chyba jak jest szkoda od 5tyś dolarów. Mogę się mylić, ale tak powiedział mi policjant. Każemu z osobna życzę powodzenia. Czy możliwy jest zwrot gotówki z ubezpieczenia allegro jeśli sprzęt wysyłany był zza granicy? czy ktoś wie coś bliżej o tym? Pozdrawiam i życzę wszystkim pokrzywdzonym powodzenia i pozytywnego zakończenia tej sprawy.

#373 daviddalion

daviddalion
  • 5 postów

Napisano 25 sierpnia 2013 - 21:40

Ja kupiłem sprzęt 17.05.2013. Przeczytałem opinie na forum, że sprzęt docierał, ale czasami z opóźnieniem. Komentarzy pozytywnych było dużo więcej niż negatywnych. Sprzedawca informował mnie, że np. laptop dotarł do niego, że został wysłany, że dotarł do Polski itd... więc nie podejrzewałem niczego złego. Zgłosiłem sprawę na Policję, zgłosiłem sprawę do POK na Allegro. Nie jestem prawnikiem, ale skoro zostałem oszukany, sprzęt nie został wysłany, nie dostałem zwrotu pieniędzy to Polica powinna rozpocząć postępowanie, a Allegro powinno zwrócić kwotę w ramach POK. A przynamniej taką mam nadzieję, bo zapłacona kwotą to jednak sporo mojej ciężkiej pracy.

#374 mwwww

mwwww
  • 3 postów

Napisano 25 sierpnia 2013 - 22:17

Ja także nie otrzymałem sprzętu, pozostaje policja. Widzę natomiast, że coraz więcej osób poszkodowanych się ujawnia. Nie znam się na tym, ale Kolega wyżej pisał coś o jakimś masowym zgłoszeniu. Może byłoby to jakieś rozwiązanie. Sprzedawca w ubiegłym tygodniu tylko napisał, że zwroty kiedyś mają być, ale to samo słyszałem o mac'u przez kilka miesięcy : /

#375 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 25 sierpnia 2013 - 22:24

Musicie złożyć wspólne zawiadomienie o przestępstwie. Pojedynczo będą sprawy umarzane. Ale widzę, że kwota urosnie do wysokich liczb. Jest o co więc walczyć. Zyczę powodzenia i szkoda, że tak się skończyła przygoda niektórych ludzi ze sprzetem Apple. Ja pamietam jak JV zaczynła, juz wtedy kilka osób pisało na MyA, że to "śmierdzi". Okazało się, że na Forum ludzie nie mylili się.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych