Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana wyglądu Mac OS X


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
304 odpowiedzi w tym temacie

#51 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 30 kwietnia 2007 - 02:22

Jak ktoś bardzo chce to może zmienić wygląd Mac OS X tak, aby wyglądał, jak Windows 98 :lol:
No co ? Windowsowcy przerabiają XP tak, aby wyglądał jak Mac to dlaczego nie można w drugą stronę ? :lol: Taka mała perwersja :lol:

Co potrzebne:
- Crossover
- Star Office 5.2 dla Windows

Instalacja:
1. Instalujemy Crossover
2. Ściągamy Star Office 5.2 (Ostatnia darmowa wersja tego pakietu)
3. Instalujemy Internet Explorer 6 i Javę z menu Crossovera
4. Instalujemy Star Office pod Crossover w butelce Win98
5. Otrzymujemy taki efekt:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


Star Office to nie tylko świetny pakiet biurowy zgodny z MS Office (nie do końca. Są problemy z tabelami). To także kompletny menedżer okien z własnym paskiem "Początek" zamiast "Start", własną zintegrowaną przeglądarką korzystającą z silnika IE oraz pulpitem z tapetami i Systrayem. Kiedyś, aby przyspieszyć Windows wyrzucałem z Shella w Win.ini (Win98/ME) lub w rejestrze (2k/XP) oryginalny Explorer i zastępowałem go Star Office (nadal polecam to rozwiązanie, jak się ktoś upiera przy Windows a wolno mu działa i długo się uruchamia). Przyrost prędkości był imponujący przy zachowanej funkcjonalności. Strasznie żałowalem, że później w Open Office zrezygnowali z tego patentu i długo nie mogłem się przyzwyczaić.

Wpadłem na szalony i kontrowersyjny pomysł, żeby z Mac OS X zrobić Windows :lol: . Jak widać da się :lol:

Ot taka ciekawostka eksperymentalna. Nie bić.
Poza tym jest to doskonałe uzupełnienie Crossovera, który sam z siebie jest pozbawiony Windows Menedżera.
Może jednak komuś się przyda.

#52 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 30 kwietnia 2007 - 08:37

raptou brawo za odwagę, zaraz Ci się dostanie ;) w sumie to jak widzę posiadacze miniaków to jednak zboczeńcy (bez obrazy sam mam ;) ). Z tego co pamiętam to star office na PC chodził dziwnie ale może to były jego wcześniejsze wersje. W każdym bądż razie jest to alternatywa dla tych którzy tęsknią

#53 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2007 - 01:13

Problem: mam ikonę w formacie .icns, a gdy biorę "Get Info", to na miejscu ikony zamiast tego konkretnego obrazka mam ogólną ikonę dla typu .icns. No i oczywiście kopiując ją na inny folder czy program mam zamiast danego obrazka - ten z "icns". Gdzie leży problem?

#54 Raduchi-macintosh

Raduchi-macintosh
  • 114 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2007 - 06:52

jeśli mówimy już o wyglądzie Mac OS X zauważył ktoś,że Microsoft zały interfejs multimedialny skopiował do Visty.

#55 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2007 - 11:43

tak zauważyliśmy. Co lepsze nawet zerżńąć go nie umiał poprawnie (vide expose w viście ;)) Ale to nie miejsce na kolejną batalię z Lack'iem na liniii MOX-Winda ;]

#56 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 31 maja 2007 - 00:14

Problem: mam ikonę w formacie .icns, a gdy biorę "Get Info", to na miejscu ikony zamiast tego konkretnego obrazka mam ogólną ikonę dla typu .icns. No i oczywiście kopiując ją na inny folder czy program mam zamiast danego obrazka - ten z "icns". Gdzie leży problem?


Było kilka postów wcześniej o tym: Musisz ją zmienić przy pomocy iConvertera na format .icns który będzie działał z systemem.
O tak: iConverter video tutek

;)

#57 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 czerwca 2007 - 21:37

Ja tak lekutko wroce do oryginalnego tematu. Mianowicie chodzi mi o... pewne upodobnienie swojego Mac OSa do Linuxa. Wszyscy widzielismy zapewne filmiki na YouTube. Chodzi mi tylko o ten efekt okien. Kiedy sie pojawiaja, znikaja, lub jak sie je przesuwa. Te okienka sa takie fajne elastyczne, pomyslalem ze na macu wygladaloby to fajnie. Jesli ktos ma namiar na taki bajerek lub chcec napisania takiego czegos to ja bym reflektowal. Nawet bete moge sprawdzic.

#58 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 14 czerwca 2007 - 15:59

Ktos moze podac linka do stronki z programem,ktory zmiania GUI XP na Tygryska,wykasowalem ja i nie umie znalezc,cos mi sie kojarzy z FLYOXS czy cos takiego

#59 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 16:43

Flyakite OS X
http://www.myapple.p...hlight=flyakite

http://www.google.pl...=restrict&cad=8

http://www.zdnet.de/.../deAXBN-wc.html

#60 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 14 czerwca 2007 - 16:52

Dzieki,ale kojarzy mi sie stronka,po wejsciu na ktora pokazywalo sie login window oraz interface aqua itp. i dopiero z tej stronki sie sciagalo odp. program

#61 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 16:58

Takiej nie kojarzę, ale jest jeszcze tu:
http://www.flyakiteosx.com/download/

a o makowych emulatorach chyba najlepsza stronka :)
http://www.osx-e.com/downloads/

#62 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 14 czerwca 2007 - 18:08

To byla ta stronka flyakiteosx tylko zmienili jej wyglad,chyba

#63 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 21 czerwca 2007 - 18:02



Dołączona grafika



Mistrzu,
będę wdzięczny za każdą tapetkę z tych, które widnieją na powyższym screen'ie w katalogu Ulubione. Nie znalazłem ich na stronach, do których linki podałeś.
Z góry pięknie dziękuję.

#64 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 21 czerwca 2007 - 20:14

The Bait N.C. Edition
The Bait Widescreen
The Bait
Vanilla Sky
Think Classic

Węcej tutaj: http://psychopulse.d...tion/wallpaper/

Do pozostałych nie mam linków ale mogę ci oczywiście wysłać na maila ;)
  • m.bolechowski lubi to

#65 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 21 czerwca 2007 - 20:41

Czy wspominałem już, że Cię uwielbiam? :) Dzięki serdeczne.

#66 arti040

arti040
  • 187 postów
  • SkądLódź, Polska

Napisano 22 czerwca 2007 - 13:26

Ja mam inne pytanie - da sie podstawic obrazek jako tlo w docku? Przegrzebalem google i nic a nic :/

#67 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 05 lipca 2007 - 10:36

Pojawił się darmowy "zamiennik" CandyBar - LiteIcon

Nie miałem jeszcze czasu, aby go przetestować, choć na pierwszy rzut oka, nie jest tak rozbudowany jak CandyBar, choc zobaczymy co developer pokaże z czasem.

#68 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 05 lipca 2007 - 15:46

Pojawił się darmowy "zamiennik" CandyBar - LiteIcon

Nie miałem jeszcze czasu, aby go przetestować, choć na pierwszy rzut oka, nie jest tak rozbudowany jak CandyBar, choc zobaczymy co developer pokaże z czasem.


Programik fajny ale dalej nie potrafie zmienic ikony dla dashboard i dla findera w docku :/

EDIT
Dziala wszystko w jak najlepszym porzadku. Trzeba po wszystkim kliknac w Relaunch Finder. Candybar ma godnego rywala. Polecam !

#69 Gembor

Gembor
  • 161 postów
  • SkądBędzin

Napisano 10 lipca 2007 - 08:19

Znacie forumowicze jakies programy aby zmienic efekty minimalizowania programow, okien itp? cos w stylu beryla na linuksa? oto link

testowalem TinkerTool'a ale tam sa 2 dodatkowe efekty niestety slabe

#70 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2007 - 08:23

Znacie forumowicze jakies programy aby zmienic efekty minimalizowania programow, okien itp? cos w stylu beryla na linuksa? oto link

testowalem TinkerTool'a ale tam sa 2 dodatkowe efekty niestety slabe


Nic takiego nie ma dla OSX, a TinkerTool pozwala tylko na odblokowanie efektów, które są w systemie.

#71 Gembor

Gembor
  • 161 postów
  • SkądBędzin

Napisano 10 lipca 2007 - 09:04

ok :( mowi sie trudno thx macdesk

#72 Szy-h

Szy-h
  • 10 postów

Napisano 10 lipca 2007 - 10:16

Witam, Moje pytanie to: gdzie moge znalesc ten czarnobiały zestaw tapet?? :)) Pozdrawiam /Users/macbook/Desktop/d3sn9.png

#73 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 10 lipca 2007 - 10:24

Eee, a dokładniej? Czarnobiałe systemowe - klikasz prawym na biurku - Change Desktop Background - i w menu po lewej masz Black & White ;)

#74 Szy-h

Szy-h
  • 10 postów

Napisano 10 lipca 2007 - 10:48

Eee, a dokładniej?

Czarnobiałe systemowe - klikasz prawym na biurku - Change Desktop Background - i w menu po lewej masz Black & White ;)



juz ci pokazuje dokladniej... bo nie o te mi chodzi co sa standartowo :)

#75 karolek

karolek
  • 171 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 lipca 2007 - 11:43

Mam problem- a mianowicie po zainstalowaniu UNO( naprawde wyglada bardzo dobrze) komputer dziala duzo duzo wolniej. Pomyslalem wtedy ze po prostu go odinstaluje tak jak radziliscie. Wlaczam instalator i zeczywiscie widze opcje uninstall ale po paru sekundach pojawia mi sie napis ze nie moge uzyc tego instalatora bo nie mam systemu 10.4.4- a to ni prawda bo mam aktualizacje do 10.4.10. Moze jest jakis inny sposob zeby odinstalowac to dziadostwo. Dzieki za wszelko pomoc!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych