Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czym różnią się te kable: AV Component Cable i AC Composite Cable


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#26 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 03 sierpnia 2010 - 18:26

Nie bardzo rozumiem co to ma być - nie wniosłeś nic do dyskusji na temat i powyrywałeś fragmenty moich wypowiedzi z właściwego kontekstu w jakim zostały pierwotnie użyte. No ale cóż  - skoro stać cię jedynie na tyle.


Zacytowałem pełne zdanie, nie wyrwane z kontekstu, w którym stwierdzasz bzdurę i które jednocześnie jest odpowiedzią na pytanie które przed chwilą zadałeś.
Post na który właśnie odpowiadam wnosi do dyskusji jeszcza mniej niż to co napisałem.
No ale cóż - skoro stać cię jedynie na tyle.

@Turbo - widzę że w sygnaturze masz iPoda Nano 3G. Testowałem i z tym modelem bez problemu działają najtańsze kable A/V z Allegro. Możesz zaoszczędzić trochę grosza i odtwarzać video właśnie z iPod'a, końcowy efekt i tak jest identyczny.

Pozdrawiam.

#27 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 03 sierpnia 2010 - 19:22

Madmax – fakt, popatrzyłem w trzecim linku na zdjęcie, nie doczytałem, że w zestawie jest również composite. Ale powiedz mi, co to ma do rzeczy? Tak samo jak te linki z iSpotu? Wszystkie są w tej samej cenie. A "polecane" przeze mnie kable różnią się od "standardowych" tym, że z jednej strony mają złącze dock connector.

Jakbyś przeczytał dokładnie informacje Apple w linku, który sam podałeś, to byś doczytał, że nie potrzeba docka, a jest możliwość podłączenia. Composite jest obsługiwany przez wszystkie modele wymienione na tej stronie, włącznie z iPodem nano 3G autora tematu, jak i wszystkimi iPhone'ami i iPadem, o które pytał autor. Jeszcze coś wytkniesz, co trzeba będzie skorygować?

#28 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 03 sierpnia 2010 - 20:02

Nic już nie napiszę - widzę że ta jałowa dyskusja zmierza w dziwnym kierunku.

#29 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 03 sierpnia 2010 - 21:03

Dziękuję Wam za odpowiedź! Kabla mam zamiar używać z iPhonem i iPadem, z iPoda Nano już praktycznie nie korzystam. W najbliższym czasie przejade się do iSpota i zakupię Apple Composite AV Cable :) Pozdrawiam serdecznie :)

#30 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2010 - 10:47

Witam, Zakupilem kabel Component AV, firmy Apple. Wszystko smiga, jednak widze, ze mam tez TV z tylko jednym wejsciem z tylu do obrazu - sa trzy wejscia: zolte - obraz, czerwone - audio R, biale - audio L. Da sie cos zrobic z tym kablem, zeby moc ogladac i na takim i na takim TV (w kolorze)? Nie chce wydawac kolejne 160 zl na nastepny kabel. Zreszta Composite AV mial w specyfikacji, ze nie obsluguje iPhone 3g, tylko iPod'y... moze te nowsze obsluguja, ale z tych co mialem do wyboru nie bylo takiej opcji. dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

#31 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 27 września 2010 - 11:58

Kup zwykłe kable na chinche i połącz po prostu stosowne gniazda ze sobą w/g kolorów - żółty+żółty, czerwony+czerwony, biały+biały. To najzwyklejsze kable świata i nie musisz przepłacać za applowskie.

#32 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2010 - 13:36

Kup zwykłe kable na chinche i połącz po prostu stosowne gniazda ze sobą w/g kolorów - żółty+żółty, czerwony+czerwony, biały+biały. To najzwyklejsze kable świata i nie musisz przepłacać za applowskie.


Zeby moc ogladac TV z iPhone (bez JB) musisz miec oryginalny kabel.

W ogole nie za bardzo wiem o czym piszesz.
Mam component - czyli 5 wyjsc: 2 audio i 3 obraz.
Nie wiem jak z component'u zrobic composite - czyli:
jaka przejsciowke, czy adapter aby miec jedno wyjscie na obraz...
Kabel component juz mam - juz go kupilem i zwrocic nie moge.
Kabla composite nie mam zamiaru kupowac.
Kroic kabel component za 165 zl tez nie mam zamiaru.

Jak najtaniej uzyskac przejscie z component na composite?
Szukalem ale nie widze zadnego taniego rozwiazania.


dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

#33 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 27 września 2010 - 13:40

Kup zwykłe kable na chinche i połącz po prostu stosowne gniazda ze sobą w/g kolorów - żółty+żółty, czerwony+czerwony, biały+biały. To najzwyklejsze kable świata i nie musisz przepłacać za applowskie.

Jeżeli przez kable na chinche masz na myśli zwykłe kable cinch-cinch to taki zakup będzie niestety daremny.
iPhone nie jest wyposażony w złącza RCA.


Witam,
Zakupilem kabel Component AV, firmy Apple. Wszystko smiga, jednak widze, ze mam tez TV z tylko jednym wejsciem z tylu do obrazu - sa trzy wejscia: zolte - obraz, czerwone - audio R, biale - audio L.

Da sie cos zrobic z tym kablem, zeby moc ogladac i na takim i na takim TV (w kolorze)?

Nie chce wydawac kolejne 160 zl na nastepny kabel. Zreszta Composite AV mial w specyfikacji, ze nie obsluguje iPhone 3g, tylko iPod'y... moze te nowsze obsluguja, ale z tych co mialem do wyboru nie bylo takiej opcji.

dzieki za odpowiedz,
pozdrawiam

Obawiam się że kabel component na nic się zda przy telewizorze z wejściem composite.
iPhony obsługują również kable A/V w wersji composite, niestety w przeciwieństwie do niektórych iPod'ów mają problemy z tańszymi zamiennikami.
Gdzieś na forum natknąłem się na informację że można zmusić iPhona do współpracy z nieoryginalnym kablem A/V. Najlepiej będziej jak poszukasz/zapytasz w dziale iPhone, tam z pewnością wiedzą więcej na ten temat.

edit---
Sygnał nadawany przez kable component różni się od tego nadawanego przez kabel composite.
W tym wypadku potrzebny byłby konwerter. Dolary za orzechy że będzie on droższy niż drugi kabel.
Tu masz >link< do oryg. Apple composite, na dole w liście kompatybilnych jest też iP 3G.


Pozdrawiam.

#34 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2010 - 13:51

Jeżeli przez kable na chinche masz na myśli zwykłe kable cinch-cinch to taki zakup będzie niestety daremny.
iPhone nie jest wyposażony w złącza RCA.



Obawiam się że kabel component na nic się zda przy telewizorze z wejściem composite.
iPhony obsługują również kable A/V w wersji composite, niestety w przeciwieństwie do niektórych iPod'ów mają problemy z tańszymi zamiennikami.
Gdzieś na forum natknąłem się na informację że można zmusić iPhona do współpracy z nieoryginalnym kablem A/V. Najlepiej będziej jak poszukasz/zapytasz w dziale iPhone, tam z pewnością wiedzą więcej na ten temat.

edit---
Sygnał nadawany przez kable component różni się od tego nadawanego przez kabel composite.
W tym wypadku potrzebny byłby konwerter. Dolary za orzechy że będzie on droższy niż drugi kabel.
Tu masz >link< do oryg. Apple composite, na dole w liście kompatybilnych jest też iP 3G.


Pozdrawiam.


przerobilem temat lacznie z zakupem takiego kabla i zrobieniem JB, a skonczylo sie na kupnie oryginalnego. Nie wierze, ze nie da sie, ze nie jakiejs przejsciowki, ktora prawdopodobnie ma jakas specyficzna nazwe, aby zrobic z component - composite... z composite nie zrobi sie componen, ale odwrotnie mysle ze tak. np sa przejsciowki z component na euro...

#35 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 27 września 2010 - 14:10

W złączu euro jest zarówno composite jak i RGB, więc akurat ten kabel niczego nie dowodzi :) Nie chce przesądzać sprawy, ale wydaje mi się że zamiana component na composite bez elektroniki nie będzie możliwa (potrzeba przetworzyć i zespolić sygnał). Pozdrawiam.

#36 Artur Kawerski

Artur Kawerski
  • 3 postów
  • SkądSpalding, Lincolnshire, United Kingdom

Napisano 29 kwietnia 2013 - 16:38

czy jeśli mam ten kabel component AV cable i podłącze go do Tv , czy bateria będzie ładowana przez odbiornik telewizyjny czy będę musiał co jakiś czas ją ładować ??

- - - Połączono posty - - -

:)hallo :)

#37 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 29 kwietnia 2013 - 22:54

Nie, nawet nie ma którędy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych