Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przeniesienie konta z AppStore US do AppStore PL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#26 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 września 2010 - 22:35

prezenty są tylko wewnątrz jednego sklepu. przy wyborze płatności przy zmianie konta nie masz gifcarda?

#27 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 21 września 2010 - 23:04

Jest mozliwość wprowadzenia kodu. Tylko ze ten kod już został raz wprowadzony i teraz jedyne mozliwe wyjscie to przeniesienie sie do US App Storu i skorzystanie z opcji "Send gift".

#28 jakubkrupa

jakubkrupa
  • 22 postów

Napisano 24 grudnia 2010 - 22:43

Niespodzianka - zmiana kraju Cześć, Bardzo prosiłbym Was o rozwiązanie pewnego problemu - miałem iPhona, używałem go przez dwa lata, aktywnie - z kupowaniem aplikacji przez Appstore. Od niedawna mam iPada - zalogowałem się na konto, wszystko śmigało, działało. Pech chciał, że interesuję się Słowacją i chciałem kupić słowacką prasę - program nie działał jak powinien, a ja mając nadzieję, że to pomoże zmieniłem swój kraj konta na Słowację. Problem w tym, że... teraz nie mogę wrócić do Polski. Kiedy próbuję to zrobić - pisze mi, że sposób płatności nie zdobywa autoryzacji. Nie mam pojęcia, czy wcześniej miałem wpisaną Polskę czy inny kraj - wydaje mi się, że iPad złapał Polskę, ale nie jestem pewien. W billing address miałem wpisane jakieś bzdury, że jednocześnie Warszawa i Nowy Jork. Co z tym robić? Dzięki. (Dotychczas: mój adres Warszawa 10022 New York)

#29 fiIip

fiIip
  • 118 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2011 - 17:40

Zmiana konta iTunes z PL na US Witam, niedawno zmieniłem moje konto z iTunes Store z US na PL, niestety w tym procesie straciłem całą listę wishlist na której miałem naprawdę sporo aplikacji. Po kontakcie z Apple Support dowiedziałem się, że bez powrotu do Amerykańskiego sklepu nie dam rady odzyskac wishlist. Nie mam niestety amerykańskiej karty, więc jedyna opcją powrotu jest reedem code na jakąs aplikację dlatego zwracam się z wielką prośbą do developerów lub kogoś kto akurat posiada taki kod o odstąpienie takiego kodu. Z chęcią zapłacę za ten kod. Z góry dzięki za pomoc, Filip

#30 vonProteus

vonProteus
  • 53 postów

Napisano 28 września 2011 - 13:00

iTunes przeniesienie konta z USA do PL? Jak w temacie. Zakładam ze dużo osób będzie się nad tym zastanawiało po wejściu iTS do polski. Wiec moje pytanie czy da się to zrobić? Czy wiążą się z tym jakieś problemy?

#31 PrzemOriginal

PrzemOriginal
  • 103 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 września 2011 - 13:03

Krąży plotka, że Apple ma wprowadzić możliwość połączenia kilku kont. Nie wiem czy prawdziwa ale byłaby mile widziana..

#32 jawe83

jawe83
  • 630 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 13:09

A czy fakt zakładania konta na inny kraj, niż ojczysty, jest czynem w ogóle legalnym z punktu widzenia regulaminów Apple?

#33 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 28 września 2011 - 15:12

No nie,nie jest to raczej legalne.

#34 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 15:21

Jeśli masz adres "billingowy" w innym kraju i kartę kredytową w tym kraju, to czemu ma to być nielegalne?

#35 PrzemOriginal

PrzemOriginal
  • 103 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 września 2011 - 15:23

Nie rozumiem co ma wspólnego pytanie jawe83 z tematem założonym przez vonProteus? Moim zdaniem jest to zadatek na nowy temat.

#36 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 15:34

Jak w temacie.
Zakładam ze dużo osób będzie się nad tym zastanawiało po wejściu iTS do polski.
Wiec moje pytanie czy da się to zrobić?
Czy wiążą się z tym jakieś problemy?


Problem jest taki, że programy kupione w sklepie US nie będą się automatycznie uaktualniały w iTunes na kompie. Na poziome i-urządzenia wszystko śmiga, ale przez iTunes każe się zalogować na AppleID z US... W moim przypadku to to samo ID, więc nie mam jak się przelogować, więc parę programów, których nie mam na iPhonie, wciąż wisi mi w iTunes "do aktualizacji". Pisałem do Apple, nic na to nie mogą poradzić.

#37 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 15:36

Ja jakoś rok temu przeniosłem konto z US do PL i nie mam najmniejszych problemów z aktualizacjami.

#38 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 15:45

Ja jakoś rok temu przeniosłem konto z US do PL i nie mam najmniejszych problemów z aktualizacjami.


Hmm... Ja na swoim koncie zmieniłem adres z US na PL i od tamtej pory aplikacji zakupionych w US Store nie mogę aktualizować na swoim macu w iTunes. Przez iPhone - żadnego problemu.

#39 PrzemOriginal

PrzemOriginal
  • 103 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 września 2011 - 15:47

Powiedz jak udało Ci się założyć dwa konta (PL i US) na jednym Apple ID?

#40 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 15:49

Powiedz jak udało Ci się założyć dwa konta (PL i US) na jednym Apple ID?


No właśnie nie mam dwóch kont, tylko jedno już. Zrobiłem tak jak opisałem wyżej.

#41 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 15:51

Ja po prostu zmieniłem to w ustawieniach jak nie miałem żadnych pieniędzy z kart podarunkowych i tak jak mówiłem - do tej pory wszystko aktualizuję bez problemów.

#42 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 15:52

Ja po prostu zmieniłem to w ustawieniach jak nie miałem żadnych pieniędzy z kart podarunkowych i tak jak mówiłem - do tej pory wszystko aktualizuję bez problemów.


No ja zrobiłem dokładnie tak samo. Kasy nie miałem żadnej w US ani żadnych kart podarunkowych. Dziwne... :/

#43 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 15:54

Może usuń aplikację z biblioteki i ponownie pobierz? Ja w międzyczasie jeszcze adres e-mail zmieniłem, więc tym bardziej powinienem mieć problemy, a nie mam :)

#44 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 16:08

Zrobiłem tak z darmowymi aplikacjami i to zadziałało. Ale mam parę takich, który był w promocji za darmo i teraz musiałbym je kupić a nie uśmiecha mi się to tym bardziej, że to były przewodniki po miastach, do których chciałbym się wybrać ;)

#45 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 16:09

Nie będziesz musiał kupić mimo mylącego komunikatu - tak mi się przynajmniej wydaje. Sprawdź na jakieś aplikacji za dolara. Będziesz miał pewność.

#46 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2011 - 16:13

Spróbuję jeśli znajdę aplikację za dolara, która się nie chce aktualizować :)

#47 npkolo

npkolo
  • 75 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 28 września 2011 - 16:26

Dla korzystajacych z Gift Card najpierw trzeba się pozbyć kasy z konta itunes jeśli pozostaje drobna kwota najlepiej napisać Email do apple i po 48h usuwają $ z konta i można zmieniać z us na PL

#48 maly95

maly95
  • 438 postów

Napisano 29 września 2011 - 12:38

a jak to się zmienia? Tam przy wyborze regionu?

#49 npkolo

npkolo
  • 75 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 29 września 2011 - 13:11

ja zmieniałem bezpośrednio w itunes w zakładce change region czy jakoś tak z us na PL

#50 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 29 września 2011 - 13:31

Zalecam nie przenosić konta. Mam 3 konta: amerykańskie, hiszpańskie i polskie. W tym samym ipodzie, w tym samym Apple TV i w tym samym PC. Jak aktualizuję programy to tylko podaje raz jeszcze hasło - dla ułatwienia wszędzie to samo a podawac i tak trzeba. Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby coś mi nie grało. A oferta cenowa itd jest w każdym sklepie inna. Poza tym iTunes dopiero wchodzi do Polski (w AppleTV są już dostępne zwiastuny filmów na polskim koncie, więc lada chwila będa i filmy).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych