Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podgłośnij Swojego iPoda :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#76 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 14:40

ja to ile fabryka dała... :-)

#77 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 czerwca 2007 - 19:06

zobaczysz za pare lat rezultaty

#78 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 czerwca 2007 - 19:12

jak sam mówiłeś to zależy od słuchawek :P albo głośników

#79 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 14 czerwca 2007 - 23:25

a ja trochę z innej beczki. mam ipoda nano 2g z usa, zrobiony update softu w PL. nie mam problemu z głośnoscią (nie wiem czy jest zablokowana czy nie bo jak dam na maksa to i tak dla mnie jest za głośno). za to przy ustawieniu głośności na ok.70% słuchawki trzeszczą, jakby było przesterowanie. nie mówię już nawet co sie dzieje jak włączę podbicie basów. z zwiazku z tym pytanie - czy to słuchawki appla są takie marne (sprawdzałem jak grają z mojego MB bezpośrednio i nie charczą)? czy może ipod nano ma tak słaby wbudowany wzmacniacz że nie pogra głośno przy podbiciu basów etc. i zawsze będzie charczał.? a może jest cos zepsute po prostu? z góry dzieki za odp.

#80 Nugat

Nugat
  • 78 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 15 czerwca 2007 - 10:18

Chyba to zły pomysł z tym pogłośnieniem, bo cały czas trzeba zmieniać głośność jak się przechodzi pomiędzy podcastami, a muzą. A poza tym, jak się pogłośni i tu i tu to trzeba regularnie, bo cały czas czegoś przybywa.

#81 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 czerwca 2007 - 14:30

1) tak, sluchawki made by apple sa tragicznej jakosci 2) ipody (w kazdym razie video) maja skopany eq co objawia sie przesterami 3) jakosc dzwieku na ipodzie tez nie jest oszalamiajaca ale jesli unikniesz dwoch poprzenich problemow to bedzie niezle

#82 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 czerwca 2007 - 14:47

Daj equalizer na off bo nie tylko przy podbiciu basów trzeszczy, jak masz inne ustawienie to też potrafi pierdzieć. Ja daję w iTunes ustawienie equalizera np. na rock i potem kopiuję piosenki na iPoda, eq w iPodzie na off i gra dobrze.

#83 Lukis

Lukis
  • 46 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2007 - 18:52

A dlaczego na Nano 2Gb nie dziala? ;'/ Mysle, ze podglosnienie utworow za pomoc iTunes napewno dziala, ale tamtymi programikami juz nie. A czy czasem przez operacje na iPodzie takimi programikami nie tracimi gwarancji?

#84 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 16 czerwca 2007 - 10:03

AAAAAAAA było!! nano 2G ma zakodowany firmware, więc ani go nie podgłośnisz, ani nie zainstalujesz rockbox na przykład. A takie programy nie powoduja utraty gwarancji. Ludzie, szukajka najlepszym przyjacielem człowieka...

#85 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 czerwca 2007 - 10:13

heh ludzie kombinujący z podgłoszeniem iPoda to masochiści... teraz się może i podniecają, że jak idą ulicą to z daleka słychać ich muzykę, ale za parę lat będą płakać bo ich słuch nie pozwoli im na delektowanie się muzyką z iPoda... ludzie bądźcie rozsądni...! ja założyłem blokadę na 70% a i jeszcze słucham na jakichś 70% tych, że 70%...

#86 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 czerwca 2007 - 10:48

Trzeba używać życia/iPoda/słuchawek. :-) Piotr Flaba> Ty jesteś z tego Działdowa pod Nowym Dworem Mazowieckim? Co chwila widzę autobusy do Działdowa i do Dębe. To jakiś koniec świata?

#87 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 czerwca 2007 - 14:11

brak limitu przydaje sie jesli ma sie zewnetrzne glosniki bez/z kiepskim wzmocnieniem imho ta blokada uzutkownika to troche taki bajer, przeciez slychac ze jest za glosno i mozna sciszyc (a jeszcze lepiej nie zglasniac), prawda? ;) ps nano "2Gb" ktorejstamG czy nano 2G ilestamGB?

#88 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2007 - 22:00

O! Bardzo fajny sposób. Zawsze się przyda, mimo iż z podgłośnionym iPodem słucham muzyki na 30% tego co dała fabryka. Niema co trzeba dbać o uszy.

#89 karolinka-laleczk

karolinka-laleczk
  • 54 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 09:23

hm... mam pytanko, a w ipodzie jest cos takiego w ustawieniach , limit glosnosci, jak podglosze to glosno gra, czy ma to cos wspolnego z tym?? to bedzie tak samo, czy jeszcze glosniej??

#90 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 sierpnia 2007 - 10:35

Będzie tak samo, to jest taka blokada która pozwala ograniczyć głośność a nie ją zwiększać

#91 stefanek

stefanek
  • 73 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2007 - 12:59

Dobra. W jaki sposób podgłośnic iPoda DRUGIEJ GENERACJi ;) 8gb [o ile to ma znaczenie]... sposób z 'get info' i 'max vol' działa.. dla pojedynczych utworów.. a ciężko 1000 kawałków ręcznie podgłaśniać :P.

#92 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 września 2007 - 13:37

wchodzisz do music zaznaczasz wszystkie utwory... ;) nie da sie inaczej na 2g. mozesz kupic sluchawki z mniejszym oporem niz 32om, to tez bedzie glosniej.

#93 Taizo

Taizo
  • 156 postów
  • SkądKatowice, Silesia

Napisano 20 października 2007 - 09:54

Dobra. W jaki sposób podgłośnic iPoda DRUGIEJ GENERACJi ;) 8gb [o ile to ma znaczenie]... sposób z 'get info' i 'max vol' działa.. dla pojedynczych utworów.. a ciężko 1000 kawałków ręcznie podgłaśniać :P.


Gdy wyświetli ci się lista wszystkich utworów na iPodzie, wtedy klikasz na pierwszy na liście, przytrzymujesz SHIFT na klawiaturze i klikasz na ostatni utwór na liście.

Gdy zaznaczysz już wszystkie piosenki, klikasz 'Get Info" lub 'Informacje', 'Options' lub 'Opcje' i zaznaczasz max głośność.

Szczerze to jest to trochę felerny sposób, bo każdą nową piosenkę zgraną z płyty, musisz od razu podłaśniać na max, żeby wszystkie były jednakowej głośności... Poza tym współczucia dla uszu.

#94 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 listopada 2007 - 20:15

sprawdziles? wiec nie gdybaj

pierwsza metoda polega na zupelnie odmiennej zasadzie niz dwie pozostale, mianowicie na wzmocnieniu w equalizerze

natomiast odblokowywanie glosnosci (metoda 2 i 3) bedzie skuteczne tylko na europejskich wersjach ipodow bo polega na zniesieniu ograniczenia wprowadzonego przez unie europejska a majacego na celu ochrone sluchu przed uszkodzeniem zbyt duzym natezeniem dzwieku

przydatne szczegolnie dla osob ze sluchawkami z duzym oporem



Ale to się tyczu iTunes, czy iPodów, bo ja mam ze stanów mojego ściąganego z NY, będzie działać to podgłośnienie czy nie??

#95 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 03 listopada 2007 - 20:22

Po co podgłaśniać jeszcze bardziej? Te z US nie mają blokady, to UE każe ją zakładać, a tak daleko, to jeszcze jej wpływy nie sięgają.

#96 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 listopada 2007 - 18:03

No właśnie się pytam bo jak na maksa dam to mi uszy chce wyrwać. I się zastanawiam po cholerę wam tego grajka jeszcze podgłaśniać. Ja sobie zmieniłem w ustawieniach limit głośności..bo mi przeszkadzało to że na maksa to za głosno gra, teraz jest okey. Dzięki za wytłumaczenie

#97 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 04 listopada 2007 - 21:18

A no nam po to, że kiedy mamy kiepskie słuchawki to trzeba trochę głośniej dać, żeby się odizolować od dźwięków zewn. Albo niektórzy wyznają zasadę Live Fast, die young.

#98 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 listopada 2007 - 21:36

ta, a w wieku lat trzydziestu zostana przejechani przez samochod bo go nie uslyszeli ;). rozsadny powod - jezeli sie ma glosniczki do ipoda bez wzmacniacza, na przyklad samorobki.

#99 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 listopada 2007 - 09:45

może ktoś używa słuchawek jako budzika :lol:

#100 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 listopada 2007 - 12:40

wlasciwie to czemu nie? w autobusie, pociagu itp zeby nie draznic wspolpasazerow to moze byc niezle rozwiazanie :).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych