Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipod nano 1gen. a nano 2generacji? Jaka różnica?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#26 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 28 stycznia 2007 - 04:50

simon88m >> nie czytałeś komentarzy uwaga podróbki >> właśnie tam wysłałem tego linka co ciekawe napisałem do niego e-mail, że nie ma ipoda nano w kolorze czarnym z pamięcią 2 gb a oto co mi koleś odpisał: " Takie kolory zapewnił mi dostawca z hurtowni" czyli wnioskując nawet tych iPodów nie widział na oczy !!

---- Dodano 28-01-2007 o godzinie 05:00 ----
wiwo>> bierz 2 generacji, mam go od miesiąca i nie przejmuje się nim wsadzam normalnie do kieszeni co z pierwszej generacji nie było do pomyślenia - trzeba nosić w pokrowcu i to nawet pokazują się ryski !!! Plusy tego sprzęcika, wykorzystane lub nie:
+ w sofcie jest opcja szukaj a ja mam niektóre mp3 kiepsko podpisane więc to jest zaleta full wypas;
+ przy szybkim przewijaniu pokazują się litery alfabetu które wybierasz;
+ wygląd według mnie jest ładniejszy od białego (biały mi się kojarzy wyłącznie z video);
+ + + no i najważniejsze bateria chodzi i chodzi w przeciwieństwie do tego modelu ze starej generacji to widać od razu przy zabawie - pierwsze dni posiadania owego sprzęciku ;) stare nano miałem pożyczone od kumpla przed zakupem właśnie tego, bateria była do połowy trochę się pobawiłem i koniec zabawy :(

---- Dodano 28-01-2007 o godzinie 05:13 ----
wg. mnie skrajne minimum cenowe jakie może osiągnąć iPod 2gen to 400PLN najmniej (krytyczne) to podróbka. Nie chcę mi się wierzyć, że hurtownik ma kontakt bezpośredni z producentem iPodów z chin bo tak z tego należało by wnioskować. A z USA zakładając, że tam w sklepie kosztują 150$ to pewnie hurtowo ok 70-80$ teraz doliczyć koszty wysyłki narzutu hurtownika no i sprzedawcy i co wychodzi 300 złoty !! Jeżeli to oryginały to wyłącznie KRADZIONE z kontenerów innej możliwości nie ma nie ma nie ma i jeszcze raz nie ma.

---- Dodano 28-01-2007 o godzinie 05:14 ----
To by wyjaśniało tą gwarancję na okres 6miesięcy

#27 simon88m

simon88m
  • 14 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 12:44

Jak narazie Pan "minutek8" z allegro ma 100,0 % pozytnych komentarzy (84) i niestety z poprzednich aukcji z ipodami (rowniez 2 GB tylko ze pierwszej generacji) jeszcze nie ma bo je tez wysyla 2 lutego.

Co do kolorów to jednak coś "śmierdzi" bo na stronce amerykańskiego apple od migreny mozna zauwazyc ze ipod nano 2GB II generacji jest tylko w kolorze srebrnym a czarny ipod jest dostepny tylko w wersji 8 GB.

A po zatym nie wplacilem jeszcze pieniedzy dla niego i poczekam z tydzien na pierwsze komentarze (zapytalem sie go czy moge wyslac pieniadze pozniej odpisal tak:
"Witam tak moze Pan zalicytowac a ja wysylam towar od 2-3 lutego wiec jezeli
do tego czasu zaksieguje wplate to wysle jezeli nie to wysle jak juz
zaksieguje:]POzdrawiam"



Bambi007 --> ustawiles sie z nim na odbior osobisty 2 lutego?

#28 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 28 stycznia 2007 - 13:00

simon88m >> niektórzy nawet nie widzą różnicy po między oryginalnym iPodem a podróbą to śmieszne ale prawdziwe. Dlatego może mieć pozytywne komenty, część osób nigdy w życiu realnie nie widziało oryginalnego iPoda i to też z tego wynika!!

#29 simon88m

simon88m
  • 14 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 13:11

No jesli sie okaze ze jest to ipod mniej wicej o takim kroju:
[url]http://allegro.pl/item157794200_najtaniej_mp4_player_512_mp3_avi_prezent_216.html[/url]
to nie bedzie żadnych wądpliwości...

Napisze mu teraz tak:
"Witam chciałbym żeby Pan przesłał mi oświadczenie o orginalnosci tych ipodów.Cena jest niższa niż w stanach wiec skąd ma Pan takie tanie orginalne nowe ipody?"
Ciekawo co odpisze....

#30 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 28 stycznia 2007 - 13:28

>> pomiń pytanie o pochodzenie. Wystarczy żeby Ci określił jego dokładne specyfikacje. Podkreśl to, że iPod ten ma być wyprodukowany przez Apple inc. i zaprojektowany przez Apple z siedzibą w Kalifornii ;)

#31 simon88m

simon88m
  • 14 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 13:38

Okej to napize mu tak: "Witam chciałbym żeby Pan przesłał mi oswiadczenie o orginalności iPoda.Czy jest on napewno wyprodukowany przez Apple inc. i zapojektowany przez Apple z siedzibą w Kalifornii"

#32 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 stycznia 2007 - 14:16

ach moj blad na pol-spiaco podalem linka i nie patrzac na pojemnosc widzac czarnego nano napisalem ze sa takowe... ale linka przynajmniej dobrego podalem ;)

ja bym proponowal zamiast robic nowy temat przeniesc opinie do tego tematu
Jak odroznic iPoda od Podrobki!!
nie wiem czemu nie jest on przyklejony (to do modow) bo to jedyny taki temat w dziale ip+it, wiem ze jest podobny temat ale w innym dziale, co odbija sie na tym ile osob zaglada do niego w sprawach identyfikacji ipodow (wiem ze jest "szukaj" ale rzeczywistosc wyglada tak ze wiekszosc nowych uzytkownikow forum tego nie uzywa)

#33 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 stycznia 2007 - 14:24

aaa, czemu nie, to wolne forum - chcesz watek to zakladasz :)

#34 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 28 stycznia 2007 - 14:28

Okej to napize mu tak:
"Witam chciałbym żeby Pan przesłał mi oswiadczenie o orginalności iPoda.Czy jest on napewno wyprodukowany przez Apple inc. i zapojektowany przez Apple z siedzibą w Kalifornii"


To jest pytanie sugerujące odpowiedź :) Na tak zadane pytanie każdy człowiek, który miałby coś na sumieniu, iwedizałby jak odpowiedzieć.

Może być ;) Niech mi ktoś wytłumaczy chciałbym stworzyć nowy wątek w hardware opinie właścicieli ze zdjęciami które wczytały się od razu po otwarciu tego tematu np. jak tu http://www.myapple.p...ead.php?t=13069 czy taką opcje mają tylko panowie moderatorzy. Po udzieleniu na te pytanie odpowiedzi usunę tą wiadomość :P

Musisz podać w treści posta linka do obrazka w tagach

#35 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 28 stycznia 2007 - 15:12

http://www.myapple.p...6523#post256523

#36 wiwo

wiwo
  • 96 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 15:31

Napisałem do gościa czy iPody które sprzedaje sa produkowane przez apple czy przez jakaś inną firmę, na razie nie odpisuje więc coś mi tu śmierdzi :/

#37 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 28 stycznia 2007 - 15:45

Na razie poczekaj tylko nie wpłacaj mu kasy i tyle.

#38 haladdin

haladdin
  • 13 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 07:00

hm też kupiłem nano na tej aukcji, z tego co koleś mówi wynika, że są białe i czarne, co wskazuje na 1. generację, podobnie jak w aukcji z modelem 1gb. Oryginalność ''poświadcza hurtownia". Pożyjemy, zobaczymy...

#39 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2007 - 15:10

Na allegro byly juz nano 2gb w kolorach 4gb... ze zdjeciami, sprowadzane z anglii, zapewne jakies poserwisowki z padnieta jedna koscia, albo po prostu srebrzaki upakowane w obudowe od 4gb (przygladalem sie zdjeciom tych ipodow, z tylu na obudowie wyraznie bylo widac 4GB). Jednakze watpie w tym przypadku, aby komus sie chcialo i oplacalo pakowac w czarna obudowe ipoda nano 2gen 2gb... taka cena jest wysoce podejzana... moj znajomy kupil z allegro nano 2gen 2gb srebrnego za 450 zl, nawet nie odpakowanego, od osoby prywatnej... a tak tanio tylko dlatego ze ta osoba albo ipodzika wygrala, albo dostala w prezencie... nie pameitam juz tak dokladnie tej historii... I na prawde nie szczyp sie zeby zaoszczedzic te 50 zl na ipodzie, bo trafisz na podrobke... ja sie tak szczypalem... po obejzeniu juz ntego ipoda w dobrej cenie i stwierdzeniu sprzedawcy w twarz ze to podrobka (wczesniej bylem zapewniany ze to oryginal), postanowilem odlozyc wiecej kasy i kupic nowke 2gen... I jestem tak zadowolony, ze kto kolwiek sie mnie pyta jaki mp3 player kupic mowie mu bez zastanowienia: iPod, iPod i tylko iPod! Jeden znajomy juz sie posluchal :P

#40 haladdin

haladdin
  • 13 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 16:19

zobaczymy, z tego co pisał w mailach sprzedający wynika, że to są nano 1gen (białe i czarne, chociaż w opisie aukcji stoi czarno na białym że srebrne i czarne)
to by się nawet zgadzało, bo sprzedaje też jednogigówki i są właśnie 1gen
fakt, że sobie w kulki leci pozostawiam bez komentarza, jeśli to będzie apple'owe nano to będę zadowolony (a 1gen za taką kasę to już mniejszy kosmos)

---- Dodano 31-01-2007 o godzinie 01:01 ----
poprosiłem sprzedającego o jego zdjęcia sprzedawanych ipodów, to powinno rozwiać większość wątpliwości
o dziwo, zgodził się
czekamy ;]

#41 simon88m

simon88m
  • 14 postów

Napisano 31 stycznia 2007 - 03:02

zdjecia haladdin jak juz dostaniesz zdjecia muglbys je wpakowac tutaj na forum?Ja juz nie chce prosic go o to samo.

#42 haladdin

haladdin
  • 13 postów

Napisano 31 stycznia 2007 - 06:53

nie ma sprawy, chociaż przed 2. lutym chyba nie mamy co marzyć

#43 simon88m

simon88m
  • 14 postów

Napisano 02 lutego 2007 - 20:18

Witam...w czwartek niejaki "dydaktyczny" który kupił też tego ipoda napisal do mnie w czwartek żebym uwarzał bo ten sprzedawca to oszust a dziś juz do mnie napisał...
"Witam. Najprawdopodobniej informacja o minutek8 (77) jest nieprawdziwa. Aktualnie czekam na kontakt z jego strony. Przepraszam za zamieszanie."
Wiec jeszcze nic nie wiadomo...

#44 haladdin

haladdin
  • 13 postów

Napisano 02 lutego 2007 - 23:55

Do mnie też to napisał, później zresztą odpowiedział tak samo. Wysłałem oba maile sprzedającemu, powiedział że to nieprawda itd... Zdjęcia ma mi wysłać jutro, przed wysyłką ipoda

#45 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 03 lutego 2007 - 09:20

HE moze sie sam w babuko zrobil :)

#46 haladdin

haladdin
  • 13 postów

Napisano 03 lutego 2007 - 17:26

póki co napisał, że to nano 2generacji w kolorach srebrnym i czarnym (tak, tak), przeznaczone na rynek azjatycki, dlatego różnią sie kolorystyką. no i oczywiście, że to oryginały apple'a w każdym razie bez zdjęć tego nie ruszam

#47 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 03 lutego 2007 - 19:23

He byłem na stronach apple azjatyckich i jakoś tego czarnego 2gb nie widziałem hmm. No a gdzie te zdjęcia są przecież już 2 minął.

#48 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 03 lutego 2007 - 20:06

panowie, czekacie na potwierdzenie oryginalności iPodów jak na Godota. prawda jest taka, że jak coś wydaje się podejrzanie tanie, pojawia się sporo wątpliwości, to coś jest na rzeczy. Dajcie sobie spokój, bo tak marzycie o tanim iPodzie, jakby klapki wam przyspawali do oczu. Lepiej już dołożyc te 50 czy 100 zł i mieć pewność, że iPod nie jest ze słomy.

#49 haladdin

haladdin
  • 13 postów

Napisano 03 lutego 2007 - 21:16

ja już powoli zaczynam tracić cierpliwość i tak nano to tylko alternatywa dla irivera h10, którego kupiłem ze 3 tygodnie temu i jeszcze nie przyszedł chyba jednak poszukam drugiego ;]

#50 Kevinn

Kevinn
  • 3 postów

Napisano 03 lutego 2007 - 22:34

:P

Cześć. To mój pierwszy post na tym forum... :P

Kupiłem tego iPod'a -> [URL="http://allegro.pl/item161494132_ipod_nano_2gb_nowe_najtaniej_.html"]http://allegro.pl/item161494132_ipod_nano_2gb_nowe_najtaniej_.html[/URL]
i zastanawiam się czy to napewno jest oryginał... Może mi ktos pomóc?:???:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych