Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słuchawki - które wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2851 odpowiedzi w tym temacie

#2651 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 03 stycznia 2019 - 23:27

A ja tak trochę z innej beczki - miał może ktoś z Was do czynienia zarówno z Beats X, jak i Airpods? W najbliższym czasie planuję zakupić jeden z tych dwóch modeli (zależy mi na dobrej integracji w ekosystemie) i mam niemały dylemat... :unsure: Jak z jakością dźwięku?


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#2652 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 04 stycznia 2019 - 09:35

A ja tak trochę z innej beczki - miał może ktoś z Was do czynienia zarówno z Beats X, jak i Airpods? W najbliższym czasie planuję zakupić jeden z tych dwóch modeli (zależy mi na dobrej integracji w ekosystemie) i mam niemały dylemat... :unsure: Jak z jakością dźwięku?

 

Nie mam wprawdzie Beats X, ale posiadam Airpods oraz Powerbeats2 Wireless. Ujmę to tak - Powerbeats2 Wireless mają zdecydowanie większą głośność (zakładam, że podobnie jest z Beats X), mocniejszy bas (dla wielu osób to podstawa) oraz wyrazistą górę. Zdecydowanie brak im jednak środka, który obecny jest z kolei w Airpods (w tych trochę słabo jest z dołem). Jakby to nieprawdopodobnie nie zabrzmiało, na Airpods często słyszę to, czego nie wychwycę na Beatsach. Grają po prostu równiej. Powerbeats2 Wireless (oraz Beats X) to słuchawki dokanałowe (a te jak wiadomo dobrze izolują od otoczenia), Airpods przez swoją budowę (douszną) dają większą kontrolę nad tym, co dzieje się wokół. Jeśli chodzi o ekosystem - tu Airpods oczywiście wygrywają, choć niekiedy zdarzają się im małe potknięcia.

 

Jak zwykle w życiu, wszystko zależy od przeznaczenia. W codziennym użytkowaniu (sporadyczne słuchanie muzyki, oglądanie filmów oraz rozmowy telefoniczne) Airpods są bezkonkurencyjne. Długo myślałem nad ich kupnem, ale nie żałuję wydanych pieniędzy. Mało tego - właśnie ze względu na wygodę coraz częściej słucham na nich muzyki (która jest dla mnie niezwykle ważna). Czy kupiłbym ponownie Powerbeats2 Wireless? Hmm, nie wiem. Za kasę, którą na nie przeznaczyłem, miałbym bez wątpienia lepsze słuchawki. Zakładam, że podobnie byłoby z Beats X.



#2653 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 07 stycznia 2019 - 17:06

Przez ostatnie parę dni pochodziłam trochę po sklepach stacjonarnych, żeby zobaczyć, co w ogóle mają na miejscu i w jakich cenach, trochę przemyślałam sobie wszystkie "za" i "przeciw" dla każdego modelu... I ostatecznie zdecydowałam się na Airpods :). Kupiłam w Media Expert (stacjonarnie, akurat mieli dostępne w moim mieście :)).

 

Jakie mam wrażenia? Jakość wykonania bardzo dobra, nie zauważyłam żadnych "niedorobień". Bardzo szybko połączyły się z iPhonem, samego przełączania się między urządzeniami na razie nie ocenię, bo korzystałam z nich póki co tylko na iPhonie (ale na pozostałych urządzeniach pojawiły się od razu na liście sparowanych). Jak dla mnie grają fajnie i słucha się przyjemnie, lepiej niż Earpods (mam wersję na Lightning i musiałam zawsze mieć gdzieś przy kompie jakieś inne słuchawki na jacka, bo nie mogę ich normalnie podłączyć). Dość mocno podbity bas (mi to nie przeszkadza, wolę jak jest troszkę tego basu niż miałoby nie być go wcale). Podoba mi się pomysł z ładującym pudełeczkiem (chociaż wiem, że nie tylko Apple to ma) :). Tak jak przewodowe Earpods - Airpods nie wypadają mi z uszu :). Do tego, że po wyjęciu jednej słuchawki pauzuje się muzyka muszę się przyzwyczaić, bo łapię się na tym, że sama ręcznie pauzuję muzykę - ale podoba mi się to rozwiązanie, więc będę z niego korzystać  :).

 

Początkowo miałam obawy, jak będzie trzymać bateria pudełeczka w związku z tym, że nie ma żadnego włącznika - ale widzę, że raczej nie mam się czego obawiać :).

 

PS Zamówiłam na Aliexpress silikonowe etui na pudełeczko - wygląda na takie, które się lubi rysować, a do tego wydaje mi się dość śliskie (w etui jest mniejsza szansa, że wypadnie z ręki) :).


Użytkownik Zireael edytował ten post 07 stycznia 2019 - 17:07

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#2654 CryKillerPL

CryKillerPL
  • 116 postów

Napisano 09 stycznia 2019 - 18:40

Widział ktoś coś takiego/kupił ktoś? 

 

https://allegro.pl/s...7753608085.html

 

Warto to brać?


Użytkownik CryKillerPL edytował ten post 09 stycznia 2019 - 18:41

iPhone 14 Pro Max 128GB

#2655 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 stycznia 2019 - 19:01

Tych akurat nie warto. Lepsze są i10 tws, stronę wcześniej masz mini recenzje. No i u Chińczyków kupisz za 125-140 a nie prawie drugie tyle u Januszy biznesu z allegro.

Użytkownik Regiss edytował ten post 09 stycznia 2019 - 19:02

iPhone 15 Pro


#2656 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 09 stycznia 2019 - 19:43

No i przyjechały dzisiaj, testowałem na siłowni. Leżą w uszach dobrze, nie wypadają podczas ćwiczeń. Raz trochę mi przycięło utwór ze Spotify na ułamek sekundy, łączą się w sumie bez problemu (raz musiałem schować i wyciągnąć jeszcze raz, nie wiem dlaczego). Gesty działają dość dziwnie, a może po prostu nie umiem jeszcze. W większości działa okej, trzeba po prostu lewą słuchawkę nacisnąć, a nie "tapnąć" (chociaż czasem wystarczy tapnięcie a czasem naciśnięcie, chyba nie umiem jeszcze). Opóźnienie z YouTube'a jest, ale tylko na telefonie. Właśnie używam z MacBookiem i na YT działa bez problemu. Słuchając jednocześnie Spotify i filmiku na Youtube, naciskając na słuchawki raz, aby zapauzować, to oczywiście utwór pauzuje, a filmik na YouTubie się odtwarza, ale bez dźwięku. Naciskając jeszcze raz- gra utwór i jest dźwięk na filmie ;) W sumie przed chwilą testowałem rozłączanie/połączanie z MB i prawa słuchawka przerywała przez 1 sekundę. Może to kwestia baterii, nie wiem. Nie ma też znaczenia czy najpierw wyciągniemy lewą czy prawą słuchawkę. Połączą się ze sobą tak czy inaczej.

 

Pudełeczko fajne, lekkie, te LEDy ładnie wyglądają, dźwięk jest naprawdę dobry, lepszy niż w EarPodsach. Za 125zł naprawdę warto, nie żałuję i polecam. Jeszcze muszę potestować odległość na jaką działają.

 

Jeszcze jedna kwestia, bo nie wiem czy zrozumiałem- jeśli słucham muzyki i słuchawki padną, to chowając je do naładowanego pudełka one się podładują, tak? Korzystając ze słuchawek pudełko może leżeć obok i się ładować?


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 09 stycznia 2019 - 19:47

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#2657 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 stycznia 2019 - 21:13

Tak, jak włożysz do etui i palą się lampki to znaczy że etui ładuje słuchawki. Jak zgasną to znaczy że słuchawki są naładowane. Etui można osobno ładować używając jednocześnie słuchawek.
  • dobrakawa lubi to

iPhone 15 Pro


#2658 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 09 stycznia 2019 - 21:24

W takim razie może te przerywanie w prawej słuchawce wynikało z tego, że bateria zbliżała się do wyczerpania. Dzięki.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#2659 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 09 stycznia 2019 - 21:25

Czy ktos uzywa Jabra Elite 65t?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2660 CryKillerPL

CryKillerPL
  • 116 postów

Napisano 10 stycznia 2019 - 00:02

W takim razie może te przerywanie w prawej słuchawce wynikało z tego, że bateria zbliżała się do wyczerpania. Dzięki.


A jak z jakością dźwięku? Zależy mi głównie na jakimś basie.
iPhone 14 Pro Max 128GB

#2661 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 10 stycznia 2019 - 00:06

A jak z jakością dźwięku? Zależy mi głównie na jakimś basie.

Wcześniej używałem jakichś Lenovo dokanałowych, później przerzuciłem się na EarPodsy. EarPodsy były lepsze od tych Lenovo, a i10 są lepsze od EarPodsów. Jakość dźwięku jest dobra, nawet bardzo. Bas też jest, ale nie jakiś mega, powiedziałbym, że odpowiedni. Dzisiaj jeszcze się wsłucham w jakieś basowe kawałki i dam znać.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 10 stycznia 2019 - 00:06

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#2662 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 10 stycznia 2019 - 07:38

W takim razie może te przerywanie w prawej słuchawce wynikało z tego, że bateria zbliżała się do wyczerpania. Dzięki.

Ja mam tą samą przypadłość. Nie wiem czy to normalne (raczej nie), że jak słucham muzyki to czasami prawa słuchawka na chwile się rozłącza i ten sam efekt jest jak się zgłaśnia lub ścisza utwór.


iPhone 8, MBA


#2663 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 10 stycznia 2019 - 08:01

Ja tego efektu nie mam podczas zgłaśniania lub ściszania, więc nie wiem na ile to jest problem. Potestuję jeszcze trochę i zobaczę co i jak.

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#2664 keniutek

keniutek
  • 414 postów
  • Skąd3m

Napisano 11 stycznia 2019 - 10:20

Czy ktos uzywa Jabra Elite 65t?

Mam wersję Active. Najlepsze "małe" słuchawki jakie miałem. Sprawdzają się przy wygłupach jak i zwyczajnym spacerze. Jedyny minus to brak magnesu pudełko/ładowarka - słuchawka. 



#2665 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 11 stycznia 2019 - 10:23

Active mi się kolorystycznie nie podobają, a chciałbym używać przy bieganiu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2666 keniutek

keniutek
  • 414 postów
  • Skąd3m

Napisano 11 stycznia 2019 - 11:15

Na żywo wyglądają bardzo przyjemnie, myślałem że będzie gorzej. No i wrzucam po treningu pod bierzącą wodę i po sprawie, zero jakiegokolwiek oszczędzania (nie wiem jak to jest z "normalną wersją, być może podobnie). 

No i do biegania to kolor różnicy stanowić raczej nie powinien ;)


Użytkownik keniutek edytował ten post 11 stycznia 2019 - 11:16


#2667 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 11 stycznia 2019 - 11:31

Przy takiej kasie to jednak bym wolal, zeby takze wygladaly. Bo rozumiem, ze jedyna wersja to taka granatowo-zlota?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2668 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 12 stycznia 2019 - 16:15

A miałem napisać. No głośność i jakość jest w porządku, basy też ma dobre, ale to już subiektywna opinia. Ciężko powiedzieć czy te basy będą tobie odpowiadały. Mi odpowiadają.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#2669 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 13 stycznia 2019 - 21:03

Czy Airpods mają jakieś "generacje" ? kupując obecnie, kupuję dokładnie to co wyszło 3 lata temu? czy w międzyczasie nastąpiła jakaś "poprawka" lub cokolwiek takiego? 



#2670 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 13 stycznia 2019 - 21:31

Jest to samo. Nawet gdzieś tam w ustawieniach grzebałam i było coś w stylu "wersja sprzętu: 1.0". Co jakiś czas pojawiają się pogłoski o pudełku ładowanym bezprzewodowo, ale podobno same słuchawki tak czy inaczej mają pozostać te same. Do tego pewnie cena też troszkę podskoczy do góry (a tak do obecnych można kupić etui z cewką do ładowania bezprzewodowego za ok. 45 zł na Aliexpress z Baseusa)  ;). Ja w zeszłym tygodniu kupiłam obecne i nie żałuję :P.


Użytkownik Zireael edytował ten post 13 stycznia 2019 - 21:32

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#2671 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 13 stycznia 2019 - 21:50

Czy Airpods mają jakieś "generacje" ? kupując obecnie, kupuję dokładnie to co wyszło 3 lata temu? czy w międzyczasie nastąpiła jakaś "poprawka" lub cokolwiek takiego?

Jest tylko jedna generacja, ciągle ta sama od momentu debiutu.

iPhone 15 Pro


#2672 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 11:13

Jest tylko jedna generacja, ciągle ta sama od momentu debiutu.

 

dziękuję bardzo za info:) 

Pozdrawiam



#2673 babeo

babeo
  • 152 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 17:02

Coś się mówi o nowej wersji. Niby ma być odświeżenie w 2019, a zupełnie nowe w 2020, ale wiesz to tylko plotka. Sam właśnie się zastanawiam. Kupować czy czekać.


iPhone 7 128GB + iPad 2018 32GB WiFi + BeatsX

#2674 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 18:40

Poczytałem trochę opinii o i10 tws i chyba warto je kupić. Powiedzcie mi z której aukcji na ali najlepiej kupić? 



#2675 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 stycznia 2019 - 18:54

Szukaj najtańszej. I obowiązkowo z AliExpress standard shipping 12-18 dni. Realnie dochodzi w 14-15 dni więc szybko jak na Chiny.

Użytkownik Regiss edytował ten post 14 stycznia 2019 - 18:54

iPhone 15 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)