Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z MBP i serwisem SAD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 lutego 2007 - 21:07

Yyyy nic strasznego? Nigdy mnie to nie interesowało, ale z ciekawości na WinXP zainstalowałem SpeedFun - pokazuje też temp CPU. Jak przeglądam strony, mam otwarte 5 aplikacji to mam dla C2D 1.83 - 20C, gdy coś tam otworze jaką grafikę w PS CS2 podskoczyła do 23C i zaraz spadło do 22-21C. Odpaliłem GTA3 (tylko to mam pod ręką) w 1440x900 na max detali, poszalałem by jak najwięcej obciążyć CPU. SpeedFun wskazywał największą temp 32C. Pewnie gdybym odpalił jakąś nowszą grę to by podskoczyło więcej ale gdzie tam do 90C. W MBP też jest C2D i nie wiem czemu Wam się tak grzeje. W Pentium3 933MHz (mobilne) z tego co pamiętam może maksymalnie pracować do 100C. Myślałem że Apple zwiększyło wystarczająco obroty wiatraczków.


Z ciekawości, jaką temperaturę masz w pokoju?

#27 białko

białko
  • 240 postów

Napisano 02 lutego 2007 - 21:57

Z ciekawości, jaką temperaturę masz w pokoju?


pewnie jakieś minus 20 skoro temperatura działającego procesora to 20 stopni, fajny żart, nie ma co...
ja pisze o tych swoich 90 stopniach jako o czymś co mi osobiście nie przeszkadza, jeśli komuś przeszkadza to powinien wybrać coś innego, może kolega od 20stopni coś zaproponuje? :-)

do PGC: zmien program, który pokazuje temperature procesora, bo przy 23 stopniach przy PS CS2
bateria trzyma Ci pewnie ze trzy dni bez ładowania? ;-)

#28 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 02 lutego 2007 - 23:08

pewnie jakieś minus 20 skoro temperatura działającego procesora to 20 stopni, fajny żart, nie ma co...


SpeedFan to chyba najpopularniejszy program tego typu na tą platformę i nie znam lepszego. Chętnie wypróbuje inny jak ktoś poda linka.

Dołączona grafika

Temperatura w pokoju na oko 17-18C na PLUSIE żeby była jasność!

Dziwić się później że macie jakieś odkształcenia. Jeśli komuś to nie przeszkadza to proszę bardzo, mnie nic do tego. Ja tylko zaprotestowałem że 90C dla C2D to cholernie dużo i obstawiał bym że coś jest nie tak. Jakaś wada konstrukcji itp., nie mam pojęcia.

EDIT:

Na necie znalazłem taką kogoś wypowiedź:

2006-11-23 01:39:21
Bajka, istny potwór, super szybki , super OC z 1,86 Ghz na 3,0(60 % OC) Ghz 1,2V. Wydajność super, AMD pozostaje daleko w tyle, śmiga na płycie gigabyte 965 P-S3,(płytka ma bardzo dobre OC) zasilacz 420W chieftec, pamięci goodram 667 (@860 Mhz , 2,0V) , komp śmiga aż miło popatrzeć ,temp. ldle 33- 35, stres 45 max. , na wentylatorze boxowym! Polecam za tą kasę otrzymujemy, procka który po OC wydajnością przewyższa e6600-e6700, oczywiście oba bez OC bo mają 4 MB cache, ale sporo drożej kosztują. Brać w ciemno , oczywiście dpbra płytka , abit, asusik czy gigabyte i dobry zasilacz , żeby ładnie można go było kręcić. Polecam!!!!!


..co świadczy w pewnym stopniu o moich dobrych pomiarach.

#29 Seba_wse

Seba_wse
  • 57 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 02 lutego 2007 - 23:29

[jeśli chodzi o pracę z zamkniętą matrycą to jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć w to, że w instrukcji zalecają takie praktyki... ale spierał się nie będę, bo mi się instrukcji czytać nie chciało. a temperatura 90stopni to nic strasznego, u mnie też tak jest, po tym włączają się trochę mocniej wiatraki i po chwilce jest już ok :-)[/QUOTE] Co do pracy z zamkniętą no cóż, z palca tego nie wyssałem, nie chce Ci się wierzyć, Twój problem jest w instrukcji jak byk, nie ma ostrzeżeń też żadnych, że może taka praca skutkować uszkodzeniem matrycy. Nie ma też nic o tym, że nie można korzystać z trybu sleep a to głównie on był sprawcą uszkodzenia. Praca ponad 90 stopni to nic strasznego? Zależy od grubości skóry, a poważnie jakie normy to stwierdzają. Laptopa kupiłem nie tylko do ozdoby na biurku, nieraz mam kaprys jak siedzę w majtach przed telewizorem wysłać maila trzymając kompa na kolanach. Przy utrzymującej się temperaturze 90 i 90kilka stopni jest to w sumie niemożliwe, lub trzeba być z deka masochistą bo komp autentycznie po chwili zaczyna parzyć. Co do mojej naiwności w rzetelność sprzedawców itd to racja, moja wina, widzę, że nadal wszędzie trzeba z maczugą, tylko obecnie z papierową maczugą nabijaną paragrafami. Szczerze to wolałbym czasy średniowiecza, pacnąłbym sprzedawcę w pysk i za pierwszym podejściem uzyskałbym to co mi się należy. Hmmm ale w tamtych czasach sprzedawcy obawiali się o swoją twarz i takiego szitu nie sprzedawali, a jak już, to drugi raz tego samego sprzedawcy w tym samym miejscu nie spotkałbyś, no chyba, że byłby niespełna rozumu:) Mam core duo, podobno w core2duo już ta temperatura jest w normie, czy to prawda?? Teraz wiem czego chcę i wiem, że chcę pieniędzy z powrotem za które to będę musiał kupić jakiegoś lapa. Zastanawiam się nad MBP 17 C2D tylko czy to ma sens? Wiem, wiem, od razu jechać po całości paragrafy, nic na twarz, nawet dzień dobry na piśmie w razie czego, żeby później o brak kultury nie być posądzonym;) No ale chciałbym mieć komp sprawny, w pełni funkcjonalny. Z działającym nie na szkodę matrycy trybem sleep. Taki komp który będę mógł zamknąć i postawić przed monitorem, żeby móc komfortowo korzystać z działającego superdrive'a bez obaw o matrycę. Mam ciężki orzech czy jest sens ładować się w MBP17 C2D czy też zrezygnować o mrzonkach o lepszym świecie Apple i wrócić do piecykowych IBM-ów gdzie obsługa klienta po prostu masakruje konkurencję pod szyldem nadgryzionego jabłuszka:) Pozdrawiam Seba

#30 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 lutego 2007 - 23:41

SpeedFan to chyba najpopularniejszy program tego typu na tą platformę i nie znam lepszego. Chętnie wypróbuje inny jak ktoś poda linka.


Zainstalowałem i na CD 1.83 pokazuje 25 stopni. Dysk 39. Przy typowym zastosowaniu (Virtual PC, kilka okien przeglądarki, bat i itunes) przez 15 minut bez zmian.
Nie wierzę jego odczytom.

#31 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 03 lutego 2007 - 00:48

Zastanawiam się nad MBP 17 C2D tylko czy to ma sens?


No wyjścia są dwa Apple albo coś innego ;) A na poważnie, to ja bym najpierw poszukał na necie o problemach z danym modelem którego masz na oku. Zanotował listę problemów jakie ludzie z nimi mieli/mają, a potem już udał się do sklepu i przed zakupem punkt po punkcie sprawdzał. Nie sądzę by ktoś miał coś przeciwko temu, tym bardziej jak powiesz przez co przeszedłeś :) Ja jestem bardzo spokojny ale nerwy by mi puściły z pewnością gdyby to mi się tak przytrafiło. Starał bym się by dali mi zastępczy komputer a na pewno nie przyjął bym komputera który przyszedł z serwisu i nosił jakiekolwiek widoczne uchybienia. Nie chcę nikogo pouczać ale zwróć uwagę że nikt nie robi nam łaski - serwis jest wliczony w cenę sprzętu czy kiedykolwiek z niego skorzystasz czy nie.

Co do porównania temperatury w CD i C2D, to nie mam pojęcia jak to jest. Mam CD1.66 i wiatraczek chodzi chyba szybciej a przynajmniej zauważalnie głośniej niż w C2D1.83. W CD chyba też częściej się włącza na wyższe obroty, choć nie jestem na 100% pewien.

Może mnie tu zlinczujecie ale i tak napiszę.. W MBP17" nie podoba mi się że klawiatura jest zdaje się identyczna jak w 15", czyli jest za wąska w stosunku do szerokości laptopa. Apple zapewne na tym zaoszczędziło sporo kasy a szkoda bo numeryczna część spoko mogła by się zmieścić. To taki hint dla tych co dużo cyferek wprowadzają tak jak np ja.

#32 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 03 lutego 2007 - 01:06

dla mnie firma apple traci w oczach z jednego punktu gwarancji standardowej 12 miesiecy to jakas kpina bo kupujac jakiegos lapa z markietu za 2200zl dostajesz 24 miesiace gwarancji door-to-door,sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac .

#33 yezooz

yezooz
  • 85 postów
  • SkądGdansk, PL

Napisano 03 lutego 2007 - 01:16

dla mnie firma apple traci w oczach z jednego punktu gwarancji standardowej 12 miesiecy to jakas kpina bo kupujac jakiegos lapa z markietu za 2200zl dostajesz 24 miesiace gwarancji door-to-door,sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac .


z tym sie zgodze... wszyscy sie smieja jak slysza, ze na TAKI sprzet mam tylko rok gwarancji, no ale co zrobic :cool:
z drugiej strony pocieszam sie, ze jezeli sprzet bylby jakis "trefny" to ujawnilo by sie to w pierwszym roku uzytkowania.

#34 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 03 lutego 2007 - 02:30

mocno teoretcznie gwarancje można odpłatnie rozszerzyć (tak, wiem że nie o to dokładnie chodzi, ale taka możliwość jest!)

#35 yezooz

yezooz
  • 85 postów
  • SkądGdansk, PL

Napisano 03 lutego 2007 - 02:34

czytalem kiedys na forum, ze mozna rozszerzyc gwarancje za 10% wartosci sprzetu nawet pod koniec biezacej gwarancji, tyle, ze teraz nie pamietam czy nie chodzilo o cywilizowane kraje czy te pod rzadem SADystow tez :D jak to w koncu wyglada ?

#36 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 lutego 2007 - 02:50

Proszę bardzo:

http://www.apple.com.pl/gwarancja/

Czyli jest jak wszędzie. Można mieć rozszerzoną do trzech lat gwarancję Apple.

#37 Seba_wse

Seba_wse
  • 57 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 03 lutego 2007 - 07:58

Można mieć do 3lat za cenę 20% wartości komputera. Czyli w moim przypadku musiałbym dopłacić ponad 2tys. Tu kosztuje to samo duuuużo mniej: http://www.karen.com...KatItemCId=2743. Jakby Apple miało rozszerzenie w tej samej cenie to luzik, długo bym nie myślał:D
Póki co "Think different" dziwnie mi się zaczyna kojarzyć. Myślałem, że chodzi o to, że mam myśleć, że to komputer jest dla mnie, nie ja dla niego, że mam ułatwiać sobie życie, widzieć rzeczy prostszymi niż widzą to inni. Strona 69-70 instrukcji do MBP, jasno wynika, że mogę pracować tak jak chcę, czyli po prawej monitor, przed nim leży zamknięty MBP i mam świetny dostęp do superdrive i portów, po lewej mam np. texty lub modele do opracowania na kompie, działam wygodnie na zewnętrznej klawiaturze. Niestety "think different" oznacza, że mam kompa mieć otwartego, ustawić go tak, żeby nie drażnił mnie inny jasny punkt obok monitora i nie rozpraszał mojej uwagi, czyli albo pod biurkiem go schować, albo odwrócić tyłem i zalepić świecące jabłko, no cóż, dziękuję za takie ułatwienia, na pewno nie będę postrzegał świata w ten sposób:D To nie jest jakiś bożek tylko przedmiot który ma mi służyć. Nie wiem. Trzeba coś z tym zrobić. W sumie mam wrażenie, że coś tu jest nie tak. Mac Os zajefajny system a przez to sprzedawca zachowuje się jak monopolista, brak konkurencji i obsługa serwisowa jak w prl'u? Miałem niejednego laptopa. W Toshibie jak padł wyświetlacz od razu dostałem nowy komp. Wszystko było załatwiane na "gębę" i "od ręki". Wydawało mi się to normalne i proste. Zgodnie ze sloganem Apple, kupując Apple powinno to być jeszcze prostrze:D No nie powinien się zepsuć, ale jeśli miał czelność, to chciałbym być co najmniej obsłużony tak samo jak właściciel Toshiby. Dziękuję wszystkim za wsparcie i coniektórym za kopa do refleksji i przemyśleń. Poczytam o MBP17, jeśli to taki sam szit, a z Macsimum będę musiał wydzierać swoje pieniądze przy pomocy prawników wtedy na pewno Apple złotówki już na mnie nie zarobi. Chyba, że powstanie Apple Poland i będzie miało dobrą opinię. Jeśli tak się stanie to nie zarobią na pewno wcześniej niż za jakieś 5 lat, bo do tego czasu będę używał niestety piecykowego laptopa. No ale pozostaje póki co mieć nadzieję, że Macsimum odda mi kasę, zamówię u nich MBP 17'' i będę się cieszył długą i niezawodną pracą.
Jeszcze jedna kwestia m.inn. dla kolegi Białko. Z racji na miejsce swojego zamieszkania i charakter wykonywanej pracy 99% spraw załatwiam telefonicznie, nie należę do awanturników i krzykacz, staram się być uczciwy i tak postrzegam innych o ile nie mam podstaw by myśleć inaczej. Może to i naiwne ale do tej pory się sprawdzało i nie miałem większtch problemów ani w pracy ani w sferach życia prywatnego. Uważam, że tak żyje się przyjemniej i dla mnie i dla wszystkich którzy mają ze mną kontakt. Myślałem, że w przypadku mojego komputera również te metody zadziałają. Niestety myliłem się, chyba.

Pozdrawiam

Seba

#38 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 lutego 2007 - 10:08

Jeżeli chcesz pracować przy zamkniętej klapie to w żadnym wypadku nie kupuj Apple. MacBooki oddychają przez klawiaturę - mnóstwo ciepła odprowadzają dużą powierzchnią dlatego może tego nie czuć. Tak samo było w PowerBook G4. Wtedy po pewnym czasie 100% szlag trafi matrycę (co już raz przeżyłeś) Mówisz że stało się to podczas sleep (czy jesteś 100% pewien, że komputer podczas sleep nie został wybudzony? Np. przez jakieś urządzenie bluetooth lub usb)

#39 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 03 lutego 2007 - 10:31

a słyszeliście o rękojmi sprzedawcy od momentu zakupu przez 24 miesiące - więc i tak jest w standardzie 24 miesiące ochrony nie ma sensu kupować dodatkowego pakietu chyba że wyjeżdżacie za granicę i potrzebujecie gwarancji światowej!

#40 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 03 lutego 2007 - 10:32

Niestety "think different" oznacza, że mam kompa mieć otwartego


A w instrukcji nie masz gdzieś napisane by nie zasłaniać wlotów i wylotów wiatraczka? Pytam poważnie bo nie wiem, a nie spotkałem się jeszcze z laptopem który by tego nie miał w instrukcji użytkownika. Są laptopy z wiatrakami gdzie powietrze nie wylatuje do góry, ale to zależy od laptopa. A to co pisze Code to dość ciekawe bo to chyba jakiś efekt uboczny nadmiernego się grzania a nie jakiejś myśli Think... Coś mi się zdaje, że w trybie sleep w żadnym wypadku nie powinno się dać obudzić myszą czy jakimkolwiek innym urządzeniem usb, jeśli panel jest zamknięty. Jak to jest w OS X?

a słyszeliście o rękojmi sprzedawcy od momentu zakupu przez 24 miesiące - więc i tak jest w standardzie 24 miesiące ochrony nie ma sensu kupować dodatkowego pakietu chyba że wyjeżdżacie za granicę i potrzebujecie gwarancji światowej!


Jak bym był za granicą z laptopem za 6 tysięcy i coś by się z nim stało, to zamiast wydawać 2 tysiące na zabezpieczenie, wolał bym w razie czego kupić za ta kwotę laptopa. Moim zdaniem te care-plany to są by wydoić klienta któremu wszystko zwisa i powiewa.

#41 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 lutego 2007 - 10:43

Do pracy z zamknięta klapką kup jakiegoś "biznesowego" peceta, nie dość, że nie będzie marudził (mój już trzeci miesiąc tak spędza), to jeszcze będziesz miał stacje dokująca i nie będziesz musiał przypinać/dopinać kabelków przy każdym przenoszeniu.

#42 Seba_wse

Seba_wse
  • 57 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 03 lutego 2007 - 11:07

Jeżeli chcesz pracować przy zamkniętej klapie to w żadnym wypadku nie kupuj Apple.
MacBooki oddychają przez klawiaturę - mnóstwo ciepła odprowadzają dużą powierzchnią dlatego może tego nie czuć.
Tak samo było w PowerBook G4.
Wtedy po pewnym czasie 100% szlag trafi matrycę (co już raz przeżyłeś)
Mówisz że stało się to podczas sleep (czy jesteś 100% pewien, że komputer podczas sleep nie został wybudzony? Np. przez jakieś urządzenie bluetooth lub usb)


Kompa z zamkniętą klapą użyłem raz przez jakiąś godzinkę. Ze dwa razy miałem coś takiego, że wracam do pustej chaty po pracy, otwieram kompa i jest gorący. Żadnych śladów włamania, stworów w mieszkaniu nie hoduję. Bluetooth mam cały czas wyłączone. Pod usb myszka i kalwiatura które leżą na pulpicie wsuniętym pod biurko. Coś się z nim musiało dziać w trybie sleep właśnie. Po kilku dniach zauważyłem przebarwienie matrycy.

Pozdrawiam

Seba

---- Dodano 03-02-2007 o godzinie 11:34 ----

A w instrukcji nie masz gdzieś napisane by nie zasłaniać wlotów i wylotów wiatraczka? Pytam poważnie bo nie wiem, a nie spotkałem się jeszcze z laptopem który by tego nie miał w instrukcji użytkownika. Są laptopy z wiatrakami gdzie powietrze nie wylatuje do góry, ale to zależy od laptopa. A to co pisze Code to dość ciekawe bo to chyba jakiś efekt uboczny nadmiernego się grzania a nie jakiejś myśli Think... Coś mi się zdaje, że w trybie sleep w żadnym wypadku nie powinno się dać obudzić myszą czy jakimkolwiek innym urządzeniem usb, jeśli panel jest zamknięty. Jak to jest w OS X?


Co do zasłaniania wlotów i wylotów wiatraczka to nie czytałem:D Komp stoi sobie na biurku, podłączona tylko klawiatura i mycha. Nic za nim nie stoi, ściana poł metra dalej. Biurko jest z oklejanej płyty, czyli taki standardzik (imitacja porów drewna, czarne biurko). W miejscu gdzie stoi komp okleina z delikatnie połyskliwej zrobiła się matowa, jakby lekko przypalona. Wracając do klapy i powietrza. Jeśli producent w instrukcji pokazuje jako jeden z możliwych trybów pracy pracę z zamkniętą klapą na amen, z użyciem monitora zewnętrznego, to za przeproszeniem g... mnie obchodzi to, że matryca w ten sposób może ulec uszkodzeniu, nie ma żadnej dodatkowej broszurki na ten temat w pudełku, przed dokonaniem zakupu sprzedawca również nie zastrzegł, że ten punkt w instrukcji jest nieprawdziwy. Dopiero po fakcie powiedział mi, że nie powinienem w ten sposób używać komputera i nie korzystać z trybu sleep bo te egzemplarze w pewnych okolicznościach nagrzewają się pomimo tego że są uśpione. O ile dobrze pamiętam to instrukcja ZALECA używanie sleep'u. W moim odczuciu nie jest moją winą to, że chcę używać komputera zgodnie z instrukcją i takie użytkowanie prowadzi do uszkodzenia pewnych elementów urządzenia. Zastem towar jest niezgodny z umową. Pownienem dostać zwrot pieniędzy. Proste. Jak będzie zobaczymy. Po zakończeniu sprawy napiszę posta w któym zawrę kilka porad dla osób które być może znajdą się w podobnej sytuacji. Póki co widzę, że jeżeli usterka jest poważna należy zwrócić się do sprzedawcy opierając się na ustawie sprzedaży konsumenckiej a jeśli drobnostka, na podstawie karty gwarancyjnej i do serwisu SAD'u, zastrzegając by serwisant przyłożył się do rozkręcenia i skręcenia komputera tak, by nie pozostawił żadnych widocznych śladów swojej działalności. To by było na razie na tyle.

Pozdrawiam

Seba

#43 celist

celist
  • 22 postów

Napisano 06 grudnia 2007 - 21:30

ja mam sukces w sprawie wymiany nie musisz sie znimi męczyć po prostu rzecznik praw konsumenta tampoproś o interwencję ... u mnie zadziało .. wymienili komputer jak zobaczyli pismo że to ja mam decydować o sposobie przeprowadzenia gwarancji wymiana albo kasa .... sami sie na ten paragraf powolują mam nowy komputer .... ! radzę spróbować

#44 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 06 grudnia 2007 - 21:48

W przeciwnym razie chyba jednak będę musiał albo przeprosić windę albo latać po komputer i z ewentualnymi reklamacjami do Londynu??
Tylko mój angielski na poziomie Kali jeść:)

Spoko pomożemy - jakby co zapraszam na weekendowe zakupy do UK ;-)
Bilety tanie, a ja chętnie robię za przewodnika, tłumacza, taksiarza w zamian za przyjemność zakupów w Apple Store ;-)

#45 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 06 grudnia 2007 - 22:28

ja mam sukces w sprawie wymiany nie musisz sie znimi męczyć po prostu rzecznik praw konsumenta tampoproś o interwencję ... u mnie zadziało .. wymienili komputer jak zobaczyli pismo że to ja mam decydować o sposobie przeprowadzenia gwarancji wymiana albo kasa .... sami sie na ten paragraf powolują mam nowy komputer .... ! radzę spróbować

czy to działą też w przypadku produktów zakupionych w USA?
Zaznaczam, że mojego produktu już i tak nie mam możliwości jak serwisować w USA nawet jakbym chciał, bo został on w Polsce wymieniony na inny egzemplarz, który jest tezx wadliwy a tamtego sie już nie da odzyskać.... Czy zatem to prawo co opisałeś zadziała też w moim przypadku?

#46 Eml

Eml
  • 54 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 grudnia 2007 - 00:20

A jeśli naprawa jest "znaczna" np. wymiana płyty głównej to gwarancja na cały komputer leci od nowa bez względu czy dali nowy czy wymienili tylko płytę.


Czy moglbys wskazac dokladnie na akt prawny, ktory o tym mowi? Bede niezmiernie wdzieczny.
W przypadku imaca mego brata serwis wymienial plyte glowna juz dwa razy. Po drugiej naprawie (oraz pisemnych protestach do szefa serwisu) "gratisowo" dorzucili 3 miesiace gwarancji - jezeli Twoje slowa niosa prawdziwa informacje, to znaczy, ze o 9 miesiecy za malo.
Goraco pozdrawiam.

#47 celist

celist
  • 22 postów

Napisano 23 stycznia 2008 - 22:23

ja kupowalem w polsce i to ten przepis jest super bez problamu mam nowego macbookpro ... troche trwalo wymiana pism co i jak ale rzcznik praw konsumenta is the best !.... polecam zamiast rozszerzonej gwarancji , popedzi te panie kasie i inne buractwo z sadu gdzie pieprz rosnie .... to są nasze pieniądze !....

#48 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 24 stycznia 2008 - 19:49

Mam takie pytanie. Czy ktos z was probowal tego serwisu: CRC CommunicAID Sp. z.o.o Ul. Falenka 1B, Janki 05-090 Raszyn Bycmoze jest on lepiej zorganizowany niz SAD.

#49 kubbiak

kubbiak
  • 5 postów

Napisano 26 grudnia 2008 - 23:24

troche nie rozumiem tych lamentow Panowie. Komputer sie psuje > zasuwam do iSource Wawa, ul Mangalia 4> komputer przyjety do servisu na zasadach: klient prosi o dopisanie na potwierdzeniu ze komputer nosi normalne slady uzytkowania i ma zero rys, otarc etc ; jest ten dopisek i pieczatka plus podpis przyjmującej + kolejny dopisek: "klient prosi o szybkie zalatwienie sprawy z powodów .... ". Zadzwonili do mnie na trzeci dzien, ze komputer jest do odebrania z nową plytą glowną. Dostalem takze wydruk z podpisem technika ktory naprawil komputer oraz zyczeniami bezawaryjnej pracy. Koniec. Dochodzcie swoich praw. Spokojnie i bez paniki.

#50 Seba_wse

Seba_wse
  • 57 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 29 grudnia 2008 - 11:03

Zapomniałem tu dokleić już dawno:

http://www.myapple.p...-happy-end.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych