Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iLife '11 - opinie uzytkownikow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#26 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 22 października 2010 - 14:48


Podsumowując: nie warto wydawać 199 złotych, jeśli masz już iLife'09. Nie ma najmniejszego powodu. Wydaj je na cokolwiek innego.

a jeśli ma się 08 ;) ?

#27 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 października 2010 - 15:40

A to Ciekawe bo mam mini w podobnej konfiguracji (jeno 4GB i nVidia'e) i w moim odczuciu iPhoto dostało kopa zwłaszcza z dużymi jpg'ami 21MP. Jakby jeszcze Aperture tak szybko radziło sobie z RAW'ami byłoby całkiem pięknie :-)


No ale wiesz - magistrala systemowa się liczy, oraz ten podwójnie większy RAM robi swoje. Niestety - nie jest jakoś różowo, mimo zabawy różnymi cześciami programu. Może jak wyczyszczę cache OnyXem coś sie poprawi ;)

#28 philig

philig
  • 53 postów

Napisano 23 października 2010 - 09:41

Czekam i czekam na nowego iWeba, moja strona domaga się kapitalnego remontu, którego przekładałem z powodu zapowiadanego nowego pakietu iLife? Teraz niestety będę się musiał rozejrzeć za czymś innym jak np. Freeway. Szkoda, bo mimo ogromnych ograniczeń, praca w iWeb była jednak prosta i przyjemna.

#29 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 23 października 2010 - 14:04

Jestem rozczarowany konferencją. Jedyne co mnie zaciekawiło to nowy MBA, jest piękny. Reszta z Lion na czele - brak słów. Dla mnie osobiście iLife '11 mógłby wcale nie wychodzić. Brak wsparcia dla 64bit, małe poprawki w środku programu, nowa wizualizacja czyli lepiej dla oka, pozostawiono iWEB i iDVD z wersji 9, aż prosi się o dodanie kilku rzeczy, o których pisze się na forach. Czekam teraz na iWORK 11, oby i w tym przypadku nie poszli po najmniejszej linii. Jeśli będzie tak samo jak przy iL'11 to trzeba będzie czekać do 13 :)
Tu ładnie są pokazane/opisane plusy i minusy iMOVIE 11. Jeśli rzeczywiście są takie problemy z exportem to tylko pogratulować APPLE (lub jest to odosobniony przypadek). Nadal korzystam z wersji 8, która w zupełności mi wystarcza do codziennej pracy, a już myślałem że po konferencji zrobi się preorder do wersji 11. Może APPLE nas zaskoczy i wyda aktualizacje do iWEB i iDVD (bo zapomnieli dodać??) oraz poprawi błędy w iMOVIE '11.

#30 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 23 października 2010 - 14:13

Co wy tak z tymi 64 bitami, to wszystko zależy od softu, jak jest napisany itp, samo to że będzie kompilacja 64bitowa nie znaczy że zaraz program będzie działał 200% szybciej. Chodzi o pamięć? No to już widzę potem te żale "o kurde iPhoto zrzera mi 4GB ramu". Wiele jest ważniejszych kwestii niż te 64bity, jak np. wspomaganie obliczeń przez GPU, wykorzystanie mocy obecnych procesorów. Takie jest moje zdanie.

#31 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 października 2010 - 14:37

Masz rację macieks72. 64 bity to następny marketingowy fetysz potrzebny do usprawiedliwienia wyciągnięcia pieniędzy. Magiczne 64-bit daje najwięcej producentom pamięci bo klienci będą w nadziei wyższych osiągów kupowali więcej niż 3-4GB, które były limitem w 32-bit, leniwym/niechlujnym programistom, którzy nie będą musieli zajmować się tak jak dotychczas optymalizowaniem kodu programu żeby jak dotychczas lepiej chodził na limicie 3GB RAM (teraz mają "morze możliwości" bo granica 64-bit to terabajty pamięci ram) no i... marketingowcom bo szary lud ma znowu hasło do zakupów :) Plusem jest to, że niektóre aplikacje będą pisane właściwie od nowa i przyspieszenia działania można się spodziewać nie ze względu na obsługę 64-bit co sprowadza się właściwie do możliwości obsługi (adresowania) dużo większej ilości pamięci ale po prostu pierwszej od wielu lat PRAWDZIWEJ modernizacji kodu programu bo standardem jest u wszystkich (sławne cięcie kosztów) że modernizacja polega na dorzuceniu kilku nowości (kamieni do plecaka) do dotychczasowego jądra/silnika i liczeniu że jakoś to pociągnie.

#32 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 23 października 2010 - 14:56

@macieks72, @cooper69, może i bełkot, ale jeśli ktoś posiada mocną maszynę i ma dużo RAMu, to czemu tego nie wykorzystać? iLife '11 w moim odczuciu nie jest wart tych 49$. Mogli spokojnie to zrobić przez UAKTUALNIENIE. Dodali parę przejść, zwiastun i mało potrzebne rzeczy, nie tego spodziewałem się po APPLE.

#33 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 23 października 2010 - 15:01

Bo nie będziesz miał z tego żadnych korzyści? Albo jeśli będą to rzędu paru procent i różnicy nie zauważysz? Musieli by wszystko przepisać, zoptymalizować, a to jest po prostu bardzo czasochłonne, co za tym idzie nieopłacalne, to jest soft dla zwykłego ludu. 64 bity Ci tu bez optymalizacji i przepisania pewnie całości, nic nie da.

#34 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 23 października 2010 - 16:25

Ja jetem mega zadowolony z iMovie - w końcu bez kombinacji łyka pliki mpg. Konwertuje je do mov (bardzo szybko) i mają dużo lepszą jakość niż pliki .dv z MPEG Streamclipa.

#35 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 23 października 2010 - 18:52

Zamówiłem ;) Mam nadzieję, że nie będę żałować... [obecnie mam iL 08)

#36 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2010 - 18:57

No coz moge powiedziec po 24h uzywania, jest fajnie, iMovie poprostu dostal skrzydel, iPhoto nie uzywalem duzo, gdyz zdecydowalem ze cala biblioteke migruje i tak do LightRooma. Stabilny, szybki, drogi. To swieta trójica iLife '11 :)

#37 FotoiMac

FotoiMac
  • 112 postów

Napisano 23 października 2010 - 19:57

Wczoraj iLife 11 zakupiłem w iSpocie. Instalacja trwała długo mimo dobrego sprzętu, jednak po instalacji same pozytywne wrażenia. iPhoto faktycznie przyspieszył i to mocno. Ogólnie większość zmian na "+". Nie rozumiem tylko dlaczego można wgrywać filmiki do iPhoto, ale już udostępnienie na MobileMe o ile możliwe, to wadliwie nie da się tego potem obejrzeć w MobileMe, bo traktuje to jako zdjęcie, tak samo było w poprzedniej wersji. Co do przedmówcy, który wspominał o A3, po uaktualnieniu do 3.1 (chyba dwa dni temu) dostał niezłego kopa i w końcu poprawiono błędy z miniaturami twarzy.

#38 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 października 2010 - 03:45

Zgadza się Aperture 3.1 jest żwawszy, ale prędkością dalej ustępuje LR ;-( Co nie zmienia faktu, że i tak wole filozofie pracy i możliwości A3 ;-) Zresztą biorąc pod uwagę mój sprzęt to i tak nieźle radzi sobie z 21MP RAW'ami

#39 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2010 - 18:06

o w iMovie pojawilo sie 1080p :)

#40 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 26 października 2010 - 12:36

Pytanie z innej beczki. Czy jak zaktualizuję IL do 11 i coś będzie gorzej chodzić będę mógł wrócić do IL 08 ? Co ze zdjęciami (głównie o nie chodzi ). Myśle że moje 2 GB ramu to za mało :(

#41 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 26 października 2010 - 12:45

Myśle że moje 2 GB ramu to za mało :(


Nie myśl. Używaj.

Najlepiej iLife '11 (dostał kopa w porównaniu do dziesiątki - sam mam 2gb ramu)

#42 FotoiMac

FotoiMac
  • 112 postów

Napisano 26 października 2010 - 14:36

Pytanie z innej beczki. Czy jak zaktualizuję IL do 10 i coś będzie gorzej chodzić będę mógł wrócić do IL 08 ? Co ze zdjęciami (głównie o nie chodzi ). Myśle że moje 2 GB ramu to za mało :(


o ile mi wiadomo nie ma takiej wersji...

#43 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 26 października 2010 - 14:40

@up :) dzięki

#44 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 26 października 2010 - 17:57

Pytanie z innej beczki. Czy jak zaktualizuję IL do 11 i coś będzie gorzej chodzić będę mógł wrócić do IL 08 ? Co ze zdjęciami (głównie o nie chodzi ). Myśle że moje 2 GB ramu to za mało :(


Jesli korzystasz z Time Machine to nie bedzie najmniejszego problemu. Przywracasz tylko plik programu i stara baze. Natomiast jesli nie masz to bedzie problem bo iPhoto'11 zastepuje baze zdjec nowsza wersja, z ktorej nie ma juz powrotu do starszej.

#45 Marek - MvX

Marek - MvX
  • 49 postów
  • Skądplanet house

Napisano 26 października 2010 - 21:59

zainstalowałem ilife 11 i szału niema bezsens wydawania kasy na ten upgrade iweb wgóle nie ruszony

#46 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 27 października 2010 - 15:59

Post do usunięcia - problem rozwiązany :D

#47 simonek

simonek
  • 284 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 października 2010 - 16:16

dla mnie nie wart ceny, poczekam na '12 ;)


Może jeśli ktoś ma poprzednią wersję i nie czuje potrzeby korzystania z zaprezentowanych nowinek to 49 $ będzie zbędnym wydatkiem, ale twierdzić, że pakiet ten nie jest wart swojej ceny to już lekka przesada:)

#48 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 27 października 2010 - 18:43

Jeżeli chodzi o upgrade z 08 do 11 do jest sporo nowości ;) Także jestem zadowolony z zakupu :)

#49 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2010 - 20:53

Ja dziś dostałem paczkę z nowym iLife 11. Mam podobne odczucia co poprzednicy...szału nie ma. Najbardziej zależało mi na iPhoto. Dobrze że dodali możliwość edycji zdjęć w zewnętrznym programie - mogę teraz fotki bezpośrednio z iPhoto w Photoshop Elements edytować. Mała rzecz a cieszy.

#50 maciekmader

maciekmader
  • 12 postów
  • SkądGliwice

Napisano 28 października 2010 - 15:30

Odczucia podobne. Już się boję nowego iWork'a...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych