Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadłem sie na Maca! - Problemy z dopasowaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 26 maja 2010 - 19:50

Mam iMaca 27" ! Padam z radości,bo jest niesamowicie piękny :D Mam jednak kilka pytań i sądzę, że niedługo będzie ich jeszcze więcej :) No więc: 1) iMac jest z Anglii. Jak przestawić klawiaturę, żeby obsługiwała polskie znaki? 2) Magic mouse. Jest bardzo fajna, ale jestem przyzwyczajony do bardziej czułych myszek. Jak to zmienić? I kolejna sprawa. Zauważyłem, że kursor przejeżdża większy dystansa jak ruszę nagle myszką, niż jak przesuwam ją powoli na tym samym dystansie. Jak to zmienić, żeby zawsze kursor jeździł z taką samą prędkością? 3) W okienkach, te trzy przyciski (zamykanie,minimalizacja...) są po lewej stronie. Da się je przełożyć na prawą stronę? 4) To pewnie znajdę w instrukcji, ale...jak się wysuwa napęd DVD? :D Niedługo pewnie kolejne pytania:)

#2 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 26 maja 2010 - 19:56

1) Preferencje systemowe --> język i tekst --> układy klawiatur 3) Raczej nie. Z biegiem czasu się przyzwyczaisz ;) 4) Na klawiaturze przytrzymaj przycisk wysuwania (górny prawy róg) lub kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę płyty i naciśnij "wysuń" EDIT: chodzi ci o wysunięcie tacki napędu ?!

#3 kurde-kurde@tlen.

kurde-kurde@tlen.
  • 127 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 maja 2010 - 20:03

4) To pewnie znajdę w instrukcji, ale...jak się wysuwa napęd DVD? :D

O Dżizzasss.... zabiłeś mnie tym... :D , napęd szczelinowy z zasady się nie wysuwa. Chyba, że chodziło Ci o wysunięcie płyty z napędu to tak jak wyżej zostało napisane (tylko powinieneś poprawnie pytanie zadać)

---------- Wpis dodano o 21:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:01 ----------

2) Magic mouse. Jest bardzo fajna, ale jestem przyzwyczajony do bardziej czułych myszek. Jak to zmienić?

Preferencje -> Mysz

PS. Przeczytaj instrukcję, po coś ją dodają do sprzętu :P

#4 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 26 maja 2010 - 20:07

Oj, o tą tackę chodziło ;P Przytrzymuję ten klawisz, ale się nie wysuwa :| Tak samo nie mogę nigdzie znaleźć "ikony płyty".... W preferencjach ustawiłem już prędkość na maksymalną. Dalej wolno. No i nie ma w tych preferencjach możliwości wyłączenia tego zmiennego przyspieszenia chyba

#5 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:09

W napędach szczelinowych nie ma tacki :) a co do czułości myszki to był wątek na forum, da się to przestawić w Terminalu.

#6 Empiryczny

Empiryczny
  • 525 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 maja 2010 - 20:09

Może po prostu nie masz żadnej płyty w napędzie? Z tej szczeliny oprócz płyty nic nie wysuwa się.

#7 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 26 maja 2010 - 20:12

Ło...To taki myk? paul090, chyba znalazłem coś o prędkości myszy, ale z tym zmiennym przyspieszeniem nic nie znalazłem :(

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:13

Napędy typu płyta, pendrive itd. montują się po krótkiej chwili od ich włożenia/wsunięcia - dopiero wtedy pojawi się na pulpicie ich ikonka. Analogicznie jest w drugą stronę - ikonka takiego napędu zniknie z pulpitu kiedy taki nośnik wysuniesz. Napędy USB najpierw należy odmontować poleceniem "Wysuń" (osiągalnego najlepiej z prawokliku) a dopiero potem wyciągnąć fizycznie z gniazda.

#9 kurde-kurde@tlen.

kurde-kurde@tlen.
  • 127 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 maja 2010 - 20:13

Przytrzymuję ten klawisz, ale się nie wysuwa :| Tak samo nie mogę nigdzie znaleźć "ikony płyty"....

RoTfl, a co ma się wysunąć jak nie ma nić w środku... no chyba, że powietrze :D , nie ma płyty, nie ma ikony.... A wszystko ładnie napisane w instrukcji. :( ehh...

#10 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:16

Oj, o tą tackę chodziło ;P


:lol:

#11 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:18

Lub: menu Finder > Pomoc > Pomoc Macintosha zwaną inaczej Pomocą Systemową.

#12 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 26 maja 2010 - 20:21

Napędy USB najpierw należy odmontować poleceniem "Wysuń" (osiągalnego najlepiej z prawokliku) a dopiero potem wyciągnąć fizycznie z gniazda.

Koniecznie? Ja zawsze wysuwałem bez żadnego bezpiecznego wysuwania i wszystko działa...

Edit:
menu Finder? Chodzi o Finder w docku? Tam nie ma żadnej "Pomocy"

#13 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:34

Koniecznie? Ja zawsze wysuwałem bez żadnego bezpiecznego wysuwania i wszystko działa...

Edit:
menu Finder? Chodzi o Finder w docku? Tam nie ma żadnej "Pomocy"


Ja zazwyczaj wysuwam bez tzw. bezpiecznego wysuwania i jest ok...

NA górze ekranu masz taką belką i koło logo Apple jest nazwa programu, który aktualnie masz włączony i jak klikniesz na ikonkę albo na biurko (pulpit) to na górze masz "Pomoc"

Ja jednak proponuję (z resztą jak wcześniej pisali) abyś zajrzał do instrukcji - tam jest na prawdę wiele wyjaśnione ;)

#14 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:43

Więc na początku gratuluje nabycia świetnego (miejmy nadzieje) komputera, co do płyt CD/DVD to polecam nabyć zwykły napęd pod USB o ile zamierzasz używać czegoś takiego jak płyty. Co do interfejsu w OSX nie polecam jego zmian bo jest on przemyślany i bardzo wygodny w porównaniu do rozwiązań z Windows. I taka jedna uwaga jeżeli chcesz używać maka to nie zestawiaj go z windowsem tylko poznaj komputer i system od nowa takim jakim jest a będziesz zadowolony. Kolejne to nawyk z windowsa tzn poprawianie czegoś co działa - tutaj nic nie rób tylko używaj a na pewno problemów miał nie będziesz. Jeżeli komputer zmuli to po prostu  -> uruchom ponownie i powinno być oki, szkoda że nie napisałeś czego oczekujesz od komputera albo co będziesz na nim robić bo to ma znaczenie. Na zakończenie polecam dokupić sobie MobileMe jako dopełnienie wszystkiego i gwarancje na 3 lata co w przypadku iMaca jest praktycznie koniecznością. Co do piękności sprzętu nie jestem pewien czy ma to dla mnie jakiekolwiek znaczenie bo ja oczekuje od niego pracy :)

#15 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:46

polecam nabyć zwykły napęd pod USB o ile zamierzasz używać czegoś takiego jak płyty.


...w celu?

#16 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 26 maja 2010 - 20:50

Narazie będę "badać" ten komputer, a gdy nabiorę już trochę wprawy (ta klawiatura, skróty i myszka...trudno jest się przyzwyczaić) wtedy chcę również zacząć pisać gry pod iPada i iPhone'a. Zastanawiam się czy będzie można grać w Counter Strike'a na iMacu. Wiem, że na razie nie istnieje wersja na ten komputer, ale chyba ostatnio był artykuł, że Steam jest już na Maca. Więc może i niedługo wyjdzie wersja CS'a na ten system? Jeszcze takie pytanka. 1)Jak długo trzymają wam baterię w klawiaturze,myszce? Czy będą się pokazywać jakieś komunikaty, gdy bateria będzie przy wyczerpaniu? 2)Wy pracujecie z tym dziwnym przyspieszeniem myszki? Nie przeszkadza wam już to?:) 3)Narazie mam 12 miesięczną gwarancję : ) MobileMe to chyba póki co niepotrzebny wypadek, bo chyba mi się nie przyda.

#17 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:55

Odpowiednio szybko dostaniesz informację o wyczerpującej się baterii. Jeżeli chodzi o długość użytkowania na bateriach to dużo właśnie zależy od nich... W klawiaturze mam GP 2600 i trzymają hm... z miesiąc? Może trochę dłużej...

#18 tajson1976

tajson1976
  • 188 postów
  • SkądGelsenkirchen

Napisano 26 maja 2010 - 21:11

A wienc tak do klawiatury i myszy radze akumulatorki to zozwiazuje sprawe , co do przyspieszenia myszy to gdzies na forum byla podana linijka do wklepania w terminalu i dopiero dostawala kopa (znajde to podam). Co do mobileme to ja mam mieszane uczucia sa inne podobne uslugi i za free , jednak gwarancje polecam ale mozesz ja wykupic nawet w ostatni dzien gwarancji ktora masz wienc teraz niepotrzebny wydatek.

#19 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 26 maja 2010 - 21:11

M - to dla ciebie. Apple - Find Out How - Mac Basics - i to. Będziesz musiał oduczyć się wielu złych nawyków z windy. Co do wysuwania jest jeszcze jeden sposób. Przeciągasz dany dysk na ikonkę kosza i już. Mi kiedyś bez wysunięcia sprzętu skasowała się cała zawartość.

#20 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 26 maja 2010 - 21:16

Kolejne pytanie Uruchomiłem jakiś program "Automator" Pojawił się on na doc'u i teraz nie mogę go usunąć. Przenoszę go do kosza, ale on wraca na swoją pozycję. Dlaczego? Edit: To samo z szachami itp...

#21 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 26 maja 2010 - 21:20

prawy przycisk myszy - usuń z docka... :???:

#22 tajson1976

tajson1976
  • 188 postów
  • SkądGelsenkirchen

Napisano 26 maja 2010 - 21:21

Tak dla zielonego klawisz "cmd" zarem z "q" zamyka aplikacje ktora . A co do myszki to prosze : Programy > Narzedzia > Terminal I tam wpisujesz/wklejasz: defaults write -globalDomain com.apple.mouse.scaling -float 12.0 (gdzie warosc 12.0 to max... myszka zapierdziela z predkoscia swiatla. Po wklepaniu tego/wklejeniu naciskasz enter i zamykasz Terminal. Robisz restart systemu .

#23 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 26 maja 2010 - 21:27

ty az tak jestes zielony? co jak co, ale jeszcze nie widzialem takiej osoby :lol: ja się przesiadłem z windy na maca w 2 godziny, bo się zorientowałem że jest trochę prostszy od windy i tyle ;) ale z wysuwaniem płytki napędu to mnie zabiłeś... ;)

#24 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 26 maja 2010 - 21:28

A jeszcze wielkość czcionek. Czy można zwiększyć ich rozmiar bez zmniejszania rozdzielczości? Dzięki wam za pomoc :) Bez was byłoby trudno Edit: B@rtasMac, ja bym nigdy nie wpadł na to że ten napęd się nie wysuwa. Nawet nie słyszałem o takich wynalazkach :-P A ja trzymałem ten przycisk wysuwania z 20 sekund :D

#25 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 maja 2010 - 21:32

Co do akumulatorków do myszki/klawy nie jestem pewien czy to jest dobry pomysł i sam tego nie robie tylko kupuje sobie zwykłe baterie raz na 1,5 miesiąca i po problemie :) Klawiatura mi trzyma od grudnia do dzisiaj także nie jest to jakieś duże obciążenie. Co do bezpiecznego wysówania, wyłączania itd ... nie przywiązuje do tego wagi bo danych zawsze mam kopie i to nie jedną a kompa mam na gwarancji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych