Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie używacie swoich iPadów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#1 pyetras

pyetras
  • 6 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 22:37

W domu, przed telewizorem, na uczelni, w pociągu, w autobusie, w knajpie?

#2 Xzandafer

Xzandafer
  • 47 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 grudnia 2010 - 22:44

Ja używam tylko w domu. Niestety coraz mniej mi się to urządzenie podoba :/

#3 maucinek

maucinek
  • 52 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 22:54

Ja używam tylko w domu. Niestety coraz mniej mi się to urządzenie podoba :/

Bardzo mało taki stwierdzeń padało na tym forum. Czy możesz rozwinąć myśl czemu coraz mniej Ci się Ipad podoba?

#4 koniu

koniu
  • 362 postów
  • SkądSe

Napisano 15 grudnia 2010 - 22:57

ja używam pod czas sexu i pod prysznicem kolejny inteligentny watek

#5 pyetras

pyetras
  • 6 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:13

Chciałbym wiedzieć gdzie, a gdzie nie i dlaczego. Jeżeli tu jest za mało inteligentnie, to proponuję przejść do słownika.

#6 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:19

Chciałbym wiedzieć gdzie, a gdzie nie i dlaczego.
Jeżeli tu jest za mało inteligentnie, to proponuję przejść do słownika.


Do słownika powiadasz? A na poważnie, jaki ma sens ten wątek?
Korzystam tam gdzie mam potrzebę, a każdy ma swoją więc?
Jak dla mnie najbardziej bezsensowny wątek.
Załóż gdzie korzystacie z iPhone?

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:20

W samochodzie jadąc 200km/h na tempomacie. Dlaczego? Lubię ryzyko. A poważnie to do kosza z takimi wątkami.

#8 pyetras

pyetras
  • 6 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:28

iPhone noszę w kieszeni, wyciągnięcie i schowanie zajmuje kilka sekund i mniej rzuca się w oczy. Poza tym iPhone muszę użyć kiedy dzwoni lub kiedy chcę sprawdzić godzinę. iPad jest mniej "asynchroniczy" i miałbym pewne opory przed wyciąganiem go np. w komunikacji miejskiej, stąd pytanie.

W samochodzie jadąc 200km/h na tempomacie. Dlaczego? Lubię ryzyko.

A poważnie to do kosza z takimi wątkami.


Ok, poddaję się, do kosza. Poziom ironii mnie przerasta.

#9 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:34

No widzisz, w końcu poszedłeś po rozum.

#10 Xzandafer

Xzandafer
  • 47 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:36

@maucinek: Jest kilka wkurzających ograniczeń. Podam kilka sytuacji z jakimi miałem do czynienia. 1. Dokumenty, które tworzę w Numbers czy Pages na iPadzie nie dają się skopiować do aplikacji takiej jak Dropbox czy GoodReader więc tworzenie naprzemian na kompie i iPadzie kończy się na dziesiątkach e-maili wysyłanych do samego siebie. Niestety dokument stworzony w Numbers czy Pages na maku i wrzucony na iPada nie wygląda na nim identycznie... Wniosek: najlepiej od początku do końca robić to na iPadzie. Z kolei pliki wrzucone z Officea wyglądają tragicznie i nie nadają się do dalszej "obróbki". 2. Brak możliwości ściągania plików poprzez Safari. Są inne aplikacje, które to potrafią (choćby GR) ale jeśli chcemy ściągnąć kilka plików z kilku różnych stron to zabawa robi się długa i upierdliwa. Wiele stron ma idiotyczne downloadery bazujące na apletach czy flashu -- tu zabawa się kończy. Na początku myślałem, że nie ma żadnego problemu w posiadaniu kilku podobnych aplikacji ale przeskakiwanie do dwóch czy trzech aplikacji żeby wykonać kilkusekundową na maku czynność jest dość irytujące. 3. iPada używam m.in. do zapisywania przepisów kulinarnych. Po ostatniej zabawie w kuchni iPad był cały w mące więc doszedłem do wniosku, że będę drukował przepisy -- w końcu mam iOS 4.2.1... Mam drukarkę sieciową (z własnym IP pod routerem nie przy kompie) ale niestety Apple nie ma zamiaru wspierać takiego rozwiązania. Trzeba więc najlepiej mieć odpalonego maka z podpiętą drukarką. 4. Chcę wypuścić obraz z iPada na TV bez kupowania niepotrzebnych urządzeń jak Apple TV... Niemożliwe (bez jailbreaka). 5. Wiele stron nie działa poprawnie na iPadzie (pomijam brak flasha -- jestem jego przeciwnikiem). Ostatnio na stronie Ryanaira nie mogłem wybrać bagażu z listy rozwijanej. Nie wiem czemu, na maku działa normalnie. 6. Mam docka USB do aparatu. Czemu u licha nie można go użyć do podpięcia pendrive'a żeby wrzucić znajomemu jakieś pliki??? 7. Beznadziejna aplikacja do Zdjęć -- nie ma choćby możliwości tworzenia folderów/albumów czy przenoszenia zdjęć między nimi. To jest tylko kilka problemów, które przypomniałem sobie od razu. Do tego dochodzi coś dziwnego -- jak mam porównać jakieś produkty w internecie i zabieram się do tego na iPadzie to po kilku minutach kończę przy jakimś laptopie. Nie wiem czemu, wydaję mi się że to właśnie multitouch + przeskakiwanie między aplikacjami sprawa, że trwa to i trwa. Aha! Pisanie po polsku na klawiaturze wirtualnej jest też utrudnione -- autokorekta często wypisuje głupoty, a pisanie z polskimi literami, przytrzymując literę L żeby napisać Ł jest ciężkie i powolne. Dlatego też rego posta piszę już chyba ze 30min! Generalnie jest wiele sytuacji w których poza iPadem potrzebny jest też włączony komp lub ostatecznie człowiek się na niego przesiada. Myślę więc że bardziej sensowne jest mieć w moim przyoadku MBP 17" oraz MBA 11" niż iPada. To chyba tyle. Natomiast jest to bardzo dobry magnes na laski ;) P.S. Przypomniał mi się też problem z rozpakowywaiem RARów.

#11 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:36

Co wy tak z tym koszem ciągle?
Swoją drogą, istnieje już podobny wątek: http://myapple.pl/ip...a-w-polsce.html

#12 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:40

@maucinek:
Jest kilka wkurzających ograniczeń. Podam kilka sytuacji z jakimi miałem do czynienia.
1. Dokumenty, które tworzę w Numbers czy Pages na iPadzie nie dają się skopiować do aplikacji takiej jak Dropbox czy GoodReader więc tworzenie naprzemian na kompie i iPadzie kończy się na dziesiątkach e-maili wysyłanych do samego siebie. Niestety dokument stworzony w Numbers czy Pages na maku i wrzucony na iPada nie wygląda na nim identycznie... Wniosek: najlepiej od początku do końca robić to na iPadzie. Z kolei pliki wrzucone z Officea wyglądają tragicznie i nie nadają się do dalszej "obróbki".
2. Brak możliwości ściągania plików poprzez Safari. Są inne aplikacje, które to potrafią (choćby GR) ale jeśli chcemy ściągnąć kilka plików z kilku różnych stron to zabawa robi się długa i upierdliwa. Wiele stron ma idiotyczne downloadery bazujące na apletach czy flashu -- tu zabawa się kończy. Na początku myślałem, że nie ma żadnego problemu w posiadaniu kilku podobnych aplikacji ale przeskakiwanie do dwóch czy trzech aplikacji żeby wykonać kilkusekundową na maku czynność jest dość irytujące.
3. iPada używam m.in. do zapisywania przepisów kulinarnych. Po ostatniej zabawie w kuchni iPad był cały w mące więc doszedłem do wniosku, że będę drukował przepisy -- w końcu mam iOS 4.2.1... Mam drukarkę sieciową (z własnym IP pod routerem nie przy kompie) ale niestety Apple nie ma zamiaru wspierać takiego rozwiązania. Trzeba więc najlepiej mieć odpalonego maka z podpiętą drukarką.
4. Chcę wypuścić obraz z iPada na TV bez kupowania niepotrzebnych urządzeń jak Apple TV... Niemożliwe (bez jailbreaka).
5. Wiele stron nie działa poprawnie na iPadzie (pomijam brak flasha -- jestem jego przeciwnikiem). Ostatnio na stronie Ryanaira nie mogłem wybrać bagażu z listy rozwijanej. Nie wiem czemu, na maku działa normalnie.
6. Mam docka USB do aparatu. Czemu u licha nie można go użyć do podpięcia pendrive'a żeby wrzucić znajomemu jakieś pliki???
7. Beznadziejna aplikacja do Zdjęć -- nie ma choćby możliwości tworzenia folderów/albumów czy przenoszenia zdjęć między nimi.

To jest tylko kilka problemów, które przypomniałem sobie od razu. Do tego dochodzi coś dziwnego -- jak mam porównać jakieś produkty w internecie i zabieram się do tego na iPadzie to po kilku minutach kończę przy jakimś laptopie. Nie wiem czemu, wydaję mi się że to właśnie multitouch + przeskakiwanie między aplikacjami sprawa, że trwa to i trwa. Aha! Pisanie po polsku na klawiaturze wirtualnej jest też utrudnione -- autokorekta często wypisuje głupoty, a pisanie z polskimi literami, przytrzymując literę L żeby napisać Ł jest ciężkie i powolne. Dlatego też rego posta piszę już chyba ze 30min!

Generalnie jest wiele sytuacji w których poza iPadem potrzebny jest też włączony komp lub ostatecznie człowiek się na niego przesiada. Myślę więc że bardziej sensowne jest mieć w moim przyoadku MBP 17" oraz MBA 11" niż iPada.

To chyba tyle. Natomiast jest to bardzo dobry magnes na laski ;)

P.S. Przypomniał mi się też problem z rozpakowywaiem RARów.

Miałeś już jakaś sytuacje skoro nawiązujesz?:D

#13 Xzandafer

Xzandafer
  • 47 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:46

Miałeś już jakaś sytuacje skoro nawiązujesz?:D

Tak, na szkoleniu :) Panie najwyraźniej lubią lśniące gadżety mieszczące się w torebkach :D

#14 mygumas

mygumas
  • 338 postów
  • SkądBDG

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:47

abovePL Miałeś już jakaś sytuacje skoro nawiązujesz?


tsss.. to tez najważniejszą rzecz wyciągnąłeś z jego wywodu :)

#15 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:48

No co. Tak tylko pytałem :)

#16 radek96

radek96
  • 758 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:51

A złodziej iPada nie może napisać o tym gdzie go używa?

#17 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 16 grudnia 2010 - 00:14

xzandafer nie trzeba przytrzymać litery żeby pokazał sie polski znaczek ;) wystarczy szybko nacisnąć i przeciągnąć palcem w górę ;)

#18 damik4

damik4
  • 88 postów

Napisano 16 grudnia 2010 - 11:48

xzandafer nie trzeba przytrzymać litery żeby pokazał sie polski znaczek ;) wystarczy szybko nacisnąć i przeciągnąć palcem w górę ;)


WOW! Nie wiedziałem o tym, ekstra!!

#19 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 grudnia 2010 - 12:14

xzandafer nie trzeba przytrzymać litery żeby pokazał sie polski znaczek ;) wystarczy szybko nacisnąć i przeciągnąć palcem w górę ;)

wiszę Ci bro

#20 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 16 grudnia 2010 - 18:39

wiszę Ci bro


hah nawet razem z Łodzi jestesmy ;) A tak na poważnie to jeszcze gdzies na forum był plik żeby literkę ź podstawić pod x

#21 GacolekPL

GacolekPL
  • 257 postów
  • SkądTarnów

Napisano 16 grudnia 2010 - 18:43

iPada używam: - gdy oglądam skoki narciarskie (przeglądam neta i co jakiś czas spoglądam na skoki + skok adama małysza) - gdy siedzę na tronie (zaletą iPada jest że gdyby w dziwny sposób wpadł do środka to nie utonie :P) - gdy rano leże w łożku to przeglądam neta No i w każdą podróż go biorę. Temat taki se.

#22 magnat1310

magnat1310
  • 29 postów

Napisano 16 grudnia 2010 - 22:06

iPad idealnie sprawdza się do czytania egazet w pociągach , autobusach dystansowych oraz samochodzie jak sie jest pasażerem niestety w komunikacji miejskiej jeż nie, bo jest za duży i mocno kuje w oczy w dodatku poruszam sie w godzinach szczytu co nie daje żadnych możliwości używania bo na stojąco jedną ręką się nie da raz odpaliłem w metrze i cały wagon się na mnie gapił do Pola Mokotowskiego a później musiałem schować i ustąpić miejsca, pod tym kątem ONYO z empiku będzie dużo lepszy bo jest mniejszy i lżejszy i można trzymać w jednej ręce

#23 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 17 grudnia 2010 - 00:05

Ja używam na uczelni najczęściej, nawet na ćwiczeniach siedzę sobie w necie ;) cwiczeniowcy nie ogarniaja co to iPad. :]

#24 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 17 grudnia 2010 - 19:09

Witam All, Co prawda temat jest z lekka "dziwny" ale, nie czepiajmy sie, moze Kolega Pyetras nie ma wlasnej koncepcji na uzytkowanie iPada ;), osobiscie uwielbiam korzystac w wannie :) Xzandafer, mam podpiete urzadzenie wielofunkcyjne Brother (pod router bezprzewodowy) aplikacja brother'a zalatwia sprawe drukowania i skanowania bez problemu.A co do pisania po polsku, to internetowa netykieta nie wymaga pisowni "ze znaczkami", powinno sie pisac zrozumiale dla kazdego odbiorcy, uzywajac polskich znaczkow uniemozliwiasz odczytanie Kolegom, ktorzy mieszkajac w roznych stronach swiata nie maja dostepu do polskiej klawiatury. Pozdrawiam serdecznie

#25 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2010 - 20:21

xzandafer nie trzeba przytrzymać litery żeby pokazał sie polski znaczek ;) wystarczy szybko nacisnąć i przeciągnąć palcem w górę ;)


Szkoda, że nie ma takiego czegoś jak plus czy coś. Na pewno teraz użyłbym tej opcji. Wielkie dzięki!

Ja swojego używam głównie w domu, a tak to jak jeżdżę pociągiem, czy lecę samolotem, to wtedy filmy, czytanie, granie muzyka. Ogólnie mega przydatne i fajne urządzenie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych