Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Jak przekona膰 rodzic贸w?


  • Zamkni臋ty Temat jest zamkni臋ty
176 odpowiedzi w tym temacie

#126 Dirian

Dirian
  • 259 post贸w
  • Sk膮dWejherowo

Napisano 22 lipca 2010 - 15:18

Przede wszystkim pomy艣l, po co cii Mac? Te komputery s膮 drogie i ma艂o wydajne jak na swoj膮 cen臋, za 3,2 ty艣 mo偶esz mie膰 dobrego PC, kt贸ry pos艂u偶y ci d艂u偶ej, ni偶 Mac. Nie wspominaj膮c, 偶e na PC jest du偶o wi臋cej gier, kt贸re zapewne ci臋 interesuj膮.

#127 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 15:21

Przede wszystkim pomy艣l, po co cii Mac? ....


Bo on chce Maka, czy to tak trudno poj膮膰? Chce i ju偶.

#128 evilboy

evilboy
  • 885 post贸w
  • Sk膮dTokyo/Japan

Napisano 22 lipca 2010 - 15:29

Przede wszystkim pomy艣l, po co cii Mac? Te komputery s膮 drogie i ma艂o wydajne jak na swoj膮 cen臋, za 3,2 ty艣 mo偶esz mie膰 dobrego PC, kt贸ry pos艂u偶y ci d艂u偶ej, ni偶 Mac. Nie wspominaj膮c, 偶e na PC jest du偶o wi臋cej gier, kt贸re zapewne ci臋 interesuj膮.


Przeczytaj watek od poczatku, czytales? Jakby chcial kupic PC to by sie nie pytal o MACa na applowym forum.

#129 mpConroe

mpConroe
  • 288 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw

Napisano 22 lipca 2010 - 15:40

To jest dla mnie chore podej艣cie, ale widz臋 偶e ju偶 zacz膮艂e艣 przesi膮ka膰 tym, bo bronisz s艂贸w ojca jak nie wiem.

Chore to jest twoje podej艣cie. Je艣li po偶yczysz 5000 od banku to b臋dziesz musia艂 odda膰 6000. A je偶eli b臋dziesz co roku oszcz臋dza艂, to wyjdziesz na tym lepiej, ni偶 mia艂by艣 bra膰 kredyt, zw艂aszcza na zachcianki, jakimi s膮 wczasy. Lepiej zaoszcz臋dzi膰 te 6000 w ci膮gu roku ni偶 bra膰 kredyt i potem oddawa膰 wi臋cej. To jest w艂a艣nie gospodarka pieni臋dzmi, a nie "bo mi si臋 nale偶y". To taka kapitalistyczna odmiana socjalizmu, tylko tutaj nikt ci za darmo na wczasy nie da. B臋dziesz musia艂 odda膰, wi臋cej.

#130 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 15:44

No i co z tego, ale kupisz dzisiaj, a nie za miesi膮c lub par臋 jak zaoszcz臋dzisz.

#131 pkobierecki

pkobierecki
  • 1聽239 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 16:28

off top si臋 robi... za艂贸偶cie dyskusj臋 o 偶yciu na kredyt w think different, ch臋tnie poobserwuj臋, mo偶e i zabior臋 g艂os...

#132 tbgkol

tbgkol
  • 293 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 17:20

Nie, czyta膰 co wykre艣lone! (Wykre艣lam, bo by mnie jeszcze za tworzenie "pami臋tnika" ukamieniowali.;p)

Omin膮艂em dyskusj臋 od 9 strony, wi臋c sorki jakbym co艣 przeoczy艂.:P

Zacznijmy wi臋c od pocz膮tku, w wieku 7 lat dosta艂em(a w艂a艣ciwie dosta艂em troch臋 pieni臋dzy, do kt贸rych si臋 do艂o偶yli rodzice) pierwszy komputer-komunijny(a jak偶e!; wyja艣niam "b艂膮d" z wiekiem-poszed艂em o rok wcze艣niej do szko艂y) by艂 to jaki艣 Athlon XP 1900+ (chyba z 1,6, b膮d藕 1,7 GHz) + 256 MB RAM + GF 440MX. Zestaw kosztowa艂 troch臋 ponad 2k z艂. Drugim by艂 ten, kt贸ry dosta艂em w wieku 12 lat jak szed艂em do gimnazjum, kosztowa艂 ponad 5k; m贸wicie 偶e to du偶o jak na takiego dzieciaczka... Bynajmniej! Jednak ze mn膮 by艂o troch臋 inaczej, sam uzbiera艂em od komunii ponad 3k z艂. Jak? Ano, u dziadk贸w zrywa艂em wi艣nie(Nie wykr臋caj si臋, 偶e nie masz gdzie; ga艂臋zie si臋 od nich uginaj膮 i brakuje aktualnie robotnik贸w!), czasem dostawa艂em 20 z艂 od czasu do czasu od babci na lody, jednak wola艂em zbiera膰. Co dzi臋ki temu uzyska艂em? Komputer, kt贸ry mi s艂u偶y do dzi艣. M贸wisz, 偶e chcesz si臋 uczy膰 pisa膰 skrypty itp. Mac, to cholernie z艂y wyb贸r je偶eli chcesz troch臋 "ugry藕膰" informatyki(szczeg贸lnie w czasach, gdy Windows go艣ci na 90% maszyn(czyt. komputer贸w; pisz臋, zeby si臋 nei czepiali) 艣wiata). Mac jest zbyt dobry, 偶eby go jako艣 zepsu膰, po czym nauczy膰 si臋 naprawi膰.("No tak, skoro jeste艣 smarkaczem psuj膮cym komputery to nie powinni ci dawa膰 tak skomplikowanych urz膮dze艅 do r臋ki"-takim komentarzom dzi臋kuj臋 teraz.;p) Ze mn膮 by艂o tak, 偶e zawsze jak co艣 si臋 sta艂o z komputerem, to trzeba by艂o do naprawy i buch 50 z艂, a偶 raz mi tata zabra艂 kabel, bo powiedzia艂, 偶e ma ju偶 do艣膰 wydawania pieni臋dzy na to 偶ebym i tak zepsu艂 komputer. No c贸z, nast臋pnym razem, gdy zbyt efektywnie by艂em zaj臋ty "szukaniem ukrytych funkcji systemu"(sarkazm), pad艂 system. My艣la艂em co tu zrobi膰; po paru pr贸bach uda艂o mi si臋 przeinstalowa膰 system(11 lat!). Potem, tak si臋 zafascynowa艂em informatyk膮, 偶e chcia艂em tylko wiedzie膰 wiecej, maj膮c 12 lat postawi艂em serwer FTP, a maj膮c 13 lat uda艂o mi si臋 zainstalowa膰 OS na VM. Teraz w wieku 15 lat umiem programowa膰 w C#, a w ostatnim roku w gimnazjum by艂em administratorem sieci, za co dosta艂em troch臋 pieni臋dzy.
Mora艂? Jednym zdaniem po prostu kupowany mi by艂 komputer, kt贸ry aktualnie by艂 dla mnie wystarczaj膮cy, a w wieku 12 lat nie wiem, jakie m贸g艂by膰 POWA呕NE zastosowanie jego u siebie znale藕膰, opr贸cz tego, 偶e b. 艂adnie wygl膮da + to, 偶e na PC mo偶esz si臋 nauczy膰 wi臋cej(wi臋cej-nie wiem czy na Macu, by艂by艣 w stanie si臋 pobawi膰 w elektronika i pogrzeba膰 do woli), a i wyniki by艂yby bardziej zadawalaj膮ce(PC, to 90% rynku).(Bo chyba ty co艣 teges z informatyk膮, bo pisa艂e艣 o jaki艣 skryptach?)

P.S. Dojrzewanie to do艣膰 dziwny wiek, jeszcze rok temu podnieca艂em si臋 (nie w sensie seksualnym...) ka偶dym maciem jakiego zobaczy艂em, czy to na 偶ywo, czy np. w telewizji i gdybym mia艂 tylko mo偶liwo艣膰 to bym go kupi艂, bo przecie偶 "on mi jest tak wielce potrzebny!". Teraz troch臋 och艂on膮艂em i na pewno bym nie kupi艂 maca, tylko po to, 偶eby pogra膰 sobie w jak膮艣 gr臋 i posurfowa膰 w internecie. Po prostu jak narazie nie widz臋, 偶adnego zastosowania u siebie opr贸cz programowania na iPhone'a, kt贸re chc臋 zacz膮膰, ale za jaki艣 czas, gdy dog艂臋bniej poznam .net i C#(po co mi zna膰 nienajlepiej dwa j臋zyki, skoro mog臋 jeden dobrze i dopiero przej艣膰 do drugiego?).

#133 arturcisz

arturcisz
  • 10聽155 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 22 lipca 2010 - 17:22

ten w膮tek to nie pami臋tnik czy "poznaj moj膮 histori臋", autor prosi艂 o zamkni臋cie w膮tku!!!!!

#134 Rocer

Rocer
  • 126 post贸w
  • Sk膮dTychy

Napisano 22 lipca 2010 - 17:50

Dzisiaj w艂膮czy艂em mojego pierwszego Macintosha! Jest cudowny, tak super si臋 na nim pracuje, teraz musz臋 zgra膰 wszystko z mojego starego kompa ;) Moja mama powiedzia艂a, 偶e si臋 zakocha艂a w produktach z Apple'a, 偶e chce se kupi膰 MacBooka ;)

#135 tbgkol

tbgkol
  • 293 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 18:12

Tylko pogratulowa膰. : )

#136 Meo

Meo
  • 409 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 22 lipca 2010 - 18:18

To niech se kupi.
Gratuluj臋 i uprzejmie prosz臋 o nie艣miecenie na forum.
Pozdrawiam.

#137 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 18:21

Sami za艣miecacie tym gratulowaniem, m艂odemu kupi膮 rodzice komputer, jak wielu innym w jego wieku, co tu gratulowa膰.

#138 Meo

Meo
  • 409 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 22 lipca 2010 - 18:26

R贸wnie dobrze wypada艂oby zapyta膰, co nas obchodzi jaki艣 dzieciak, kt贸ry chce sobie kupi膰 komputer i zmusza rodzic贸w do wzi臋cia kredytu. Takie sprawy za艂atwia si臋 w domu - chce co艣 od ojca, niech spyta ojca. Naj艣mieszniejsze jest to, 偶e jedynie 1. strona tego tematu ma jaki艣 sens, pozosta艂e to wspomnienia z dzieci艅stwa i komentarze wzi臋te z kosmosu. I rady, na kt贸re tw贸rca tematu raczej nie reaguje, po prostu pyta o kolejne pierdo艂y. Jak dobrze, 偶e zbli偶amy si臋 do ko艅ca. ;)

#139 home theatre

home theatre
  • 91 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 18:39

Gratuluje. Ale teraz jeszcze szybko kup przed艂u偶on膮 gwarancj臋. Bo maczki nie do艣膰 偶e drogie to swietnie si臋 po roku rozsypuj膮 :) Co do tematu nie chcial bym maca w wieku 12 lat, troche Ci w sumie wspolczuje :D

#140 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 post贸w
  • Sk膮dT艂uszcz

Napisano 22 lipca 2010 - 21:04


Zacznijmy wi臋c od pocz膮tku, w wieku 7 lat dosta艂em(a w艂a艣ciwie dosta艂em troch臋 pieni臋dzy, do kt贸rych si臋 do艂o偶yli rodzice) pierwszy komputer-komunijny(a jak偶e!; wyja艣niam "b艂膮d" z wiekiem-poszed艂em o rok wcze艣niej do szko艂y) by艂 to jaki艣 Athlon XP 1900+ (chyba z 1,6, b膮d藕 1,7 GHz) + 256 MB RAM + GF 440MX. Zestaw kosztowa艂 troch臋 ponad 2k z艂.


Hehe, dosta艂em taki sam na komuni臋 i mam go do teraz, a nawet z niego teraz pisz臋 :/ (nawet do dzisiaj si臋 nie zepsu艂, a mam go 7 lat o.0, to si臋 nazywa niezniszczalny komputer xD) No ale ju偶 nied艂ugo kupi臋 sobie Maczka :D

PS: M贸j komp z monitorem kosztowa艂 chyba ze 3200 i do dzisiaj nie wymienia艂em w nim 偶adnych podzespo艂贸w tj. RAM, procek itp. xD
PS2:No dobra, raz spali艂 mi si臋 zasilacz przez burze :(
PS3:Sssssssssssooooooooooooorrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyy za spam, ale musia艂em to napisa膰 :P

#141 mpConroe

mpConroe
  • 288 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw

Napisano 22 lipca 2010 - 21:45

C#


C# to nie jest czasem te zmodyfikowane C przez M$? Tak w zasadzie, to po co si臋 tego uczy膰? Lepszy jest bardziej uniwersalny C++. Co do Twojej autobiografii, to nawet nie藕le (zw艂aszcza por贸wnuj膮c do innych ludzi w tym wieku, kt贸rzy tylko grali w Tibi臋, Twierdz臋 czy GTA - w ten ostatni tytu艂 akurat gra艂em, ale nie tak na艂ogowo, bo wola艂em robi膰 stronki i fora :D ). W wieku 10-11 lat zrobi艂em ju偶 swoj膮 pierwsz膮 stron臋 internetow膮 w HTML'u, instalacja systemu od nowa, to te偶 gdzie艣 w podstaw贸wce. Teraz ucz臋 si臋 PHP, MySQL i C++. Niestety, adminem sieci nie jestem, bo szko艂a ma od tego zatrudnionych ludzi.
Brakuje mi tylko polskich ksi膮偶ek o Objective-C...

#142 evilboy

evilboy
  • 885 post贸w
  • Sk膮dTokyo/Japan

Napisano 22 lipca 2010 - 23:17

C# to nie jest czasem te zmodyfikowane C przez M$? Tak w zasadzie, to po co si臋 tego uczy膰? Lepszy jest bardziej uniwersalny C++.

bez obrazy ale chyba nie bardzo wiesz co piszesz :-)

Najlepsze ksiazki sa po Angielsku, ktorego naprawde wystarczy nie wiele zeby czytac ksiazki uczace programowania - polecam! Wiekszosc najlpeszych meterialow w sieci tez jest po angielsku nie wspominajac o stronach jak np stackoverflow.com
bez Angielskiego kiepsko...

#143 Witos

Witos
  • 4聽400 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 23:34

Dajcie ju偶 sobie siana z tym m膮drzeniem si臋. Ch艂opak ma du偶o odwagi i rado艣ci z tego sprz臋tu, a 艂ebki w rodzaju tbgkol z klapami na oczach niech lepiej nie zabieraj膮 g艂osu. Brawo Rocer za gust i samozaparcie w d膮偶eniu do celu. Je艣li faktycznie masz dopiero 12 lat, to tylko si臋 cieszy膰, 偶e takie dzieci r贸wnie偶 s膮 opr贸cz sk艂adakog艂owych. I nawet je艣li b臋dzie to Tw贸j jedyny, z racji ceny, mac w 偶yciu, to b臋dziesz przynajmniej wiedzia艂, 偶e mia艂e艣 co艣 porz膮dnego. A pierdo艂y, kt贸re twierdz膮, 偶e wiedz膮 jak z艂o偶y膰 dobrego, taniego sk艂adaka uprasza si臋 o nie zabieranie g艂osu. Takie rzeczy s膮 oczywiste dla wszystkich. Tu rozmawia si臋 o czym艣 wi臋cej ni偶 tylko "tanio", lub "za darmo", to nie jest forum "dla idiot贸w".

#144 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 22 lipca 2010 - 23:49

C# to nie jest czasem te zmodyfikowane C przez M$?


C# jest tak samo zmodyfikowanym C przez MS jak Java jest zmodyfikowanym C przez Suna.
Jak ju偶 kto艣 wspomnia艂 kompletnie nie wiesz o czym piszesz.

#145 tbgkol

tbgkol
  • 293 post贸w

Napisano 23 lipca 2010 - 07:42

@Witos: klapkami na oczach? Podaj mi jakie艣 sensowne argumenty dla maca dla 12-latka, kt贸rego podstaw膮 korzystania z komputera s膮 aktualnie gry i przegl膮danie www. Odwagi? LOL? C# Czemu? Zosta艂em nam贸wiony przez koleg臋 i tego nie 偶a艂uj臋.;p

#146 evilboy

evilboy
  • 885 post贸w
  • Sk膮dTokyo/Japan

Napisano 23 lipca 2010 - 09:06

@Witos: klapkami na oczach? Podaj mi jakie艣 sensowne argumenty dla maca dla 12-latka, kt贸rego podstaw膮 korzystania z komputera s膮 aktualnie gry i przegl膮danie www. Odwagi? LOL?

A niby co MAC to komputer dla kogos o okreslonym wieku? co ty wypisujesz? jest rownie dobry dla 10latka co 40 latka. A jak on korzysta z komputera i co chce na nim robic to chyba wie lepiej od ciebie nieprawdaz?

#147 tbgkol

tbgkol
  • 293 post贸w

Napisano 23 lipca 2010 - 09:09

Nie jest r贸nie dobry, dla 10 i 40-latka, temu pierwszemu tylko gry na komputerze w g艂owie, kt贸rych na maca zbytnio nie ma, temu drugiemu praca, rozrywka i okazjonalnie gry.

#148 heiden

heiden
  • 72 post贸w

Napisano 23 lipca 2010 - 09:11

"偶e wezm膮 na kredyt iMaca 21,5"" Hmm... rodzice bior膮 kredyt 偶eby to by艂 tylko Mac dla 12latka? Sam nie wiem, ja jestem jednak przy kupnie jakiego艣 u偶ywanego sprz臋tu, kt贸ry b臋dzie przynajmniej o po艂owe ta艅szy a tak naprawd臋 Ty nie odczujesz zbytniej r贸偶nicy. Sprz臋t Apple je艣li nie jest uszkodzony przy kupnie (m贸wie o u偶ywanych rzeczach) to przy odpowiednim (normalnym) u偶ytkowaniu b臋dzie jeszcze d艂ugo i dobrze s艂u偶y艂... Wi臋c - czy naprawd臋 jest sens "pasztetowa膰" si臋 kredytem w pa艅stwie gdzie te kredyty niekt贸rym pozwalaj膮 prze偶y膰 do kolejnego miesi膮ca tylko dla komputera?

#149 arturcisz

arturcisz
  • 10聽155 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 23 lipca 2010 - 09:23

Zlitujcie sie i zamknijcie ten watek. Byla juz prosba autora.

#150 pkobierecki

pkobierecki
  • 1聽239 post贸w

Napisano 23 lipca 2010 - 10:54

ja pitol臋, chyba jest to pierwszy tak pot臋偶ny off top na forum w dziale nie offtopowym... co robi膮 moderatorzy, je艣li mog臋 spyta膰...




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych