Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Autocad for Mac - Sledgehammer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 szpilman86

szpilman86
  • 40 postów
  • SkądPiaseczno, Poland

Napisano 27 maja 2010 - 08:30

jak to zwą francusi to są " la buble " :) od odbijania piłeczki to pingpongiści się rodzą . A tak naprawdę to przydałaby się jakiś spójny system. Pomijam fakt przejścia z archi na AC i na odwrót. Ostatnio robiąc projekt do elektrowni Bełchatów dowiedzieliśmy się że cała nasza instalacja ( automatyka wentylacji ) jest później przenoszona na obraz 3d, i oni mają wszystkie instalacje zrobione w ten sposób. A tak na marginesie to jak zmienić kolor tła w tym AA na maca ?

#27 borys_wrocek

borys_wrocek
  • 84 postów

Napisano 27 maja 2010 - 09:12

Podobne rzeczy można powiedzieć o rysunkach *.dwg, otrzymanych od branżystów....rysowanie na "nieswoich" warstwach, krzywe niepołączone linie, niechlujne projekty. Nie wspominając o np. szachtach wentylacyjnych narysowanych w pustce nad kondygnacją albo wychodzących wprost na szklaną elewację na wyższej kondygnacji, nie "trafiające" na siebie elementy takie jak słupy lub kominy, brak jakiegokolwiek związku przekroju/elewacji z rzutem, przesunięcia itp.

Pominę fakt, że instalatorom nie robi najmniejszego problemu np. umieszczenie głównych kanałów wentylacyjnych, o przekrojach słonia, w samym środku reprezentacyjnego holu.

piłeczkę można odbijać.... ;)

Głównym problemem jest to, że branżyści nadal postrzegają AutoCAD'a jako elektroniczną deskę kreślarską. Nie korzystają z możliwości jakie daje projektowanie na komputerze. Nawet AutoCAD w swoim prymitywiźmie ma sporo narzędzi i nakładek, ułatwiających pracę. Niestety nawet gdy już pojawi się na MAC'a - zmieni się tylko ew. platforma. Myślenie ludzi pozostanie raczej to samo i nadal będziemy dostawali buble projektowe, które wiecznie trzeba poprawiać i koordynować.


Zgodzę się, natomiast jako że rysuję na autocadzie dużo, to dodam od siebie parę rzeczy: jak dostaje od architektów rysunki to dopiero jest masakra, 500000 miliardow warst, 300 warstw zamknietych w jednym bloku, kazde drzwi w swoim bloku,bloki nie ponazywane, rysunki liczone w setkach mega, wiec jak widzisz pileczkę można długo odbijać.
Ja tam uważam ze dużo grono architektów to osoby którym zabrakło wiedzy na budownlakę i talentu na ASP, Inna sprawa że z pozostałą częścią architektów pracuje się bardzo bardzo przyjemnie i rysunki od nich są wzorem od podręczników, szkoda że jest ich tak mało.
Wracając do tematu, to fajnie że bedzie ACAD na mac'a, ArchiCad nazwą wskazuje dla kogo jest, natomiast jego przydatność dla "branżystów" jest znikoma.

#28 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 maja 2010 - 11:05

proszę bardzo dla branżystów (elektrycy, wod-kan, wentylacja) - GRAPHISOFT MEP Modeler automatyczna detekcja kolizji i wszystko w 3D

#29 szpilman86

szpilman86
  • 40 postów
  • SkądPiaseczno, Poland

Napisano 27 maja 2010 - 12:03

cooper69 nawet nie wiedziałem że coś takiego śmiesznego istnieje. Tylko tu pojawia się bariera finansowa. Bo nie dość że musiałbym zakupić Archicada to jeszcze MEPa . To AC tańszy jest. A jako że wtedy najlepiej całe biuro wyposażyć w coś takiego to 12 stanowisk naraz to "ciut" drogo wychodzi.

#30 borys_wrocek

borys_wrocek
  • 84 postów

Napisano 27 maja 2010 - 13:04

cooper69: nie rozśmieszaj mnie, sam słyszałeś że większość branżystów traktuje cad'a jako kalkę do rysowania, i jeszcze nie spotkałem się z jakimkolwiek projektem rysowanym w 3d.

#31 FaFaL

FaFaL
  • 72 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 27 maja 2010 - 13:07

Jestem geodeta i AutoCAD na maca bardzo mnie cieszy, jednak bez dodatkowych nakładek bedzie ciężko :/ Dodatkowo w geodezji używamy programów obliczeniowych ktòrych nikt nie przeniesie na maca :( Mimo wszystko jest to bardzo dobra nowina :) dzięki której zmniejszy sie częstotliwość przełaczania na windowsa

#32 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 maja 2010 - 15:36

cooper69: nie rozśmieszaj mnie, sam słyszałeś że większość branżystów traktuje cad'a jako kalkę do rysowania, i jeszcze nie spotkałem się z jakimkolwiek projektem rysowanym w 3d.


Jak chcesz równać w dół to Twoja sprawa jednak nijak to nie pasuje do tonu Twojej wcześniejszej wypowiedzi.

#33 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 27 maja 2010 - 17:36

@FaFaL C-Geo na Mac, to byłoby coś ;)

#34 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 27 maja 2010 - 19:47

Zainstalowałem nawet zmieniłem język na ang, podjąłem 5 prób i zawsze wywala. Ale ikonka w docku wygląda ciekawie :)

#35 FaFaL

FaFaL
  • 72 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 27 maja 2010 - 20:58

@FaFaL
C-Geo na Mac, to byłoby coś ;)

Jeśli można na linuksie przez wine to może trza by spróbować pod macOS :)

#36 szpilman86

szpilman86
  • 40 postów
  • SkądPiaseczno, Poland

Napisano 27 maja 2010 - 22:36

shrekkr a wylogowałeś się po zmianie języka ? u mnie wtedy poszło :)

#37 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 28 maja 2010 - 07:02

shrekkr a wylogowałeś się po zmianie języka ? u mnie wtedy poszło :)

Tak wylogowałem sie, może coś ze sprzętem ...

#38 Zjowner

Zjowner
  • 30 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 09:21

mnie tez sie nie udaje, zmieniam jezyk, wylogowuje sie - bez rezultatu. Czy ma znaczeniezmiana jezyka przed pierwszym odpaleniem? moze cos zle robimy, poprzez zmiane jezyka rozumiem zmiane w preferencjach/jezyk/porzadek posortowanych list na english.

#39 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2010 - 08:29

Powinniście zainstalować CAD'a niezależnie od wersji językowej ustawionej w systemie. Następnie jak napisałeś -> Język i zmiana kolejności języków (angielski ma być pierwszy od góry). Potem "Wyloguj". Po zalogowaniu się do inglisz werszyn of de system już bez problemu powinien się AutoCAD odpalić.

#40 Zjowner

Zjowner
  • 30 postów

Napisano 06 czerwca 2010 - 22:17

tak tez robilem... potem - order for sorted list - english byc moze cos jeszcze pominalem, w okienku logowania wystepuja napisy po polsku (uspij, uruchom itp)

#41 Zjowner

Zjowner
  • 30 postów

Napisano 27 czerwca 2010 - 19:01

no i jest juz beta 2.... tylko activation code sie skonczyl :)

#42 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 27 czerwca 2010 - 20:26

no i jest juz beta 2.... tylko activation code sie skonczyl :)


Swietnie podaj linka do downloadu :)

---------- Wpis dodano o 21:26 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:25 ----------

Pytanie drugie, jak działa w stosunku to wiersii alpha ?.

#43 Zjowner

Zjowner
  • 30 postów

Napisano 30 czerwca 2010 - 22:53

AutoCAD Sledgehammer Beta 2 for MAC - Rapidshare, Megaupload, Hotfile, torrent

mi beta 1 nie odpalila, beta 2 tez czeka na activation code wiec nie powiem jeszcze nic

#44 DXT

DXT
  • 17 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 11 sierpnia 2010 - 09:03

Jak na razie nie jest źle aczkolwiek CADA używam praktycznie już tylko do detali w wykonaczym,PZT i planu tyczenia..cóż - czekam na Revita.

#45 w0jtek

w0jtek
  • 13 postów

Napisano 15 września 2010 - 16:14

czy 2gb ramu wystarczy do cada?

#46 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 15 września 2010 - 16:19

@up powinno wystarczyć

#47 sztywny

sztywny
  • 55 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 15 września 2010 - 16:53

do wcześniejszej wypowiedzi 3ddrill i Nexus powinien być na Maca coś jest mówione kiedy będzie normalna wersja oraz jej koszt??

#48 w0jtek

w0jtek
  • 13 postów

Napisano 15 września 2010 - 17:32

stać mnie jedynie na nowego białego maca, który ma tylko 2gb ramu i grafike, która ten ram z nim współdzieli i zastanawiam się jak bootcampem zainstaluję windowsa (bo tylko taką będę miał wersję) czy to mi pójdzie?

#49 sztywny

sztywny
  • 55 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 15 września 2010 - 21:10

pójdzie

#50 DXT

DXT
  • 17 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 16 września 2010 - 07:14

Po co windows na bootcampie do natywnie OSXowego Sledgehammera?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych