Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przekonać rodziców?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
176 odpowiedzi w tym temacie

#76 kojotek

kojotek
  • 112 postów
  • SkądPruszków

Napisano 20 lipca 2010 - 13:30

Yyyy... ja nie wiem jak u was sprawa wyglądała z pierwszymi komputerami. Ja pierwszego PC dostałem (w zasadzie to dałem na niego 1/3 kasy) jak miałem 11 lat... Brat który miał wtedy 13 lat dołożył 1/3... W taki sposób rodzice dorzucili 1/3 i uzbierała się całość. Pamiętam jak dziś, że był to Intel Pentium 133, 16 MB RAM, 4MB karty graficznej... Pojemności dysku nie pamiętam. Komp kupiony w Vobis za cenę ponad 6000 zł... Kupa kasy. Jak się okazało, zaczęła się moda na MHz... I po roku prawie żadna gra nie chodziła. :/ Przez chwilę miałem "zje@#$ć" dzieciaka za wymagania... Ale po chwili namysłu, zdałem sobie sprawę z tego, że sam byłem dzieciakiem jak w domu był pierwszy komputer. Pamiętam, że przed PC miałem Commodore 64 na dyskietki i chyba Pegasusa. :D Miałem tą dobrą sytuację, że Ojciec zawsze był gadżeciarzem i kupował nam gry... Więc? Jeśli rodzice mają możliwości to może Ci kupią MAC'a... Tyle, że komputery szybko się starzeją i powinieneś się rozglądać raczej za PC. Bo teraz grasz w simsy ale za rok czy dwa może będziesz chciał w FPP grać, albo jakieś sportowe...

#77 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 20 lipca 2010 - 13:41

Sorry, ale jestem pewien, że na razie nie będzie programował ani na mac'u, ani na zwykłym PC... 12lat i programowanie??? EDIT:@Rocer: Masz ipoda nano najnowszego, sprzedaj go i juz bedziesz mial 400zl ;)

#78 armani_shop

armani_shop
  • 39 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 13:57

Wracając do tematu to radziłbym Ci poszukac tanszej alternatywy, a jezeli musi to byc już jakis mac to moze macbooka uzywanego albo imaca. Coś co Twoi rodzice "przełkną". Ale juz kategorycznie sa na nie to zadne błagania pewnie nie pomogą. Najlepiej to z nimi porozmawiaj!

#79 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2010 - 15:18

to prawda z tym zastanów się bo maci szybko się rozwijają i gdy powstanie jeszcze nowszy mini wszyscy zapomną o twoim modelu wszystkie najnowesze gry będą chodziły na coraz nowszym sprzęcie

#80 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 20 lipca 2010 - 15:29

Witam,
mam 24 lata właśnie kończę studia, jak namówić rodziców żeby mi kupili dom? tj żebym nie musiał zapierniczać latami i nie daj Boże brać kredyt na całe życie żeby już mieć swój własny? coooooo? xD

#81 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 20 lipca 2010 - 16:22

Sorry, ale jestem pewien, że na razie nie będzie programował ani na mac'u, ani na zwykłym PC...
12lat i programowanie???

Sorry, ale ja nie widze problemu zeby zaczal programowac w wieku 12 lat, dobre ksiazki, zapal i tyle

---------- Wpis dodano o 16:22 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:11 ----------

uwierz mi i paru osobom które się wcześniej wypowiadały że maciek nie da Ci tej samej wydajności co piec. Mówisz że chcesz pracować i uczyć sie języków skryptowych i do tego Ci mac potrzebny. Powiedz nam jaką to TY pracę chcesz na nim tak naprawdę wykonywać i co do tej pory zrobiłeś żeby mieć chociaz jakiekolwiek pojęcie o programowaniu?


Ale przeciez on nie chce maksymalnej wydajnosci, ktora mozna kupic za dana kwote, on chce MACa, czemu wy wszyscy jestescie tak malo pozytywnie nastawieni? Chlopak pyta sie o rade jak tu przekonac rodzicow zeby mu kupili maczka a tu rzesza postow na forum applowym(!) wybijajaca mu to z glowy... co jest z wami ludzie? Czy on musial cokolwiek zrobic do tej pory? jakas "prace"? moze wlasnie bedzie zaczynal od ZERA i MAC bedzie swietna do tego platforma, moze nauczy sie Objective C i zacznie pisac programy na iPhone/iPad wysle do sklepu i zarobi na kolejne MACi kto wie? A zacznie od prostych skryptow itd.

MAC to swietny wybor dla dzieciaka, nie straci na wartosci po kilku latach nawet, nie bedzie sie musial przejmowac wirusami, kupnem Windowsa i oprogramowania zeby cokolwiek sensownego zrobic, itp itd bedzie poprostu dzialal. Gdyby rodzice chcili kupic PC plus Windows i oprogramowanie na miare iLife ktore na MACu bedzie mial za darmo to cena tego PC wcale juz taka tania by nie byla.

Apple (Polska) - Kup komputer Mac - Za co pokochasz komputer Mac

#82 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 16:25

Sorry, ale jestem pewien, że na razie nie będzie programował ani na mac'u, ani na zwykłym PC...
12lat i programowanie???


A dlaczego nie, ja pierwsze kroki robiłem w wieku 14lat na commodorku i atari.

#83 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2010 - 16:25

@shadowsky Zastanów się wcześniej, czy dom będzie ci potrzebny i kieruj się sugestiami kolegów - zacznij zbierać butelki i puszki, zamieszkaj pod mostem i stwórz tam namiastkę swojego nowego kąta, i tym samym udowodnij rodzicom, że ci zależy. :D

#84 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 20 lipca 2010 - 16:34

@shadowsky Zastanów się wcześniej, czy dom będzie ci potrzebny i kieruj się sugestiami kolegów - zacznij zbierać butelki i puszki, zamieszkaj pod mostem i stwórz tam namiastkę swojego nowego kąta, i tym samym udowodnij rodzicom, że ci zależy.

:D


To brzmi bardzo przekonywająco, wręcz magicznie xD ale po "głębszym" zastanowieniu nie widzę dla tego uzasadnienia.
Coś jak tłumaczenie jobsa o sensie ipada- hehe.

#85 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 lipca 2010 - 16:36

@shadowsky: co masz do sensu ipada? używam od miesiąca i się zastanawiam dlaczego tego nie było wcześniej? ;)

#86 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 16:44

[QUOTE=evilboy;1306293]Troche off topu

Gratuluje gustu jezeli chodzi o zegarki, sam swojego czasu zakupilem PAM 111 i LUMINOR 1950, nie spodziewalem sie ze ktos w tym wieku szczegolnie w PL moze znac i lubic

Dzięki za komplement :P

#87 dirtyhary

dirtyhary
  • 629 postów
  • SkądEłk, PL

Napisano 20 lipca 2010 - 16:59

To brzmi bardzo przekonywająco, wręcz magicznie xD ale po "głębszym" zastanowieniu nie widzę dla tego uzasadnienia.
Coś jak tłumaczenie jobsa o sensie ipada- hehe.

Kolejny... Czy wy kur^& musicie w każdym zdaniu tego "xD" używać. Ludzie, co to w ogóle ma na celu, stosujecie to jako emotikona ?
xD - z tego co mi wiadomo ponoć wyraża ekscytacje, w twoim przypadku wszystko cię ekscytuje

#88 tasak_94

tasak_94
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 lipca 2010 - 17:02

Kompa do TS3 kupisz już za 500 zł [Pentium 4 HT Prescott] 1,5GB ram Geforce FX 5700 bądź 6600. Obok postaw Maka Mini G4 albo jakiegoś z Core2Duo [uprgrade z CoreDuo] i jesteś w domu. :D @dirtyhary: Olimpus ma standard kart pamięci xD Picture card o to tu chodzi :P

#89 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2010 - 17:19

myślisz że jesteś śmieszny?

---------- Wpis dodano o 18:17 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:16 ----------

Witam,
mam 24 lata właśnie kończę studia, jak namówić rodziców żeby mi kupili dom? tj żebym nie musiał zapierniczać latami i nie daj Boże brać kredyt na całe życie żeby już mieć swój własny? coooooo? xD


Myślisz że jesteś śmieszny?

---------- Wpis dodano o 18:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:17 ----------

@shadowsky Zastanów się wcześniej, czy dom będzie ci potrzebny i kieruj się sugestiami kolegów - zacznij zbierać butelki i puszki, zamieszkaj pod mostem i stwórz tam namiastkę swojego nowego kąta, i tym samym udowodnij rodzicom, że ci zależy.

:D


porównujesz kompa do domu? teraz widzę jaki niski poziom jest tej rozmowy

#90 tasak_94

tasak_94
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 lipca 2010 - 17:20

on jest śmieszący :) @imac350mhz: Co to wnosi do tematu ? -.='

#91 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2010 - 17:45

to żeby nie pisać pierdół

#92 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 18:51

Myśle że temat jest bezsensowny. Jeśli chce Macka to niech sobie go kupi myśle żę wtedy zobaczy wady tego systemu myśle że windows byłby świetnym rozwiązaniem dla Ciebie (you might as well więc wybór jest twój) mówie to jako świadomy posiadacz MB air'a. Na 18 chciałem sobie kupić auto myślałem że rodzice kupią, przez wakacje w wieku 16,17,18 lat zbierałem na upragnione 4 kółka.Jak nazbierałem 4/5 kwoty rodzice docenili to i dofinansowali mnie.Jak kupiłem to auto byłem szczęślwy jak małe dziecko myślałem że będe płakał ze szczęścia. Nie było to ani nowe a tym bardziej luksusowe auto ale moje!! Teraz mówie to jak dość bogata osoba (odjąć raty za dwa samochody i dom), jednak musze stwierdzić że na wiele moich fanaberi musiałem zbierać sam. Jednak dziękuje bardzo za to rodzicom dzięki nim poznałem wartość pieniedzy. Sims 3. Sorry za offtop ale ty grasz w Simsy. Ja tak utropiłem 170zł (kolekcjonerska edycja) kupiłem gre jako prezent dla siostry(wtedy 12lat) miała i dalej ma świetne oceny 5,6 średnia. W simsy gra druga jeszcze młodsza siostra (myśle że to gra adekwatna dla jej wieku). Co do mnie to na studia poproś o Maca to wtedy może dostaniesz (MacBooka) ja dostałem pierwszego Maca na studia chociaż przekonałem się potem że to zły wybór jakj koledzy robili nocki a ja grać w część gier nie mogłem.

#93 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2010 - 19:02

Alex007 ma rację zamknijcie ten post

---------- Wpis dodano o 20:02 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:58 ----------

niech się przekona na własnej skórze że trzeba wiedzieć co się kupuję i nie kupuj dla wyglądu. Co z tego ze mini jest małe i ładne? Chodzi o wydajność zrób jak chcesz ale nie miej pretensji jak nie bd miał GG i większości gier

#94 dirtyhary

dirtyhary
  • 629 postów
  • SkądEłk, PL

Napisano 20 lipca 2010 - 19:06

Dla czego nie kupuj dla wyglądu ? Ja chociażby jestem estetą i kwestie wyglądu są dla mnie bardzo ważne. Zakup czegokolwiek jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od naszych potrzeb jak i możliwości finansowych. Każdy w danym przedmiocie szuka tego czego potrzebuje. Chcesz maca ? Kup maca, tylko potem nie zakładaj wątków, że ci coś nie działa, albo czy jest program jakiś z windy.

#95 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2010 - 19:54

o to mi chodziło

#96 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2010 - 20:19

Hej, imac350mhz, forum to nie cmentarz, wyluzuj, trochę żartu nie zaszkodzi. ;) Dzieciak zaginął, najprawdopodobniej chciał Maka dla lansu i ilość odpowiedzi go przeraziła.

#97 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 20 lipca 2010 - 20:35

heh... no tak tępienie młodzieży na forum (: nie żebym miał coś przeciwko ale w internecie traktuje sie nastolatków jak murzynów... kiedys myslalem ze jest odwrotnie i ze podajac sie za osobe o nizszym wieku mozna uzyskac przyjazne odpowiedzi.. autorze wątku , wykombinuj coś ale szybko , bo zaraz przyjdzie KOKOS i zamknie ten wątek

#98 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 20 lipca 2010 - 21:05

12 lat za wszesnie na programowanie? Ja pierwsze pierdoły pisałem w BASIC na C64 w 2 klasie podstawówki :D

#99 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 lipca 2010 - 21:08

przekonałeś już tych rodziców?

#100 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2010 - 21:22

@Riddle: Podkreślałem wiele razy w mym poście że Hackintosh jest nielegalny

więc nie musisz mnie upominać


A ja w swoim poście przekazałem to, że dla polskiego prawa jest legalny. Czytaj uważniej.

12 lat za wszesnie na programowanie? Ja pierwsze pierdoły pisałem w BASIC na C64 w 2 klasie podstawówki


Przykro mi ;)

Alex007 ma rację zamknijcie ten post


Jak można zamknąć post?



Nie sądzę, by 12 latek programował, oprócz nielicznych niezwykłych przypadków. A nawet jeśli, to nie jestem pewien, czy przyszłościowe jest uczenie się języków makowych. C++/C# w Visual Studio to jednak trochę lepsze rozwiązanie.
A jeśli jest tak jak myślę, czyli OP jest zwykłym 12 latkiem który naczytał się o Apple, lepiej mu wyjdzie PC.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych