Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipod nano 1gen. a nano 2generacji? Jaka różnica?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiwo

wiwo
  • 96 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 18:39

Witam! W najbliższym czasie chciał bym kupić sobie ipoda, dokładniej jakiegoś nano 2gb, tylko nie wiem czym się róznią nano 1 generacji od nano 2 generacji? Jest może w internecie jakiś test, porównanie albo coś 'like that' ;) Czy ten nowszy = lepszy? czy nie bardzo, ogólnie jakoś tak mało popularny jest ten nowy nano, i dlatego moje pytanie, co Wy sądzicie? Który lepszy? Czy ogólnie różnią się czymś poza disajnem? ;) z góry dzięki za pomoc pozdrawiam wiwo

#2 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 stycznia 2007 - 19:17

jest kwestia obudowy, nowszy sie mniej rysuje, ale jest brzydszy, poza tym, ma lepszy ekranik i wydajniejszą baterie :P

#3 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 stycznia 2007 - 19:19

pierwsze nie kupuj ipoda na allegro (roi się od podróbek nano g1 i g2)
czym sie różni 2g od 1g czy ty tak słaby wzrok masz ??
Dołączona grafika 1g
http://www.apple.com/ipodnano/gallery/ 2g

ogólnie nowe ipody dluzej na baterii trzymają i ponoć eq jest poprawiony

#4 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:26

nowy iPod nano jest mniej popularny właśnie przez to, że jest nowy ;)

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:41

Nowy jest fajny, dlug czas pracy baterii, nowszy soft, no ale jakos do mnie ten bialy bardziej przemawial..

#6 wiwo

wiwo
  • 96 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:52

pierwsze nie kupuj ipoda na allegro (roi się od podróbek nano g1 i g2)


nowy iPod nano jest mniej popularny właśnie przez to, że jest nowy ;)



no właśnie... nie ukrywam że od dawna chciałe kupić ipoda ale nadal go nie mam ze względów finansowych :/
i własnie znalazłem na allegro gen2 z faktycznie dość niską ceną. Sprzedawca zapewnia że jest to orginał, daje gwarancję i fakturę vat. Są zdjęcia w opakowaniu i opakowanie wygląda jaknajbardziej realistycznie (jest takie ładne plastikowe, z napisem po boku ipod nano i w ogóle.
Ale czy to na pewno podróbka? W końcu są to nowe ipody, nie ma na allegro jeszcze podróbek sprzedawanych jako 'mp3 milion gb, JAK IPOD NANO 2GEN' ,zdarzają się takie ale są "jak ipod nano" i wyglądają na prawdę jak ipod nano, ale sprzedawcy nie mówą że to jest ipod.

W komplecie z tym którego znalazłem jest pudełko iTunes i ogólnie wszystko co normalnie, jeżeli jest to podróbka to po czym to poznać?

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
wiwo

#7 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 26 stycznia 2007 - 22:03

Ja wzialem sobie najnowszego za ta wspaniala baterie!!! Max uptime chodzil mi 23 godziny 13 minut! =0 Nie wiem nawet co wkladaja w te nowe iPody bo jak narazie zadnego nie naprawilem, a tak poza tym nie robilem sobie Master Degree w iPodach :P

#8 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 stycznia 2007 - 22:54

niestety 2g tez podrabiają ;| lepiej dozbieraj troche i kup w sprawdzonym źródle

#9 wiwo

wiwo
  • 96 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 23:22

ale jeżli podrabiają 2gen to pojawiły by się tez jako podrobione, a takowych nie ma, są tylko niby podrobione ale jako apple ipod nano, co jest dla mnie dość dziwne, bo jednak zawsze znajduje się ktoś uczciwy i mówi że odtwarzacz jest JAK a nie dokładnie taki sam jak i pod. Dobra, poszukam jeszcze i pogrzebie, poproszę gościa o dokładne zdjęcia i go "wymęczę" ;) kupie jeżeli będę miał pewnośc, jeżeli nie, zbieram dalej :/ ale z drugiej strony, jeżeli dodaje iTunest (oprogramowanie) to itunes chyba nie działa z nieipodami? chyba że ktos podrabia cały soft? ale w to wątpie :/ po czym można poznać czy ipod jest oryginalny czy nie? jakieś cechy szczególne? ;) z góry dzięki za pomoc pozdrawiam wiwo

#10 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 stycznia 2007 - 23:27

jakbyś był niepewny to pokaż nam go... a nasi rzeczoznawcy ci prawde powiedzą ;d p.s. często inny rozmiar ekranika zupełnie inne menu jeżeli na frońcie ipoda jest napisane cokolwiek to jest podróbka na orginale poza kółkiem nigdzie na froncie nic nie jest napisane zreguły zupełnie inne menu, oraz gniazdo do podłączenia takze się różni (w nano jest ono na dole i zajmuje prawie całą szerokość), kółko musi mieć dokładnie taki układ jak to na tym duzym zdjęciu i kilka innych ale jak bedziesz niepewny to lepiej popytaj niz kupuj jakis szmelc

#11 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2007 - 08:02

jest kwestia obudowy, nowszy sie mniej rysuje, ale jest brzydszy


Kwestia gustu... jako posiadacz nano 2gen powiem ci ze warto na niego wylozyc ta kase... jak juz ktos wczesniej powiedzial... gra bez przerwy kolo 24h (u mnie ze 22h)... Dosc dlugo... obudowa sie nie rysuje, nie nosze ipoda w zadnej iSkarpecie ani w pokrowcu a grawery z tylu sie nawet lekko nie przetarly... No a reszta to po prostu ipod... aha nowy ipod ma calkiem fajne kolorki... i wbrew pozorom nawet ten srebrny wyglada dobrze... (na zdjeciach troche jest lipny, ale w rzeczywistosci jest nawet "ladny")

#12 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 stycznia 2007 - 13:59

Jedynie zielony mi się podoba z nowych nanulców, oczywiście jego brać :P Na żywo widziałem tylko "czarnucha" (nie dopatrywać się podtekstów rasistowskich) i zielonego :P

#13 simon88m

simon88m
  • 14 postów

Napisano 27 stycznia 2007 - 15:16

Ja wlasnie kupielem tego ipoda drugiej generacji na allegro za 300 zl.Wyadaje mi sie ze gosc sprowadza je ze stanow (aukcja z 20 ipodami) dlatego takie tanie.Pozatym aukcja szybko sie skaczyla zeszly jak swieze buleczki.

---- Dodano 27-01-2007 o godzinie 17:18 ----
a po za tym ocencie sami [url]http://allegro.pl/item160784718_nowy_ipod_nano2gb2generacjaorginal_gwar_.html[/url]

(gosc przedtem sprzedawal 20 ipodow pierwszej generacji)

#14 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 stycznia 2007 - 15:29

iPod 2GB drugiej generacji nie jest produkowany w czarnym kolorze. iPody pierwszej generacji były tylko białe i czarne, on miał całą tęczę.

#15 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:26

Ja wlasnie kupielem tego ipoda drugiej generacji na allegro za 300 zl.Wyadaje mi sie ze gosc sprowadza je ze stanow (aukcja z 20 ipodami) dlatego takie tanie.Pozatym aukcja szybko sie skaczyla zeszly jak swieze buleczki.

---- Dodano 27-01-2007 o godzinie 17:18 ----
a po za tym ocencie sami http://allegro.pl/it...inal_gwar_.html

(gosc przedtem sprzedawal 20 ipodow pierwszej generacji)


nie wiem, czy doczytałeś, że wysyłka jest od 20 lutego. koleś w tym czasie już będzie miał 20x300zł.
Poza tym jakim sposobem można u kogoś kupić iPoda za 300 zł (ca. 100$), jak w US kosztują 150$? Apple nie robi promocji "iPod za złotówkę", ziąą.

#16 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:34

Ja wlasnie kupielem tego ipoda drugiej generacji na allegro za 300 zl.Wyadaje mi sie ze gosc sprowadza je ze stanow (aukcja z 20 ipodami) dlatego takie tanie.Pozatym aukcja szybko sie skaczyla zeszly jak swieze buleczki.

---- Dodano 27-01-2007 o godzinie 17:18 ----
a po za tym ocencie sami http://allegro.pl/it...inal_gwar_.html

(gosc przedtem sprzedawal 20 ipodow pierwszej generacji)


Nie chce Ci nic mówić, ale ten koleś to zwykły oszust, ma parę aukcji z tymi iPodami, wszystkie są do niczego, w zasadzie opisuje podróbki...

#17 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:59

tam jest napisane wysylka od 2. lutego nie 20.
czy to walek przekonamy sie za 9 lub 11 dni (zalezy czy priorytet)

a te serwisowane po wymianie na nowy nie sa tansze?

#18 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 27 stycznia 2007 - 17:13

w takich sytuacjach należy poprosić sprzedawce o wysłanie do nas maila z o.wiadczeniem o orginalności produktu i ew. zwrotu pieniedzy gdyby produkt okazał sie podróba..

#19 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 27 stycznia 2007 - 17:16

[QUOTE=migrena;256151]tam jest napisane wysylka od 2. lutego nie 20.
[/quote]
Mój błąd.
[quote]
a te serwisowane po wymianie na nowy nie sa tansze?[/QUOTE]
[/quote]
mówisz o refurbished? jeśli tak to na apple.com nie ma iPodów 2gen refurbished.
jedynie są iPody 1gen i są w cenie 99$ za 2GB, więc nie wiem, na czym ten sprzedawca zarabia. no chyba że ma misję życiową pomagać ludziom zdobyc tanio iPoda, poniżej ceny rynkowej.
[quote]
czy to walek przekonamy sie za 9 lub 11 dni (zalezy czy priorytet)
[/quote]
my się nie przekonamy, ale tych 20 łatwowiernych tak

#20 wiwo

wiwo
  • 96 postów

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:05

chciałem kupić własnie od tego gościa ;) ale że na razie nie mam kasy to napisałem do niego z pytaniem czy będzie miał ich więcej, i napisał że "bede mial nastepne partie wystawione 10 lutego", czyli może to jednak nie jest wałek, albo sprzedaje po prostu dobrze podrobione ipody, tylko że skąd ta gwarancja i ogólnie chyba na prawdę ktoś się starał z podrabianiem. Mówicie że 150$ cena sklepowa w stanach, czyli jak dogadał się z kimś w stanach, i na przykład zamówił ich duużo to dostał raczej niezły rabat, później może jakiś mały wałek na granicy, coś pewnie pokombinował z vatem (nie znam się na procedurach dokładnie) i może stwierdził że albo może mieć większy zysk w duuzym czasie, albo mniejszy z mniejszą marza, ale bardzo szybko i sprzedał je jak ciepłe bułki (40 i podów w 3/4 dni!) Albo tak jak mówiłem podróbki od kolegów z chin ;) simon88m, w takim razie mam nadzieje że jak tylko dostaniesz paczke to zrobisz pare fotek i opiszesz czy to na pewno oryginalny ipod! pozdrawiam wiwo

#21 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:27

wiwo nie wierze w to ze miałby to są na 90% podróby, z nikim się nie mógł dogadać bo ceny sa narzucane odgórnie przez apple takze poprostu w to nie wierze

#22 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 stycznia 2007 - 22:36

prosty rachunek 150$*3,0334=455, minimum, do tego musisz doliczyc vat jakchcesz fakture czyli 555
nijak nie idzie tego obejsc jesli chcesz miec fakture, tym bardziej ze 300 (99$) +vat kosztuje refurbished 1G to nie widze fizycznie mozliwosci zeby tyle samo kosztowal nowy 2G, zadne hurtowe znizki tyle nie dadza

jesli okaze sie ze to orginalne ipody to napisze do sprzedawcy moze mi zalatwi 80GB, biorac pod uwage roznice cen to po sprzedazy mojego ipoda jeszcze powinno mi zostac na sluchawki ;)

gwoli scislosci to na stronie apple jest taka sama gama kolorow nano co u sprzedawcy

#23 bambi007

bambi007
  • 3 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 00:02

a z hurtowni?? ja kupiłem u tego typa 2gen. ustawiłeem sie na odbiór osobisty w Warszawie. się zobaczy o co biega.

#24 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 stycznia 2007 - 02:27

czekam (i pewnie inni tez) z niecierpliwoscia na wyniki tej tranzakcji

#25 simon88m

simon88m
  • 14 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 03:58

Spokojnie...poczekamy do lutego...jak tylko go dostane wrzuce na forum fotki tego ipoda...jesli okaze się nie orginalny to poprosze o wzrot pieniędzy i odeśle...a jeśli bede miał wądpliwości co do jego ogrinalnosci to posugeruje sie waszym fachowym zdaniem :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych