Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mundial w RPA 2010 - typowania, komentarze, rozmowy ogólne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
203 odpowiedzi w tym temacie

#26 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 czerwca 2010 - 15:46

Ta impreza zaczyna się dopiero jutro, bo wtedy grają Niemcy. Inne drużyny mogą spłonąć w hotelu, prościej i szybciej byłoby.

#27 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 12 czerwca 2010 - 16:29

pfffff....Niemcy nie mają zadnych szans w tym turnieju ;)

#28 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 12 czerwca 2010 - 16:55

dobry meczyk był Argentyna - Nigeria

#29 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 12 czerwca 2010 - 17:05

Niezły mecz, ale brakowało bramek. Tak na marginesie, czytanie nazwisk piłkarzy przez Szpakowskiego to żenada.

#30 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2010 - 23:25

Hahaha Brazylia 2-1 Korea Północna. Widać że Brazylia to słaba drużyna i tylko do 2002 roku ona była lepsza, a potem coraz gorsza. Jestem ciekaw czy Brazylia wyjdzie z grupy? To pewno będzie ciężko, bo WKS i Portugalii to lepsi.

#31 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2010 - 23:26

Szczególnie po tym ich jakże nudnym bezbramkowym meczu.

#32 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 16 czerwca 2010 - 00:18

Brazylia, pewnie że wyjdzie z grupy, no bez jaj, oni odkąd pamiętam często grali byle jak, ale przeważnie wygrywali ;)

#33 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwca 2010 - 01:11

Piłka nożna ogólnie ssie ;-) Niemcy, Anglia, długo-długo-długo nic, potem ew. Holandia jakaś. Byle nie włoskie małpy (bo mają okropny styl), Francja (bo nie lubię tego kraju) i Hiszpania (bo tam jest FC Barcelona, najbardziej mnie %#$$R$^& klub świata) :P

#34 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:17

I bardzo dobrze, że ktoś zwłaszcza tak słaby w końcu utarł nosa Brazylijczykom. To już nie ten sam team, co kiedyś. Zawsze pomoc była bardzo mocnym punktem Brazylii, teraz z Kaką będącym w formie dalekiej od spodziewanej nic nie potrafią ugrać. W dodatku decyzja o nie zabraniu Ronaldinho na mundial to kompletna porażka - to jest piłkarz typowo turniejowy, który rozkwita na tego typu imprezach, kibice przychodzą specjalnie po to, aby jego oglądać. Nie wspominając już o tym, że w Milanie miał bardzo dobry sezon. Tak samo z Pato - kim mają Brazylijczycy w ataku straszyć? Jedynie Luisem Fabiano, bo na pewno nie Nilmarem, gwiazdką jednego sezonu Grafite czy samolubnym Robinho.

Piłka nożna ogólnie ssie ;-)
Niemcy, Anglia, długo-długo-długo nic, potem ew. Holandia jakaś. Byle nie włoskie małpy (bo mają okropny styl), Francja (bo nie lubię tego kraju) i Hiszpania (bo tam jest FC Barcelona, najbardziej mnie %#$$R$^& klub świata) :P

Co do pierwszego zdania - zgadzam się, ja np. wolę siatkówkę. O wiele bardziej emocjonująca, poza tym Polska zalicza się w niej do światowej elity, więc jest sens kibicować.
Co do dalszej części - imho Niemcy nie dorastają do pięt Hiszpanii czy Argentynie - przy ich nudnym i powolnym futbolu będą kręcić się w kółko wokół rozbieganych Villi, Torresa, Messiego czy Aguero. Wysokie wyniki ze słabeuszami nic nie znaczą, może i z nimi grają skutecznie - jednak mam nadzieję, że powiozą ich zespoły grające o wiele bardziej efektownie. Anglia może coś ugrać, choć nie lubię bardzo Anglików za ich chamstwo i zadufanie, to jednak grają ciekawie. Nie podoba mi się obecny styl gry Włochów, Gilardino, Iaquincie i Marchisio daleko do Del Piero, Tottiego czy Pirlo za czasów świetności.

#35 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:22

A ja tam kibicuje Niemcom, mi się ich gra podoba, rąbią równo do samego końca. No i dwóch polaków tam gra ;)

#36 nicp2

nicp2
  • 336 postów
  • Skądinąnd

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:26

A ja tam kibicuje Niemcom, mi się ich gra podoba, rąbią równo do samego końca. No i dwóch polaków tam gra ;)


trzech polaków ;]

#37 goodall

goodall
  • 369 postów

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:27

Nie obstawiam, ale przydałby mi się jakiś najlepiej kalendarz do iCal z meczami, godzinami. Było by idealnie. Ktoś coś może ma takiego?



Proszę bardzo,
Apple - Downloads - iCal Calendars - World Cup Fixtures

#38 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:29

@nicp2 - Podolski, Klose i kto jeszcze? @goodall - tak to już mam dawno dodane do iCal ;) ale dzięki.

#39 nicp2

nicp2
  • 336 postów
  • Skądinąnd

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:33

@^ - i jeszcze Piotr Trochowski.

#40 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:36

@up, no tak racja, wikipedia twierdzi ze tak, ale o nim jakoś nie słyszałem. To jakiś rezerwowy?

#41 nicp2

nicp2
  • 336 postów
  • Skądinąnd

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:40

no z Australią nie grał więc widocznie rezerwa.

#42 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 16 czerwca 2010 - 11:53

Swoją drogą, w kadrze Niemiec jest aż 11 piłkarzy innego pochodzenia. ^^

#43 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 16 czerwca 2010 - 12:04

A myślisz że w USA, Australii, Holandii, Francji i wielu innych państwach grają rdzenni obywatele? Tam tak już jest że jest cała masa imigrantów w społeczeństwie.

#44 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 16 czerwca 2010 - 12:13

Imigranci w społeczeństwie to jedno, a piłkarze, którzy zostali naturalizowani i przyjęli obywatelstwo niemieckie dla gry w tamtejszej reprezentacji to drugie. Wbrew pozorom naturalizowani gracze w USA to skąpy ułamek (na pewno Torres i Gomez, reszty nie znam), Australijczycy wolą swoje rugby od piłki nożnej, więc zbytnio mnie nie interesują, co do Holandii mylisz się - ich obecny skład jest wyjątkowo 'pure holenderski' w tym roku. Co do Francuzów, to fakt, jest tam dużo obcokrajowców - jednak jak już pisałem, to nie jest sprawa naturalizacji, bo większość to dzieci imigrantów i od urodzenia mieli podwójne obywatelstwa.

Edit: Ale jaja. Takie mecze zdarzają się raz na dobrych parę lat, żeby przy takiej przewadze (starczy spojrzeć na statystyki) nie móc wygrać. Ciekaw jestem, jak wielu osobom Hiszpanie zepsuli kupon. Swoją drogą, należała się im kara za bawienie się pod bramką Villi czy szkolne błędy Torresa. I dobrze, mistrzostwa stają się coraz ciekawsze. :D

#45 wonderchild

wonderchild
  • 66 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 czerwca 2010 - 17:02

Hiszpania - Szwajcaria 1:0... Chyba nikt się nie spodziewał. Bardzo się ciesze z takiego wyniku! Może w końcu Hiszpanie się obudzą! A nam uświadamia to jak bardzo nasza reprezentacja jest słaba oraz to że Webb (najbardziej lubiany sędzia w Polsce, bezpodstawnie doliczył 5 min do regulaminowego czasu gry w drugiej połowie) się nie zmienił :)

#46 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 16 czerwca 2010 - 17:14

Oj Hiszpania, cieniutko cieniutko. Przez takie naparzanie w ostatnich minutach często bramki wpadają, ale Szwajcarzy jednak się nie dali ;)

#47 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 16 czerwca 2010 - 17:21

Brawa po ostatnim meczu należą się Szwajcarii za solidną i przemyślaną grę. P.S. Zmieniłem nazwę tematu na bardziej ogólną i przykleiłem go na czas mundialu.

#48 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 czerwca 2010 - 17:33

po cichu liczyłem, że hiszpania tego meczu nie wygra(mimo że sam kibicuje barcelonie ) to jakoś nie lubię hiszpańskiej reprezentacji :) Teraz czekam na mecz argentyny z meksykiem i brazyli z WKS :]

#49 wonderchild

wonderchild
  • 66 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 czerwca 2010 - 17:34

Myślę że wieczorem RPA wygra z Urugwajem 2:1 i będzie to ciekawsze widowisko nisz wczorajszy mecz Korea kontra Brazylia :)

#50 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 16 czerwca 2010 - 17:41

beeez kitu co za mecz! mimo, że Hiszpanie grali naprawdę nieźle, to alpejscy piłkarze zaprezentowali solidną defensywę:D Szkoda, że kilka okazji na gol Hiszpanii się zmarnowało... (vide strzał Xaviego jakoś na początku drugiej połowy - fenomenalny, ale kilka cm za wysoko i piłka się odbiła od poprzeczki). Na tym właśnie polega piękno futbolu - że jedną z najlepszych ekip tego turnieju pokonuje drużyna na którą nikt kilka godzin temu by nie postawił!:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych