Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego zrezygnowałem z MobileMe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#26 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 sierpnia 2010 - 11:03

Merci. Il travaille bien! :)

#27 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 22 sierpnia 2010 - 23:22

A ktoś może mi powiedzieć jak włączyć i na czym dokładnie polega automatyczne BCC do siebie samego. Sprawa wątków w mail wygląda znakomicie ;)

#28 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 23 sierpnia 2010 - 08:45

A ktoś może mi powiedzieć jak włączyć i na czym dokładnie polega automatyczne BCC do siebie samego. Sprawa wątków w mail wygląda znakomicie ;)


Preferences > Composing > Automatically CC/BCC myself

Co oznacza? Dostaniesz kopię (CC) lub ukrytą kopię (BCC) wiadomości do własnej skrzynki. Wygodne, jeśli odbierasz pocztę przez POP3 na więcej niż jednym komputerze i chcesz mieć historię wysłanych wiadomości na wszystkich komputerach.

#29 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 23 sierpnia 2010 - 10:53

dzięki za info ;)

#30 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 sierpnia 2010 - 11:23

Z mojego punktu widzenia bardzo dobra usluga.

#31 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 23 sierpnia 2010 - 18:50

A ktoś może mi powiedzieć jak włączyć i na czym dokładnie polega automatyczne BCC do siebie samego. Sprawa wątków w mail wygląda znakomicie ;)

Dzieki temu watek bedzie zawieral calosc korespondencji. To co otrzymales i wyslales. W jednym watku, chronologicznie.

#32 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 23 sierpnia 2010 - 22:51

Preferences > Composing > Automatically CC/BCC myself


Mam DW i UDW to to samo ;>

#33 robertgrzelewski

robertgrzelewski
  • 266 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 sierpnia 2010 - 14:33

a ja ma też do Was pytanko. Po przeczytaniu wielu postow zdecydowalem sie na zakup Mobile Me bo bardzo zależało mi na push (sprawnie działającym). I tu mam problem. Gdy dostaję jakiegoś maila mam go natychmiast na moim macu czy na mailu na koncie www lecz na iPhonie nie dostaję go w trybie push. Dopiero jak wejdę w skrzynke na moim ipku to jest pobieranie wiadomości no i wtedy widzę tego maila. Ktos wie co może być przyczyną?

#34 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 075 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2010 - 15:26

Masz 'na ipku' włączonego tego Pusha?

#35 robertgrzelewski

robertgrzelewski
  • 266 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 sierpnia 2010 - 17:49

mam włączonego pusha. Powiem od razu że kontakty czy wydarzenia w kalendarzu synchronizują mi się praktycznie od razu, nie ma z tym żadego problemu

#36 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 25 sierpnia 2010 - 12:32

Wszystko dobrze w mailu skonfigurowałeś? Załóż może testowe konto na jakimś innym serwerze obsługującym Push. GMail, z tego co pamiętam, to nie funkcjonował dobrze i nawet nie bawiłem się później z ustawianiem go w Push.

#37 Thomas Percy

Thomas Percy
  • 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2010 - 23:49

W sierpniu zrezygnowałem z MobileMe i założyłem ten wątek.

Mamy raptem październik, a ja wznowiłem subskrypcję.

Dlaczego to zrobiłem... poza okazyjną ceną z Allegro???

Po pierwsze kupiłem iPada i iPhone'a. Używałem na nich maila i kalendarza Google, ale łapałem się na tym, że odruchowo chętniej korzystam z maila Apple i ze smartfonowego iCal. Po prostu wydają mi się wygodniejsze, lepiej dostosowane do ekranu smartfona i działają bezproblemowo off-line.

Dzięki forumowiczom z tej dyskusji (jeszcze raz dzięki!) nauczyłem się tworzyć wątki w mailu i synchronizować bez dublowania iCal.

Teraz mam ostatni orzech do zgryzienia: dlaczego kontakty się mnożą??? Dlaczego w księdze kontaktów nie tylko pojawia się po kilka razy ten sam rekord, ale jeszcze ilość klonów się zwiększa i zwiększa i i zwiększa???


Dysk w chmurze

Metoda „drag and drop”, czyli „przeciągnij i upuść” nie działa na PC. To zamyka temat. Dropbox ma tę funkcję i do tego jest dwa razy tańszy.

Find My Phone

Nie znam zamiennika. Żałuję, że nie mam tej usługi.

Synchronizacja

MobileMe synchronizuje zakładki Safari na wszystkich urządzeniach.

MobileMe dawał mi także zdalny dostęp z dowolnego urządzenia i dowolnego miejsca do Time Capsule w domu. W sumie nigdy nie skorzystałem, ale szkoda mi, że tego już nie mam.



#38 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 października 2010 - 06:19

hmm nie mam takich problemów z kontaktami. Masz porobione grupy w kontaktach?

#39 Thomas Percy

Thomas Percy
  • 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2010 - 18:28

hmm nie mam takich problemów z kontaktami. Masz porobione grupy w kontaktach?

Nie mam. Mogę porobić grupy z naprawdę ważnymi kontaktami, a te nieistotne niech się klonują gdzieś w katalogu ogólnym do którego nigdy już nie zajrzę. Na pewno to jest jakiś pomysł (o ile o to Ci chodziło), natomiast mam poczucie, że istnieje jakieś trwałe, proste rozwiązanie problemu klonerów.

#40 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 października 2010 - 20:39

synchronizujesz na pewno TYLKO z mobileme?

#41 Thomas Percy

Thomas Percy
  • 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2010 - 21:09

synchronizujesz na pewno TYLKO z mobileme?

Dzięki, to była przyczyna. To kontakty Google klonowały rekordy. Po odłączeniu Google i oczyszczeniu bazy (2h pracy!!!) przestało się klonować. Nawet nie wiecie, jak się cieszę takim drobiazgiem :-).

#42 bartg

bartg
  • 259 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 11 października 2010 - 22:12

Jak dla mnie to nie drobiazg :)

#43 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 października 2010 - 22:22

dlatego właśnie nie synchronizuję z google kontaktów - robi mi tam straszny bałagan, a nie chce mi się bawić z tym.

#44 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 11 października 2010 - 22:25

Ale to chyba problem leży nie w samym google, bo mi synchronizacja "Książka adresowe => Nokia N95 => Kontakty google", działa wyśmienicie.

#45 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 października 2010 - 22:27

No to dzięki cudownej :) Nokii

#46 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 października 2010 - 09:56

macieks72 - no dla mnie w googlu, bo dodał mi masę kontaktów które sobie dodał do kontaktów sam (bo mi wysłały maila), a których ja w książce mieć nie chciałem. teraz jest chyba lepiej (przeglądając kontakty w googlu), ale nie chce mi się jeszcze w to bawić ;) będę mieć chwilę czasu to sprawdzę to jeszcze raz ;)

#47 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 października 2010 - 11:33

Ja też się długo zastanawiałem nad MobileMe - ale posiadam telefon na Androidzie i dużo rozsądniej było poprawnie skonfigurować sobie Google Exchange na iPadzie. Kontakty / Kalendarze / Mail działają świetnie i nie musiałem płacić za te usługi. Jendak kilka rzeczy o których należy wiedzieć: 1. MobileMe - daje fajną domenę. Dobry adres jest na wagę złota! 2. Where's my iPhone / iPad - fajna funkcja - w gApps nie ma :/ 3. W gExchange czasami źle wyświetlają się maile na iPadzie - złe kodowanie. 4. Picasa od Google sprawdza się równie dobrze jak MobileMe Gallery, a jest dużo tańsza (w sensie - dodatkowe miejsce). Tak samo łątwo można uplodować / przeglądać zdjęcia. 5. MobileMe - ma ładniejszy interfejs sieciowy, Apple-Style. 6. Dobrze ustawiony kalendarz gCal, po WebDAV świetnie się synchronizuje z iCalem / iPadem / Androidem! Niestety nadal nie wiem jak zsynchronizować Chrome na Mac z Atomic Web na iPadzie, ale to inny temat ;] Generalnie - co kto lubi, ale ja jak mam Maca, iPada i Android Phone - gApps wygrywają.

#48 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 października 2010 - 12:07

1. MobileMe - daje fajną domenę. Dobry adres jest na wagę złota!


hehe, widać ludziom naprawdę się podoba to *.me.com. Ja w życiu bym nie pomyślał, że to fajna domena jest.

#49 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 października 2010 - 12:10

Zależy w jakim środowisku się poruszasz. To prosta i funkcjonalna domena, dla mnie (branża rozwój osobisty) bardzo istotny czynnik ;]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych