Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iLife '11 - opinie uzytkownikow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2010 - 15:15

hej, teorytycznie dokladnie teraz wylatuje do mnie Moj iLife '11 :) W Polsce bedzie za jakies 12-13h :) Kurcze juz sie nie moge doczekac.. czy jest juz ktos kto ma iLife i chcialby sie podzielic wrazeniami

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 października 2010 - 15:20

iWeb w starej wersji bez zmian :(

#3 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2010 - 15:23

iWeb i iDVD na szczescie mi rybka. Zalezy mi na iPhoto i iMovie najbardziej. GarageBand tez uzywalem do tej pory 2x :)

#4 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 21 października 2010 - 15:25

dla mnie nie wart ceny, poczekam na '12 ;)

#5 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 października 2010 - 15:30

49$ za takie programy to dużo? że nie wart swojej ceny? Bez przesady.

#6 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2010 - 15:30

no wlasnie tu mnie troche zabolalo, szczegolnie ze uzywam tylko 2(3)/5 appow. Dodatkowo bede musial oddac bratu prowizje zaplaty karta. Zobacze ile wyjdzie lacznie, ale coz, nigdy nic ze znakiem Japka nie bylo tanie :) PS: Mina moich znajomych - Myszka za 300zl, chyba Cie po***alo :)

#7 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 21 października 2010 - 15:37

49$ za takie programy to dużo? że nie wart swojej ceny? Bez przesady.

Pisałem że dla mnie, bo z całego pakietu używam tylko iPhoto :)

---------- Wpis dodano o 14:37 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:35 ----------

no wlasnie tu mnie troche zabolalo, szczegolnie ze uzywam tylko 2(3)/5 appow

Najlepiej by było gdyby rozdzielili i sprzedawali każdy osobno, nie jako pakiet...

#8 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 21 października 2010 - 15:38

Aha, rozumiem, czyli czekasz na '12 i masz nadzieję że będzie za $12? Spoko, luzik, rozumiem.

#9 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2010 - 15:38

rozdziela, a Mac aAppStore, ja nie chce czekac :)

#10 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 21 października 2010 - 15:41

Aha, rozumiem, czyli czekasz na '12 i masz nadzieję że będzie za $12? Spoko, luzik, rozumiem.

no i widzisz, nie masz racji...
nie jest problemem dla mnie wydać 49$ na soft, o ile jest tego wart.
DLA MNIE (powtarzam dla mnie) wydanie '11 nie jest warte tej ceny, bo nie wprowadziło nic znaczącego co by mnie zainteresowało

#11 Beyo

Beyo
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2010 - 15:55

Tylko dlaczego jak ktos kupil maczka w tym roku ale wcześniej niż w październiku musi placic 49$ a pozostali za upgrade jedynie 6,99$ ? Znow dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, nowe Maki jedyne co maja inne to procesory, mam MBP, Snow jest, 4GB jest...eh niefajnie :( znow trzeba bedzie polowac na jakis tanszy family pack za oceanem :(

#12 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 października 2010 - 16:18

A wracając do tematu iPhoto rządzi :-) nareszcie dostało kopa i działa płynnie

#13 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 21 października 2010 - 16:20

A skad wziales to 6,99$? Bo na prezentacji byla informacja, ze upgrade ma kosztowac 49$ i zadnej innej wersji w sklepie apple nie widze.

#14 psych0l

psych0l
  • 138 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 października 2010 - 16:25

A skad wziales to 6,99$? Bo na prezentacji byla informacja, ze upgrade ma kosztowac 49$ i zadnej innej wersji w sklepie apple nie widze.



Apple - iLife uptodate program

#15 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 21 października 2010 - 17:18

49$ za takie programy to dużo? że nie wart swojej ceny? Bez przesady.


Tak 49,99 za taki update nie za programy bo programy jak masz maca to posiadzasz tak czy siak.

---------- Wpis dodano o 10:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:08 ----------

znow trzeba bedzie polowac na jakis tanszy family pack za oceanem :(


Nie rozumiem tego. Jaki tanszy family pack???
Zrzucajac sie na tanszy family pack lamiesz warunki umowy licencyjnej i masz taka wersje jak bys sciagnal pirata z sieci.
Apple juz od jakiegos czasu w zaden sposob nie zabezpiecza swopjego softu numerami seryjnymi ani niczym wiec nie rozumiem po co chcesz placic za nielegalna wersje. To mnie bardzo zastanawia.
Ja chyba poczekam na ten sklep z aplikacjami tam bedzie mozna z osobna kupic kazda aplikacja a mnie tylko imovie i iphoto interesuje z tych updetowanych aplikacji:)

#16 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 21 października 2010 - 17:20

Apple - iLife uptodate program


Wszystko fajnie tylko, ze ja nie kupilem w sklepie Apple czy u autoryzowanego resellera, wiec pewnie i tak odpada mozliwosc upgradu w tym programie.

#17 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 21 października 2010 - 17:21

Wszystko fajnie tylko, ze ja nie kupilem w sklepie Apple czy u autoryzowanego resellera, wiec pewnie i tak odpada mozliwosc upgradu w tym programie.


Jak to w applu pewnie wszystko leci na podstawie numeru seryjnego twojego sprzetu i nie wazne jak go kupiles.

#18 Beyo

Beyo
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2010 - 19:43

Nie rozumiem tego. Jaki tanszy family pack???
Zrzucajac sie na tanszy family pack lamiesz warunki umowy licencyjnej i masz taka wersje jak bys sciagnal pirata z sieci.
Apple juz od jakiegos czasu w zaden sposob nie zabezpiecza swopjego softu numerami seryjnymi ani niczym wiec nie rozumiem po co chcesz placic za nielegalna wersje. To mnie bardzo zastanawia.
Ja chyba poczekam na ten sklep z aplikacjami tam bedzie mozna z osobna kupic kazda aplikacja a mnie tylko imovie i iphoto interesuje z tych updetowanych aplikacj

Tak ale moge się na niego zrzucić z członkami mojej rodziny którzy też używaja Maców :)
Tak samo miałem iWorka. Czasami da się na ebay znaleźć okazję :)

Nigdzie nie pisałem że chcę mieć pirata :)

#19 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 21 października 2010 - 19:48

Niestety brak zmian w iDVD to duże rozczarowanie... ale i tak zamierzam kupić iLife dla iMovie i GB ;)

#20 TeToslaw

TeToslaw
  • 243 postów

Napisano 21 października 2010 - 20:33

A ten upgrade za 6,99$ można załatwić jakoś w Polsce, czy trzeba wysyłać te wszystkie papiery do Anglii?

#21 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 października 2010 - 20:44

tańszy family pack - można? można... i do tego legalnie. No chyba, że ktoś ukradł te sprzedawane płyty

MAC BOX SET OS X SNOW LEOPARD FAMILY PACK MC210Z/A (aukcja 110582905007) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
wiadomo, że nie jest to ilife 11 ale analogicznie też będzie taniej

#22 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 października 2010 - 09:38

Moja opinia nt. iPhoto 11. Jako posiadacz lekko podrasowanego białego MacBooka, bodajże z 2007 (C2D 2GHz, 2GB, 7200 RPM), nie polecam innym użytkownikom tego sprzętu wykonywania upgrade. Ślamazarzy się, nie działa tak jakbym tego chciał - zdecydowanie za słaba maszyna na tego typu oprogramowanie. Widać, że jest zaprojektowany na nowszą linię Maków :) Tyle ode mnie - tylko ten jeden program testowałem, z innych nie korzystam prawie w ogóle. W razie pytań piszczie :)

#23 MarekPiekielnik

MarekPiekielnik
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 22 października 2010 - 13:34

Niestety, ale nowe iLife, strasznie opóźnione, to w mojej opinii wpadka ze strony Apple. Oto dlaczego: 1. Wszystkie programy są wciąż 32-bitowe. 2. iWeb i iDVD nie zostały w ogóle ulepszone. Do paczki wsadzili po prostu stare wersje i już. iWeb to wyśmienite narzędzie, ale niestety ma pewne od dawna znane bolączki. M. in. generuje kod niepoprawnie wyświetlający się np. na iPhonach i iPadach. Apple powinno chociaż tyle zrobić w iWeb. 3. iMovie - tutaj jest najwięcej zmian, chociaż nie są one rewolucyjne. Zasadniczo edytor pozostał taki sam. Rozszerzono nieco możliwości manipulacji dźwiękiem, co było widać na prezentacji. W sumie, to jedyny program z pakietu do którego nie mam zastrzeżeń, że nad nim za mało popracowano. 4. GarageBand - nie używam, ale z tego co widziałem na prezentacji, to zmiany są subtelne. 5. No i na koniec rodzynek: iPhoto. Z pozoru może się wydać, że przeszedł największe zmiany, program wygląda niemal całkowicie inaczej niż w poprzedniej wersji. Ale to tylko złudzenie. iPhoto'11 to dokładnie ten sam program co wsześniej, tylko z poprzestawianym interfejsem. Co gorsza - poprzestawianym zupełnie bez sensu. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie w iPhoto'09 najważniejszy był pełnoekranowy tryb edycji. W nowej wersji podobno ulepszono cały program do pracy na pełnym ekranie. Tak ma być też w nowym Mac OS X 10.7. Bardzo ładnie. Ale niestety dlaczego dzięki temu nie mogę korzystać z narzędzi retuszerskich na naprawdę PEŁNYM ekranie? Zamiast wysuwającego się paska z przyciskami mam teraz nie pozwalający się nawet przeskalować dock z prawej strony ORAZ stały pasek przycisków na dole. W efekcie mam znacząco mniejszy podgląd niż kiedyś! OK. Tutaj dali ciała, ale może ulepszono same narzędzia edycyjne? Może dorzucili coś z Aperture? Nic z tego! iPhoto'11 ma dokładnie ten sam zestaw, identycznie działających narzędzi co iPhoto'09. Nie ma najmniejszej zmiany (oprócz zepsutego interfejsu). W takim razie o co ten cały krzyk z nową, wspaniałą wersją?? Dodano nowe tematy dla pokazów slajdów Może i ładne. Zwłaszcza kiedyś jesteś Amerykaninem. Ja wolę pokazywać zdjęcia po prostu jako kolejne obrazy. Są nowe szablony książek. Co z tego, kiedy nie mogę ich zamówić z Polski? Mogę jeszcze szybciej wysyłać zdjęcia na Facebooka. I nawet śledzić komentarze. Ładnie, ale da się bez tego żyć... Podsumowując: nie warto wydawać 199 złotych, jeśli masz już iLife'09. Nie ma najmniejszego powodu. Wydaj je na cokolwiek innego.

#24 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 22 października 2010 - 13:49

Doszedlem do podobnego wniosku. Kilka nowych motywow i mozliwosc proostego tworzenia trailerow nie sa warte 199 zł. Po prostu za malo ulepszen wprowadzono

#25 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 października 2010 - 14:00

Moja opinia nt. iPhoto 11. Jako posiadacz lekko podrasowanego białego MacBooka, bodajże z 2007 (C2D 2GHz, 2GB, 7200 RPM), nie polecam innym użytkownikom tego sprzętu wykonywania upgrade. Ślamazarzy się, nie działa tak jakbym tego chciał - zdecydowanie za słaba maszyna na tego typu oprogramowanie. Widać, że jest zaprojektowany na nowszą linię Maków :)

Tyle ode mnie - tylko ten jeden program testowałem, z innych nie korzystam prawie w ogóle. W razie pytań piszczie :)


A to Ciekawe bo mam mini w podobnej konfiguracji (jeno 4GB i nVidia'e) i w moim odczuciu iPhoto dostało kopa zwłaszcza z dużymi jpg'ami 21MP. Jakby jeszcze Aperture tak szybko radziło sobie z RAW'ami byłoby całkiem pięknie :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych