Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słuchawki - które wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2851 odpowiedzi w tym temacie

#2526 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 23 marca 2017 - 14:38

Jakie polecicie słuchawki dokanałowe, lekkie, bezprzewodowe BT, małe, bez ramek-trzymaczy na ucho, połaczone kablem, słuchaweczki do wyjscia na miasto, autobusu, tanie, na które mnie byłoby stać a dokładniej nie byłoby ich żal(1). Sensowne minimum działające dłużej od 2 h.

 

 

 

1. Mam taką przypadłosć, że słuchawki gubię, średnio 2 pary na rok. W tym roku jeszcze nie zgubiłem żadnej, w ubiegłym 2 pary. Nie zmienię się, i tak je zgubię prędzej lub później, dlatego pytam o sensowne minimum którego nie będzie żal po zgubieniu.



#2527 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 23 marca 2017 - 22:09

Jakie polecicie słuchawki dokanałowe, lekkie, bezprzewodowe BT, małe, bez ramek-trzymaczy na ucho, połaczone kablem, słuchaweczki do wyjscia na miasto, autobusu, tanie, na które mnie byłoby stać a dokładniej nie byłoby ich żal(1). Sensowne minimum działające dłużej od 2 h.

 

 

 

1. Mam taką przypadłosć, że słuchawki gubię, średnio 2 pary na rok. W tym roku jeszcze nie zgubiłem żadnej, w ubiegłym 2 pary. Nie zmienię się, i tak je zgubię prędzej lub później, dlatego pytam o sensowne minimum którego nie będzie żal po zgubieniu.

 

W sumie wciąż nie wiem jaki przedział cenowy wchodzi w grę. Skoro gubisz słuchawki regularnie i tym samym kupujesz nowe to pewnie ile na nie przeznaczasz . Napisz zatem. Przecież nie wiem co to dla ciebie znaczy "tanio tak żeby nie było żal". Jeden gubiący słuchawki będzie kupował takie za 100 zł bo wychodzi z założenia żeby nie wydawać na głupoty a inny będzie wydawał po 500 zł na parę te 2 razy w roku. Poza tym jest jeszcze kwestia jakości słuchawek. Dla jednego wyjście na miasto oznacza że może to być byle co a inny że mają to być słuchawki które odetną go jak najbardziej się da od świata zewnętrznego. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#2528 doman18

doman18
  • 42 postów

Napisano 24 marca 2017 - 12:08

Ja bym zrezygnował z bluetooth i kupił VE Monki - słuchawki które wzbudziły wielkie kontrowersje w świecie audio przez swój stosunek ceny do jakości. Sam od razu nabyłem 3 pary i w porównaniu do moich SE9500 za które kiedyś dałem 80zł grają po prostu rewelacyjnie! W domu mam FiiO E10 + Superluxy 668b (rekablowane, wymienione pady) i naprawdę Monki nie mają się czego wstydzić, szczególnie w kwocie 35zł. Za tyle to się codzienne zakupy robi xD


Ajjj ty chcesz dokanałówki, sorki. A tam miało być SHE9500 oczywiście.



#2529 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 25 marca 2017 - 14:05

Używam słuchaweczek przewodowuch w cenie ok. 50 do 100 zł zł typu Panasonic, Sony, Philips, co wpadło w ręce w sklepie. 100 zł mogę wydać i zgubić, bo bezprzewodowych pewnie zgubię 3 pary, 500 zł byłoby mi szkoda na takie nierozważne użytkowanie.

 

To mają być małe słuchaweczki do założenia na szyję, włożenia końcówek do uszu, po słuchaniu wkładam je do spodni, mają się nie zepsuć kiedy siądę nie wyjmując ich i... gdyby był jakiś paten żeby z tylnej kieszeni dżinsów nie gubiły się, ale to już inna bajka.



#2530 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 kwietnia 2017 - 14:17

Cześć wszystkim.

 

Od dłuższego czasu przeglądam strony internetowe i czytam na temat słuchawek i nie jestem w stanie się zdecydować. Zależy mi najbardziej na jakości muzyki w czasie uprawiania sportu. Zastanawiałem się nad:

Jaybird X3

BeatsX

Bose Soundsport

JBL Reflect

airpods

BeoPlay H5

 

Wiem, że słuchawki bluetooth nie mają takie brzmienia jak na kablu a i iPhone trochę ciągnie to w tył z powodu braku wsparcia  aptX. Ale z których jestem w stanie najwięcej wyciągnąć?

 

Myślałem też o zakupie słuchawek Shure SE425 + kabel bluetooth z Aliexpress.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 22 kwietnia 2017 - 14:21


#2531 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 22 kwietnia 2017 - 21:19

Raczej mała szansa żeby ktoś tutaj miał okazję wszystkie te modele przesłuchać ;) Z tego co kiedyś robiłem rozeznanie i "na czuja" to pod względem jakości z tej listy zostawiłbym Jaybird X3 i BeoPlay H5, z tym, że te drugie są prawie 2 razy droższe a nie sądzę aby były aż tyle lepsze (o ile w ogóle). O jakość aż tak bym się nie martwił, aptX nie ma ale w połączeniu z iPhone użyją one AAC 256 kbps także jak do sportu to nie sądzę żeby to było odróżnialne od aptX.



#2532 damian214222

damian214222
  • 2 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2017 - 23:09

Cześć,

Szukam słuchawek które współgrają z IPodem Touch 2G, kupując go wczoraj używanego myślałem, że moje SONY MDR-EX15LP podołają, ale niektóre dźwięki są dziwnie ciche, myślałem, że to wadliwy sprzęt lecz po podłączeniu jakichś tanich słuchawek(z działającą tylko jedną) jakość była względnie dobra, bez motywu który występuje przy Sony, także reasumując szukam dousznych słuchawek(najlepiej takich do biegania) w cenie powiedzmy do 100zł(chociaż wolałbym wydać mniej), najlepszych w tej cenie i bezawaryjnych na ile się da. Dziękuję z góry :)

 

#2533 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 kwietnia 2017 - 18:20

 

Cześć,

Szukam słuchawek które współgrają z IPodem Touch 2G, kupując go wczoraj używanego myślałem, że moje SONY MDR-EX15LP podołają, ale niektóre dźwięki są dziwnie ciche, myślałem, że to wadliwy sprzęt lecz po podłączeniu jakichś tanich słuchawek(z działającą tylko jedną) jakość była względnie dobra, bez motywu który występuje przy Sony, także reasumując szukam dousznych słuchawek(najlepiej takich do biegania) w cenie powiedzmy do 100zł(chociaż wolałbym wydać mniej), najlepszych w tej cenie i bezawaryjnych na ile się da. Dziękuję z góry :)

 

 

Soundmagic e10 - lepszych słuchawek w tej cenie nie znajdziesz. Kosztują one ok 120 ale poniżej 100 może się uda.



#2534 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 maja 2017 - 22:30

A co polecicie audiofilowi do użytku z IP7 (czyli bezprzewodowe) i Tidalem?

 

Zależy mi na neutralnym brzmieniu i dobrej średnicy, muszą nadawać się do każdej muzyki z metalem i muzyką klasyczną włącznie.

 

Słuchałem:

 

Bose QC35 - póki co najlepsze, ale nie powaliły mnie.

Beats Studio Wireless - nie są tak złe, jak piszą, ale nie grają neutralnie (podbite skraje pasma).

B&O, nie pamiętam modelu, ale za prawie 2k zł - podbity bas, bardzo słaba reszta pasma, moim zdaniem niewarte swojej ceny.

Marshall Major II bluetooth - fatalna średnica, brak wysokich tonów, nie da się tego słuchać.

 

Oczywiście to tylko moje subiektywne wrażenia, ktoś może mieć inne, ale chciałem dać pewien punkt odniesienia, jeśli chodzi o moje gusta.

 

Czego jeszcze warto posłuchać? Co może mi się spodobać?

Z góry dzięki za podpowiedzi.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#2535 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 maja 2017 - 13:52

A co polecicie audiofilowi do użytku z IP7 (czyli bezprzewodowe) i Tidalem?

 

Zależy mi na neutralnym brzmieniu i dobrej średnicy, muszą nadawać się do każdej muzyki z metalem i muzyką klasyczną włącznie.

 

Słuchałem:

 

Bose QC35 - póki co najlepsze, ale nie powaliły mnie.

Beats Studio Wireless - nie są tak złe, jak piszą, ale nie grają neutralnie (podbite skraje pasma).

B&O, nie pamiętam modelu, ale za prawie 2k zł - podbity bas, bardzo słaba reszta pasma, moim zdaniem niewarte swojej ceny.

Marshall Major II bluetooth - fatalna średnica, brak wysokich tonów, nie da się tego słuchać.

 

Oczywiście to tylko moje subiektywne wrażenia, ktoś może mieć inne, ale chciałem dać pewien punkt odniesienia, jeśli chodzi o moje gusta.

 

Czego jeszcze warto posłuchać? Co może mi się spodobać?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Hej sam bardzo długo się borykałem z wyborem. Jednak smutna prawda jest taka, że nie ma szans na audiofilo podobny dźwięk na słuchawkach bluetooth zwłaszcza na iphonie gdzie brak wsparcia dla APTx. Mimo bezstratnej muzyki z tidal to i jak muzyka zostanie skompresowana. 

Przetestowałem wszystkie słuchawki co wymieniłeś + plus kilka innych. Sam zdecydowałem się na jaybird x3 i jestem zadowolony-posiada programowy equalizer gdzie możesz fajnie pomajstrować przy dźwięku i dopasować pod siebie, oprócz tego słuchawki są wygodne, bateria starcza mi na kilka dni.

Lub polecam przyszłościowy zakup. Kup słuchawki typu shure se 535 i kabel bluetooth od Westona. Dzięki temu na kablu będziesz miał jeden z najlepszych odsłuchów a i po bluetooth wyciągniesz max, z tym że słuchawki nie są sportowe i nie gwarantuję wygody.



#2536 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2017 - 14:25

Dzięki za odpowiedź.

 

Chciałbym uściślić. Generalnie nie spodziewam się audiofilskich doznań korzystając ze smarfona. Chciałbym po prostu otrzymać brzmienie, które nie będzie mnie odrzucać czy męczyć przy dłuższym słuchaniu. Które będzie na tyle neutralne, że pozwoli sobie wyobrazić, jak dany utwór w rzeczywistości brzmi. :) Bluetooth to konieczność, bo to ma być sprzęt przenośny. Oczywiście pogarsza to brzmienie, ale coś za coś. Różnie to jednak wygląda w poszczególnych modelach, np wspomniane Bose QC35 nie mają praktycznie tego charakterystycznego, bluetoothowego pogłosu.

 

A Sennheiser Momentum Wireless? Jak one brzmią? Gdzie można bez problemu posłuchać w Warszawie?


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#2537 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 maja 2017 - 11:32

Hej nie wiem czemu ale z automatu pomyślałem o słuchawkach sportowych:)

Jeśli chodzi o Sennheiser Momentum Wireless to polecam są naprawdę świetne i wkopują w glebę bose jak mówimy o dźwięku. Jednak nie tłumią tak dobrze hałasu.



#2538 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 31 maja 2017 - 13:48

Sony MDR 1000x



#2539 El Cheetos

El Cheetos
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 lipca 2017 - 08:14

Sony MDR 1000x

Polecam oboma uszami :) ANC działa jak marzenie + jakość odsłuchu również na wysokim poziomie.

Aczkolwiek czasami z przyjemnością zmieniam je na AirPods'y  :D - dźwięk nie jest wybitny, ale ta prostota, nic na głowie, praktycznie nic w uchu robi robotę.


K: iMac 5k 2017/ MacBook Pro 13 2017 / MacMini i5, 8GB, 256 SSD + Dell U2515H / iPad Pro 10,5 2017

T: iPhone X 64 gb


#2540 raknowotwór

raknowotwór
  • 8 postów

Napisano 06 lipca 2017 - 21:48

Jaka jest Wasza opinia o słuchawkach Bang Olufsen H6? Warte swojej ceny? Szukam czegoś do 1000zł, raczej na kablu. Zależy mi na świetnej jakości wykonania jak i świetnej jakości dźwięku. Znajdę coś lepszego? Macie jakieś propozycje? :)



#2541 ozzman78

ozzman78
  • 32 postów

Napisano 31 sierpnia 2017 - 16:35

Mam pytanie do posiadaczy Bose quietcontrol 20/25/35. Zastanawiam się nad zakupem tych słuchawek ze względu na ponoć najlepszy system ANC. We wszystkich recenzjach piszą o hałasie ulicy, samolotu czy autobusu a mnie interesuje czy ten system poradzi sobie z odgłosem dyskoteki. Mieszkam przy samym domu kultury i często są całonocne imprezy gdzie bas wali jak oszalały. Poradzą sobie w takim przypadku czy szkoda kasy?


iPhone 7 32GB Silver


#2542 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 31 sierpnia 2017 - 23:05

H6 są bardzo fajne ;) Tylko musisz porównać 1 i 2 generację H6. Raczej ciężko mówić o świetnej jakości muzyki z grajka jakim jest iPhone ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#2543 Kars

Kars
  • 75 postów

Napisano 06 września 2017 - 10:10

Polecicie jakieś fajne słuchawki dokanałowe w okolicach 200zł? Moje EarPodsy kończą się i potrzebowałbym czegoś nowego, co oferuje podobną/lepszą jakość. Najlepiej z pilotem jeśli jest taka możliwość. 



#2544 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 06 września 2017 - 21:34

Mam pytanie do posiadaczy Bose quietcontrol 20/25/35. Zastanawiam się nad zakupem tych słuchawek ze względu na ponoć najlepszy system ANC. We wszystkich recenzjach piszą o hałasie ulicy, samolotu czy autobusu a mnie interesuje czy ten system poradzi sobie z odgłosem dyskoteki. Mieszkam przy samym domu kultury i często są całonocne imprezy gdzie bas wali jak oszalały. Poradzą sobie w takim przypadku czy szkoda kasy?

 

Nie wiem czy nie za późno, ale mogę Ci je z czystym sumieniem polecić. Użytkuję aktualnie QC35 i faktycznie ANC stoi na wysokim poziomie. Najlepiej tłumi niskie tony, więc wspomniany przez Ciebie dyskotekowy bas będzie tłumiony wręcz wzorowo. Jako drugie słuchawki mam Monster Inspiration również z ANC i niestety 2 godzinna podróż pociągiem w nich skutkuje bólem głowy na cały wieczór. W QC35 tego problemu nie mam.

edit:Choć szczerze mówiąc nie wiem czy stopery nie będą lepszym rozwiązaniem w Twoim wypadku  :lol:

 

 

Polecicie jakieś fajne słuchawki dokanałowe w okolicach 200zł? Moje EarPodsy kończą się i potrzebowałbym czegoś nowego, co oferuje podobną/lepszą jakość. Najlepiej z pilotem jeśli jest taka możliwość. 

 

Zależy czego potrzebujesz. Miałem kiedyś Sennheisery CX400 II Precision i byłem pozytywnie zaskoczony. Scena całkiem szeroka jak na dokanałówki. Jedynie dla mnie minusem był delikatnie nienaturalnie podbity bas.


Użytkownik krissolek edytował ten post 06 września 2017 - 21:41

 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#2545 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2017 - 17:40

Polecam oboma uszami :) ANC działa jak marzenie + jakość odsłuchu również na wysokim poziomie.

Aczkolwiek czasami z przyjemnością zmieniam je na AirPods'y  :D - dźwięk nie jest wybitny, ale ta prostota, nic na głowie, praktycznie nic w uchu robi robotę.

Nie macie problemów z pękającym pałąkiem?



#2546 ms15

ms15
  • 3 postów

Napisano 24 września 2017 - 18:01

Cześć wszystkim, zgubiłem swoje airpodsy (a jakże -.-) i chciałem się zapytać jakie inne słuchawki byście polecili do 250zł? Zależy mi zwłaszcza na basie i dobrym wyciszeniu otoczenia. Pozdrawiam!



#2547 MajkMajkel

MajkMajkel
  • 25 postów

Napisano 27 września 2017 - 22:51

Cześć Wszystkim.

Do tej pory używałem na swoim 5s słuchawek dokanałowych, głównie sony, philips. Ich cena nie przekraczała 50-60 zł. 

Niedawno dokonałem zakupu słuchawek JVC HA-FX1. Kiedy włączyłem muzykę dosyć mocno się zdziwiłem. Strasznie duży bas, wokalu prawie nie słyszę. Czy to możliwe, że aż tak słaby wydaje mi się dźwięk z tych słuchawek? Jest to przepaść w stosunku do używanych przeze mnie wcześniej, a zapłaciłem za nie około 80 zł. Jakiś trefny egzemplarz czy widzicie inny powód moich odczuć? Zamawiałem ze strony tabletphonecase. 

 

Pozdrawiam,

Michał



#2548 disaster3

disaster3
  • 92 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2017 - 10:48

Hejka,

 

czy ktoś z Was miał przyjemność korzystać z Philips Fidelio M2L (lightning) ? Kilka recenzji przeczytałem i w tej cenie ze złączem LT chyba nie mają konkurencji. Zastanawiam się czy można gdzieś ich stacjonarnie posłuchać, przychodząc ze swoim telefonem. Powiem, szczerze że zakup 7 był przez dłuższy czas odkładany właśnie ze względu na rezygnację z jacka, no nie mogłem przeboleć tego faktu. W domu mam parę fajnie brzmiących słuchawek Sony MDR (modelu nie pamiętam ale ze starej serii bardzo cenionej, dookanałówki) z mini-jackiem, Phonaki Audeo (świetne dookanałówki z filtrami), AKG 518DJ - nauszne (po recablingu i zmianie jack'a + usunięcie gąbek, które strasznie tłumiły ich dzwięk) i słuchanie poprzez przejściówkę jest dla mnie nie do zaakceptowania. Zastanawiałem się nawet nad zakupem Oppo ha-2 se ale z jednej strony koszt telefonu + koszt tego wzmaka to już spory budżet. Coś takiego jak dzwięk bezprzewodowy (Beats'y czy Airpodsy) nie wchodzi w grę. Earpods'ów nie trawię (ot przydadzą się głównie do biegania z tymi nakładkami) ale ta cała trójka a szczególnie Ear/Air podsy charakteryzuje dzwięk, kartonowo/pudełkowy, płaski, bez głębi i może na tym zakończę... bo dużo rzeczy niecenzuralnych ciśnie mi się na usta/palce jak pisze ten post :P

Są jeszcze Audeze Sine ale tyle kasy na nie, nie wydam, wolałbym już kupić w/w Oppo - które można trafić w cenie w ok. 1,5k PLN i korzystać ze swoich słuchawek, które mam na mini-jack'a.

Dlatego kilka słów od osób, które korzystały z tych Philipsów i mogłby coś od siebie napisać, mile widziane ;)

 


iPhone 4s 8GB white, iPhone XS 256GB gold, iPhone 12 Pro 256GB Pacific blue, iPhone 13 Pro 256GB Sierra blue, iPad Pro 11 256GB silver,


#2549 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 28 września 2017 - 13:21

Ja nie korzystałem ale mam kolegę który też nie korzystał ;-)

 

Z mojego punktu widzenia słuchawki ze złączem lightning to strzał w stope, za 2 lata być może nie będzie już tego złącza i sorry.

Ja bym kupił DAC na lightning albo kupił dobre bezprzewodowe słuchawki. Z iPhonem używam tylko bezprzewodowych bo w terenie różnica jakości jest niezauważalna a wygoda takiego rozwiązania wynagradza wszystko. Przewodowych słuchawek używam tylko w domu gdzie mam amplituner i dac z wzmacniaczem słuchawkowym do którego podłączam słuchawki.



#2550 disaster3

disaster3
  • 92 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2017 - 18:29

Ja w domu nie korzystam ze słuchawek. W domu słucham muzyki przez kolumny. Ze sluchawek korzystam jak wychodzę z domu i bezprzewodowe u mnie nie maja żadnej racji bytu. Tylko kabel i tylko kabel.
W takim razie trzeba będzie się przymierzyć do tego Oppo. Jako samego dac'a to bym go nie brał ale ma tez opcje powerbanka, którego nie mam wiec można się zastanowić.

iPhone 4s 8GB white, iPhone XS 256GB gold, iPhone 12 Pro 256GB Pacific blue, iPhone 13 Pro 256GB Sierra blue, iPad Pro 11 256GB silver,





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych