Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Film o dziejach Apple i Microsoft


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 M@thias

M@thias
  • 188 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 23:48

Witam, Czy ktoś z was nie ma może filmu o historii tej compuwojny :) bo kiedyś oglądałem bodajrze na "HBO" nawet kilka razy były powtórki a ja jak ten #$%^@@ czyt: lol :) nie zgrałem dodam źe był to film fabularny na faktach :) . Niestety nie pamiętam tytułu ani aktorów tam występujących, film oczywiście był "made in usa" :P gdyby ktoś sobie chociaź przypomniał tytuł to by było już coś, nie wspominając że był bym w 7 niebie gdyby ktoś to posiadał na DVD. pozdr

#2 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 05 marca 2007 - 23:52

piraci z karaibow? :D ekhm

"piraci z krzemowej doliny"


a tu masz linka

http://www.myapple.p...ighlight=piraci

#3 Popmarek

Popmarek
  • 35 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 marca 2007 - 23:54

Film nazywa się "Piraci z Krzemowej Doliny" / "Pirates of Silicon Valley". Ostatnio właśnie go oglądałem i całkiem interesujący muszę przyznać :cool: Można go bez problemu pobrać przez klienta torrent. Pozdr, EDIT: Heh clr mnie ubiegł widzę :-P

#4 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 05 marca 2007 - 23:57

wolalbym slowo 'wypozyczyc' zobaczyc a nie sciagac czytaj regulamin

#5 M@thias

M@thias
  • 188 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 23:57

yeeeahhh BIG THX!!!!! bo tak miło powspominać stare dobre czasy :))))

#6 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 marca 2007 - 17:47

M@thias jak masz FTP to Ci "wypożyczę" bezterminowo ten film :) Mam z dobrą kopią i napisami


Jak "dobra"? Moja taka VHSowata jest... :(

#7 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 07 marca 2007 - 23:59

Film nazywa się "Piraci z Krzemowej Doliny" / "Pirates of Silicon Valley".
Można go bez problemu pobrać przez klienta torrent.

A czy to oby na pewno legalne tzn. zgodne z obowiązującym prawem?

P. S. Chyba moderatorzy śpią jeszcze.

#8 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 08 marca 2007 - 00:18

a nie lepiej wpisać na VIDEO GOOGLE "Pirates of Silicon Valley" potem wybrać opcję POBIERZ dla WINDOWS MAC a następnie z napisy.org ściągnąć napisy?? To chyba legalne skoro google nie protestuje.

#9 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 marca 2007 - 00:21

Jakość będzie beznadziejna...

#10 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 08 marca 2007 - 00:33

eee nieprawda jakość była całkiem całkiem :) tym bardziej że to nie jest najnowszy film

#11 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 marca 2007 - 00:39

Jak dla mnie troche lepsza niż filmy z YouTube ;)

#12 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 08 marca 2007 - 00:44

teraz wszyscy tacy wymagający co do jakości :P kiedyś to jak leciał jakiś fajny film w tv to brało się jakąś kasetę np. z dobranockami i nagrywało go na niej razem z reklamami a po roku JAKOŚĆ tego nagrania była niepodobna do niczego a i tak sie taki film oglądało po wielokroć. heh teraz to jak nie ma DVDrip to wogle nikt tego oglądać nie chce ;)

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2007 - 13:35

a nie lepiej wpisać na VIDEO GOOGLE "Pirates of Silicon Valley" potem wybrać opcję POBIERZ dla WINDOWS MAC a następnie z napisy.org ściągnąć napisy?? To chyba legalne skoro google nie protestuje.


Nie, to nie jest legalne. Google robi co moze ale nie jest winne, ze przed komputerami siedza setki takich ludzi, ktorym wisi wszystko, z przestrzeganiem prawa na czele.

#14 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 08 marca 2007 - 20:51

Nie, to nie jest legalne. Google robi co moze ale nie jest winne, ze przed komputerami siedza setki takich ludzi, ktorym wisi wszystko, z przestrzeganiem prawa na czele.

Nie wiem, czy masz rację. Trzeba by było poczytać ich regulamin. Wydaje mi się też, że to nie jest serwis, gdzie każdy wrzuca co mu się podoba i oni szukają i usuwają. Tam chyba jak się coś wyśle to zanim się pojawi oni akceptują, czyli pracownik ogląda i dopuszcza albo odrzuca. Wtedy powinni brać odpowiedzialność, ale tutaj już trzeba by było z regulaminem się zapoznać.

#15 leju

leju
  • 150 postów
  • Skądwrocław

Napisano 08 marca 2007 - 20:53

obejrzałem, średnio mi się podobał, ale mam jedno pytanie, bo jednej rzeczy nie zrozumiałem... Mianowicie: Od kogo Bill Gates (ze swoimi kolesiami) kupił OS za 50 000$$??

#16 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2007 - 22:01

Nie wiem, czy masz rację. Trzeba by było poczytać ich regulamin.


Ich regulamin nie moze zawierac punktow sprzecznych z prawem majatkowym/autorskim'

Wydaje mi się też, że to nie jest serwis, gdzie każdy wrzuca co mu się podoba i oni szukają i usuwają. Tam chyba jak się coś wyśle to zanim się pojawi oni akceptują, czyli pracownik ogląda i dopuszcza albo odrzuca.

Wlasnie dokladnie tak jest. Kazdy wrzuca co mu sie podoba, klikajac upload zatwierdza jednoczesnie, ze nie narusza swoim plikiem praw osob trzecich. Dopoki ktos wiec nie zraportuje, pliki wisza.

#17 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 08 marca 2007 - 22:19

Tiaaaa ale po wrzuceniu filmiku na VG trzeba odczekać jakieś 12h aż jakiś pracownik takowy film zaakceptuje tak więc to on łamie prawo a skąd taki przeciętny użytkownik może wiedzieć czy filmik który ogląda na legalnym serwisie nie jest przypadkiem chroniony jakimiś prawami. Nie było na początku napisu takiego jak na każdym filmie z wypożyczalni Video.

#18 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2007 - 22:26

Tiaaaa ale po wrzuceniu filmiku na VG trzeba odczekać jakieś 12h aż jakiś pracownik takowy film zaakceptuje


Mysle, ze raczej pracownik przepatruje to pod katem tresci niestosownych dla mlodziezy. O ile w ogole nie jest to automat kolejkujacy uploady.

a skąd taki przeciętny użytkownik może wiedzieć czy filmik który ogląda na legalnym serwisie nie jest przypadkiem chroniony jakimiś prawami. Nie było na początku napisu takiego jak na każdym filmie z wypożyczalni Video.


Specjalnie wielkiego intelektu to nie wymaga: skoro nie wyprodukowales filmu to dlaczego go rozpowszechniasz?

#19 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 08 marca 2007 - 22:27

leju: Microsoft kupił ten system operacyjny od mało znanej firmy Seattle Computer Products. Najlepsze w tym wszystkim jest, że za nim kupił to już praktycznie sprzedał. Cały myk jest w tym, że oni kupili tak jak większość w tamtych czasach, czyli cały system na wyłączność, a potem zamiast go sprzedać zaczęli sprzedawać tylko licencje. Stąd ta fortuna. To początek. Coś mi się kojarzy, że to M$ wymyślił albo bardzo rozpowszechnił licencjonowanie programów. insider: Wiem, że nie mogą mieć zapisów niezgodnych z prawem. Jednak teoretycznie mogą sami przejąć odpowiedzialność pisząc iż oni odpowiadają za zamieszczoną treść. Może to trochę samobójstwo przypomina, ale na jedym forum taki zapis widziałem. Jeżeli jest tak jak piszesz to gratuluje Google bardzo wysokiego poziomu, bo nie ma tam aż tyle nagrań niezgodnych z prawem. Na Youtube o wiele więcej. P. S. Może wiesz w takim razie jak coś zgłosić im, bo ja nie widziałem takiej opcji.

#20 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 08 marca 2007 - 22:33

Jest opcja OZNACZ FLAGĄ jako niestosowne ale już wielokrotnie usiłowałem własny filmik takową flagą oznaczyć (tak z ciekawości) i zero reakcji :P INSIDER: Może i intelektu nie wymaga ale żyjemy w takich czasach kiedy słowo pisane bywa ważniejsze niż intelekt;)

#21 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2007 - 22:59


insider:
Wiem, że nie mogą mieć zapisów niezgodnych z prawem. Jednak teoretycznie mogą sami przejąć odpowiedzialność pisząc iż oni odpowiadają za zamieszczoną treść.


Czasy, w ktorych Obywatel zrzucal odpowiedzialnosc za swoje dzialania na jakichs Onych, dawno juz minely.

---- Dodano 09-03-2007 o godzinie 01:00 ----

Może i intelektu nie wymaga ale żyjemy w takich czasach kiedy słowo pisane bywa ważniejsze niż intelekt;)


Zyjemy w czasach , ktore sa bezlitosne dla ludzi nie uzywajacych intelektu.

#22 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 08 marca 2007 - 23:04

INSIDER: Może i intelektu nie wymaga ale żyjemy w takich czasach kiedy słowo pisane bywa ważniejsze niż intelekt;)

To nawet nie o to chodzi. Jak ściągne np. z p2p teledysk i go wrzuce na taki portal, to wiem co robię, czyli, że to nie legalne, bo idiotą nie jestem.
Bardziej patrzę od strony użytkownika. Jak wchodzę sobie na Video Google, wpiszę nazwę zespołu i odnajdę teledysk, to nie wiem, czy on został wgrany nielegalnie przez dzieciaka jakiegoś, czy legalnie przez jego twórce. Co więcej, najpierw muszę go obejrzeć, czyli łamać (nieświadomie) prawo, a dopiero później mogę ewentualnie i to nie zawsze dość do tego, że to nielegalne coś i nie pownienem tego obejrzeć. Jak coś wezmę z p2p to z dużym prawdopodobieństwem mogę przypuszczać, że to nielegalne. Jednak jak coś jest w takim miejscu to zaufanie do Google powoduje, że w pierwszej kolejności mam prawo przypuszczać iż jest to legalne nagranie.
insider, czy jesteś w stanie zawsze i bezbłędnie wychwycić, czy dane nagranie jest legalne przed obejrzeniem go?

#23 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2007 - 23:13

To nawet nie o to chodzi. Jak ściągne np. z p2p teledysk i go wrzuce na taki portal, to wiem co robię, czyli, że to nie legalne, bo idiotą nie jestem.
Bardziej patrzę od strony użytkownika. Jak wchodzę sobie na Video Google, wpiszę nazwę zespołu i odnajdę teledysk, to nie wiem, czy on został wgrany nielegalnie przez dzieciaka jakiegoś, czy legalnie przez jego twórce. Co więcej, najpierw muszę go obejrzeć, czyli łamać (nieświadomie) prawo, a dopiero później mogę ewentualnie i to nie zawsze dość do tego, że to nielegalne coś i nie pownienem tego obejrzeć. Jak coś wezmę z p2p to z dużym prawdopodobieństwem mogę przypuszczać, że to nielegalne. Jednak jak coś jest w takim miejscu to zaufanie do Google



Wiesz. Rowniez autobusy miejskie i chodniki sluza wszystkim. Zalozenie ich jest takie, ze spoleczenstwo samo bedzie umialo z tych dobrodziejstw korzystac i nie bedzie ich wykorzystywac do lamania prawa. Wychodzac na ulice nie zakladasz, ze zostaniesz zaraz napadniety i okradziony. Podobniez Ty nie napadasz i nie okradasz. Nie mozesz jednak oczekiwac od miasta, ze wezmie odpowiedzialnosc za wszystkich chodzacych chodnikami czy jezdzacych autobusami. Co najwyzej po prostu , jesli ktos zlamie prawo, zostanie pociagniety do odpowiedzialnosci.

powoduje, że w pierwszej kolejności mam prawo przypuszczać iż jest to legalne nagranie.

Kiedy wsiadasz do tramwaju tez przypuszczasz, ze kazdy czlowiek jest prawym obywatelem. Dopiero wlaczasz 997 i... :))))

insider

, czy jesteś w stanie zawsze i bezbłędnie wychwycić, czy dane nagranie jest legalne przed obejrzeniem go?

Wiesz. Po to miedzy innymi umieszcza sie handlowe znaki na rozbiegowkach , zeby sprawa byla jasna. Chyba nie przypuszczasz, ze skoro film np idzie w kinie i w platnej tv a Ty znajdziesz go w google, to jest on legalnie tam umieszczony przez producentow?

Rzeczy wolne , darmowe, z reguly maja wyraznie umieszczone napisy o licencji typu Creative Commons itp

#24 M@thias

M@thias
  • 188 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2007 - 09:40

...widzę ze rozpętałem nie potrzebna ostrą dyskusje Sorry, bo tak naprawdę to nie pamiętałem tytułu tego filmu ew czy ktoś by nie miał odprzedać orginał na DVD"... a później jakoś tak posty zeszły na złą drogę ;). Jeszcze raz przepraszam za zachowanie bo zdaje sobie sprawę że temat jest paskudny i czasu i sił by zabrakło żeby go ogarnąć jeśli chodzi o czy coś jest legalne czy nie... pozdr

#25 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 09 marca 2007 - 23:17

...widzę ze rozpętałem nie potrzebna ostrą dyskusje Sorry, bo tak naprawdę to nie pamiętałem tytułu tego filmu ew czy ktoś by nie miał odprzedać orginał na DVD"... a później jakoś tak posty zeszły na złą drogę ;). Jeszcze raz przepraszam za zachowanie bo zdaje sobie sprawę że temat jest paskudny i czasu i sił by zabrakło żeby go ogarnąć jeśli chodzi o czy coś jest legalne czy nie...

Przekonałem się, że lepiej unikać takich tematów tzn. związanych z piractwem. Użytkownicy tego forum i Mac' ów w ogólności bardzo szanują (a przynajmniej sprawiają takie wrażenie) własność intelektualną i nie tolerują łamania praw autorskich. Szczególnie moderatorzy.
Nie spotkasz się z niczym takim wśród użytkowników innych systemów takich jak Windows, czy Linux.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych