Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nabici w myszkę, czyli jak Apple robi z nas idiotów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#51 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 września 2005 - 05:53

zapomniałem dodać, że sam jestem leworęczny


No to ja obiektywnie rzecz biorąc nie rozumiem, dlaczego przeszkadza Ci gniazdo USB z lewej strony :mrgreen:

A wyjątkowym się raczej nie czuje, ani z powodu leworęczności, ani z powodu posiadania apple'a

#52 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 17 września 2005 - 06:41

Apropos jeszcze tego przyciksu włączania i gniazd Mac Mini:
to że są one z tyłu (ten przycisk i gniazda) to przecież jest mało
ważne z racji na gabaryty tego komputera. Co innego gdy takie
przyciski są w dużych, blaszanych piecach z tyłu.
I trzymanie tego komputera pod monitorem... Jest na tyle
mały i fajny że conajmniej załuguje na to, aby stać przed
lub obok monitora, a nie pod nim. Pomijając archaiczność
monitorów pod które da się coś wstawić - bo nie znam z obecnych
i nowoczesnych monitorów takich, pod które da się coś wcisnąć.
I pomijając także obszerność płaszczastą tych monitrów na osi
rzutowania weń wzrokiem.

Dioda dysku HDD - hahahahaha - to kolejny argument świadczący
jedynie o zboczeniu i nawykach użytkowania wiecznie awaryjnych
i problematycznych PC.

A wyjścia dodatkowe USB - tak jak ktoś już napisał są dostępne
poprzez HUB w klawiaturze. Na dodatek, jak ktoś wie temu tłumaczyć
nie trzeba - że przy stosowaniu urządzeń FireWire wystarczy jedno
gniazdo, gdyż urządzenia pozwalają na zepięcie w szeregu do ponad
100 urządzeń... Poza tym, nie sądzę aby przeciętny kowalski podłączał
więcej niż 2 urządzenia USB na raz i 2 urządzenia FireWire. Nawet jeśli
sporadycznie potrzebuje coś podłączyć dodatkowo innego, to najzwyczajniej
sobie przepnie na chwilę - tym bardziej, że komputer ma wymiary
płyty kompaktowej więc to żaden problem, z której strony są te gniazda.

Osobiście mam w Mac'u 3 urządzenia USB: klawira Pro, do niej (przez HUB)
tablet. Ponadto drukarka. W kompie są oczywiście tylko dwa gniazda USB,
i są zajęte przez właśnie klawirę i drukarę. Jednak jeszem mam wolne
(jedno z dwóch) wejście w klawirze. Pod FireWire mam dwa urządzenia:
handycam miniDV i obudowę do dysku FireWire (której i tak używam tyle
co ptasia grypa dokonała spustoszeń).
Nie narzekam na zatłoczenie, albo na to że gniazda są z tyłu. I tak przecież
to co na FW jest na kablu, z którego można odpinać "z obu stron". A USB nie
muszę jak wariat na przemian podłączać i odłączać, bo przecież raz podłączone
(drukara, klawira) nie mają pwodów do bycia odłączanymi. Nawet jak skaner
bym chciał, to też teraz mogę podpiąć pod jeszcze to gniazdo wolne z klawiry.
Czasami kumpel przyjdzie z cyfrakiem, to podłączam tego cyfraka pod to gniazdo.
Kumpel za każdym razem zdziwiony jest gdy podaje mi CD dla Windowsa
z driverami od aparatu, a ja już mam wepnięty ten aparat i dokonuję operacji
na zasobach z niego wydobywanych bez instalowania czegokolwiek - nawet ikona
aparatu na pulpicie to autentyczny wizerunek tego danego modelu aparatu...
Ha - i co ciekawe - aparat jest aparatem, a nie tak jak w Windows, jest widziany
jako dysk, a zwykłego Kowlaskego to może wprowadzić w błąd i może w nie w porę
wyszufladkować nie ten dysk co trzeba...

Zaraz jeszcze ktoś wywali że Mac'i są do dupy, bo dyski
nie nazywają się C:, D: itd. tylko mają nazwy jake se zechciał
użytkownik...






#53 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 września 2005 - 08:02

nie sądzę aby przeciętny kowalski podłączał więcej niż 2 urządzenia USB na raz


Po co komu więcej, niż 2 urządzenia USB? A po co komu więcej, niż 640kB RAM? :twisted: (jak to kiedyś podobno jakiś geniusz powiedział :P )

Co prawda jestem wstrętnym PieCuchem i nie znam się na zapotrzebowaniu Mac'ów na urządzenia USB, ale z mojej wyliczanki wychodzi, że standardowy Kowalski do swojego Mini podłącza:

- klawiaturę
- myszkę (tudzież inny tablet czy trackball)
- drukarkę
- modem nieostrady TP (bo przy jednym komputerze w mieszkaniu może nie być potrzeby inwestowania w router adsl albo nie ma już na niego funduszy po kosztownym zakupie Mac Mini + monitora i peryferiów)

Tak więc razem daje to cztery urządzenia USB na trzy porty. Dzięki czemu przy konieczności np. wydrukowania paru stron z internetu pojawia się problem "co odpiąć?". A jak przychodzi kolega z aparatem cyfrowym, odtwarzaczem MP3 czy pendrive'm, albo sam chcę takie urządzenie wpiąć? Do tego może się kiedyś pojawić np. cradle do PDA i inne gadżety i bez HUB'a ani rusz, tym bardziej, że:

USB nie muszę jak wariat na przemian podłączać i odłączać, bo przecież raz podłączone nie mają pwodów do bycia odłączanymi.


Pozostałe zarzuty stawiane Mac'owi Mini wydają mi się śmiesznym i niedorzecznym czepianiem się wymyślanych w desperacji "mankamentów"

#54 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 września 2005 - 08:12

Apropos jeszcze tego przyciksu włączania i gniazd Mac Mini:
to że są one z tyłu (ten przycisk i gniazda) to przecież jest mało
ważne z racji na gabaryty tego komputera. [...] Jest na tyle
mały i fajny że conajmniej załuguje na to, aby stać przed
lub obok monitora, a nie pod nim.


całkiem fajnie mógłby też wyglądać zawieszony na ścianie tak jak np. AirPort wtedy i ładnie by wyglądał i dostęp do gniazd byłby nieco łatwiejszy. To co podoba mi się w mini to właśnie jego wielkość i duże możliwości ustawienia "setupu" ograniczone właściwie tylko wyobraźnią.

#55 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2005 - 08:47

Co prawda jestem wstrętnym PieCuchem i nie znam się na zapotrzebowaniu Mac'ów na urządzenia USB, ale z mojej wyliczanki wychodzi, że standardowy Kowalski do swojego Mini podłącza:

- klawiaturę
- myszkę (tudzież inny tablet czy trackball)
- drukarkę
- modem nieostrady TP (bo przy jednym komputerze w mieszkaniu może nie być potrzeby inwestowania w router adsl albo nie ma już na niego funduszy po kosztownym zakupie Mac Mini + monitora i peryferiów)


Niby cztery urządzenia, ale... W mini masz dwa porty. Podłączasz klawiaturę i... masz trzy porty :) I wszystko się mieści, bo zostały Ci również trzy urządzenia.

Natomiast dodałbym do tego bufetu jeszcze aparat cyfrowy lub czytnik kart pamięci, bo to też popularne urządzenia. No i wtedy zaczyna się robić problem.

Na szczęście czteroportowy rozdzielacz USB to żaden wydatek.

#56 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 17 września 2005 - 09:12

4 porty USB 2.0 - 25zł http://www.allegro.p...p?item=63190323
4 porty USB 2.0 - 23zł http://www.allegro.p...p?item=63428466
4 porty USB 2.0 Aktywne 40zł http://www.allegro.p...p?item=64325710

#57 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 17 września 2005 - 17:10

No to ja obiektywnie rzecz biorąc nie rozumiem, dlaczego przeszkadza Ci gniazdo USB z lewej strony Mr. Green

jestem z tych, którzy piszą lewą ręką, gole strzelają obiema nogami, serwują w siatkówkę prawą ręką, nie potrafią używać gitary dla mańkutów itd. czyli w sumie jestem prawie oburęczny. A myszkę trzymam niestety w prawej...
hej

#58 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 18 września 2005 - 12:23

całkiem fajnie mógłby też wyglądać zawieszony na ścianie tak jak np. AirPort wtedy i ładnie by wyglądał i dostęp do gniazd byłby nieco łatwiejszy. To co podoba mi się w mini to właśnie jego wielkość i duże możliwości ustawienia "setupu" ograniczone właściwie tylko wyobraźnią.

tak, tylko jak byś powiesił za jabłkiem "dobrze", to by Ci pluł płytami na podłogę, a jak byś powiesił "dziurą do góry" to by nie pluł co prawda, ale jabłko by było do góry nogami...
(ach ten Apple, mogli o tym pomyśleć ;) )

#59 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 września 2005 - 17:35

Co prawda jestem wstrętnym PieCuchem i nie znam się na zapotrzebowaniu Mac'ów na urządzenia USB, ale z mojej wyliczanki wychodzi, że standardowy Kowalski do swojego Mini podłącza:

- klawiaturę
- myszkę (tudzież inny tablet czy trackball)
- drukarkę
- modem nieostrady TP (bo przy jednym komputerze w mieszkaniu może nie być potrzeby inwestowania w router adsl albo nie ma już na niego funduszy po kosztownym zakupie Mac Mini + monitora i peryferiów)


Niby cztery urządzenia, ale... W mini masz dwa porty. Podłączasz klawiaturę i... masz trzy porty :) I wszystko się mieści, bo zostały Ci również trzy urządzenia.

Natomiast dodałbym do tego bufetu jeszcze aparat cyfrowy lub czytnik kart pamięci, bo to też popularne urządzenia. No i wtedy zaczyna się robić problem.

Na szczęście czteroportowy rozdzielacz USB to żaden wydatek.


otoz to
ja u siebie mam 2 4-portowe
klawa, mysz, aparat,czytnik,blutut,drukarka, sluchawki

#60 Plum73

Plum73
  • 34 postów

Napisano 19 września 2005 - 11:01

No tak to wszystko moja wina i zboczenie skaładam nieniejszym samokrytykę: bo mogłem kupić klawiaturę apple za ciezkie pieniądze zresztą była akurat tylko jedna w sklepie (130-150zł ?) mogełm od razu zamówić moduł bluetooth apple za straszne pieniadze (400zł?) mogłem od razu kupić mysz apple bluetooth (295zł ?) mogłem kupić podkładkę itd.... Mini kosztował mnie 2674zł - dokupiłem do niego WI-FI (airport?) i powiekszenie pamieci do 512 mb . gdybym dokupił klawiature USB i moduł bluetooth oraz myszkę blutooth i rzeczoną podładkę to cena za mini wyszła by maxi - prawie 4000 nieprawdaż ? Uzywam aparatu cyforowego Canona , stacji dyskietek 8in1 Hamma , trzech memory sticków(pen drive) Kingston , dwóch drukarek HP (photo i biurowej) , skanera stołowego , modemu Sagem Fast 800 do Neostrady , rzeczonego USB Dongle Bluttoth MSI , dysku USB 2.5" , kamery fire-wire Panasonica, telefonów Ericssona i Sony-Ericsson , PDA FJ Loox , myszki radiowej Logitecha i kablowej Apple , klawiatury Chionicy , mam w odwodzie pada i joystick oraz kierownice. Stad nie jestem szczesliwy z powodu zamontowania tylko dwóch portó USB w dodatku na tylniej ściance. Wyłacznik z tyłu to szczyt ergonomi i bardzo oczewiste dlatego na każdym urzadezniu AGD i RTV właśnie w tym miejsu powinny być umieszczane podobnie jak diody informujące czy urządzenie jest pod napięciem i pracuje.

#61 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2005 - 11:11

Plum73, jak czytam listę Twojego sprzętu to utwierdzam się w przekonaniu, że to rzeczywiście była Twoja wina - zamiast mini Tyś sobie powinien PowerMaka kupić ;)
Ale tak czy siak, przy takich wymaganiach, bez huba się nie obejdzie.

#62 Plum73

Plum73
  • 34 postów

Napisano 19 września 2005 - 14:27

makówki za złotówki No tak ale to mój pierwszy mak . Nie mogłem od razu zaczynać z wysokiego C ! :roll: Komputer dobry ale nie bez wad . A tak przy okazji to zamiast naklejek mogli zapodać podkładę - to w sumie gadżecik reklamowy a byłoby estetyczniej i markowiej.

#63 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2005 - 15:33

Podkładkę? Do myszy optycznej? Hm...

#64 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 19 września 2005 - 20:04

Podkładkę? Do myszy optycznej? Hm...

A co, zdziwiony? Zależy co się ma na biurku, ale generalnie dla własnej wygody i przez sacunek dla myszy ( :P ) ja uważam, że podkładka jest jak najbardziej WSKAZANA, czy to gryzoń zwykły, optyczny, czy laser, czy nawet plazmowy z korkociągiem...

#65 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2005 - 22:23

A ja mam właśnie odmienne doświadczenia z myszami optycznymi - na podkładkach wariują, a na kawałku zwykłego blatu działają bez problemu. Ale może zależy od blatu :mrgreen:

#66 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2005 - 22:29

A tak przy okazji to zamiast naklejek mogli zapodać podkładę - to w sumie gadżecik reklamowy a byłoby estetyczniej i markowiej.


Święta prawda.

OZON zmienił bardzo szybko redaktorów, w chwili gdy powstawało pierwsze wydanie, czasopismo miało mieć zupełnie inny profil. A skończyło się jak widać.

#67 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 września 2005 - 15:07

A ja mam właśnie odmienne doświadczenia z myszami optycznymi - na podkładkach wariują, a na kawałku zwykłego blatu działają bez problemu. Ale może zależy od blatu :mrgreen:

Jak jest blat matowy to wszystko jest OK ale na moim takim troche błyszczącym optyczna działa jak jej się podoba, dlatego jestem zmuszony używać podkładki(matowej lub z materiału).

#68 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 września 2005 - 18:06

zawsze można podłożyć kartkę papieru, albo co? Wydrukowac se taką z jabłkiem i po kłopocie. Nawet "firmowo i z klasą" wyjdzie ; P

#69 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 26 września 2005 - 23:42

a jednak w tym artykule jest czesc prawdy apple uraczylo nas produktem ktory na rynku jest od dawien dawna zrecznie podbijajac cene marketingowymi chwytami o ile klawiatury makowej nie oddalbym za nic w swiecie to ta mysz to po prostu droga zwykla mysz, no moze wyglada nieco lepiej od myszy za 15 zl nie zgadzam sie natomiast z teza ze w applach nie ma nic wyjatkowego. wyjatkowe sa ladne obudowy (tak, mam kjuba) naprawde juzer frendli system i ceny

#70 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 27 września 2005 - 08:58

Tylk opozadzrościć bejzkik Kubuisa...

Zgdze się z opinią przedmówcy - ach nie do końca, z tego prostego względu, że jeszcze TEJ myszki w łapkach nie miałem :] (tylko mnie dziwi że jeszcze nikt sie nie czepia, że ma "ogon", choć mnie to osobiście nie przeszkadza...)

#71 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 30 września 2005 - 14:11

mysle ze juz niedlugo blutuf wersja tez sie pojawi ja mialem w lapkach jest ladna, estetyczna, taka makowa cena hmm przesadzona i gdyby na tym pozostali to bylo by ok bo tej rewolucyjnosci to ja jakos nie dostrzegam

#72 Dpi

Dpi
  • 101 postów

Napisano 30 września 2005 - 22:04

Tak! chlopak sie popisal. Jak zobaczylem pierwszy raz OS 7.6 to wymieklem i juz nawet nie chcialem XP dotykac Ach ta awaryjnosc :D .Niestety czasem musze teraz pisze z tfu! :( windy a powermaczek na biureczku odpoczywa :D :D :D Nowa mysza to przegiecie rzeczywiscie a ctrl + klik za nic nie dam ! Malo nas ale w kupie sila :twisted:

Z OS 7.6 poznalismy sie pierwszy raz przed poltora roczku - teraz 10.3.9 :P Bajka po prostu

#73 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2006 - 10:57

Czy w klawiaturze makowej (oryginał wersja pro) jest hub na USB 2.0 czy tylko USB 1.1?

#74 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 07 sierpnia 2006 - 11:07

Czy w klawiaturze makowej (oryginał wersja pro) jest hub na USB 2.0 czy tylko USB 1.1?

tylko 1.1 niestety :(

#75 krzyspmac

krzyspmac
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2006 - 13:19

A że się tak zapytam, w tej nowej białej, też*jest hub 1.1?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych