Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z okładkami w programie iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#126 kiero

kiero
  • 33 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lutego 2008 - 12:03

Problem z okładkami w programie iTunes Otóż muzykę posiadam na partycji linuksowej ext3. Dzięki sterownikowi na windowsa, mogę tę partycję odczytywać. Więc dodałem z niej muzykę do iTunes i chciałem również okładki. Do tych znanych albumów ściągam je automatycznie z iTS, lecz do tych mało znanych muszę je dodawać ręcznie. No i tu się pojawia właśnie problem. Bo nie mam możliwości zapisu do tej partycji ext3 i zarazem okładki ręcznie dodane nie mogą zostać przypisane do danych mp3, lecz okładki z iTS są zapamiętywane. I jak teraz zrobić żeby tak samo działo się z okładkami ręcznie dodanymi jak z tymi z iTS?

#127 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 lutego 2008 - 14:19

okladki dodawane przez itunes automatycznie (sciagane z itms) nie sa przechowywane w plikach z muzyka. stad one sie u ciebie dodaja, a te dodawane recznie nie. musialbys albo sciagac wszystkie okladki przez itms albo miec mozliwosc zapisu na tej partycji. wiec albo pelny sterownik pod winde albo odpalasz linuksa i pod nim dodajesz okladki.

#128 kiero

kiero
  • 33 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lutego 2008 - 14:34

Tylko jak dodać do nich okładki w linuksie? Jest w ogóle takie pole w tagach pliku mp3?

#129 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 lutego 2008 - 22:43

w id3v2 jest na pewno, a ipody korzystaja wlasnie z tej wersji. ja mam z linuksem stycznosc dosc rzadko wiec tak tylko podrzuce:
Easy TAG (na pewno obsluguje okladki w tagach)
Kid_3 (napisali, ze obsluguje wszystkie ramki id3v2 wiec powinien tez obslugiwac okladki)

#130 lwwl

lwwl
  • 18 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 15:07

nie działa mi iTunes wiec postanowilem jakos inaczej wgrac pliki mp3 wraz z okladkami na iPhone, pobralem Easy TAG tam dodaje do utworów okładki, wgrywam pliki mp3 na iPhone (przez iPhone pc suite) i nie wyswietlaja sie okladki :( czy musze wykonac jeszcze cos dodatkowego czy poprostu nie da sie obejść tych okładek?

#131 Michał Masłowski

Michał Masłowski


  • 71 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 12:07

Problem iTunes Okładki Metallica Witam, Przesiadłem się na nowego kompa. Ze starego przegrałem cały katalog iTunes. Te okładki, które kiedyś dodałem ręcznie same się dodały, pozostałe ściągnęły się automatycznie z iTunes z jednym wyjątkiem. Nie chcą mi za żadną cholerę zsynchronizować się okładki Metallici (i jeszcze soundtrack z Gladiatora). Co dziwne, na poprzednim komputerze wszystko był ok, bez żadnych problemów akurat te okładki się ściągnęły. Any ideas? MM

#132 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 18 kwietnia 2008 - 12:28

Używasz PC czy Mac'a? Jeśli Mac'a warto pobrać widget Amazon Album Art - pobiera okładki płyt z serwera Amazon, nie iTunes.

#133 Michał Masłowski

Michał Masłowski


  • 71 postów

Napisano 18 kwietnia 2008 - 20:22

Używasz PC czy Mac'a?
Jeśli Mac'a warto pobrać widget Amazon Album Art - pobiera okładki płyt z serwera Amazon, nie iTunes.


Używam PC.
Poprzednio miałem kompa z XP, a teraz mam Viste.
Co za shit. Dwa kompy obok siebie stoją, na starym z XP wszystkie okładki się elegancko ściągają, a na nowym ta cholerna Metallica się zacięła...

MM

Update:
Poradziłem sobie nieco brutalną metodą: Przegrałem ze starego komputera cały katalog: Album Artwork i te dwa pliki co są tam jeszcze i wszystko się samo elegancko uzupełniło: okładki są, wszystko działa.
Ale niesmak po niedoróbce pozostaje...

#134 dudu

dudu
  • 9 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 23:58

iTunes dodawanie okładek do albumów Witam, prosze napiszcie jeśli ktoś wie czy jeśli zgrywam plytę do itunes i jest ona dostepna również w sklepie itunes to program powinien mi ściągnąć również okladkę czy nie, pozdrawiam dudu

#135 gh_

gh_
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 kwietnia 2008 - 06:26

Musisz byc zalogowany. I po zgraniu cd do iT klikasz na album [prawym myszki] i jest opcja pobierz grafike...czekasz potwierdzasz ewentualnie i ...masz!

#136 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 kwietnia 2008 - 08:39

Jak tylko włożysz CD do napędu, to sam powinien z bazy pobrać tytuły i okładkę, tak jak winamp, czy Win Media Player

#137 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 22 kwietnia 2008 - 19:38

Chyba że nie masz konta na iTunes, lub nie znajduje on odpowiednich obrazków - wtedy polecam serwisy Cd Cover Search & DVD Cover Search - Seekacover.com , lub Dark's Coverpage
Ściągasz okładkę, i wrzucasz do itunes ;)

#138 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 lipca 2008 - 12:49

itunes, okładki, mac Witam , wiem, że takich tematów bylł tysiące i część z nich przejrzałem ale żaden mi nie pomógł. Jak doda okładkę w itunesie na macu. W jakichś wątkach pisaliscie ze sa jakies programy, ale nie wierze ze nie ma takiej prostej opcji jak na winde- gdzie tylko wchodzimy w informacje i tam wrzucamy okladke .

#139 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lipca 2008 - 13:15

no jak jesteś w iT to dajesz właściwości pliku i wrzucasz okładkę... nie widzę problemu...??

#140 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 14 lipca 2008 - 13:21

zły dział , przenoszę

#141 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 lipca 2008 - 13:49

Witam , wiem, że takich tematów bylł tysiące i część z nich przejrzałem ale żaden mi nie pomógł. Jak doda okładkę w itunesie na macu. W jakichś wątkach pisaliscie ze sa jakies programy, ale nie wierze ze nie ma takiej prostej opcji jak na winde- gdzie tylko wchodzimy w informacje i tam wrzucamy okladke .


klikasz cmd+i i jazda. Ale generalnie, tutaj się*używa Amazon Art widget albo automatycznego pobierania okładek z itunes :>

#142 rlego

rlego
  • 2 postów

Napisano 21 sierpnia 2008 - 19:48

Witam. temat stary, ale mnie spotkalo to samo. synchronizacja poprzez monkey media, jpg sciagniete, itunes widzi okladki ok, ale ipod nano 3g robi smietnik, widzi ostatnia dodana, reszta albo niewidoczna (w wiekszosci), albo zdublowana z ostatniej dodanej. Zna ktos rozwiazanie?

#143 fahrenheit86

fahrenheit86
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2008 - 20:42

najprostsza metoda... odpalasz google... wpisujesz nazwę albumu... jak wyskoczy Ci Amazon.com to zapisz sobie okładkę jako obraz jpg. ja zapisuje wszystkie (które nie są dostępne do pobrania za pomocą iTunes) do jednego folderu "okładki". potem w bibliotece iTunes podświetlam jeden utwór, dodaje okładkę ręcznie, następnie prawym klawiszem myszy otwieram opcje, kopiuje ten obrazek. klikam ok. potem podświetlam wszystkie utwory z albumu, klikam 'informacje' i w polu 'grafika' wklejam najprościej na świecie ten oto obrazek. Właaaaaalaaaa!!! mamy okładkę do całego albumu.... :) Easy & Simple !!:D

#144 rlego

rlego
  • 2 postów

Napisano 21 sierpnia 2008 - 20:48

moze zle sie wyrazilem. Wiem, jak dodaje sie okladki. Problem w tym, ze dodana okladka w itunes wyswietla sie prawidlowo, a sam ipod sobie z nia (nimi) nie radzi (problem opisany powyzej)

#145 Serek666

Serek666
  • 28 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 04:31

Zaznaczamy wszystkie utwory z danej płyty, której to artwork nie pojawia się na iPodzie. Następnie z menu myszy wybieramy "informację", a następnie do pola grafika musimy ręcznie przeciągnąć grafikę utworu. Żmudne, ale dział



mi to nie wychodzi... muszę jakoś to potwierdzić?
daje w ten mały kwadracik okładkę, automatycznie zaznacza mi się "ptaszek", i potem mam dac OK?
robię tak jak napisałem i dalej nie ma okładki




teraz dopiero zauważyłem ze nie mogę zmieniać żadnych danych...
mogę wpisać ale jak daje OK nic się nie zmienia

robię to wszystko w iTunes. ktoś wie o co chodzi???

#146 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 sierpnia 2008 - 08:47

pliki sa tylko do odczytu (zmien to) i itunes nie moze dodac do nich idv3 tagow

#147 Serek666

Serek666
  • 28 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 01:21

zmieniałem tagi za pomocą trzech programów i za każdym razem jest ten sam problem. zaraz po instalacji włączam program i jest OK, ale gdy wyłączam komputer i potem włączam drugi raz nie mogę zmieniać tagów. wyskakuje błąd... ktoś coś wie?

#148 LifelessLife

LifelessLife
  • 14 postów

Napisano 16 listopada 2008 - 14:27

Brak okładki dla pierwszej piosenki z albumu. Witam, mam taki problem że gdy wrzucam album który ma okładkę przypisaną dla każdej piosenki, to w iPodzie pierwszy utwór z listy zawsze nie ma okładki i przez to, w Cover Flow jest nie wyświetlania, jak i też w wyborze albumów wykonawcy. ? Ktoś wie w czym tkwi problem ? dodam że w iTunes okładkę przypisaną ma każdy utwór łącznie z pierwszym z listy, który w iPodzie nie ma okładki. Edit: Korzystjąc z tematu zapytam jeszcze jak szybko pominąć proces "Można odłączyć" no i wyciągam kabel i musze czeeeeeekać, da się to przyspieszyc ? Zeby znikało po odpięciu kabla? :)

#149 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 listopada 2008 - 18:29

szukaj, szukaj.... najlepiej w informacjach o utworach... cmd+i

#150 LifelessLife

LifelessLife
  • 14 postów

Napisano 17 listopada 2008 - 04:19

jak by nie patrzec to dalej nie wiem o co chodzi ponadto nie korzystam z MACiusia. Przez MediaMonkey'a jak ustawiam okładki wszystko jest ok.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych